Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

cien

Supeeeer pecka, solidní stopáž, nebylo to ani moc natahované, což se dneska moc nevidí. Nejvíc se mi líbil badass sheriff, víc takových postav...... skvělé napsané s dobrou osmdesátkovu atmoškou. ()

ASSteroid

Zase jeden z těch seriálů, který jsem večer našel a nad ránem ho dokončuji a jsem unesen. Netflix ví, jak mi vzít i ten poslední kousíček naděje na to, že bych jednou mohl být normální, společenské individuum. ()

Ryorka

tak jsem to skoukla, když se na to tady pějí chvalozpěvy a musím říct, že z toho mám rozporuplné pocity. jako je to koukatelný, dobře udělaná režie, která udržuje v napětí, ale ten námět je na můj vkus šíleně přitaženej za vlasy. ne že bych měla něco proti mysteriozním hororům, ale toto ( v tomto konkrétním pojetí ) v kombinaci s psycho bělovlasým týpkem a tajným vládním posvěcením, je téma hodno béčkových kousků. a jak se většina rozplývá nad dětskými hrdiny, tak mě naopak příšerně vadili všichni ti 4 kluci. ()

pedruska.n

Atmosféra 80´s hmatateľná od úvodných tituliek (s vynikajúcim hudobným doprovodom), rôzne odkazy na klasické horory našej mladosti a fantasy podmaz LOTR-a. Casting zvládnutý na jedničku, výborný scenár vyšperkuváva charaktery, ktoré sa na koniec stretnú v bombovom (happy?)ende. Partia nezletilých MAT-FYZ nadšencov je naozaj sympatická, nechýbajú zábavné momenty (telefonáty s učiteľom, prirovnávačky k superhrdinom, policajné momentky atď), ani tie dramatické, ktoré svižným tempom gradujú dej. Navyše sympatický šerif s basovým hlasom. Nemám čo vytknúť, hltala som každú jednu sekundu príbehu. Ešte jednu vec oceňujem - rovný skok do deja a absenciu "v minulej časti ste videli" (toto pripomínanie pre blbých ma naozaj irituje vo väčšine seriálov). Pre všetkých hltačov Kingových románov povinnosť. 100% ()

WazzapKal

Jasných 5* jinak to nejde po prvním díle mě to tak chytlo, že jsem to sjel celý na jeden zátah. Parádní vracečka do dob, kdy jsem na tenhle žánr koukal jako kluk. Perfektní mix atmosféry - hudby a obsazení. A velký +++ pro Netflix, co seriál to pecka. ()

Juklitz

s01 - první půle velká jízda, druhá je trochu čekání na závěr. Množství kdejakých odkazů a poklon je místy až otravné. Celkově 4* ()

davidhilario

Povedený seriál. Děj výborně graduje a těch circa 400 minut celkové délky je natolik dobře vyplněno, že to člověka drží napjatého a až do konce to zůstává zábavným. I když je děj relativně prvoplánový, tak je podáván velmi střídmě a přestože vám dojde, že se tam odehrává něco temného a zvláštního, nepřijdete již na to, co. Maximálně o tom v průběhu sledování budete spekulovat. Kingovský retro-feel to pak výtečně završuje. ()

jiri.juricek

Skvělý seriál od Netflixu, který vás neodtrhne od obrazovky od prvního dílu. Škoda, že má jen 8 epizod, asi to dám ještě jednou. Parádní retro podívaná, těším se na druhou sérii. ()

Sonjoe

Prvych 6 casti naslapane, kym si to drzi svoju mysterioznu cast. Bohuzial posledne dve casti uz su len o akcnosti, decka vam zacnu liezt troska na nervy a vkuse upistana matka tiez. Kazdopadne jedna sa o velmi slusny serial, po dlhej dobe. 80% ()

jakubesd1

Seriál ktorý drží pozornosť diváka v každom zábere . A od tohoto tu seriály majú byť. Super len tak ďalej za mňa 85-90 ()

malahradna

prekvapivo dobré...po zhliadnutí trailerov som sa k tomu nejak nemal a nakoniec som to pozrel skoro na jednu šupu...pocta klasikám, presvedčiví herci, super hudobný doprovod a atmosféra...odporúčam vidieť ()

Quimper

Možná vše nebylo v průběhu sledování vždy za plných 5, ale po skončení seriálu a hlavně z jeho celkového pocitu doznívání dávám nekompromisně plné hodnocení. Aspoň v mém případě jsem si trochu připomněl, jak jsem se cítil, když mi bylo čerstvě ...náct a viděl jsem poprvé některé kultovní filmy 80. a 90. let. Doufám, že bude i druhá série. ()

alphatown

Dětský, rodinný,scifi, thriller, mysteriózní, horor, hudební, komedie, akční, drama, historický (80.léta), romantický, dobrodružný, fantasy, poetický. Dívám se na to po čtvrté. Bratři Dufferové jsou noví Jamesové Cameronové. Je to tak vymakané, jako jeho filmy. Už jsem to viděl asi tři krát a jsem z toho úplně hotovej. Tohle se už dneska netočí. Dnes jsou všude jakési ikonické postavy bez duše a příběhy bez náboje. Ale tohle je plné emocí, opravdovosti a je to strašně romantické. Moje máma, které je 76 let to skoukla naráz a to je co říct. Za dětské role bych rozdával oskary. Pro mě je to letos největší FILMOVÝ zážitek, protože tohle je prostě sedmihodinový film. Normálně jsem se do toho zamiloval, do té atmosféry, dobrodružství, kamarádství ze školy, jsem prošpikovaný emocemi skrz na skrz, protože toto natočili mě na míru, toto je můj oblíbený žánr. Tajemné, opravdové, logické, vtahující a to zcela přirozeným neupjatým způsobem. Bratři Dufferové mají mou poklonu za odvahu se odvázat správným způsobem. Přemýšlel jsem co je na tom tak sympatické a došel jsem k tomu, žen to retro ani není ten hlavní důvod jako, spíš, že dnes jsou filmy zahlcené kýčem. Jako kdyby je vyráběli v Číně na lince v továrně. Dnešním filmům chybí opravdovost a jakási spojitost s realitou. Veškerá dnešní filmografie uniká do fantazijního světa plného superhrdinů a hrdinů odtržených od reality. Myslím, že tento film ukazuje cestu, jak z toho ven. Opravdoví lidé z reálného světa, opravdové příběhy, opravdové emoce. Ani to nemusí stát miliardy.Nejdříve jsem také chtěl ukázat, spojitost s filmy z osmdesátých let, ale po třetím shlédnutí vidím něco jiného. Únik z dnešní kýčovitosti. Návrat k něčemu hodnotnějšímu, něčemu, co si můžete pouštět stále dokola a nikdy vás to neomrzí, protože se to stane kultem. Jako ty písničky, které tam hrají. Novinky zapomenete, ale kvalitu si pořídíte na vinylu. Nevadí, že je to staré, protože je to dokonalé a vy chcete do sebe dostat kousek dokonalosti i když je stará. A v osmdesátých letech vznikaly dokonalé věci.Druhá řada má trochu kostrbatý scifi průběh, ale úžasné nové postavy, poznáváme další členy rodin a poslední tři díly jsou koncertem napětí, emocí a dětských hereckých výkonů. Všichni hrají úplně dokonale a nejvíc bych vyzvedl výkon té maličké černošky - sestry toho černocha. Tvůrcům se opravdu podařil husarský kousek, pokračovat v nadstavené laťce a navíc přidat dětské i dospělé herce a znovu rozvinout emoce, které logicky přesně zapadají rok po úvodních událostech. Znovu musím pochválit, že Stranger Things je po Hře o trůny nejdokonalejší počin ze světa fantasy, ale co se týká filmařiny, tak top počin vůbec. Věřím, že už teď tvůrcové udali laťku hodně vysoko a že přispěli do budoucna ostatním tvůrcům udáním směru, kterým by měli vykročit.Ještě k postavám. V jiných filmech jsou postavy nevýrazně stejné, jako by vyšly z jedné církve nebo ideologie. Ale zde je každá postava zcela odlišná. A to je na tom seriálu tak silné. Co člověk, to naprosto vyhraněná osobnost. Je s podivem, jak tvůrci dokáží něco na co seríálu Dalas nestačí ani tisíce dílů. Velmi rychle představit postavu, jaká je, co prožila a co ji motivuje. A to i dětských postav. A taková dokonalost v pohádce. () (méně) (více)

Rock4ever

Stavím se bez okolků do dlouhého zástupu osmdesátkových (tedy v našich končinách vzhledem k okolnostem daných revolucí asi spíše devadesátkových) dítek, kterým tenhle seriál připomněl dětství. Hned první scéna s D&D dala vzpomenout na partu kluků se sešity s čtverečkovým papírem hrající na babiččině půdě celé dny Dračí doupě. Dokonalé retro a pohlazení na duši pro lidi, kteří si svůj filmový vkus formovali na VHSkách z burzy s šíleným dabingem. Pro dnešní děti asi musí být nepochopitelné, jak jsme mohli tehdá žít bez mobilů a nezemřít nudou. Tak snad tohle vezmou jako odpověď. Nejsilnější stránkou seriálu je rozhodně casting. Tak skvěle zvolené (nejen dětské) herce, aby pohledal. Na druhém místě pak typicky osmdesátkové dialogy s řadou opravdu vtipných hlášek (mimochodem v celém seriálu snad nepadne jediné opravdu sprosté slovo). A třetím prvkem je atmosféra vytvářená malými detaily v čele s dokonalou hudbou. Pokud máte doma mladého geeka ve věku hlavních hrdinů, pak tohle je ideální náplň rodinných prázdninových večerů. ()

EricNor

Moc nechápu to vysoké hodnocení. Je tam spousta hluhých míst, zvlášť, když je na place Wynona, která nudí. I ten celkový koncept dílny (z Kingova Firestarteru) je takový nesourodý - zarazilo mě jak první kontakt vnějšího světa s El řeší zcela radikálně a později se přístup rapidně zmírní. Odkazy na ET, Goonies, Kinga atd. Dětští herci jsou vybráni skvěle - nejlepší je ten šišla. Šerif je jedno klišé, ale asi se to lidem líbí. Výhoda je, že je to krátký. Shlédnuto ve zrychleném modu |(150% rychlosti). ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu