Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

gabin(a)

Na to, že je to současný film a k tomu BRITSKÁ ROMANTICKÁ KOMEDIE docela dobrý. Akorát ta dějová linie se zamilovaným premiérem je pro mě esencí toho, co na romantických komediích nesnáším, včetně nebo hlavně Hugha Granta. I zde se tváří, jako by měl zaražené větry. Ovšem příběh zamilovaného kluka a jeho tatínka, spisovatele v jižní Francii a hlavně cynická rocková hvězda jsou perfektní. Já jsem si fakt myslela, že je to Johnny Rotten osobně! Tak jako jsem si myslela, že Emma Thompsonová je Natasha Richardsonová a tak jsem brečela, když Liam Neeson mluvil na pohřbu své filmové ženy..... ()

eaten

Jedna z najlepsich romantickych komedii ake som videl. Ani chvilku som sa nenudil, paradne obsadenie, viac pribehov a spolocny zaver s pointou. "Love actually is all around.". ()

pakobylka

Láska ... Nebeská ? Jak se to vezme ... Bývá laskavá i krutá, upřímná i vypočítavá, pošetilá i rozmarná, obětavá i sobecká - má nekonečně mnoho tváří, ráda nám s nevinným úsměvem komplikuje život a přináší spoustu trápení. Ale bez ní - bez ní by to bylo DALEKO horší ... Pozitivní příběh nabitý převážně pozitivními emocemi a pozitivním humorem, říznutý špetkou smutku a melancholie. Neboť život není peříčko a štěstí je stvoření éterické, svobodomyslné, lehkonohé a lehkovážné, zcela nezávislé na hmotných statcích a tudíž nepodplatitelné - a přichází i odchází jak se mu zlíbí, naprosto neplánovaně a v kteroukoli denní nebo noční hodinu. ()

Sammya

Jeden z těch nejlepších vánočních filmů ever a současně jedna z nejúžasnějších britských romantických komedií, a to je co říct, protože na to jsou Briti tradičně experti. Jednotlivé příběhy se úžasně prolínají a skvěle do sebe zapadají, setkáme se opravdu s nejrůznějšími lidskými typy a povahami, s veselými příběhy i těmi smutnými. Působí to, jakoby tvůrci vzali to nejlepší ze všech romantických komedií, na kterých už dělali, a z toho stvořili Lásku nebeskou. Nemusím snad zmiňovat herecké osazení neuvěřitelně bohaté na britské i světové hvězdy, perfektně vybraný soundtrack, dokonalou atmosféru vánočního Londýna....Těžko říct, kterou postavu nebo příběh mám nejradši, měla bych své favority, ale líbí se mi tady v tom ta celistvost, takže bych nic nevynechala ani nezvýraznila. Prostě pro mě po mnoho let nejen vánoční klasika. ()

Pajky3

Další fajn film, tentokrát z předvánočního Londýna se mi líbí. Hlavně ta skupina herců, co se tady sešla stojí za to. Těžko vyzdvihovat jednotlivce. Povedená romantická komedie na kterou se s chutí podívám zase další Vánoce. ()

Miss.Freak

God only knows what I'd be without you.. Jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. I když si zrovna na tento typ filmů moc nepotrpím, tak i přes opravdu notnou dávku kýče a předvídatelného děje (což je asi jediný film, u kterého mi to nevadí) je Láska nebeská strašně sympatický, milý, zábavný a hlavně skvěle napsaný film s výtečnými herci, na který si pokaždé o Vánocích najdu čas. Pravidelně zahřeje u srdce, rozesměje a ukápne mi u něj pár slziček.. Richard Curtis holt umí a já mu to žeru i s navijákem:). ()

campix

Film, který formoval pravidla svého řádu a můžeme téměř říci, že všechny romantické komedie tak nějak vycházejí z Lásky nebeské. Všechny klišé a pravidla jsou následována do puntíku i 12 let po vydání tohoto kusu. Styl vyprávění několika příběhů, které se vzájemně prolínají byl již obšlehnut také mnohokrát. Nic méně pro mě je Láska nebeská pouze nadprůměrnou komedií, která má svá kouzla a taky své chyby a rozhodně nemůžu říct, že bych byl nějak bezmezně okouzlen. Vánoční klasika, která asi neomrzí, definovala žánr, ale v mých očích je pouze nadprůměrnou romantickou komedií. ()

Juto

Táto romantická komédia je taká vtipná ako aj  zábavná ... jej drzý vtip, neuveriteľne atraktívne herecké obsadenie a bezstarostná pozitívna atmosféra je očarujúca. 9,5/10 ()

emo

Najkrajsi film roku. Doslova NAJKRAJSI. Nielen pre zamilovanych. Perfektne prelinanie jednotlivych pribehov od naivne sladkych (Grant) cez komicke (Rock Star) az po mrazivo "kazdodenne" (Rickman). Krasna komedia, plna romantiky a vianocnej atmosfery. ()

Hermione

Nejlepší romantická komedie všech dob. S úžasnými hereckými výkony, jen je škoda, že famózní Alan Rickman nedostal trochu větší roli. Taky výborně předvedený výkon Billa Nighty(ho) stojí za zmínku, protože jeho Billy Mack je přímo famózní. Ve filmu jsou velmi dobře zařazené vtipy a skvěle zakombinovaná hudba. Je to prostě bomba, protože: "Christmas is all around" ()

fars

Hned po skonceni filmu jsem strasne touzil nekoho objat a rict mu ze ho mam rad, jenze nikdo nebyl po ruce. To byl ale dojebany den... ()

c.tucker

Plně nabytý film, jak dějem tak obsazením. Minipříběhy do sebe velmi dobře zapadají a skvěle se prolínají. Celý film nikde nestrácí na intenzitě, obzvláště pasáže s Colinem Firthem a portugalskou pomocnicí. ()

Ice123

Nádherný film, který si zaslouží být v mé TOP 10. Je to jeden z filmů u který jsem na konci cítil to příjemné mražení v zádech. Vůbec netuším co bych mohl vytknout, obsazení je hvězdné (takže role jsou brilantně zahrané), děj filmu se zkládá z několika příběhů, které se dokonale prolínají, muzika je také nádherná a střih je taky bezvadný.... prostě romantická komedie, kterou si na Vánoce nemohu nechat ujít ;) ()

blitzer

Romantickým komediím jsem se vždycky obloukem vyhýbal, a jestliže tohle má být jejich nejlepší zástupce, tak budu v nastoleným trendu dál rád pokračovat. 1* za účast mých oblíbenců Alana a Liama. ()

BoXBe

Taková samozřejmá komedie o lásce. Ono už to líp ani nejde, nic si nenamlouvejme. Budoucí symbol Vánoc jako dříve byla (a je?) Pretty Woman. ()

DominikV

Sice se tento snímek nevešel do mé TOP20, ale každému koho potkám a dostane se k této romantické vánoční komedii, vždy řeknu, že se jedná o jeden z nejlepších natočených filmů vůbec. Neuvěřitelné nevinný humor, spojitost všech postav (měl jsem pocit, že se jedná o jednu velkou rodinu), romantická hudba a vinikající výkony všech herců. Dokonalé***** ()

Ruuzha

Britská, vánoční komedie tak sladká, že jsem se po jejím shlédnutí sotva odlepil z křesla. Tvůrci filmu opět dali na oblíbené herce známé z podobných snímků (Firth, Grant...) a očividně se jim to oplatilo. Děj může působit díky několika dějovým liniím ze začátku trochu zmateně a divákovi, který nevěnuje dostatečnou pozornost trochu zamotat hlavu, ale film je dost dlouhý na to aby poznal všechny souvislosti, které vyvrcholý v závěrečné scéně, kde se protnou osudy všech párů. Přes svoji délku se určitě nebudete nudit a můžete se těšit na příjemnou dávku britského humoru podpořenou slušne zahranými rolemi. Dávám zasloužených 80% ()

WolfR

Propracovaný propletenec krásných a humorných romantických příběhů za účasti doslova desítek herců z první ligy! Fantazie! 5 hvězd. ()

KajusaK

Převelice pěkná komedie spjata s romantikou, která musí být ve Vánočním čase ještě mnohem úžasnější. Hodně spletitých příběhů, některé baví, některé ne :), ale jako celek je film úžasný, a stojí za shlédnutí :)). Obdivuhodný výkon Emmy Thompson, Keiry Knightley a pár dalších :). Ačkoliv je film delší, tak to v tomhle případě to vůůbec ničemu nevadí..Rozhodně doporučuji :)) ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman