Reklama

Reklama

Elena z Avaloru

(seriál)
  • USA Elena of Avalor (více)
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný
USA, (2016–2020), 31 h 32 min (Minutáž: 23–50 min)

Tvůrci:

Craig Gerber

Hrají:

Aimee Carrero, Jillian Rose Reed, Jenna Ortega, Lou Diamond Phillips, Marsai Martin, Joe Nunez, David DeSantos, Alma Martinez, Chris Parnell, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(78)

Obsahy(1)

Princezně Eleně Castillo Flores je šestnáct let a právě zachránila své království před kletbou zlé čarodějnice. Teď se musí naučit panovat jako jeho korunní princezna. Pro princeznu Elenu to nebude lehký úkol, naučit se vládnout dobře a spravedlivě. Ale naštěstí v tom nebude sama. Po jejím boku bude stát nejen rodina a přátelé, ale i pohádkové bytosti a kouzelné žezlo... (Disney Channel)

(více)

Recenze (8)

otík 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování Sofie První se nese v podobném duchu, odlehčené díly plné písniček, krásných postaviček a neškodného děje. Naštěstí animace je pro oči líbivá a díly pro mozek dospělého stravitelné. ()

Reklama

nenet 

všechny recenze uživatele

Sofia the First ve starším vydání. I když to může působit kýčovitě, celkový koncept se mi líbí a některé písničky si i jako dospělák vyloženě užívám :-). Pro malé slečny určitě jedna z těch lepších možností. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Princezna Sofie - more of the same. No, to není tak docela fér, protože je tu o něco míň mořských panen a všechno není tak roztomilé jako u příběhů z Nádhernie, ale zase se tu zpívá a tančí. Bonus je, že zasazení už není tradiční "evropské pohádkové", ale jede se latinská Amerika, Aztékové atd., což přece jen není tak tuctové. A i snaha animátorů je vidět, s prvními dvěma řadami Sofie je Elena o třídu až dvě výš. Příběhově jsou to (jak jinak) variace na už i v Disneyho prackách mnohokrát přehnětené těsto, ale málokdy si říkáte, že tohle už je moc trapné/nedomyšlené apod. Celkově takový slušný standard tvorby pro děti, 60% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Snaha roztavit mozky dětí a připravit je na nekonečné soap opery latinského stylu. Příslušný barvotiskový děj se zbytnými kulisami světa i magie. I s patřičně barevnou hrdinkou. Nebezpečné pro IQ a patrně i empatii, sociální interakce a spoustu dalších vlastností, které v dospělém věku umožňují samostatnou existenci. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (4)

  • Druhá séria bude mať premiéru na TV stanici Disney Channel, nie na Disney Junior, ako tomu bolo pri prvej. (LuiCJ)
  • Prvý seriál Disney Channel, ktorý získal certifikát prístupnosti TV-Y, a teda - seriál vhodný pre všetky deti. (LuiCJ)
  • Elenini prarodičia, Francesco a Luisa, mali mať pôvodne mená Tito a Cici. (LuiCJ)

Reklama

Reklama