Kaylar

Film, který má atmosféru a tu správnou dávku mysteriózna, která dovede uspokojit i zhýčkaného diváka, co už leccos viděl. Zajímavé a neokoukané téma a dobré herecké výkony způsobí, že se divák od filmu nemůže odtrhnout. Pro mě příjemné překvapení, kterému opravdu jen málo chybí do nejvyššího hodnocení. ()

karelondatra

V podstatě mi podle ohlasů přijde, jako bych koukal na úplně jiný film než ostatní. Vizuální vychytávky, nadupaný děj, tajuplná atmosféra, dojímavý zážitek, efektní thriller... Nic z toho jsem neviděl ani náznakem, kdybych měl něco vypíchnout, tak hodně slabé herecké výkony. Fakt zajímavé... ()

Jirkacek

Snímek Osudový dotek mne velmi příjemně překvapil ve všech směrech, nicméně jsem takový úspěch mohl vzhledem k vysokému hodnocení zde na ČSFD očekávat. Do karet tomuto filmu navíc hrál fakt, že cestování časem je mým nejoblíbenějším Sci-Fi tématem a osudový dotek jedna takové výhody dokázal využít. Je pravda, že jsem se trochu bál neznámých herců, ze kterých jsem znal pouze jméno Ashton Kutcher, který ztvárnil hlavního hrdinu Evana Treborna. Mé obavy však byly plané, neboť všechny výkony zúčastněných byly naprosto v pořádku. Bylo vidět, že když se sejde dobrý nápad, slušný režisér a trochu schopní herci, jde natočit nadprůměrný snímek, který lze vidět i vícekrát. Já jsem si jej pustil dvakrát v odstupu asi dvou let a pokaždé jsem byl velmi spokojen. Nejhorší byl asi začátek celého filmu, kdy jsme se museli seznámit s podstatou příběhu, který se odehrával v několika časových rovinách. Evan byl tehdy žák základní školy a hodně času trávil se svými kamarády, kterými byla Kayleigh Millerová, její bratr a pěkný lump Tommy Miller a švéda připomínající Lenny Kagan. Spolu zažili i zlé prožitky, například když vyhodili do vzduchu poštovní schránku, přičemž zabili miminko s matkou, dále když otec Miller chtěl natočit dětské porno s Kayleigh a Evanem či když Tommy spálil psa Evanovi. Film nás tedy nejprve zavedl do vzpomínek jednotlivých postav, když jim bylo mezi 7 a 13 lety, což vyvrcholilo odstěhováním Evana s matkou pryč. Pak přišel střih a Evanovi bylo dvacet let a chodil na střední školu a měl nové přátelé. Pak však došlo k události, která mu dala vzpomenout na staré a drsné časy. Zjistil totiž, že při čtení svého starého deníku z dětství se dokáže - stejně jako jeho otec, sedící ve vězení - dostat zpět do minulosti, do stejné událost, o které si četl. Dostal tak šanci změnit všechny tragické události, ke kterým došlo a hodlal jí využít. Spustil tak řetězec událostí, které někdy dopadly dle přestav, ale pak došlo ke změně, které Evan nemohl předvídat a musel tak znovu a znovu napravovat co už jednou neúspěšně napravil. Bylo to hodně zajímavé, dívat se a přemýšlet, co by člověk mohl sám změnit a jestli by to bylo vlastně správné rozhodnutí. Ale kdyby byly v potoce ryby....na to se nehraje. I já bych chtěl v životě změnit některá špatná rozhodnutí, ale po shlédnutí tohoto filmu bych s bál, co bych pokazil a komu bych tím ublížil. Každopádně mne překvapil ten závěr filmu, který jsem opravdu nečekal, protože jsem si myslel, že vše bude tak jak má být. Ono to vlastně i tak dopadlo, ale úplně jinak, než bych odhadoval. I to byl důvod proč jsem filmu Osudový dotek udělil plný počet pěti osudových hvězd *****. ()

Salsecnew

Osudový dotek má paralelu v PS3/PS4 titulu Life is Strange. Pro Osudový dotek byly natočeny i další dva konce, které dopadly lépe, než ten vydaný. Avšak trochu horší konec se vryje divákům do mysli více, než dobrý konec, na který se s lehkým srdcem zapomene. Skutečně doporučuji pro ty, jež zaujal Osudový dotek, mají srdcovitost a fantazii, a kteří umí anglicky, aby si zakoupili též Life is Strange. K Life is Strange vyšel i Life is Strange Before the Storm, jenž neobsahuje prvky z Osudového doteku, ale je to taktéž citově zabarvené drama, nicméně všechny postavy mají jiný dabing kvůli tehdejší stávce dabérů. Přesto doporučuji oba PS tituly v jakémkoliv pořadí, můžete klidně začít v Before the Storm a jít chronologicky. V PS3/PS4 titulu je velmi silná paralela a ještě větší drama než ve filmovém titulu. ()

J.Trinity

Tento film je jedním velkým plus v kariéře Ashtona Kutchera, který rozhodně stojí za vidění narozdíl od jeho ostatních kousků. ()

MATTcz

Po delší době jsem se podíval na tento typ filmů, jistě víte co je efekt motýlích křídel, zkrátka když se snažíte změnit minulost a má to efekt na budoucnost. Tenhle film se mi líbil z pohledu cestování v čase, tento typ filmů naprosto zbožňuju. Abych řekl pravdu, tak bych Ashtona Kutchera v takovém filmu vůbec nečekal, a proto jsem se musel na tento snímek podívat, a řeknu vám že mu tato role opravdu sedla. Musím říct že tak dobrý film jsem už dlouho neviděl, takže musím jen doporučit. A za mým hodnocením si stojím, tak se mrkněte a udělejte si obrázek sami :-) ()

megacik

Po štrnástich rokoch som si tento skvelý film opäť pozrel, a môžem povedať, že na svojom kúzle nič nestratil. ()

Tanbris

Když jsem viděl, že je do hlavní role obsazen Ashton Kutcher, očekával jsem béčkovou komedii, které mě však neurazí a rád si u tohoto stylu občas odpočinu. Hned první minuty mě však přesvědčily o opaku, tedy v tom smyslu, že naivní komedie to opravdu není. Zpracování tématu s nemožností měnit minulost už tu bylo několikrát, v čele s pro mě naprosto nudnými Nezvratnými osudy. Tady se nám však myšlenka představuje v bravurně zpracovaném zamotaném příběhu a herecké výkony Ashtona Kutchera a Amy Smart tomu dodávají pomyslnou třešničkou na dortu. 90 procent ()

teekanee

Asi ne úplně taková pecka, jakou jsem čekal, přesto velmi kvalitní snímek. Cestování časem a měnění minulosti a tím přítomnosti mě vždycky fascinovalo. Myšlenka, že každá malá "blbost" ve vašem životě může být zásadní, jak pro vás, tak pro ostatní je velice zajímavá. Film tohle zvládl poměrně dobře, jen nějaké situace se určitě dali vyřešit lépe, když se vracel v čase, ale nehodlám se v tom zas tak moc patlat. Co mě opravdu zaskočilo je to, jak moc depresivní ten film byl a to jsem prosím viděl, kino verzi kde je konec více méně štastný. Shlédnutí director cut endingu mě opravdu dostalo, ale nemůžu říct, že by se mi ten konec líbil více. Herci hrajou dobře, přesto bych to neviděl na nic exra. Celkově slušných 83% ()

StarFsh

Film ponúka zaujímavý a silne emociálny príbeh, ale napriek tomu u mňa, vďaka pár logickým kopancom a hereckým výkonom (ak sa to tak dá nazvať) Ashtona Kutchera a Amy Smart, ktorých herectvom prekonali aj ich teenagerské verzie nemá tento film nárok na plný počet. ()

dejf96

viděl jsem kdysi dávno, nicméně to nedávno opakovali a nedokázal jsem se odtrhout.... první film, kde jsem pochopil, že Ashton Kutcher je výborný herec ! :-) ()

newk

Film super, děj mě vtáhl. Za mě jediná chyba a to obsazení hlavní role Ashtonem Kutcherem. A to mám tohoto herce dost rád, ale za mě je to komik a tohle byla pro něj moc vážná role. Škoda ()

Majo.evans

Ako scifi(alebo skôr fantasy) s Ashtonom Kutcherom o paralelných vesmíroch čistý priemer.Nič svetoborné,občas vtipné ale aj nelogické. ()

Elanornegra

Cestovanie časom, kde konci, kde začína. Veľmi zaujímavo poňaté sci-fi, s výborným scenárom, aj keď sa to rozbiehalo pomalšie, celé to do seba začalo zapadať. Skvelý Kutcher, ale hlavne scenár. Tíme is a flat circle.... 90% ()

honza.g

Poněkud násilnické pojetí celkem oblíbeného motivu alternativních vesmírů. Psychologická linka směřuje na klasický člověčí povzdech "kéž bych se byl býval rozhodnul jinak". Ale provedení trochu kulhá. Jednak mi přijde, že ony okamžiky zlomu byly zaroveň okamžiky !oken! v paměti hrdiny jen proto, aby byl děj napínavější. Jiní tvůrci se nebáli klasického traumatu hrdiny, který nejenom ví, že se rozhodl špatně, ale i to, jak se rozhodl. A ví to i divák. A druhá věc je, že je zcela nesmyslné stavět tak totální změny v charakterech ostatních postav jen v důsledku, že se traumatická událost nestala, nebo proběhla jinak. Příklad (SPOILER): hrdina se místo prosté akceptace sexualního zneužití otcem kamarádky ubrání a (poněkud nepravděpodobně) slovně zaútočí morálním proslovem. Nebo případně vůbec k zážitku nedojde. Ale onen otec je stále pedofil a charakter svých dětí formoval už dříve a jejich životy ovlivňoval dále i po onom "natáčení filmu" 9ať už k němu došlo nebo ne). Není tedy možné, aby se v odlišných větvích vývoje povahy účastněných osob lišily tak diametrálně. To je možné akceptovat v komedii typu Návrat do budoucnosti (2,3), ale tady se autoři zjevně snaží o vážně míněnou analýzu představy, coby se stalo, kdyby někdo mohl revidovat svá dávná rozhodnutí. Snaží se předtím varovat a dochází k závěru, že jediná cesta je vůbec se do těch krizových situací nedostat. Tím ale neúměrně vyzdvihují roli jedince na chod světa. Jinými slovy, z mávnutí křídel motýla v onom deklamovaném citátu z teorie chaosu udělali něco jako pád velkého meteoritu. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz