Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

pakobylka

Zoufalá bezradnost a NEZNALOST na pokračování. Nevím, jestli po absolvování prvního a druhého "čarodějnického" dílu budu mít ještě někdy chuť a sílu na jakýkoli další přídavek. ()

zette

Pokud budu srovnavat pouze s ceskou kriminalni tvorbou, tak Temny kraj nedosahuje ani prumeru. Kolik uz bylo natocenych serialu, kdy ostrileny Prazak zacne resit pripady kdesi v zapadakove... Spousta postav ztvarnenych jako jakesi karikatury. Jednotlive pripady jsou sice zajimave, natoceno to je ale fadne a pri sledovani se nudim. Vaculik hraje pomerne dobre, i kdyz jeho postava taky nepusobi uplne verohodne. ()

panMartin

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí ()

dr.fish

V pohodě sledovatelný seriál. Neřeším kvalitu případů, logičnost či policejní práci. Při tomto seriálu lze v klidu jít na záchod, nebo uvařit rychlou večeři, o nic člověk nepřijde. Vaculík svým charismatem je jediným světlým bodem. Občas příliš melodramatické, ale většinou ne dlouho. Normální průměr. 60% 2. série je opravdová hrůzostrašnost a to jsem Vaculíkovi fakt fandil.... ()

alisa.upir

Sice se první série rozjíždí docela pomalu, ale po shlédnutí všech dílů jsem velmi překvapená, že i v české produkci se dá vytvořit relativně uvěřitelný temný krimi/drama. Sice mi teda ten hudební podkres hodně připomíná Diablo II :-D , ale na český poměry je to prostě koukatelný. A to si zaslouží o hvězdičku víc, než by mělo. ()

Skuby47

Krimiseriály mají své stálé opakující se šablony. Zločin, vyšetřovací tým a jeho rodinné problémy, nějaká ta honička a několik možných pachatelů, z nichž je nakonec jeden ten pravý. Tady není nic nového originálního, co by už někde jinde nebylo. Nejvíc mi vadí, že celý spletitý a nudný příběh je takový odosobněný, bez soucitu a bez zájmu o oběti. Není vidět snahu o co nejrychlejší dopadení pachatele a ochranu lidí, jak zní základní heslo policie. Místo toho nastupuje odtažitost, vzájemná rivalita, řešení profesních kompetencí a prestiže, hádky, nezájem o týmovou spolupráci a dokonce snaha o získání finančních prémií. Možná to tak u naší policie chodí, to jen já jsem naivně podlehla iluzi o její spolehlivosti. Koukněte se na Kojaka z roku 1973, jak by to mělo ve správné detektivce vypadat. Nemá to spád ani nosný příběh a herecké výkony nemá smysl komentovat, protože ty tam prostě nejsou. ()

LadyPupu

Televizní inferno mne pohltilo, aby mě o hodinu později vyplivlo zpět do reality v pološíleném stavu jakéhosi deliria, s tikem v oku a nevěřícným výrazem, neboť tak neuvěřitelný řetězec pitomostí (čti: logických a dialogových failů) jsem ještě neviděla. Jestli tohle má být ukázka, jak krimi seriál nemá vypadat, pak je to geniální model. ()

Master19

Oproti kriminálkám na jedničce či nově musím být spokojený s "neokoukanými" tvářemi, nicméně šlendrián ať už je způsobený čímkoliv (doufám že nedostatkem peněz, ne neschopností) je naprosto zjevný a kvůli tomu nejde tenhle seriál brát vůbec vážně... ()

ZkuKol

ukradená znělka, produkt dvojčat Bartů, Vaculík se snaží, ale pak je záběr v exteriéru a rádoby bluesovy rif... jediný pozitivum je ze už to opravdu všichni zkoušejí se žánrem a serou na telenovely. ()

Metal Lord

Ze začátku jsem tomu při prezentaci dával šanci....při propagaci to vypadalo na takovou českou verzi kriminalisty se psem.....jenže v reálu ten pes tam je jen pro reklamu, ve skutečnosti je v seriálu jako mazlíček, který se do případů nějak nezapojuje. Namísto toho vidíme to, jak komisař opravuje rozpadlou barabiznu. A vůbec tomu nepřidává to, že jsou případy roztahány vždy na dva díly...jako 2 a 1/2 hodiny sledovat případ? to i Columbo měl vyřešeno rychlejc.... ()

klukluka

Místy sexy, místy totální mizérka. Nechtělo to moc a nemusela to být jen modla televize Prima z pohledu sledovanosti. Ta se pohybovala přes milión. Chápu, ale prospal bych to jak Baribald. Druhá série téměř jistá, ale nežádoucí. ()

kolemjdouc odpad!

táhlo se to táhlo.Filmaři ani nejsou štont ukočírovat zvuky které ruší dialogy (šustění papíru,šoupání nohama).Někteří herci vypadali jak v poopicovém delíriu.Nejsem náročný divák ale co je moc to je moc.prostě už se vytratila snaha potěšit divákovi oko. ()

Belatris

Strašidelný materiál... Dementní dialogy, zbytečné scény a opět tragický přístup k humoru. U druhého dílu jsem si dokonce říkala, jestli jsem se nepropadla do nějaké parodie na detektivní seriál. Tohle je dno televizní tvorby, které se nehodí ani jako kulisa k žehlení. ()

Přemek

Naprosto promarněná šance. Když už mám k dispozici stárnoucího Vaculíka coby umírajícího policajta zažraného do své práce, proč to musím zabít tím, že jeden případ roztáhnu do dvou dílů, aniž by k tomu byl zásadní důvod (ty umělé pauzy mezi jednotlivými replikami a zbytečně vkládané záběry svědčí o tom, že tvůrci nevěděli, čím dvojdíly zaplácnout) - a ještě si tam přidám arogantního blba (ano, Teplý ml.) a imbecila, který všude vidí duchy a přízraky? ()

Schuldiner

Prosim vás, proč se na to vůbec díváte??? To vážně čekáte, že by to mohlo bejt dobrý??? Si děláte srandu, ne? Český krimiseriály, nebo kriminálky všeobecně, jsou totální sračky, protože to prostě neumíme, vůbec!!! (Kájínek, Gangster Ka, Příběh kmotra, Expozitura, Sametoví vrazi, Kriminálka Anděl.. atd..atd.. prostě křeč se bije s vyloženou trapností...někdy vítězí ta, jindy ona..) Navíc... upoutávky k tomuhle mi vážně hodně přípomínaly True Detective (Temný případ), ale samozřejmě s úrovní naprosto neoriginálních a rádoby-holyvůdsko-vypadajících trapných debilů... A NAVÍC... hraje tam Vaculík proboha (!!!), jeden z našich nejhorších neherců... Tenhle seriál nemůže nikoho ničim lákat... Nechápu.. Samozřejmě.. nebudu tomu dávat ani pár vteřin, tady se totiž rozhodně zmejlit nemůžu! ()

Dzonysek

Bavilo mě to, a to hodně. Řešení kriminálního případu vždy ve dvou dílech poskytuje dostatečnou časovou dotaci pro rozehrání vedlejších dějových linek, mnohdy tedy není pachatel zcela jasný až do závěru. Rozhodně to přispívá i k celkovému napětí. Povedlo se dost věcí - kamera, hudební podkres, dialogy. Postavy rozhodně nejsou "ploché" jako v jiných seriálech, ale naopak dost propracované, herecké výkony lze jednoznačně vyzdvihnout, jsou velmi uvěřitelné. Skvělí Vaculík, Bareš, Suchařípa i Nováková. Janovi Teplému věřím postavu arogantního namachrovaného floutka, no už méně seladona a místního Casanovi, který dostane všechno, co před ním neuteče na strom. Fakt na to nemá charisma ani vizáž. Skvělé a uvěřitelné i vedlejší role a postavičky (namátkou Nebřenský, Rašilov, Karel Zima, Jakub Žáček, Zuzana Kajnarová atd.). Název odkazuje k tomu, že kraj, kde se případy odehrávají, je temný - myslím, že celkovým laděním seriálu se i tohle povedlo. Jako jasně - ve skutečném kraji v ČR se během cca 2 let neodehraje přes 10 sérií vražd s desítkami mrtvých, tohle by asi bylo trochu moc i na průměrně lidnatý americký stát. Ale vyčítat seriálu tuhle skutečnost je asi takový argument, jako že se vraždí ve fiktivním kraji. Velmi příjemné překvapení a to průměrné hodnocení kolem 50% tady naprosto nechápu. ()

mira007

Vaculík a jeho pes je fajn, ale jinak bída. Dementní představa že vraždu vyšetřuje parta tří kriminalistů, kteří jsou tak neschopní, že dávají číst spisy policajtovi na chalupě, aby poradil. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra ( alá napodobenina Raplu, ale nešahá mu ko kotníky ) . Bojím se že tu chmurnou atmosféru víc než kamera a herecké výkony má vliv to, že hlavní hrdina umírá. Na to fakt nejsem zvědavej řešit u šestákových detektivek v televizní formě řešit takové těžké téma. ()

ac3r

Za dvě a to jen díky Vaculíkovi, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Ještě jednou nechte podobný seriál točit "umělkyní" z Rodinných pout a Gymplu. ()