Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)

Série(4) / Epizody(32)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (25)

Barry (2018)

Seria 1: Paradny pocin par typkov znamych z SNL-brandze. Hader-ovi, ktoreho povazujem za hereckeho chameleona, padla i tato rola ko uliata. Root je cely cas ten ukecany marketingovy typek, co obstarava tu divacku atraktivnost, az tento ocakava, s akou blaznivinou vylezie. No a Sarah je zasa v roli premotivovanej a emocne fejkovej bloncky tiez autenticka. Bavil som sa. Odsypa to a celu seriu mozte pozriet na jeden sup. Odporucam. 68% Niektore casti si sice Berg s Haderom nenapisali az tak dobre, ale ako celok, moze byt. Seria 2:Viacej absurdnych twistov a scen. Avsak vcelku stale velmi zabavne. Skec strieda skec a obcas to ma aj vaznejsiu dramaticku liniu. 70% slabsie stvorhviezdie. Odporucam. ()

Série 1 (2018) (S01)

Paradny pocin par typkov znamych z SNL-brandze. Hader-ovi, ktoreho povazujem za hereckeho chameleona, padla i tato rola ko uliata. Root je cely cas ten ukecany marketingovy typek, co obstarava tu divacku atraktivnost, az tento ocakava, s akou blaznivinou vylezie. No a Sarah je zasa v roli premotivovanej a emocne fejkovej bloncky tiez autenticka. Bavil som sa. Odsypa to a celu seriu mozte pozriet na jeden sup. Odporucam. 68% Niektore casti si sice Berg s Haderom nenapisali az tak dobre, ale ako celok, moze byt. ()

Buď na svém místě (2018) (S01E01)

Zeby si spicka SNL zahrala nieco svoje a spolu? ;) Vidiet oblubenkynu Melissu Villasenor ako casnicku s top "chameleonom" Hader-om stalo za to. Je to zabavne, ma to naboj. Ano, trochu mi to miestami pripominalo stareho-dobreho Dextera, ale ta naivita hlavnej postavy bola rozhodne zaujimava. Moze byt. Herecky to bude urcite na urovni. Snad i scenar bude stat za to. ()

Využij to (2018) (S01E02)

Hm, nemozem inak, ale druha epizoda mi prisla o uroven menej zabavna ako prva. Tiez som registrovat, ze aj vystupy mimo podia (toho v bare) su, az na vynimky, akoby s divadelnych skusok. Par preafektovanych a par sa az prilis snazilo byt vtipnych. Hader stale pecka, to ano, avsak ten zvysok....mee. Scena cecenskej zenusky, ktora "sprdne" mafianov pri drsnych "hratkach" bola riadna haluz. 45% Dufam, ze Mellisa z prvej casti nebol len jej jediny serialovy vystup. ()

Udělej riskantní rozhodnutí (2018) (S01E03)

Dedko "Stovka" nemal chybu. "How old are you, Stovka? "45". ;) Tiez ma dostala terapia "vezneneho" pri prestretom stole so svojom cecenskym veznitelom. Priemer, ale Hader s Bergom si to napisali rozhodne lepsie ako predosly skec. ()

Vsaď… na sebe (2018) (S01E04)

"So, I should probably leave...?" To je tak, ked ta zbali skusenejsia. ;) Celkom vymazlene scenky a ano, Sarah Goldberg sa podarilo znazornit preafektovanu a nevyrovnanu "pipinu" velmi verne. Tak si mnohi neznali asi predstavuju zivot umelca...Lots of drama a neviazanu zabavu s vrcholmi, padmi a mnozstvom...mnozstvom fejkovych, ci skutocnych emocii. ;) ()

Odveď svou práci (2018) (S01E05)

Pustite mi ruku! Dvorenie a repliky starsieho "majstra - herca" stoja za to. Snaha zbalit detektivku sa mu upriet neda."This is Ramon...kks skoro mi odtrhlo dekel. Trik s alibi na telefonoch stal za to a Stephen Root hviezdi napriec epizodami takmer konstatne. "Hovoris ako psychopat", z ust holohlaveho psychopata bol tiez usmevny kontrast. "It's unstructive"...heh ;) Taylor bol iny Rambo a stare dobre zrevanie, plne odhodlania, co uz spomenul kolega......Tuto epizodu napisali velmi slusne. ()

Poslouchej ušima, reaguj výrazem (2018) (S01E06)

Ta vizia z Barryho buducnosti s "odteleportovanymi" detmi nemala chybu. Nemenej filozovujuci Taylor. Aky dobracisko, ze mu dal polovicku prachov. Simple guy. ;) Heh...nuz, ale ked k nemu "prehovorila" ta herecka prirucka a zavoal pred hotel aj "killsquad".....nuz, vsak tak aj dopadli. ()

Poslouchej ušima, reaguj výrazem (2018) (S01E07)

Prekvapenie. Tato epizoda na rozdiel od predoslych ma v sebe minimum vtipu. O to viac je skor psychologickou dramou. To pod akym tlakom Barry bol, vnimat kazdou minutou. Zaverecne slova "bloncky"boli v jeho usiach uplnou zvrateneou katarziou. Vyborne. ()

Poznej svou pravdu (2018) (S01E08)

Potesil Russlan-ov vystup, ked sa chce "postarat" o ukecaneho Barryho "zamestnavatela". Varovanie Noho Hana-a nemalo chybu. True friend. ;) I prtavi bolivijci. A zaver na chate bol uz tak trochu ocakavany scenar. ()

Série 2 (2019) (S02)

Představení pokračuje, snad? (2019) (S02E01)

Otvaracia scenka pre dverach bola uzasna :) Tiez novy, holohlavy a mily sefik Cecencov bol vyborny. "Don't f*ck with me Barry, its not polite". Bola opravnenou vycitkou, Barrymu. Slusny "otvarak" a nerusene pokracovanie prvej serie. ()

Síla odmítnutí (2019) (S02E02)

Pacilo sa. Dramaticka linia a i ta kriminalna. Tato epizoda mala hlavu i patu. A ano, vitpnych scen bolo poskromne, ale zato neboli uplne uletene. ()

Minulost = přítomnost x budoucnost / včerejšek (2019) (S02E03)

Noho Hank je tak absurdna postava a taky "mily", divne vyzerajuci charakter, az som si ho oblubil. "How many of you speak english?" :) Ta izba s tymi spanielskymi kostymami a babkami pre byvalku, to bolo co, tvl? Zacinaju tu obcas s poriadnymi wtf situaciami. 75% Moze byt, stale je to zabavne. ()

Co? (2019) (S02E04)

Tak sme sa dozvedeli, co je ozajstnou motivaciou vysetrovatela dostat Barry-ho. :) "WHAT!???" Priemer. Inak "blonckine" vymysly uz zacinaju byt otravne. ()

Ronny/Lily (2019) (S02E05)

To dievcatko mala byt ironizovana krpata "Wolwerinka"? ;) wtf?! ()

Konkurz (2019) (S02E07)

Sarah bohovsky zahrala to ohromenie, ziarlivost az zavist, ked Barry dostal ponuku. Viac toxicity si clovek vo vztahu asi len tazko predstavi. ;) Guys, it's hard to type and walk...chudak Noho Hank. ()

Série 3 (2022) (S03)

Rezijne jednoznacne najlepsia Haderova a Berg-ova rezijna i scenaristicka seria. Som zvedavy s cim tvorcovia pridu. Posledne tri epizody su vynikajuce. Sallyin emocny a zurivy vybuch vo vytahu a i Hank-ov "survival" v cele s tym ozvucenim za stenou boli dokonale. ()

Odpouštím Jeffovi (2022) (S03E01)

Barry v depresiach a s vidinami, kym zo Sally sa stava do prace zahladena a trochu sebestredna mrcha. WTF momenty sa stale deju. :) ()

Limonáda (2022) (S03E02)

Vyborna epizodka. Spolu s nasilnymi scenami je tu i hodne komedialnych prvkoch a vybusnych scen. Pecka, Hader je kral perfonifikacie. :) ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)