Barry (TV seriál)

Barry

Komedie / Krimi

USA, 2018–2020, 12 h 9 min (Minutáž: 26–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg, Michael Bofshever, Darrell Britt-Gibson, D'Arcy Carden, Izzy Diaz, Mark Ivanir, Cameron Britton, Gerald Webb, Tyler Jacob Moore, Dennis Keiffer, Melissa Villaseñor, Robert Curtis Brown, Kat Foster, Larry Hankin, Cyrina Fiallo, Jon Hamm, Chris Marquette, Dale Pavinski, Julia Cho, Jackie Moore, Karen David, Kirby Howell-Baptiste, Ross Philips, Dominic Pace, Nick Gracer, Sarah Burns, Michael Irby, James Hiroyuki Liao, JB Blanc, Andrew Leeds, Jessy Hodges, Chris McGarry, Rodney To, Michael Beach, Elle Evans, Patrick Fabian, Joe Massingill, Alexa Havins, Deepti Gupta, Ray Haratian, Nicholas Walker, Fahim Fazli, Daniel Bernhardt, Ani Sava, Anthony Molinari, Jay Roach, P.J. Marino, Jill Basey, De' Leon Howard III, David Douglas, Patricia Fa'asua, Lee Coc, Bella Podaras, Jessie Giacomazzi

Scénografie:

Richard Toyon, Tyler B. Robinson, Amber Haley (set dekoratér), Jennifer Mueller (set dekoratér)

Kostýmy:

Audrey Fisher

První tři hodiny člověk sleduje příběh plný šílených zvratů a prapodivných rozhodnutí, různorodé charaktery, ale nic extra oslnivého, prostě průměr, říkám si. Až poslední dvě epizody vykopnou seriál o hvězdu výše. Konečně Barry dosáhne bodu zlomu, a já mu to všechno žeru i s navijákem. Bill Hader v nezvykle vážné roli, která mu ale báječně sedí. 77%(13.11.2018)

Niekde na začiatku som netušil, že ma práve Hader zaujme obdobne koncipovaným seriálom. Tie postavy v hereckom krúžku ma iritovaly a prvé asi tri epizódy som si k tomu hľadal cestu. Potom sa ale začali bizáry kopiť (čečenci), dej zhusťovať (vyšetrovanie) a finále bolo úderné. No a druhá séria pritvdila, epizódu za epizódou jak herecky, tak aj po technickej stránke (Murai ale i sám Hader za kamerou) a z Barryho sa rázom stal temný guilty pleasure. Diel s kickboxerom a jeho zdivočelou dcérou je už teraz televízna epizóda roku.(22.5.2019)

Kupodivu veľmi pohodová vec. Bill Hader je ako Barry sympatický a jeho snaha o vymanenie sa zo zaužívaných zabijáckych koľají je prezentovaná v zaujímavom prostredí a obohnaná plejádou zaujímavých postavičiek. Má to vtip. Má to vážnejšie roviny a hrá to na takú ľudskejšiu tóninu, než by sa mohlo z plagátu alebo zápletky zdať. Uvidím ako to bude pokračovať ďalej, zatiaľ ale príjemne strávený čas. 1. séria - 70%(15.5.2018)

První sérii Barryho jsem chtěl vidět samozřejmě jenom kvůli účasti svého oblíbence Billa Hadera, takže jsem očekával komediální "sitcom" který se nebere tak vážně. No a dostal jsem úplný opak, celkem vážný příběh s trochu vtipem, Billem Haderem a občas zajímavou akci. A funguje to. Začne to celkem nevině, další práce nájemného vraha, která se ale nakonec zamotá tak výborně a zajímavě, že jsem na konci zíral s otevřenou hubou. Na druhou sérii jsem fakt zvědav.(2.6.2018)

Barry Is the New Dexter. Hledá se to dlouho, protože je to zprvu až příliš rozkročené mezi komediální a dramatickou polohou, což se odráží i ve výkonu Hadera, protože i u něj jsou ty dvě polohy (uťápnutá versus zabijácká) tak daleko od sebe, že nemají příliš styčných bodů. Jenže tvůrci vědí co dělají a jakmile si to v sedmé epizodě sedne způsobem, který z hlavy dlouho nedostanete, tak rázem víte, že Barry opravdu není pouze "wannabe něco jako Dexter", ale že našel osobitou polohu, která je mrtě nosná i zajímavá. | S1: 4/5 | (15.4.2019)

• - V seriálu je několik náznaků, že tvůrci Bill Hader a Alec Berg jsou velkými příznivci metalové hudby. Na plakátech v pokojích různých postav tak můžeme zahlédnout plakáty kapel jako jsou Metallica, Pantera či Anthrax. (KubiSchroder)