Reklama

Reklama

Barry

(seriál)
  • USA Barry
Trailer 2
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Hrají:

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (91)

ywo666 

všechny recenze uživatele

No toto nebola moja salka kavy. Na komediu to je malo vtipne. Na psychologicku dramu moc uletene. Na striedacku sa to tvari inteligentne aby vzapeti bolo totalne hlupe. Akcie tu vela nie je a aj tak posobi groteskne a prisposobuje sa pribehu. Hlavne dalsie serie sa na moj vkus tvaria moc artovo a alternativne. Postavy su vacsinou nesympaticke alebo sa neskor v nesympaticke vyprofiluju. Cest NoHo Hankovi, ktory si drzal svoj standard velmi dlho. Akoze je to zaujimave, originalne. Obcas som sa dobre zasmial (raz za dva diely). Obcas celkom drsne a napinave. Ale mimo moju misu. Slabe 3*, takych 50%. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Přes trošku pomalejší úvod se Barry na konci pěkně rozjede a je mi vážně moc líto, že těch dílů bylo jenom osm. Opravdu velmi vtipná série o jednom smolaři, zabijákovi v čele s pro mě dokonalým Billm Haderem, který na jednu stranu kosí své soupeře jako kostky domina, na stranu druhou by tak moc rád z toho vlaku vystoupil. Uvidíme, jestli se mu to povede v dalším pokračování, které bude snad co možná nejdřív. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ako hovorí kolega Jaro.Krafcik, seriál sa dá zhltnúť ako malina, časti sú krátke, svižné, rýchle. Čakal som však viac humoru a väčšiu dejovú zápletku. Nebolo to zlé, ale zrejme to nie je celkom seriál pre mňa, nenašiel som si tam postavu, ktorej by som vyslovene fandil. Za osem častí som sa osem krát nezasmial a tak do druhej série (zatiaľ) nejdem. ()

mcb 

všechny recenze uživatele

I když Barry pozvolna začíná jako další z řady dramedií o líbivém antihrdinovi, nakonec překvapí sebejistým překlopením do žánru temného dramatu jako z nejlepších epizod Perníkového táty a sžíravé meta-kriticy současných studiových praktik. Žádný nový Dexter (čemu bývá seriál často připodobňován) se nekoná, ale to je jedině dobře. To, co masový vrah v Miami ubíjel v klišé a opakované kriminální zápletce, to Barry plně vynahrazuje nepředvídatelnou krutostí, uvěřitelnými morálními dilematy a tím nejčernějším humorem. Bill Hader se pro tu roli narodil. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Když toto už před třemi lety vyšlo, zdálo se to jako něco lepšího. Zároveň však to bylo pominuto, protože už to byl několikátý seriál a nezdálo se to tak kvalitně. A člověk se pomalu nediví. První série se nese dost v gestech nějakých úvodů, postav, které jsou buď zbytečné nebo silně nepříjemné a v nějaké až trochu irelevantní seanci, která působí dost tupě. I tak seriál odsýpá a umí být vlastně i nečekaně vtipný. Trochu záhadou je ten humor v tom, kdy myslím, že druhá epizoda byla prdel od začátku do konce a poté se skrze díly na nějaký humor docela dlouho čeká. I tak se najdou i silné momenty z pozice režie a Hader je v roli nečekaně líbivý a příjemný. I tak je to osvěžující zážitek, který se s druhou sérií zdá být o to více dobrý a důležitý. Co člověka vede k tomu, zda série první samotná by měla nějaký smysl. To se ukáže. 2. série: Barry se rozjel. Akorát trochu zvláštní verzí, kdy nevíme, jakým směrem odbočujeme. Seriál se snaží hrát na humor, ale zdá se, že čím méně se to tvůrci snaží, tím lépe to jde. Zároveň čím více se Barry zaobírá herectvím, tím více to je takové suché a ni neříkající. Hlavně protože Barry hraje prkenně a nijak, že je s podivem, že vůbec se tam tak dlouze udržel. Na samotném konci ale zajímavě zjistíme, že to dává i nějak smysl. Nakonec je vtipné, že epizody, které se zabývají Barryho nitrem. Ty jsou dokonce tak vyhrocené, že ve finále mě zahltila silná spontánní nervozita. Barryho bych po tom všem nebral jako nalezené zlato, ale něco, co určitě bude zajímavé sledovat. Ale bude to dost balancovat mezi pádem a výšinami. 3. série: Barry přichází jako blesk z čistého nebe. Skoro by člověk zapomněl, že kdy byl. Je to smutné, ale v rámci tříleté (!!!) odmlky reálné. A hned v prvních závanech je jasné, že zde chyběl. To poukazování na bizarnost moderní doby, rozjeté intriky a možnosti toho, jak to sončí nebo ne jsou neomezené. Je to naprostá prdel. Ne jako u jiných podobných děl, ale zde je ještě ta síla za tím. Jeden z mála seriálových počinů, který dnes dokáže bavit a hlavně i pobavit. Finále dosti zajímavé. Jediná nevýhoda celého projektu je to, že ta stopáž je možná skromná, že tvůrci nepřeceňují své síly, ale hned jak se to rozjede, tak zase končíme. A rok čekáme. Nebo tři!!! 4. série: Důstojné zakončení jednoho z těch lepších seriálů posledních let. ()

Galerie (362)

Zajímavosti (1)

  • V seriálu je několik náznaků, že tvůrci Bill Hader a Alec Berg jsou velkými příznivci metalové hudby. Na plakátech v pokojích různých postav tak můžeme zahlédnout plakáty kapel jako jsou Metallica, Pantera či Anthrax. (KubiSchroder)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama