Barry (TV seriál)

Barry

Komedie / Krimi

USA, 2018–2019, 12 h 9 min (Minutáž: 26–36 min)

První sérii Barryho jsem chtěl vidět samozřejmě jenom kvůli účasti svého oblíbence Billa Hadera, takže jsem očekával komediální "sitcom" který se nebere tak vážně. No a dostal jsem úplný opak, celkem vážný příběh s trochu vtipem, Billem Haderem a občas zajímavou akci. A funguje to. Začne to celkem nevině, další práce nájemného vraha, která se ale nakonec zamotá tak výborně a zajímavě, že jsem na konci zíral s otevřenou hubou. Na druhou sérii jsem fakt zvědav.(2.6.2018)

To je tak krásně neuchopitelný, nepředvídatelný a divný, že si tomu dovolím napálit plnej knödl už po šesté epizodě. Uvidíme, jestli drajv vydrží a nebudu snižovat, ale zatím nadhodnotím za odvahu a za Bill Hadera, kterýho jsem měl rád už dřív, ale teď ho prostě miluju. Akorát to teda často není vůbec komedie, tak bacha. Když už tam ale nějakej fórek je, je parádní, suchej, chytrej a sedí. Plus ten parádní satirickej podtón, kterej si střílí z herců, mileniálů a dnešní ameriky.(28.5.2019)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Přes trošku pomalejší úvod se Barry na konci pěkně rozjede a je mi vážně moc líto, že těch dílů bylo jenom osm. Opravdu velmi vtipná série o jednom smolaři, zabijákovi v čele s pro mě dokonalým Billm Haderem, který na jednu stranu kosí své soupeře jako kostky domina, na stranu druhou by tak moc rád z toho vlaku vystoupil. Uvidíme, jestli se mu to povede v dalším pokračování, které bude snad co možná nejdřív.(15.5.2018)

První tři hodiny člověk sleduje příběh plný šílených zvratů a prapodivných rozhodnutí, různorodé charaktery, ale nic extra oslnivého, prostě průměr, říkám si. Až poslední dvě epizody vykopnou seriál o hvězdu výše. Konečně Barry dosáhne bodu zlomu, a já mu to všechno žeru i s navijákem. Bill Hader v nezvykle vážné roli, která mu ale báječně sedí. 77%(13.11.2018)

Barry dělá to, co mu jde nejlíp – zabíjí lidi na objednávku. Není zvyklý si stěžovat, když se ale při sledování jedné z obětí náhodou připlete na herecký kurz, začne mít pocit, že by svůj životní styl rád změnil a stal se hercem. Příběh hitmana s duší, která se začne probouzet na hodinách herectví, je nejdřív praštěnou komedií, postupně v ní ale začíná jít do tuhého - aniž by přestala být vtipná. Nejenže podsvětí Barryho vtahuje zpátky, on sám si začíná představovat, že emoce, které díky vraždění zažívá, by z něj mohly udělat druhého Al Pacina. Kontrast narcistního rádoby uměleckého hereckého prostředí a roztomile pragmatického uvažování čečenských gangsterů, kteří chtějí Barryho schopnosti vytěžit, stejně jako jeho herecký kouč, nutí člověka uvažovat, co stačí k dobré komedii – Barry to každopádně všechno má.(15.9.2018)