Reklama

Reklama

Barry

(seriál)
  • USA Barry
Trailer 2
Komedie / Krimi
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Hrají:

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (76)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nenechte se oklamat zde uvedeným obsahem, hlavní hrdina Barry je sice deprimovaný, ale určitě ne podřadný nájemný vrah. Naopak, ve svém oboru se dá považovat za špičkového profesionála. Trpí ale častým neduhem, který provází profesionální vojáky - mechanicky plní rozkazy a nenalézá sílu se jim vzepřít. Ke svému řemeslu se dostal tak nějak mimochodem a nijak zvlášť ho netěší. Zadané úkoly ale plní svědomitě a úspěšně přežívá ve světě plném násilí a nástrah. Když se jednou dostane díky speciální zakázce do hereckého prostředí, je to tak trochu jako začátek jeho zločinecké dráhy. V první chvíli neumí říct ne a už se veze, především díky půvabům herecké kolegyně Sally. Seriál Barry představuje zvláštní kombinaci kriminálky a komedie s prvky řady dalších žánrů. Pokud si někdo vzpomene na Dextera, v mých očích vychází Barry lépe, protože jeho postava je daleko realističtější a lépe ukotvená v přítomnosti. Dexter je sice cool, ale jeho psychologie je ptákovina a na ploše osmi řad opakuje vlastně stále totéž dějové schéma. Barry je na ploše 2x8 dílů daleko sevřenější. Pravda, komediální rovina je trochu přímočará, některé postavy jsou vyloženě karikatury, což se místy bije s brutálními zločiny, kterých divák není ušetřen. Ale pokud tuhle hru přijmete, poskytne vám Barry přiměřenou porci zábavy a napětí. Celkový dojem: 75 %. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Barrymu se nedaří tak ladné žánrové přechody jako svého času Dexterovi, ovšem kdo si počká, tak dostane podobně šokující momenty. Divadelní prkna zatím nepřesvědčila o svém potenciálu a mafiánská linka působí jako karikatura skutečného podsvětí, ale především NoHo Hank je natolik zábavná postava, že většinu neduhů přebíjí. S1: 75% S2: 80% S3: 70% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na celkové stopáži asi čtyř hodin se rozjel hodně originální nápad, který poměrně vážný příběh nájemného vraha bez špetky emocí situuje do prostředí naprosto fušérského hereckého divadla v Los Angeles, ve kterém se tento nájemný vrah chce realizovat. Vážnost tu tedy střídá dost nevybíravý a černý humor, který ale suprově baví. Bill Hader vysloveně překvapil a popravdě mi ani nevadil doslovný závěr. Sice podporuje absurditu celého seriálu, ale jeho obecné kvality jisté i v akčních scénách ho stále převyšují. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po You další poměrně úspěšný pokus vstoupit do dexterovských vod. Pro mě osobně je Barry z tria "sympatických zabijáků" (Dexter Morgan, Joe Goldberg a Barry Block) ten nejlidštější a nejsympatičtější, a kdyby seriál místy tak křečovitě netlačil na komediální pilu, bylo by to (po první sérii) na čisté čtyři hvězdičky. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Barry Is the New Dexter. Hledá se to dlouho, protože je to zprvu až příliš rozkročené mezi komediální a dramatickou polohou, což se odráží i ve výkonu Hadera, protože i u něj jsou ty dvě polohy (uťápnutá versus zabijácká) tak daleko od sebe, že nemají příliš styčných bodů. Jenže tvůrci vědí co dělají a jakmile si to v sedmé epizodě sedne způsobem, který z hlavy dlouho nedostanete, tak rázem víte, že Barry opravdu není pouze "wannabe něco jako Dexter", ale že našel osobitou polohu, která je mrtě nosná i zajímavá. | S1: 4/5 | ()

Galerie (362)

Zajímavosti (1)

  • V seriálu je několik náznaků, že tvůrci Bill Hader a Alec Berg jsou velkými příznivci metalové hudby. Na plakátech v pokojích různých postav tak můžeme zahlédnout plakáty kapel jako jsou Metallica, Pantera či Anthrax. (KubiSchroder)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama