• jfaba

Tak nevím, asi jsem se díval na jiný seriál (75%)! Komedie!? Měl bych se aspoň jednou za osm dílů zasmát... Nestalo se. Kdyby to bylo normální drama nebo já nevím krimi či co, tak se s tím smířím. Barry se mi líbil, když zabíjel. Jinak se choval jako Detectorists (do toho seriálu by se hodil). Ano, dokoukal jsem to, ale jen jako normální "mafiánskou" blbost. Nemám smysl pro humor! Pro takový "humor"! Dvě ** za akce. Jinak nic.(27.8.2018)

Barry dělá to, co mu jde nejlíp – zabíjí lidi na objednávku. Není zvyklý si stěžovat, když se ale při sledování jedné z obětí náhodou připlete na herecký kurz, začne mít pocit, že by svůj životní styl rád změnil a stal se hercem. Příběh hitmana s duší, která se začne probouzet na hodinách herectví, je nejdřív praštěnou komedií, postupně v ní ale začíná jít do tuhého - aniž by přestala být vtipná. Nejenže podsvětí Barryho vtahuje zpátky, on sám si začíná představovat, že emoce, které díky vraždění zažívá, by z něj mohly udělat druhého Al Pacina. Kontrast narcistního rádoby uměleckého hereckého prostředí a roztomile pragmatického uvažování čečenských gangsterů, kteří chtějí Barryho schopnosti vytěžit, stejně jako jeho herecký kouč, nutí člověka uvažovat, co stačí k dobré komedii – Barry to každopádně všechno má.(15.9.2018)

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90% (31.7.2018)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Přes trošku pomalejší úvod se Barry na konci pěkně rozjede a je mi vážně moc líto, že těch dílů bylo jenom osm. Opravdu velmi vtipná série o jednom smolaři, zabijákovi v čele s pro mě dokonalým Billm Haderem, který na jednu stranu kosí své soupeře jako kostky domina, na stranu druhou by tak moc rád z toho vlaku vystoupil. Uvidíme, jestli se mu to povede v dalším pokračování, které bude snad co možná nejdřív.(15.5.2018)

První sérii Barryho jsem chtěl vidět samozřejmě jenom kvůli účasti svého oblíbence Billa Hadera, takže jsem očekával komediální "sitcom" který se nebere tak vážně. No a dostal jsem úplný opak, celkem vážný příběh s trochu vtipem, Billem Haderem a občas zajímavou akci. A funguje to. Začne to celkem nevině, další práce nájemného vraha, která se ale nakonec zamotá tak výborně a zajímavě, že jsem na konci zíral s otevřenou hubou. Na druhou sérii jsem fakt zvědav.(2.6.2018)