Barry

(seriál)
  • USA Barry
Trailer 2
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)

Série(4) / Epizody(32)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

Trailer 2

Tatannka

Barry dělá to, co mu jde nejlíp – zabíjí lidi na objednávku. Není zvyklý si stěžovat, když se ale při sledování jedné z obětí náhodou připlete na herecký kurz, začne mít pocit, že by svůj životní styl rád změnil a stal se hercem. Příběh hitmana s duší, která se začne probouzet na hodinách herectví, je nejdřív praštěnou komedií, postupně v ní ale začíná jít do tuhého - aniž by přestala být vtipná. Nejenže podsvětí Barryho vtahuje zpátky, on sám si začíná představovat, že emoce, které díky vraždění zažívá, by z něj mohly udělat druhého Al Pacina. Kontrast narcistního rádoby uměleckého hereckého prostředí a roztomile pragmatického uvažování čečenských gangsterů, kteří chtějí Barryho schopnosti vytěžit, stejně jako jeho herecký kouč, nutí člověka uvažovat, co stačí k dobré komedii – Barry to každopádně všechno má. ()

keoma26

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud mate radi Tarantinovskou a Ritchieho poetiku a vsechny tyhle stylovy odnoze, tak tohle je serial presne pro vas. Prvni dily jsou rozjezdovy, ale ma to prudce vzestupnou trajektorii a posledni dily prvni serie patri v tomhle zanru, pokud jde o rafinovany dialogy, absurdni situace i (na pomery tv mainstreamu) prepalenou brutalitu, mezi to nejlepsi, co jsem kdy videl...Pro me rozhodne opozdenej serialovej objev roku. ()

necisty

Barry mě bavil hned od první série a kvalitu si držel až do 3. Vážně netuším, co tvůrce přimělo to v té 4. tak posrat. Řekli jim, že jim další sérii nedají a oni nestihli vše, co chtěli? Vězení bylo příliš krátké a ten sek s posunem o několik let byl strašně zmateční a Sally se pak chovala jak p*ča. Bohužel ani závěr to příliš nespravil, přestože tam snaha byla a dokonce to chvíli vypadalo, že to vysvětlí jinak. Škoda, potenciál byl, tak trochu mi to připomínalo Dextera. ()

Malarkey

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na celkové stopáži asi čtyř hodin se rozjel hodně originální nápad, který poměrně vážný příběh nájemného vraha bez špetky emocí situuje do prostředí naprosto fušérského hereckého divadla v Los Angeles, ve kterém se tento nájemný vrah chce realizovat. Vážnost tu tedy střídá dost nevybíravý a černý humor, který ale suprově baví. Bill Hader vysloveně překvapil a popravdě mi ani nevadil doslovný závěr. Sice podporuje absurditu celého seriálu, ale jeho obecné kvality jisté i v akčních scénách ho stále převyšují. ()

ArsenalEagle

Barry je celkem nenápadný úkaz mezi seriály, nebo alespoň já jsem na něj v závalu jiných sérií narazil až teprve nedávno. A ono je to vážně dobré. Zábavně hravé drama s občasnými šílenostmi a naprosto neuvěřitelnou zápletkou. Hader je před i za kamerou naprosto bezvadnej a Barrymu dává opravdový šmrnc. Můžu si jen postesknout, že ačkoli jde o docela přestřelené vtipné drama, tak se snaží držet při zemi a "v mezích reálnosti", ale dokonalost seriálu je v těch momentech, kdy se Barry utrhne ze řetězu a seriál plně využije potenciál ujetosti. Taekwondo a "GTA" epizody nemají nejmenší chybu. Doufám, že 4. série mě ale přesvědčí hodnotit plným počtem hvězdiček. PS: fakt, že jsem 3 série zhltnul za necelé 3 dny mluví za vše. Škoda ale, že se z poslední série stalo spíše psycho drama, komické prvky slušely Barrymu přeci jen o něco víc. ()

• V seriálu je několik náznaků, že tvůrci Bill Hader a Alec Berg jsou velkými příznivci metalové hudby. Na plakátech v pokojích různých postav tak můžeme zahlédnout plakáty kapel jako jsou Metallica, Pantera či Anthrax. (KubiSchroder)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)