Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

DocBrown

Jediny smysl tohoto filmu je asi trumfnout Armagedon v jeste vetsim (drtivejsim) odpadu. Co nas ceka priste ? Pristani na Slunci, nejlepe v noci ? ()

cab

Megalomansky pojaty katastroficky snimek natoceny zenskou reziserkou, ktera ztraci oprate nad vedenim tak velkeho projektu a z filmu se tak stava jen prumerne oddelana rutina s mnoha hvezdickami americkeho filmu, jez dostaly dozajista dobre zaplaceny. 50% ()

Kovaja

Pro mě milé překvápko.Souhlasím že Armagedon mě chytnul mnohem víc ale to byl taky trochu jinej level žejo??:-)) ()

Paity

Na rozdíl od Dnu poté se nedopustil Drtivý dopad žádné veliké chyby v rámci základních pravidel, která platí pro postkatastrofické filmy. Vcelku bych jim to všechno uvěřil, jen byl dán až moc veliký prostor všem rodinným a milostným "tahanicím". ()

abysser

Dobře odvedená práce, zvláště pokud ji srovnáme s Armageddonem. Tento kasovní katastrofický trhák nestojí na hereckých hvězdách, přestože jich tam několik je. ()

Greny

katastrofické filmy mají tu nevýhodu, že většina scénářů už byla nějak vybrána a tak nezbývá nic jiného než obměňovat omáčku. Kdybych měl volit mezi Armagedonem a Drtivým dopadem vybral bych si asi Armagedon a to nejen kvůliu Bruce Wilisovi. ()

peetriss

Drtivý dopad svedl v roce 1998 ostrý konkurenční boj s Armageddonem (Drtivý dopad měl v našich kinech premiéru jen o tři měsíce dříve) a z tohoto souboje odešel spíše poražen. Základní skelet příběhů obou filmů je prakticky totožný, Mimi Leder se však rozhodla jít poněkud jiným směrem v tom, že divákovi dala možnost hlouběji nahlédnout do psychiky hlavních postav a poněkud více hraje divákovi na city, což se dokonale naučila v Pohotovosti, jejíž některé díly režírovala. Michael Bay se se svým Armageddonem vydal cestou efektní akce, černého humoru a především (... a bohužel) přehnaného amerického patriotismu. Zatímco Drtivý dopad je spíše katastrofické drama, konkurent naopak katastrofickou sci-fi černou komedií. Opravdu težko hodnotit, který z těchto filmů je povedenější, oba jsou stejné a přesto jiné, ale asi o jedno nebo dva procentíky vychází u mně lépe Drtivý dopad. *** Drtivý dopad vzbudil svého času obrovský údiv, že v něm byla postava "černého" amerického prezidenta. Později se ukázalo, jak toto bylo prorocké, přesně po deseti letech má USA černého prezidenta! ()

Prochy38

Stručně: Armageddon mám raději, ale tento "katastrofák" taky není vůbec špatný. Efekty opravdu na úrovni, herecké obsazení kvalitní a fyzikální asi teda přesnost obdivuhodná. Rád se na to kdykoliv kouknu. ()

Hanes88

Katastrofický film, na který znova klidně rád kouknu. Ale přece jen, Armageddon to není. Byly tam vypjaté emoce, skvělé soundtracky (které mimochodem poslouchám až dodnes) a efekty podle mého taky lepší. Vůbec nechci snižovat kvalitu tohoto filmu, jak už jsem zmínil, je to dost dobrý filmek, ale více jak 60% dát nemůžu. ()

Rozjimatel

2,5  Neviem presne, čo ma na filmoch tohto typu tak priťahuje, prečo ma to núti opakovane si ich pozrieť, hoci viem, že dialógy sú trápne až prihlúple, hraje tam plejáda druho- a treťo-triednych hercov (až na pár výnimiek ako Freeman a Duvall), pri výkonoch ktorých sa nezdržíte smiechu (samozrejme, scenár im v tom výrazne pomáha) a celé je to až nechutne patetické. Napriek všetkému to znova a znova prežívam, tŕpnem, či to ľudstvo prežije, žasnem pri pohľade na kométu, na obrovskú prívalovú vlnu. Ak to mám porovnať s veľmi príbuzným Armagedonom, natočeným dokonca v tom istom roku, tak tento film výrazne zaostáva. Dôvod je jednoduchý. Armagedon je nakrútený s nadsádzkou, má v sebe množstvo humoru, ktorý mi sedí a tiež vhodných hercov, ktorí do filmu pasujú. Na druhej strane Drvivý dopad sa berie strašne vážne, čo často pôsobí nechcene komicky, humor úplne absentuje, miesto neho je tu pátosu naviac. ()

willis

Drtivý odpad!! něco tak nechutně patetickýho mohla natočit jenom ženská nebo Michael Bay. Vrcholem je scéna loučení s posádkou raketoplánu. Natočit tuhle scénu je snad trestný čin citového vydírání. On celý tenhle film je tak prvoplánovitě sentimentální a nudný, že jsem si přál aby se všichni utopili. Tu jednu hvězdičku dávám za efektní vlnu, která opravdu nemá konkurenci. ()

spiritus

Málo platné, Drtivý dopad je lepší katastrofický film, než Armagedon, už jenom proto, že armagedon není klasický katastrofický film, ale spíše popcorn doják, kde nějaký asteroid dělá jen marné křoví. Zato vtomto snímku se vše točí jenom okolo asteroidu a tudíž tu nejdou žádné zbytečné a nic neříkající dějové linie, jako v Armagedonu (Ropná věž, honitba vrtáků, výcvik). Zde je od začátku jasné co se bude dělat a jak se to bude dělat, žádné spekulace rádoby odborníků apod...To celé dokresluje několik příběhů lidí, zejména mladého objevitele Bidermanna (hezké Woodovy začátky), Robert Duvalla coby kapitána raketoplánu letícího zničit ošklivý Bolid a mladé reportérky, která jistojistě na něco kápla. Celou předapokaliptickou atmosféru dokreslují výstupy prezidenta (výborný Freeman) a zpravodajské relace o úspěších, či neúspěších odvrácení zániku. Ovšem největší devizou filmu je, že ke střetu nakonec dojde, i když značně omezenému a my můžeme sledovat, co by takový kus šutříku, mohl s naší krásnou planetou udělat. Zkrátka jedná se o nadprůměrný katastrofický film, který vede peleton filmů stejného žánru, tehdejší doby. ()

Senfi

Musím s přiznat, že jsem u celého filmu brečela i když je fakt, že u mě to není nic tak neobvyklého. Možná to bylo plné klišé, neoriginální, ale mě se to stejně strašně líbilo. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)