Hodný holky (TV seriál)

Good Girls

Drama / Komedie

USA, 2018–2021, 31 h 5 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jenna Bans

Christina Hendricks, Retta, Mae Whitman, Reno Wilson, Manny Montana, Matthew Lillard, David Hornsby, Kathleen Rose Perkins, Kingston Foster, Lidya Jewett, Izzy Stannard, Sara Paxton, Larry Clarke, Zach Gilford, Carlos Aviles, Sally Pressman, June Squibb, Keith Brooks, Christine Horn, Robert Jumper, James Lesure, Thomas McDonell, Allison Tolman, Jwaundace Candece, Kelly O'Neal, Clark Sarullo, Meredith Giangrande, Leland L. Jones, Caleb Emery, Paige Hullett, Braxton Bjerken, Nicholas Alexander, Albie Selznick, Danny Boyd Jr., Kue Lawrence, Annie Sertich, Damien Leake, Noah Salsbury Lipson, Joanna Leeds, Denitra Isler, Lauren Stamile, Brad Morris, Jay Jackson, Christopher Gehrman, Josh Duvendeck, Nicole Bilderback, Stephanie Dunnam, Susie Geiser, Jennifer Pierce Mathus, Lisa Dring, Tiffany Morgan, Blake Shields, Blake Gibbons, Pasha D. Lychnikoff, Joe Lorenzo, Sam Huntington, Ryan Masson, Jessica Treska, Diva Zappa, Franco Vega, Jessica Walter, Mary Hollis Inboden, Tricia O'Kelley, Diane Delano, William Allen Young, Richard Leacock, Michael Croner, Marshall Manesh, Cinda Adams, Amanda LaCount, Jay DeVon Johnson, Noureen DeWulf, Jackie Cruz, Ione Skye, Rob Heaps, Ethan Suplee, Heather Olt, Alex Jayne Go, Adam Kulbersh, Charlyne Yi, Shane Coffey, Bo Youngblood, Jeff Feringa, Juliet Donenfeld, John Bishop, James Immekus, Jon Snow, Sonya Leslie, Sheaden Gabriel, Wesam Keesh, Judy Kain, Bob Clendenin, Naomi Grossman, Mary Jo Catlett, Cyd Strittmatter, Angela Fornero, Lauren Lapkus, Rodney To, Irene Choi, Audrey Wasilewski, Andrew McCarthy, Louisa Abernathy, Madeline Zima, Porscha Coleman, Megan Thee Stallion, John Pirruccello, Eddie Alfano, Drew Youngblood, Antonimar Murphy, Paige Collins, Lara Silva, Nefetari Spencer, Matt Price, Shane Donovan Lewis, Dan Aid, Marnee Carpenter, Andre Boyer, Carol Stanzione, April Marshall-Miller, Emmersyn Fiorentino, Jonathan Silverman, Tiffany Adams, Vayu O'Donnell, Gina Hiraizumi, Monroe Robertson, Jerry Hernandez, Iyari Limon, Nicole Sullivan, Brittany Ishibashi, Stacie Greenwell, Nanrisa Lee, Brooke Josephson, Cayden Boyd, Niko Nicotera, Ashley Bornancin, Troy Metcalf

U Good Girls mě zaujalo obsazení. Kočka Christina Hendricks a Mae Whitman z Parenthood a k tomu pár dalších známých tváří. Příběh, kde tři matky kvůli finanční tísni se rozhodnou dát na dráhu zločinu taky nevypadal marně. Ze seriálu jsem velice spokojený, matky jsou výborné, Rio je taky perfektní a krásně to obohacuje. Seriál mě bavil a tak prodloužení pro druhou sérii hodně potěšilo. 70%(9.5.2018)

Absolutně boží. Jinak se to říct nedá. Přesně takový seriál tady chyběl. Skvěle napsané, zahrané, zrežírované. Všechny tři hlavní postavy jsou obsazené tak dokonale. Konečně mám dojem, že vidím v televizi normální ženské. Rio hraný Manny Montanou je gangster se zlatým srdcem a okamžitě jsem si ho zamilovala. Good Girls se dle popisu tváří jako komedie, ale je to mix krimi, drama a černého humoru a tohle všechno vytváří něco mezi oddychovkou a seriálem, který ze mě udělal závislou. 19 epizod jsem shlédla během 5 dní a okamžitě bych si to zopakovala znova. NBC si tenhle klenot nezaslouží.(6.5.2019)

Nemastný a neslaný sitcom, který jakou svou přednost využívá ústřední hereckou trojici. Ano, je radost se na ně dívat, ale diváka to do nekonečna bavit nebude. Škoda, že scénář úplně nezvládá držet napětí a svou nejlepší zápletkou, kterou je vykradení super marketu třemi maminami vlastně po 2 epizodách kompletně diskarduje. Retta je výborná, ale po pěti epizodách končím.(9.7.2018)

Prvních pár dílů je úžasných, pak se tempo snižuje, protože do popředí se dostává sentiment, moralizování atd., což je docela škoda. Holky mohly klidně více tlačit na pilu. Každopádně je to 10 dílů skvělé zábavy a vyloženě se těším na druhou sérii. Chemie mezi hlavními třemi hrdinkami je dokonalá, zejména Retta dokáže už jen svým pohledem diváka rozesmát, zatímco Christina Hendricks umí zase ukázat, že když potřebuje, ví, jak být tou správnou b*tch. K tomu si přičtětě skvělý soundtrack.(17.1.2019)

1. série Slyšel jsem, že jde o Breaking Bad v ženském podání, ale podle mě je přirovnání k Trávě možná přesnější. Obsazení je vážně povedené, herečky z Mad Men, Parks and Rec a Parenthoodu tvoří super partičku, která společně skvěle funguje, jak ve vážných tak i ve vtipných situacích. Postavy jsou zajímavé a humor mi sedí. Možná jen to, jak Annie nedomýšlí věci do konce, mi nejde na rozum. Začátek první série je super, ale pak to trochu zpomaluje, aby se to ve finále snažilo zase vrátit do původních kolejí. Bavil jsem se a další sérii si určitě pustím, protože mě zajímá, co se bude dít dál. 2. série To byl sešup, z první řady jsem byl docela nadšenej, ale druhá mi dala pěknou facku, abych vystřízlivěl. Pořád je to docela slušná zábava, ale je vidět, že spousta věcí se děje jen proto, aby to bylo zajímavé. Navíc to má spousty chyb a děr ve scénáři, protože v každém díle aspoň jednou třesete hlavou a říkáte si "Proč?" nebo "Jak?" V první řadě se občas hloupě chovala Annie, ve druhé už úplně každý, což je otravné. A je to škoda. 3. série Vypadá to, že se tvůrci poučili a ve třetí řadě nám neservírují tolik podivných rozhodnutí a nápadů jako sezónu předtím. Navíc se rozhodli jinak pojmout postavu "gang frienda", který se začal chovat mnohem víc nekompromisně, i když si nejsem jistej, že mi tahle změna sedí. Covid zasáhl natáčení i tohoto seriálu a zkrátil ho o několik epizod, takže závěr ničeho objevného nedosahuje, spíše jen načrtává, kudy se může příběh dál vyvíjet. Možná i díky tomu pak přišlo prodloužení na další sérii. Tak uvidíme s čím přijdou tvůrci dál, protože vyšetřování policií se nedá používat do nekonečna.(29.8.2020)

• - Když ženy poprvé vykrádají obchod, Annie (Mae Whitman) zakřičí: „Dobře, všichni zůstanou v klidu a nikdo nebude zraněn... Dámy a pánové, tohle je vloupání!“ Což se nápadně podobá prologu Hunny-Bunny a Pumpkin během vyloupení restaurace ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Mani)