karlee

V originálním znění by to asi byly čtyři hvězdičky, bohužel ČT z neznámého důvodu pocitila potřebu dabovat. ()

Duke90

Mě osobně pořádně oslovil až dosti hnusný konec kdy se nehledě na rasu všichni zachovali naprosto bezcharakterně. To co se Saleovi nakonec stalo si doopravdy nezasloužil ani kdyby měl bůhvíjakého syna a na vině byl zkrátka někdo úplně jiný - policie, která se okamžitě zdekovala, aby se mohla v momentě vrátit na scénu jako největší hrdinové, pardón chtěl jsem říct zbabělci. Celkově mi bylo líto jen tří lidí - Salea, jeho druhého syna Vita a postaršího černošského pána co sice chlastal jako duha, ale aspoň si jako jediný z komunity zachoval svou důstojnost! ()

Sundance.cz odpad!

1000+50 odstínů černoty. Nejsem rasista, každopádně film mě vůbec nezaujal a nudil celou dobu, i když chápu, co tím chtěl režisér říci. Víčka by zlomila i sirky do očí. A že by to měla být komedie? Ou, asi zůstanu ČERNÁ ovce. ()

mikhail

Dobre natočený film, podobne ako "betelgeuse" som si všimol, že režisér drží stranu svojim. Pred záverečnými titulkami bežia 2 výroky od Martina Luthera Kinga a Malcolma X. Obaja v nich zastávajú absolútne odlišný postoj k násiliu ako východisku riešenia problémov. Spike Lee neskrýva svoje sympatie k Malcolmovi X ani v tomto filme. Niekde som čítal výrok o tom, že pokiaľ Vás film donúti rozmýšlať ide o dobrý film. Po zhliadnutí "Konaj správne" som rozmýšlal 2 dni nad konečným hodnotením a musím uznať že to bolo tažké rozhodovanie. Nakoniec som zvolil zlatú strednú cestu a dávam 3 a 1/2* + 1/2 hviezdičky práve za to ťažké rozhodovanie ;-). ()

blacktomas

Horko, New York, Brooklyn, Public Enemy, Spike Lee a rasismus. Nahromaděné napětí, které dlouho vřelo pod pokličkou a uvolněné zdánlivě nevinnou hádkou o tom, jestli na zdi pizzerie mají být vedle známých italoameričanů, kteří pizzerii vlastní také černí bratři, v jejichž čtvrti se podnik nachází. Poklidný, vedrem utahaný den tak pomalu spěje k tragedii. Velmi barevný film o barevných obyvatelích jedné čtvrti v New Yorku, který dokáže navodit tu správnou atmosféru, plnou podivných postaviček a pořádné black music. Povedený výlet na místo kam bych asi jen tak na dovolenou nejel, přesto má mé sympatie. Enjoy it !!!! ()

Plastík

Pro mě byl film trochu takový moc intelektuální. Zřejmě jsem nebyl tak úplně naladěn. Pravda je, že jsem ho sledoval v brzkých ranních hodinách. Zkoušet ho už nebudu. Ale některá témata se mi moc líbila. Dialogy italského otce se syny, starý černoch atd. ()

Blazkowicz

Na zadek mě to neposadilo, protože to bylo dost utahané a ukecané. Problém rasismu to vystihlo trefně, ale ne moc emocionálně. Každopádně poselství je jasné. Rasismus je sviňe a každá ze stran má máslo na hlavě. Je to nekončící kolotoč, ale s tím už si musí ve Státech poradit sami. Jinak Pantera - No Good. 3+* ()

badmotherfucker

Hodně línej rozjezd jednoho horkýho dne nakonec vygraduje na téměř občanský nepokoje v ulicích, poté co lidé začnou svou sociální nejistotu a nesokojenost převádět v rasovou nenávist. ()

Jungler

Uzasne svedectvi toho jak krehke muze byt souziti nekolika skupin. Staci jeden nebo dva pitomci a vsechno muze byt v haji. Spike Lee odvedl perfektni praci s popsanim vsech aspektu a puvodu rasove nesnasenlivosti. ()

pimp

Trochu nuda, ale na konci to naštěstí nabralo grády. Přirovnal bych tenhle film k soft pornu. Niggahs se sice poflakovali po neighborhoodu, dělali bordel, ale neměli bouchačky a nejely tam drogy. Naštěstí tento nedostatek dohnal Spike Lee později měrou vrchovatou v Clockers. Jinak je to taková jeho klasická rozpolcená poloha. Na jednu stranu celkem realisticky ukazuje život v černošské čtvrti, ale nevynechá příležitost poukázat na bílé jho, které drží bratry down. Myslím, že jeho nitro perfektně vystihují ty dva citáty černošských vůdců na konci, které si protiřečí. Já mám ale tento jeho přístup rád a tady navíc ani tolik nementoroval, za což zvedám hodnocení o hvězdičku. ()

Hruskovice

Bez konečného poslání by tento film mohl někdo pochopit velmi špatně. Pro českou republiku též velmi aktuální téma. Kéž by se podle smýšlení M.L.K. lidi opravdu řídili... 5/5 ()

pollstro

Ačkoliv se na první pohled tvářící film o těžkém životě afroamerického obyvatelstva jedné městské čtvrti během rozpáleného a horkého dne, tak ve skutečnosti postupně odkrývající se sociální drama, které s přibývajícími scénami, charaktery, situacemi a názory, ústí k hlubokým podstatám mentality americké společnosti a s ní spojenou rasovou problematiku. Spike Lee přitom činí s obrovským nadhledem, veškeré přemýšlení a ucelení názoru nechává na samotném divákovi, který se v průběhu vyprávění setkává s různorodými situacemi, scénami, podněty jednotlivých postav a jejich důvody, proč zrovna tak činí, ale zároveň neukazuje na to, kdo je ten špatný a kdo ten správný. Postupně gradující napětí vrcholí šokujícím, energetickým, výpovědi schopným a nevyhnutelným závěrem, který je svým obsahem úderný a to ve všech řadách. Do the Right Thing je abnormálně důležitým filmem, jehož obsah, zpráva a poselství, které se snaží předat, je neustále aktuální a důležité. "My people, my people, what can I say; say what I can. I saw it but didn't believe it; I didn't believe what I saw. Are we gonna live together? Together are we gonna live?" ()

reiser

Úžasný film, ktorý hovorí o rasizme skutočne bez servítky. Nesnaží sa niekoho súdiť, nepresadzuje názor. Skôr vrhá do deja jednotlivé postavy, jednotlivé charaktery, ktorým dáva priestor vypluť zo seba naozaj všetko, a s ktorými sa jednotlivý diváci podľa svojej nátury stotožňujú. Film môže byť preto dobrý rovnako pre černocha ako pre bieleho, ktorí majú na vec odlišný názor. Originálny štýl. ()

Nakash

Tohle mi opravdu nesedlo. Jakmile se začnete přiklánět k nějak postavě, tak vás za chvilku opět něčím odradí. Drtivou část filmu se jenom řve a ječí. Radši si to ani nepředstavuji s českým dabingem. Neustále se jen někdo překřikuje. Vlastně je to asi film o řvaní. Protože nic jiného mě nenapadá. ()

FandaF

Agitka pro novodobý Ku-klux-klan, nebo jinou rasistickou organizaci. Film vás vtáhne a nenechá rasově chladnými... ()

kokofek

Zatím nejlepší snímek s rasovou problematikou.Režisér nepodsouvá svůj názor ani řešení, k nikomu se nepřiklání a proto přinutí diváka nad vším více přemýšlet. ()

kolodej1

Spike Lee mě opět nezklamal. Oceňuji především atmosféru snímku, postupně vzrústající napětí, člověk pak jen čeká, kdy to bouchne. Výborný film, doporučuji ()

jjjerry

Ze začátku nuda, proložená ještě nudnějšími dialogy skupinek černochů co se poflakujou na jedný ulici v Bronxu. Občas do toho vsuvky "monologů nebo jak to nazvat, možná rapovýho songu", ale to mě fakt nenadchlo. Ke konci přijde trošku zlepšení-rozuzlení, teda pokud se do té doby neunudíte. Konec ukazuje rasismus z té opačné stránky... Co se mně libilo, bylo vylíčení toho vedra na tý rozpalený ulici, skoro jsem se z toho taky zapotil:-) Oblibil jsem si postavu Mookieho, ale na konci mě fakt zklamal. Nejlepší "hrdina" byl tady majitel Pizzerie=). Mam pocit, že v tomhle fimu většina hodnotících vidí něco víc, než o co se autoři snažili... Prostě nebudu nadhodnocovat film, jen protože to dělá většina a dostal nějaký festival ocenění =) ()