Komentáře uživatelů k TV seriálu (78)

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90%(29.4.2018)

Vážný rodinný dobrodružný sci-fi seriál. S opravdu velkým důrazem na rodinný a vážný. A až pak někde v závěsu jen tak mimochodem jde i o výpravné sci-fi. Je to v jádru to samé, o co se Shyamalan snažil v "Po zániku Země". Akorát udělané víceméně správně čili rodina je to sympatická, děcka nejsou k nesnesení (byť přemoudřelá krapánek jsou, ne že ne), častá akce i boj o přežití jsou podány správně dramaticky, vizuálně je na co koukat, bombastický soundtrack duní jak v nejnovějším blockbusteru, emočně to chladné není (i za cenu občasného citového vydírání) a tak vlastně jedinou výraznější výtkou je, že tempo je většinu epizod podivně kolísavé mezi až příliš zběsilé/až příliš pozvolné a nic mezitím. Čemuž nepřidává ani podivný nesoulad, kdy se na jednu stranu vzdává hold původnímu naivnímu kultovnímu seriálu, chtělo by to být jízdou pro děcka, má to švihlé postavy i humor a na druhou se jede na seriózní vlně plné manželských problémů, neustálého boje o holý život, vypořádávání se s osobními démony, stylizace à la Interstellar apod. Děcko bude protáčet oči nad tím, jak se to místy bere vážně a nad problémy dospělých. Dospělák nad nimi však oči protočí úplně stejně, protože to není dotaženo, když už teda. Celkově by tomu prospělo, jasně se rozhodnout, čím to chce být. Zda seriózní survival scifárnou pro odrostlejší publikum či vážně se neberoucí eskapádovou jízdou jak z novodobého Doctora Who pro všechny, kteří jsou duší stále dětmi.(13.4.2018)

Nový LOST IN SPACE to se mnou měl snadné, protože jsem z těch, co milují filmy odehrávající se ve vesmíru a co se spokojeně pousmáli pokaždé, když robot zahlásil "Nebezpečí, Wille Robinsone!" Nic náročného, originálního nebo překvapivého nečekejte, tady se servíruje pohodové rodinné sci-fi dobrodružství se sympaticky napsanou, obsazenou a zahranou rodinkou, před kterou scenáristé učebnicově vrší jednu překážku a dilema za druhým a každé rozhodnutí a čin má svoje následky. Je to přiměřeně napínavé, akční, dojemné i vtipné, vypadá to výpravně a má to zajímavou záporačku. Snad jen škoda, že se to odehrávalo na planetě, která vypadala jako dvojče Země. Hodně příjemná oddechovka, za jejíž druhou řadu bych se rozhodně nezlobil.(8.5.2018)

Nebudeme si tu nic namlouvat, nebýt Parker Posey hodnotím mnohem níže. Takhle z mého pohledu lehce na 70%(29.4.2018)

Původní seriál jsem nikdy neviděl, jenom filmovou verzi z roku 1998 a ta se mi jako malému klukovi hodně líbila. A teď po těch letech můžu říct, že se mi hodně líbí i tato verze. Výborný seriál. Sice jsou v něm silné rodinné vazby a hodně se to řeší, což nemám rád, ale všechno ostatní je super. Efekty a kulisy jsou opravdu na skvělé, což je na scifi jedna z nejdůležitějších věcí.(9.2.2019)

Vizuálně ohromná show, která ovšem v honbě za hollywoodkou epikou poztrácela koule i vlastní ksicht... a logiku. Není to špatný, kouká se na to dobře, ale tak jak je většina seriálů o postavách a jejich útrapách, je Lost in Space spíš o snaze být velký. Zapomíná přitom na fakt, že původní originál byl rodinou humornou sci-fi rozprávkou, jenomže tady humor absentuje, a tak - protože příběhově to není nic extra - to zkrátka nemá ten správnej zábavovej efekt. Taky soundtrack je debilní (většinou)! Ale bez problému se prokoušete všemi epizodami.(13.4.2018)

• evilmind

Asi prostě nejsem cílová skupina. Stejně jako nikdo další nad 10 let.(19.4.2018)

Příjemně nenáročná oddychovka, se zajímavě napsanými postavami, slušným CGI a vyvolávajícím ve vás hlad po tom vědět, jak to bude pokračovat!(13.8.2019)

• Lacike

Tesil som sa konecne na nejake pozeratelne sci-fi. Pôvodny serial som sice nevidel, ale filmovu verziu mam dodnes rad. Bohuzial tato verzia trpi vsetkymi sucasnymi trendmi. Vsetko sa stavilo na vymazlenu technicku stranku a pekny vizual na ukor putaveho pribehu a sympatickych postav. Najviac mi tam chybala taka roztomila detska hravost. Je to dynamicke, akcne ale totalne tupe. Uz od prvych sekund som krutll hlavou nad logickymi chybami. Postavy rodicou mi pripadali dost nesympaticke a deti mi uplne splyvali. Naviac sa to zase odohrava v dvoch liniach, co ma uz dost serie. Dufal som, ze to bude mat epizodne zapletky v ktorych bude rodinka putovat po vesmire a spoznavat rôzne planety. Lenze rodinka od zaciatku uviazne ne jednej nezaujimavej planete z ktorej sa bude snazit dostat najskôr niekolko serii. Na to kaslem a po dvoch dieloch to balim. 4/10.(22.4.2018)

Po mírným rozčarování nad tím, jak nešikovně je tu skloubenej scifi survival s rodinným dramatem a po odpadnutí mojí ruky po mávání nad tím, jak tady ty postavy řeší a hádaj se o ptákovinách (v kontextu k tomu, že maj co chvíli zdechnout) v situacích naprosto nevhodných... jsem se nakonec i bavil. Jsou na tom vidět prachy, muzika tomu dává šťávu a pokud to člověk bere jako poměrně oddechový scifi, ač s docela nevyrovnaným... jak to říct... stylem(? - občas až moc cíleno na děti, občas docela drsný, občas se snaží i o zapojení psychologie)... tak je to příjemný pokoukání, kde se člověk i ty postavy nakonec docela oblíbí. Až na Dr. Smith, ta je na přesdržku už od začátku a vlastně až v poslední epizodě to trochu zachránila.(7.5.2018)

• Kwaichi

Kombinácia UHD s Dolby Vision je jednoducho pastva pre oči. Trochu horšie to už bolo zo zvukovou stránkou. Chýbal mi aspoň kvalitný soundtrack, ktorý by seriál odčlenil od konkurencie. Aj keď je pravda, kúsky od Netflixu sa nepredávajú na základe soundtrackov (zatiaľ). Kajviac ma zarazila neprítomnosť fyzických zákonov. Dodržiavanie základných princípov vesmíru pokladám za samozrejmosť, aspoň to bola vždy snaha pre dosiahnutie hodnovernosti pri sci-fi ak si dobre spomínam na moje detské časy. Nechcem písať zbytočne podrobné spoilery, ale podrobné fyzikálno-"kontroverzné" scény sú tu na pravidelnom poriadku v každej epizóde. Ako zabiják času pre pre dnešných teenagerov, beriem. Ale za mojich mladých čias som sa zo sci-fi aspoň dačo (zmysluplné) naučil. Keby sa dalo v seriály nájsť aspoň trochu viac humoru, ale vtipné momenty prvej série sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky.(11.8.2018)

• SonGokussj

Pokud bych měl novodobý Lost in Space charakterizovat jednou větou, bylo by to cca: Aneb když se musí KONSTANTNĚ něco sr*t... Míra "náhod", který rodinný trip provází, je prostě neskutečná. ***Lehké SPOILERY*** Potopím se pod vodu? Voda zamrzne. Jdu do lesa? Nebezpečná věc mě ohrožuje. Skryju se před nebezpečnou věcí na strom? Začne hořet les. Projedu se autem po lese? Začne vybuchovat země. Uteču před vybuchující zemí? Spolkne mě bažina. Musíme přejet během 1.5 minuty gejzírové minové pole? Jednomu autu vypadne drát a klesne mu rychlost. Drát opraven? Gejzír auto skoro zničí. Zachráním člověka před zničeným autem? Vyteče palivo. Vezu člověka do nemocnice? Zemře. ***Konec SPOILERŮ*** Po vizuální stránce jsou to grafické orgie. Herecké obsazení? Výtečné. Pan Robinson je chlap s velkým CH a i jeho žena dělá neskutečné věci. Ale kde to všechno spadá, je tak nějak nudný příběh a naprosto, NAPROSTO nesympatická antagonistka, která měla být popravena už ve 2. díle a přitom prostě škodí a škodí. A co víc, ona škodí i sobě! Ona prostě dělá všechno jen proto, aby škodila... Je to škodilka.... Nejspíše se dočkáme 2. sezóny, protože to skončí vcelku otevřeně. Doporučil bych ke shlédnutí? Meh, ani moc ne. Ani útlým fanouškůmb sci-fi, protože je to spíše rodinné drama ve sci-fi prostředí... Bohužel, Robinsonovi. Nezachránil vás ani ten mega nezajímavý kus plechu se třpytivými očkami. MayDay in universe - 40 %(17.4.2018)

Season1: 80%(4.5.2018)

• Necrotongue

Seriál hodnotím jako celek už po první sezóně, ani závěr, široce otevřený jako náruč paní Merkelové vstříc běžencům, mě nedokázal zlákat ke sledování pokračování dobrodružství rodiny Robinsonových. Postupně se totiž ukazovalo, že správný kolonista vyslaný na Alfu Centauri musí splňovat mnoho náročných kritérií, na test z logického myšlení se však zřejmě zapomnělo. Na logiku a fyzikální zákony se radostně vykašlal i scénárista, ten ostatně zazdil víc věcí, a přestože se jedná o rodinný seriál, neměl by diváky (ani ty mladé) tolik podceňovat. Výsledný dojem pro mě nezachránil ani Toby Stephens, kvůli němuž jsem se k Lost in Space vůbec dostal.(25.1.2019)

• Mr.Ripley

Desetihodinový, únavný prolog, prokládaný nesmyslnými zvraty, absencí logiky, genericky nudným (nutno dodat špatně zahraným) záporákem, který v funguje až samotném závěru, kde konečně nabízí to, co od začátku sliboval. Lost in Space je přesně takové, jako jeho kultovní předchůdce z 60. let. S tím rozdílem, že divácká percepce se posunula sloním krokem dopředu, zatímco LIS zůstalo obsahově stále kdesi v 60s. Nebýt parádního vizuálu a ještě lepší hudby případnou druhou sérii bych asi nezvažoval.(7.5.2018)

• majo0007

Otrasná nuda. Jediné, čo sa stratilo vo vesmíre, je logika.(21.4.2018)

Na seriál tohto typu som čakal veľmi dlho. V ničom netlačí na pílu, postáv je tak akurát a spoznávame ich takým akurátnym tempom, aby v tom nebol chaos. Vyzdvihujem najmä dizajn a to po všetkých stránkach, či už ide o správne ladenie farieb, dobre navrhnuté kostýmy, vesmírne lode a vozidlá, ako aj prírodu a fyzikálne javy v novom svete. Ako dávny fanúšik Battlestar Galactica si to užívam. Je tu síce menej vesmírnej akcie, ale zasa viac výpravy a otvoreného prostredia, počasia. Psychológia funguje podobne, postavy sú sympatické a dialógy majú správnu dĺžku a pointu. Som prekvapený.(29.5.2018)

"Mravenci jo? Tenhle rok jsme jich měli fůru na naší vinici. Řekl jsem Garfunkelovi aby přitáhl svůj kompresor, s ním jsme kolem domu vytvořili vakuum a pak jsme je vysáli hlavními dveřmi." Tož tak. Na ilustraci míry hlouposti scénáře snad postačí tahle věta ze Simpsonů. Kdyby ne, tak se stačí podívat na první epizodu a je jasno. Okamžitě mrznoucí voda, déšť při údajných šedesáti pod nulou, vznik komplexního života na planetě během nesmírně krátkého období. Množství situací kdy něco nesedělo, bylo snad nevyčerpatelné. Tady logika ani nehapruje, tady si vzala dovolenou a odjela do Chorvatska k moři. U dětského seriálu by to snad nevadilo, jenže tenhle má ambice být pro všechny. Respektive na přímočarou pohádkovou sci-fi klade až moc velký důraz na propletené vztahy mezi postavami a neustálé zpytování svědomí všech kdo ho mají, i nemají. Postavy jsou další velký zápor. Oblíbil jsem si dvě, s mírnými výhradami možná tři. Psychopatická doktorka (musí to tak být) nemá ani kousek charisma, a děj by se bez ní úplně obešel. Černoška z rodiny Robinsonů (kdyby tam nebyla, byl by to rasismus) má nejspíš prezentovat pevný morální postoj, ale v výsledku vystupuje jako arogantní přemoudřelý spratek. Rodiče jsou naopak super oba dva. Technické kategorie jsou kupodivu výborné. Vizuálně je seriál paráda, hudebně taky. O to víc mě zamrzel zmagořený scénář.(22.4.2018)

• BMAJTZ

Ano je to vcelku poutavé rodinné scifi, to se musí nechat, ale je to seriál, který by se dal označit jako naprostá esence tří pojmů: "lazy writing", "deus ex machina" a "klišé". Po pravdě řečeno, každý následující díl mě sral prostě čím dál víc a to z toho důvodu, že příběhové schéma každého dílu je naprosto totožné: vyskytne se brutální problém - hodně dlouho se vymýšlí řešení, které je tak nějak na hraně toho co by mohlo vyjít - vše vypadá perfektně plán funguje - plán nečekaně zkolabuje na naprosto náhodné situaci - vše je v prdeli my tu zemřeme - v posledních 5 minutách každého dílu přijde deus ex machina a z rukávu se vytáhne druhé naprosto nečekané řešení a vše je zachráněno. Přesně to samé úplně každý díl, ta předvídatelnost je vyloženě nasírací. Do toho ještě Dr.Smith, vůbec nechápu co na té postavě všichni vidí. Chápu ta postava je napsaná schválně chaoticky, ale ty intriky jí prostě nežeru. Je vykreslená jako postava co vymyslí nějaký master plán, který je postaven na takovém množství "možná", že to prostě nemohlo vyjít a navíc se tváří jako největší drsňák. Její motivy jsou mi taky naprosto nečitelné. A ať mě prosím někdo přesvědčí, že ji Parker Posey nepřehrává až na půdu. Celá rodina Robinsonových je taky vykreslena jako skupina nadlidí, když se řeší nějaký plán tak to řeší jenom oni a hlavně se klade důraz na práci tří sourozenců ačkoli je v okolí řada určitě kvalifikovanějších osob. Je mi to docela líto, protože celý ten příběh je docela poutavý a zpracování na slušné úrovni, ale scenáristická práce je na úrovni žáka základní školy, což z toho seriálu dělá záležitost na hraně koukatelnosti. I když tomu dávám jenom dvě hvězdy, tak je možné, že pár dílů z druhé série asi ještě zkouknu (kvůli celkovému příběhu), i když to bude spíše ze setrvačnosti. Jinak nemá smysl asi více hodnotit, zbytek docela dobře zhodnotil DaViD´82 a SonGokussj.(11.9.2019)

Tenhle seriál si mě získal vtipnými hláškami a dobrou úrovní efektů. Zkouknuto na dva zátahy a těším se na pokračování.(30.5.2018)

<< předchozí 1 2 3 4