Karppi

Finsko, (2018–2021), 21 h 2 min (Minutáž: 42–49 min)

Režie:

Rike Jokela

Hudba:

Juri Seppä

Pihla Viitala, Lauri Tilkanen, Jani Volanen, Tommi Korpela, Pirjo Lonka, Riku Nieminen, Raimo Grönberg, Jonna Järnefelt, Pamela Tola, Mikko Nousiainen (více)

Série(3) / Epizody(28)

Pouze pár měsíců po tragické události vyšetřuje detektivka Sofia Karppi vraždu, která souvisí s helsinskou stavební firmou. (Netflix)

Recenze uživatele dunbar k tomuto seriálu (2)

Mayday (2020) (S02E07)

tak to mě poser… Nurmi vie nielen zneškodniť nástražné výbušné systémy (S01) ale trošku (iba trošku) aj lietať s helikoptérou. Do tretej série nepôjdem, určite tam Nurmi bude pilotovať kozmickú loď. Apropo… je normálne nechať v roky chátrajúcom bývalom väzení funkčný natankovaný vrtuľník… tvrocovia museli byť riadne natankovaní… ()

Temná voda (2020) (S02E08)

Kruh sa uzavrel. Ale na to, aby sa tak stalo, museli producenti stráviť nejednú bezsennú noc alebo hodiny v kaviarni. Tento seriál mal dobre našlápnuté v začiatkoch, koniec druhej série však svojou úbohosťou viac pripomína slovenské “detektívky”… a ozaj, čo so skorumpovaným politikom ktorý chcel zničiť starostku? Starostkina vražda Henriho? Ostali voľné dejové šnúrky plápolajúce vo vetre dejín fínskej kinematografie… Tretia séria je pre mňa no go. ()