Reklama

Reklama

Karppi

(seriál)
Trailer
Finsko, (2018–2021), 21 h 2 min (Minutáž: 42–49 min)

Režie:

Rike Jokela

Hudba:

Juri Seppä

Hrají:

Pihla Viitala, Lauri Tilkanen, Jani Volanen, Tommi Korpela, Pirjo Lonka, Riku Nieminen, Raimo Grönberg, Jonna Järnefelt, Pamela Tola, Mikko Nousiainen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Pouze pár měsíců po tragické události vyšetřuje detektivka Sofia Karppi vraždu, která souvisí s helsinskou stavební firmou. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (37)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tentokrát přišlo ze severu opravdu zklamání, ale nejsem si jistá, jestli to není mojí vinou. Já jsem totiž úporně bojovala s hlavní postavou Karppiové, které mě dokázala v mnoha místech nadzvednout ze židle. Jak už tady jeden uživatel píše, tak nejen že pohrdala svým parťákem a chtěla v tom jet sama, ale takovým způsobem, že se mně ježily vlasy na hlavě. Doma měla malé děcko plus jedno na hlídání a ona je obloukem míjela a dělala jako když neexistují i když naoko to vypadalo, že nemá o nic jiného starost než o ně. Velký omyl. Nakonec si to vyžehlila trochu alespoň v té druhé části. Já jsem vraha neuhodla hned, chvíli mi to dalo, ale ke konci se to už začíná rýsovat. Myslím, že vybranou hlavní dvojkou to trochu minuli. Karppiová mně trochu připomínala Sagu a to už mně samo o sobě rušilo a její partner byl takový od ničeho k ničemu i když mírného vysvětlení se mi ke konci dostalo. Takže lituji, ale Karppiovka má trojku. Ale přidám se k ostatním, že severskou atmosféru to rozhodně mělo velmi dobrou. 75% ()

BarVo 

všechny recenze uživatele

Celkom som na seba hrdá, že som to dala, na ságy typu Nemocnica na okraji mesta už som si odvykla, ale nebolo to zlé. Fínština je môjmu uchu príjemná, prostredie a atmosféra sehr gut. Keď si odmyslím divný postup polície, najmä Karppiovej, neveľmi sympatické hlavné postavy ako vystrihnuté z Mostu, prekombinovanú zápletku či podivný vyšetrovací reštart v polovici seriálu, nie je tomu vlastne čo vytknúť:) ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finská odpověď na Most a na Zločin. Není to sice tak napínavé a promakané (příliš se tam toho pravda neděje), jak jsme zvyklí od švédských a dánských velmistrů, ale i tak jsem se těšila na každý díl. Krásnou severskou zmrzlou atmosféru to rozhodně mělo. K vyšetřovatelce Sofii: sice by v žádném případě neměla kandidovat na matku roku - to by asi hodně pohořela, ale mně ten její citový minimalismus nijak nevadil ani neurážel. Nevidí se často, aby tak pěkná baba byla i odvážná a zapálená pro svou práci. A že se skoro nikdy neusmála? Taky proč, do veselého životního období měla sakra daleko; během dvou měsíců přišla o manžela i o mámu. O druhé sérii si dovolím nepochybovat - nevysvětlenou smrt manžela si tvůrci jistě nechali jako eso v rukávu, kdyby se hodilo pokračovat … :) ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvláštní krimisérie, která má velmi pomalý, nudný a protivný rozjezd. Přiznám se, že mě osobně první tři díly 1s odrazovali. Pěkná ale, protivná policajtka co dostala celkem sympatickýho parťáka, ale nedokáže s ním spolupracovat. Dokonce to vypadá, že ho nesnáší aniž by udala důvod proč. Případ je nudný a bezbarvý a vše je hned jasné. Jenže postupně se úroveň rapidně zvedá ruku v ruce s proměnou chování Karppiové, která začíná nového kolegu respektovat. Přesně v tom okamžiku je tento seriál koukatelný. Jenže to nastane bohužel až v polovině 1s. Takže první série je za 50% a to jen kvůli pomalému rozjezdu. Mohli z toho udělat 8 dílů. Na druhou sérii jsem se už celkem těšil a od začátku už vše klapalo, jenže scénáristé a režisér dělají obrovské příběhové chyby - Vědí, kam pachatel směřuje a nejsou schopni zavolat jiné hlídky poblíž, aby tam dojeli dřív než oni sami WTF? Vědí, že má pachatel spadeno na určitou osobu a vysadí ji před domem jak taxi a odjedou pryč WTF? Vědí, že se pachatel pohybuje podzemními tunely a obklíčí budovu jen na ulici a pak se diví, že pachatel utekl tunelama!!!! Co to má sakra být? Copak u toho nemysleli? To jediné kazí celkový dojem a díky tomu tam dochází ke zvratům a prodlužování příběhu.....Jinak je mi hlavní dvojice sympatická, dobře se na ně kouká, člověk jim fandí, kdy se spolu vyspí. Děj příběhů je zajímavý a promyšlený až na zmiňované problémy. Kvalitu jiných skandinávských seriálů třeba - Mostu a V Pasti (1s) to ale nemá. EDIT 14.11.2022 - 3. série - Seriál a jeho hlavní představitelé v průběhu času uzráli, jako víno a tak je třetí série opravdu velice povedená. Já osobně jsem byl s ohledem na předchozí dvě série vyloženě ohromen, jakou proměnou všichni prošli a to nemluvím jen o hercích/postavách, ale i o tvůrcích seriálu, které v tom nepoznávám! Velmi zajímavý hlavní případ doplňují klasicky vedlejší dějové linky propletené s minulostí centrálních představitelů (pro vnímavé lidi není nutné před tím shlédnout první dvě série). Nutno podotknout, že těchto vedlejších příběhových nitek je opravdu mnoho. Většinou mi to osobně vadí, protože to odvádí pozornost od hlavního příběhu, ale zde jsou tyto odbočky opravdu zajímavé a mnohé by vydali na další vlastní sérii! Je to tedy opravdu bonus. V každé epizodě lze vyzdvihnout především atmosféra a dobře plynoucí, ucelený děj. Nikde jsem nezaznamenal zbytečné natahování. Ústřední dvojici tentokrát vzájemná chemie funguje a celkově je obsazení velmi zdařilé. Tohle stojí opravdu za shlédnutí. Celkové hodnocení jsem změnil na 4* s odřenýma ušima. ()

Hrabovo 

všechny recenze uživatele

Karppi je nejméně sympatická vyšeřovatelka všech dob hned po komisaři Moulinovi, a to je opravdu co říct! Bloumá po plátně s příšernými vlasy, aby nám demonstrovala, jak se nestará o své strašidlo, kterému by už měla odkládat podstatnou část svých příjmů na budoucí nutnou terapii. Z celé této rodiny je sympatický pouze mrtvý otec, který se tímto vyvlekl z nutnosti sdílet se zbytkem život. Příběh sám je plný nepravděpodobných a nelogických momentů, poslední epizodu hodnotím jako odpad! ()

Galerie (123)

Zajímavosti (5)

  • Alex Hoikkala (Tommi Korpela) má v seriálu Lexus LS, o němž je v průběhu děje několikrát poznamenáno, že má baterie, dobíjené z elektrické sítě. V jednom případě tato skutečnost také poslouží jako důkaz. Není to však pravda. Lexus LS je sice hybrid, nicméně baterie nedobijí z elektrické sítě, čili jej není možné připojit na nabíjecí stojan. (FIAT 500)
  • Sakari Nurmi (Lauri Tilkanen) změnil ve třetí sérii auto a jezdí elektrickým Porsche Taycan. Finská policie používá automobily Škoda Octavia, Sofia Karppi (Pihla Viitala) pak příležitostně jezdí Škodou Scala. (FIAT 500)

Reklama

Reklama