Manifest (TV seriál)

Drama / Mysteriózní

USA, 2018–2020, 20 h 45 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Jeff Rake

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina, Frank Deal, Daryl Edwards, Jim True-Frost, Erika Rolfsrud, John Wojda, Mark Kenneth Smaltz, Onata Aprile, Josh Philip Weinstein, Victoria Cartagena, Curtiss Cook Jr., Brandon J. Dirden, Joe Urla, Adriane Lenox, James Hiroyuki Liao, Andrew Sensenig, Daniel Sunjata, Linda Powell, Eva Kaminsky, Matt Weiss, Francesca Faridany, Michael Drayer, Sonnie Brown, Bob Adrian, Shirley Rumierk, Jacqueline Antaramian, Kisha Barr, Brian Wiles, Marquis Rodriguez, Bruce MacVittie, Joseph Latimore, Jake Horowitz, Matt Long, Elizabeth Marvel, Patrick Murney, Joe Lisi, Justin Clarke, Marc Menchaca, Grace Rex, Colin Critchley, Jade Wu, Malachy Cleary, Alexa Swinton, Lynn Marocola, Sheldon Best, Geraldine Leer, Mellini Kantayya, Shiloh Verrico, Andrene Ward-Hammond, Maryann Plunkett, Brendan Burke, Ellen Tamaki, Garrett Wareing, Jamar Greene, Erika Chase, Cliff Moylan, Ethan Herschenfeld, Tim Moriarty, Leah Gibson, Susan Pourfar, Carl Lundstedt, Mandela Bellamy, Alex Morf, Thaddeus Daniels, Danielle Burgess, J.D. Williams, Marcy Harriell, Anthony Ordonez

promarněný potenciál...nejlepší byly první 2-3 díly,kdy nebylo jasné o co jde a vypadalo to podobně zajímavě jako kdysi 4400.Bohužel pak ale začali tvůrci hodně tápat ve chvílích kdy se tomu všemu snažili dát nějaký rádoby záhadný základ a vzorec.Samozřejmě nechybí nějaké ty vztahové telenovelácké veletoče.Finále sice nebylo úplný průšvih,ale že by mě nějak extra uzemnilo se říct nedá...60%(20.2.2019)

Celou dobu mě to i přes některá hluchá místa bavilo. Byl jsem připraven dát minimálně 4*. Ale ten závěr vyšuměl dost do ztracena a i mě to celé najednou přišlo jako ztracený čas. Třeba se to ve druhé sérii nějak rozluští, ale vzhledem k tomu , že jsem četl, že druhá série nebyla jistá, tak s spíš myslím, že autoři rozjeli velkou jízdu a nemají to úplně domyšlené.(15.12.2019)

Tak tohle je parádní myšlenka! Partička lidí odletí do doby plus pět let. Hrozně se mi líbí zpracování tématu, kdy jeden ze dvou žije pět let den za dnem a po pěti letech se vrátí druhý ze dvou, pro kterého to bylo pět hodin. Zprvu nepochopitelné vztahy mezi milenci, manželi, sourozenci začnou po čase dávat smysl a musím uznat, že perfektně propracované citové rozpoložení a zvládnutý charakter postav, diváka vtáhne do děje myšlenkou, jak by se zachoval on a jaké řešení je vlastně to správné a komu by měl nakonec fandit. Veliká škoda té divné dějové linky, kdy nevysvětlitelné hlasy a frustrující chování dohání postavy k zaostalosti.(19.12.2019)

Takový mix Lost, The Event a 4400 a možná pár dalších kousků. Bohužel tomu narozdíl od jmenovaných chybí nějaké napětí a něco, čím by to zaujalo. Herecky prázdné, i když je tu pár známých tváří, zde mě nikdo nezaujal. Stále jsem čekal, kdy se to rozjede a i když tam občas byl náznak něčeho lepšího, tak jsem se spíše nudil. Nakonec je zázrak, že jsem to skoukl celý. 50%(30.3.2019)

Nepříliš originální, ale celkem chytlavý příběh. Bohužel postavy i jejich konání jsou příliš povrchní a ne zcela věrohodně zpracované. Sbírka vždy pečlivě nastrojených, milých a chápajících prototypů Mirků a Mirek Dušínů směřuje seriál spíše k oddychové rodinné zábavě. Ústřední manželská dvojice mě v polovině série dokonce začala přímo srát a když se to začalo zlepšovat, tak byl konec.(11.10.2019)

• - Seriál se odehrává v „budoucnosti“. Letadlo přistálo 4. listopadu 2018. Což znamená, že během doby, co vyšly první epizody, je letadlo pořád ještě nezvěstné. (Lenore666)