Reklama

Reklama

Manifest

(seriál)
  • USA Manifest
Trailer 3
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvůrci:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(62)

Když let číslo 828 společnosti Montego bezpečně přistál po turbulentním, leč rutinním letu, posádce a pasažérům spadl kámen ze srdce. Přesto však v průběhu těch několika hodin v letadle uběhlo na světě pět let a přátelé, rodiny i kolegové cestujících dávno oplakali jejich ztrátu, vzdali se naděje a posunuli se v životě dál. Zatímco stanou tváří v tvář nemožnému, všichni teď dostanou druhou šanci. Jakmile však jejich nová realita získá jasnější obrysy, objeví se daleko větší záhada a někteří z pasažérů si brzy uvědomí, že jsou možná předurčeni k mnohem významnějším věcem, než si kdy vůbec dokázali představit. Tvůrci Robert Zemeckis, Jack Rapke a Jeff Rake zvou diváky na nečekanou a emocemi nabitou výpravu do světa založeného na naději, odvaze a osudu. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (78)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotím po shlédnutí části  první řady... Proč už teď....?  Protože vím co napsat.  Tenhle seriál není žádná " Bomba , WoW, Top" věc že kterého si všichni sednou na zadek.  Tohle je za mě komorní rodinné sci-fi drama. Který je v podstatě dokonale vyroben. Od castingu  po střih. A mě v dnešní zdigitalozované době, kdy se točí filmy (godzila, Kong, transformers, pacific rim, jurrasic world) právě jen pro Wow a Aaach efekt, tenhle  počin neuvěřitelně sedí. Ale uvidíme dále.  Snad to scénáristé neposerou:) 5* 92% ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

Dvě série to byl moc fajn seriál, který hodně připomínal můj oblíbený seriál The 4400. Někteří zmiňují i seriál Lost, ale kromě toho, že je na začátku letadlo to s tím nemá společného vůbec nic (klidně ať mi tu spojitost někdo vysvětlí)! Tedy první dvě série jsou moc fajn! Problém nastává v té třetí a začíná to vypadat, jako by scénaristům došly nápady a začali do toho míchat Boha!! Ano, boží úmysly, volání je boží přání, nebo úkol a ještě do toho celého zakomponovali trosky z Noemovy archy?? Skutečný kus dřeva, který pochází z Noemovy archy?? A  vědci tam mluví o víře, jako o součásti výzkumu! Tímto se ten seriál stal absolutně nekoukatelným, protože tyhle bláboly jsou na mě moc... 1. série 71% // 2. série 65% // 3. série 42% ()

Reklama

Happens 

všechny recenze uživatele

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pět let po svém zmizení přistane v New Yorku let číslo 828. Jeho pasažéry pak čeká nejen složitá aklimatizace, ale i zájem vládních organizací či různých pomatenců a zároveň někteří z nich musí čelit ne úplně jasným vizím. Asi nejzajímavější a nejsilnější je seriál ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové vrací do svých životů, protože jejich blízcí je už pohřbili a všechny teď čeká složité vypořádávání se s novou situací. To se mi líbilo a je škoda, že tomu tvůrci nedalli víc prostoru. Nic bych neměl ani proti tajným službám, které do toho prostě musely být zamíchány. Horší je to s onou nadpřirozenou stránkou věci. Dokud své vize jedna z hrdinek používá při policejní práci, tak je to ještě oukej, ale jakmile přijde snaha hledat v tom všem nějaký vzorec, nastává scénáristická bezradnost. Jako problém vidím i to, že tu není žádná nápověda, které byse mohl divák chytit a která by dala prostor alespoň k nějakým spekulacím. Nciméně konec dává jakous takous naději, tak uvidíme v případné druhé řadě. Co se herců týče, tak se sice nejedná o žádnou oscariádu, ale zase tu nenarazíte na vyloženě nesympatický ksicht. 70% ()

sunfreedom 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál má pro mě osobně jednu hroznou nevýhodu - zažil jsem šílenství kolem Lost. Takže moc dobře vím, že u takovéhoto seriálu je třeba se rozhodnout, jak dál, hned v zárodku, jinak pak člověk sleduje dvě, tři série, které vůbec nechtěl vidět. A tohle rozhodnutí jsem udělal u dílu č. 8 první série a dál nepůjdu. Jak se říká v korporátu "this meeting could have been an email", tak tady jednoznačně platí, že this show should have been a movie. Je mi úplně jasné, že druhá, třetí, čtvrtá série už přinesou totální rozleptání původní myšlenky. Bůhví, na co se ještě přijde. Většina dramatických záležitostí je reálně vyřešena v prvních pár dílech a potom už je jasné, že se jen bude čarovat, aby sledovanost byla nad pár milionů na díl. Už nedávám nelogické chování postav, nedávám stále opakované scény policajtky, co jezdí autem s bývalým, který teď souloží s její best kamarádkou. Končím. ()

Galerie (732)

Zajímavosti (4)

  • Seriál se odehrává v „budoucnosti“. Letadlo přistálo 4. listopadu 2018. Což znamená, že během doby, co vyšly první epizody, je letadlo pořád ještě nezvěstné. (Lenore666)
  • V 8. minutě, když se Michaela (Melissa Roxburgh) vrací ve svých vzpomínkách, můžeme slyšet skladbu „More Than Words“ od americké kapely Extreme, která vyšla na jejich albu „Pornograffitti“ z roku 1990. (Trajektt)
  • Ve 36. minutě čte Ben (Josh Dallas) knihu „Jsou světla, která nevidíme“ od autora Anthonyho Doerra. Podobně jako v seriálu se i v knize odehrává honba za modrým kamenem, který je opředený legendami o jeho čarovné moci. Konkrétně se o kameni píše, že jeho držitel získá věčný život, ale dokud ho bude mít u sebe, na všechny jeho milované postupně dopadne smůla. Navíc člověk, který v knize po kameni pátrá, je též sužován rakovinou a kámen je pro něj nadějí na uzdravení. (Wikishka)

Reklama

Reklama