Manifest

(TV seriál)
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2021), 30 h 4 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Jeff Rake

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, (více)

Série(3) / Epizody(42)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

Morholt

Pět let po svém zmizení přistane v New Yorku let číslo 828. Jeho pasažéry pak čeká nejen složitá aklimatizace, ale i zájem vládních organizací či různých pomatenců a zároveň někteří z nich musí čelit ne úplně jasným vizím. Asi nejzajímavější a nejsilnější je seriál ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové vrací do svých životů, protože jejich blízcí je už pohřbili a všechny teď čeká složité vypořádávání se s novou situací. To se mi líbilo a je škoda, že tomu tvůrci nedalli víc prostoru. Nic bych neměl ani proti tajným službám, které do toho prostě musely být zamíchány. Horší je to s onou nadpřirozenou stránkou věci. Dokud své vize jedna z hrdinek používá při policejní práci, tak je to ještě oukej, ale jakmile přijde snaha hledat v tom všem nějaký vzorec, nastává scénáristická bezradnost. Jako problém vidím i to, že tu není žádná nápověda, které byse mohl divák chytit a která by dala prostor alespoň k nějakým spekulacím. Nciméně konec dává jakous takous naději, tak uvidíme v případné druhé řadě. Co se herců týče, tak se sice nejedná o žádnou oscariádu, ale zase tu nenarazíte na vyloženě nesympatický ksicht. 70% ()

M.i.k.e

promarněný potenciál...nejlepší byly první 2-3 díly,kdy nebylo jasné o co jde a vypadalo to podobně zajímavě jako kdysi 4400.Bohužel pak ale začali tvůrci hodně tápat ve chvílích kdy se tomu všemu snažili dát nějaký rádoby záhadný základ a vzorec.Samozřejmě nechybí nějaké ty vztahové telenovelácké veletoče.Finále sice nebylo úplný průšvih,ale že by mě nějak extra uzemnilo se říct nedá...60% ()

misterz

Zatiaľ tak na hrane priemernosti a nadpriemeru. Rozhodne sa tu podarilo nastoliť zaujímavé otázky a slušný pocit mysterióznosti. Tak trošku som dúfal, že sa na konci prvej série dozvieme viac o tých volaniach a pod... no nestalo sa. Asi v tej ďalšej. V každom prípade do druhej série pôjdem, konečné hodnotenie totiž bude záležať práve od pointy a ako sa to celé vysvetlí. Či sa to pretaví do niečoho zaujímavého, alebo len do nejakej banálnej koniny. 69/100 ()

Havaj8

Můžu říct, že jsem se těšil na něco podobnýho jako LOST. Prvních 10 minut mě přesvědčilo o tom, že to se ztroskotáním nemá nic společnýho, ale i tak mě to zaujalo. Nápad úžasnej, hned si člověk musí uvědomit, co by v tý situaci dělal a hlavně jak je to možný. V průběhu dílů se to začalo vyhrocovat tím posláním. Ale bohužel vyvstalo až příliš otázek a minimum odpovědí. Když už se blížil konec řady, tak jsem čekal aspoň něco málo, kdyby nám řekli, nic. To bylo největší zklamání celý řady. Ale i tak herci neokoukaný, celkem slušný, dobře vymakaný řešení těch osobních problémů, to mi přišlo dost realistický. Ale jako kdyby sami scénaristi se do toho zamotali a nevěděli kudy kam. Druhý řadě dám určitě šanci, ale chci odpovědi. ()

Happens

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba. ()

• Seriál se odehrává v „budoucnosti“. Letadlo přistálo 4. listopadu 2018. Což znamená, že během doby, co vyšly první epizody, je letadlo pořád ještě nezvěstné. (Lenore666)