Manifest (TV seriál)

Drama / Mysteriózní

USA, 2018–2020, 20 h 45 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Jeff Rake

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina, Frank Deal, Daryl Edwards, Jim True-Frost, Erika Rolfsrud, John Wojda, Mark Kenneth Smaltz, Onata Aprile, Josh Philip Weinstein, Victoria Cartagena, Curtiss Cook Jr., Brandon J. Dirden, Joe Urla, Adriane Lenox, James Hiroyuki Liao, Andrew Sensenig, Daniel Sunjata, Linda Powell, Eva Kaminsky, Matt Weiss, Francesca Faridany, Michael Drayer, Sonnie Brown, Bob Adrian, Shirley Rumierk, Jacqueline Antaramian, Kisha Barr, Brian Wiles, Marquis Rodriguez, Bruce MacVittie, Joseph Latimore, Jake Horowitz, Matt Long, Elizabeth Marvel, Patrick Murney, Joe Lisi, Justin Clarke, Marc Menchaca, Grace Rex, Colin Critchley, Jade Wu, Malachy Cleary, Alexa Swinton, Lynn Marocola, Sheldon Best, Geraldine Leer, Mellini Kantayya, Shiloh Verrico, Andrene Ward-Hammond, Maryann Plunkett, Brendan Burke, Ellen Tamaki, Garrett Wareing, Jamar Greene, Erika Chase, Cliff Moylan, Ethan Herschenfeld, Tim Moriarty, Leah Gibson, Susan Pourfar, Carl Lundstedt, Mandela Bellamy, Alex Morf, Thaddeus Daniels, Danielle Burgess, J.D. Williams, Marcy Harriell, Anthony Ordonez

Takový mix Lost, The Event a 4400 a možná pár dalších kousků. Bohužel tomu narozdíl od jmenovaných chybí nějaké napětí a něco, čím by to zaujalo. Herecky prázdné, i když je tu pár známých tváří, zde mě nikdo nezaujal. Stále jsem čekal, kdy se to rozjede a i když tam občas byl náznak něčeho lepšího, tak jsem se spíše nudil. Nakonec je zázrak, že jsem to skoukl celý. 50%(30.3.2019)

Tak nějak lehce nevyužitý potenciál zajímavého tématu.Sice ne originálního,ale rozhodně by se dalo vymyslet mnoho.Nové Fringe to nebude.Zatím se to spíše hledá...snad si to svou cestu najde.Téma by to mohlo být zajímavé...Letadlo si tak vyletí a v klidu přiletí,ale nějak se z toho stane víc jak 5 let,kdy si všichni myslí,že jsou mrtví a žijí vlastní životy.A ono ne...nejsou mrtví a pro ně to bylo pár hodin a mezitím se životy všech hodně změnily.Jak se to stalo?Proč se to stalo?Něco to postupně začne odhalovat,naznačovat ..ale občas to přešlapuje na místě,moc velké rodinné drama.A některé rozhodnutí jsou vyloženě pitomé..ale co už..bez toho by to nešlo.Jako uměl bych si to představit svižnější...finále naznačilo možný zajímavý vývoj.Ale pokud to nedostane další řadu,tak to má jedno z nejdebilnějších zakončení finále za poslední dobu...*S01-70%(20.2.2019)

Celou dobu mě to i přes některá hluchá místa bavilo. Byl jsem připraven dát minimálně 4*. Ale ten závěr vyšuměl dost do ztracena a i mě to celé najednou přišlo jako ztracený čas. Třeba se to ve druhé sérii nějak rozluští, ale vzhledem k tomu , že jsem četl, že druhá série nebyla jistá, tak s spíš myslím, že autoři rozjeli velkou jízdu a nemají to úplně domyšlené.(15.12.2019)

promarněný potenciál...nejlepší byly první 2-3 díly,kdy nebylo jasné o co jde a vypadalo to podobně zajímavě jako kdysi 4400.Bohužel pak ale začali tvůrci hodně tápat ve chvílích kdy se tomu všemu snažili dát nějaký rádoby záhadný základ a vzorec.Samozřejmě nechybí nějaké ty vztahové telenovelácké veletoče.Finále sice nebylo úplný průšvih,ale že by mě nějak extra uzemnilo se říct nedá...60%(20.2.2019)

Pět let po svém zmizení přistane v New Yorku let číslo 828. Jeho pasažéry pak čeká nejen složitá aklimatizace, ale i zájem vládních organizací či různých pomatenců a zároveň někteří z nich musí čelit ne úplně jasným vizím. Asi nejzajímavější a nejsilnější je seriál ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové vrací do svých životů, protože jejich blízcí je už pohřbili a všechny teď čeká složité vypořádávání se s novou situací. To se mi líbilo a je škoda, že tomu tvůrci nedalli víc prostoru. Nic bych neměl ani proti tajným službám, které do toho prostě musely být zamíchány. Horší je to s onou nadpřirozenou stránkou věci. Dokud své vize jedna z hrdinek používá při policejní práci, tak je to ještě oukej, ale jakmile přijde snaha hledat v tom všem nějaký vzorec, nastává scénáristická bezradnost. Jako problém vidím i to, že tu není žádná nápověda, které byse mohl divák chytit a která by dala prostor alespoň k nějakým spekulacím. Nciméně konec dává jakous takous naději, tak uvidíme v případné druhé řadě. Co se herců týče, tak se sice nejedná o žádnou oscariádu, ale zase tu nenarazíte na vyloženě nesympatický ksicht. 70%(20.2.2019)

• - Seriál se odehrává v „budoucnosti“. Letadlo přistálo 4. listopadu 2018. Což znamená, že během doby, co vyšly první epizody, je letadlo pořád ještě nezvěstné. (Lenore666)