Série(2) / Epizody(38)

Recenze uživatele KukulienkaHO k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2018) (S01)

Keď som videl prvý trailer na tento seriál, hovoril som si: "Toto snáď nemyslia vážne". Keď som ale uvidel prvú epizódu s názvom "The Recruit" bol som milo prekvapený. S ďalšími epizódami som si seriál obľúbil. A keď prišiel trailer na druhú polovicu série, začal som sa na ňu ešte viac tešiť. No a vtedy prišlo veľké sklamanie, sklamali ma jej prvé epizódy. Onedlho sa to ale zlepšilo a séria mala znova kvalitu prvej polovice. Postupne sme sa dostali až do obdobia Epizódy VII. Po finále prvej série a traileri na druhú, mám do budúcna veľké očakávania. Dúfam, že ma 2. séria nesklame. ()

The Recruit (2018) (S01E01)

Čakal som sračku, ale dostal som milé prekvapenie. Uvidíme, čo prinesie 2. epizóda. P.S.: Posledný záber na flotilu Prvého Rádu bol úchvatný. ()

The High Tower (2018) (S01E04)

Táto epizóda mala výbornú atmosféru a konečne nám bol ukázaný Prvý Rád vo všetkej svojej kráse aj keď tu boli len jeho 3 vojaci. Ale aj tak ma to viac ťahá k 4* než k 5*. ()

Synara's Score (2018) (S01E07)

To ako animátori tejto epizódy nemali dosť nápadov na vytvorenie viacerých rôznych druhov postáv pirátov? Štve ma, že viaceré postavy týchto pirátov vyzerajú úplne rovnako a to som tento seriál na začiatku chválil, že má veľa rozličných druhov postáv (či už správaním alebo výzorom). A druhá vec, ktorú by som vytkol tejto časti je ten "veľký" pirátsky útok, v ktorom máme možnosť vidieť iba minimálny počet týchto pirátov. A za tieto moje výhrady strhávam 1*. Inak celkom fajn epizóda. ()

Dangerous Business (2019) (S01E12)

Už predchádzajúca epizóda Bibo ma sklamala, ale chápem, prečo musela vzniknúť. Dangerous Business ma tiež sklamalo, ale na rozdiel od Bibo nechápem, aký význam táto epizóda vôbec mala. Potom, čo som videl trailer na druhú polovicu série, som si myslel, že sa celá druhá polka bude zaoberať len konfliktom s Prvým Rádom, nuž mýlil som sa.😩 ()

The Core Problem (2019) (S01E16)

Za chvíľku sa nám začne Star Wars Resistance pretínať s epizódou sedem. Musím pochváliť Lucasfilm Story Group, že ustrážili, aby doterajšie účinkovanie Poea Damerona v tomto seriály neodporovalo jeho príbehu v knižke "Pred prebudením sily". ()

The Disappeared (2019) (S01E17)

Prvý Rád je sviňa.... :-) ()

No Escape, Part 2 (2019) (S01E20)

Máme tu finále prvej série seriálu "Star Wars Resistance" a musím uznať, že nedopadlo vôbec zle. Niektoré pasáže sa ale príliš naťahovali a strácali tak na napätí. Epizóda "No Escape, Part 2" sa odohráva už v období Epizódy VII, a preto museli tvorcovia vymyslieť spôsob akým by vysvetlili, prečo sa postavy z tohto seriálu neobjavili aj vo filmoch. Áááááá..... poradili si s tým celkom dobre a vtipne - Neeku nemal čas na zadanie správneho smeru. P.S.: Dúfal som, že zomrú nejaké postavy. Bohužiaľ, zomrel iba červený major Prvého Rádu, ktorý mal v seriály veľmi málo priestoru. ()