poster

Star Wars: Odboj (TV seriál)

 • USA

  Star Wars Resistance

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018–2020, 14 h 39 min (Minutáž: 22–44 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BazooDave
  odpad!

  Další případ kdy ze Star wars dělá Disney věc pro 3 letý děti... Well myslím, že Star wars anime je VRCHOL...(3.1.2020)

 • jjjerry
  *

  Hodnotím jen první díl,více jsem nezvlád. Na mě hodně slabé dialogy. Postava mně přijde iritující. Rádoby vtipná, ale výsledek je trapný. Je tam plno nesmyslů. Jaké "námořnictvo=navy" ve SW? Obecně jsem na "první řád" alergický. Mrzí mě, že něco takového stvořil Filoni (nebo se jen možná podepsal a nepodílel).(2.1.2020)

 • iXtr3m3
  **

  Slušná stýlová animácia, ktorá je dokonca krajšia ako v prípade CGI Clone Wars, ale žiaľ seriál vsadil na zlé karty. Síce používa známe mená z novej ságy začínajúcej Force Awakens, na druhej strane absentuje akciu. Nie úplne, ale to čo považuje za akčné, je v danom svete nuda, nuda, nuda. Zvládol som asi tri-štyri epizódy ako náhradu za kratší film a viac nedám. Možno v budúcnosti.(17.8.2019)

 • Kulisch
  ****

  Na sérii je hodně znát, že je dělaná pro děti a tím i dost jednoduše. Pokud se v díle něco odehraje, často to divákům jedna z hlavních postav znovu převypráví - snad aby to pochopili úplně všichni. To může být vzhledem k cílovému publiku možná pochopitelné, ale minimálně pro starší diváky je to celkem otravné. Jinak série působí sympaticky, dobře funguje mikrokosmos stanice Colossus, postavy by mohly být charismatičtější, ale na poměry nových Star Wars jsou zde hlavní protagonisté celkem povedeně vykreslení a dá se s nimi sžít. Dokonce postava Poea, která tu má spíše okrajovou roli, zde funguje mnohem lépe než ve filmové trilogii a konečně díky Resistance jsem si oblíbil i BB-8. Celkově série dává nahlédnout trochu běžnějšímu životu ve Star Wars universu, v dobrém se vrací k závodům k Epizodě I, které jsou důležitým koníčkem v životech obyvatel stanice Colossus, a objevují se tu zcela nově i vesmírní piráti. U těch je znovu znát jistá "nedospělost" série, když vesmírem cestují s plachtami a jejich předák vypadá jak Davy Jones z Pirátů z Karibiku. Ale i to se dá prominout a nakonec to může působit i velice příznivě, když se série nebere až tolik vážně a přibližuje universum mladším divákům. A to vše ve zdařilém vizuálu, která se naštěstí vůbec nepodobá té 3D animaci předchozích sérií Clone Wars a Star Wars Rebels. Jen ti stormtroopeři by nemuseli být tak nablblí a střílet vždycky úplně vedle.(11.1.2020)

 • JohnCZ
  **

  Nepochopil jsem tu pár věcí. Proč v seriálu, který se jmenuje, cituji Star. Wars. Resistance., není prakticky žádná válka, resp. žádná hvězdná válka a o Odboji se tu a tam pronese jen pár vět, max. se tu v pár scénách mihne Poe Dameron?. Proč jsme na opravdovou akční epizodu čekali celých 18 dílů? Vždyť má Filoni za sebou ne jeden, ale rovnou dva poměrně dobré animované Star Wars seriály, které do jisté míry dokázaly uspokojit obě zamýšlené cílovky. Nemám problém s animací. Ta mi po poměrně fádních Rebels přišla vlastně dost pěkná. Spíš mám problém s tím, jakým způsobem je používaná. Proč tam proboha každý tak přehrává? U Neeku, jakožto komické postavy ala Jar Jar, by se to dalo chápat, ale proč se hlavní hrdina, válečný pilot, který má už něco za sebou, celou dobu pitvoří a afektovaně pohybuje jako nevybouřený puberťák? Proti krokům Disney nejsem nijak výrazně kritický, The Last Jedi se mi líbil a v mých očích to byl odvážný krok maličko jiným směrem, ale tohle je teda docela brutální fail i na výplňový seriál určený pro dětský kanál. Finální dvouepizoda trochu chytla za koule a zásadní twist docela slibuje o mnoho zajímavější druhou řadu, nicméně tenhle dosavadní letargický přístup ve mně moc velké naděje nevzbudil. ... A druhá série je až na poslední 3-4 díly stejnej a možná dokonce ještě větší shit.(25.5.2019)

 • - Stíhačky, vytvořené smontováním dílů z různých jiných stíhaček (obvykle velmi odlišných, od jiných výrobců a vzájemně nekompatibilních), takzvané ošklivky, jsou další položkou z prodlužujícího se seznamu toho, co nový Kánon převzal z expandovaného univerza, dnes Legend. Tam se ošklivky poprvé objevily v knižní sérii „X-Wing“. (vojtaruzek)