Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(38)

Videa (2)

Trailer

Recenze (14)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Slušná stýlová animácia, ktorá je dokonca krajšia ako v prípade CGI Clone Wars, ale žiaľ seriál vsadil na zlé karty. Síce používa známe mená z novej ságy začínajúcej Force Awakens, na druhej strane absentuje akciu. Nie úplne, ale to čo považuje za akčné, je v danom svete nuda, nuda, nuda. Zvládol som asi tri-štyri epizódy ako náhradu za kratší film a viac nedám. Možno v budúcnosti. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Po několika letech jsem nakonec dal podruhé šanci seriálu Resistance a úspěšně jsem jej dokoukal do konce. Poprvé jsem to vzdal asi po deseti epizodách... a je to trochu škoda, jelikož druhá polovina první série je více než slušná. O druhé řadě se to bohužel říci nedá, jelikož ta má nadprůměrných akorát pár finálních dílů a pouze jeden opravdu dobrý, který ale potěší spíše fanoušky SNL skeče s Kylo Renem. Obecně nemá seriál příliš feeling sequelové trilogie, byť se v tomto období odehrává. Rasy jsou tu spíše původní a objevují se zde také odkazy na prequely nebo dokonce hudba z KOTORu. Sequelových postav je tu pak po málu, je to spíše příběh jedné stanice a pár členů Odboje, Prvního řádu nebo korzár Sidon Ithano se tu objevují pouze epizodicky... s výjimkou BB-8, který s hrdiny stráví velkou část první série. Debilitou scénáře se však již sequelům seriál blíží, je tu plno hloupých vtipů a nelogických kroků jednotlivých postav. S charaktery jako takovými seriál jinak pracovat umí, k srdci vám přirostou... a to i když je z počátku rádi třeba nemáte. Není to vyloženě nejhorší seriál, jaký jsem viděl, ale ze Star Wars animáků je pochopitelně na spodní příčce. Pořád ale lepší než Epizody VIII a IX. Hodnocení: 55 % ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nepochopil jsem tu pár věcí. Proč v seriálu, který se jmenuje, cituji Star. Wars. Resistance., není prakticky žádná válka, resp. žádná hvězdná válka a o Odboji se tu a tam pronese jen pár vět, max. se tu v pár scénách mihne Poe Dameron?. Proč jsme na opravdovou akční epizodu čekali celých 18 dílů? Vždyť má Filoni za sebou ne jeden, ale rovnou dva poměrně dobré animované Star Wars seriály, které do jisté míry dokázaly uspokojit obě zamýšlené cílovky. Nemám problém s animací. Ta mi po poměrně fádních Rebels přišla vlastně dost pěkná. Spíš mám problém s tím, jakým způsobem je používaná. Proč tam proboha každý tak přehrává? U Neeku, jakožto komické postavy ala Jar Jar, by se to dalo chápat, ale proč se hlavní hrdina, válečný pilot, který má už něco za sebou, celou dobu pitvoří a afektovaně pohybuje jako nevybouřený puberťák? Proti krokům Disney nejsem nijak výrazně kritický, The Last Jedi se mi líbil a v mých očích to byl odvážný krok maličko jiným směrem, ale tohle je teda docela brutální fail i na výplňový seriál určený pro dětský kanál. Finální dvouepizoda trochu chytla za koule a zásadní twist docela slibuje o mnoho zajímavější druhou řadu, nicméně tenhle dosavadní letargický přístup ve mně moc velké naděje nevzbudil. ... A druhá série je až na poslední 3-4 díly stejnej a možná dokonce ještě větší shit. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Tak tohle už fakt ne! Nechal jsem se nalákat značkou SW, a na české verzi Disney si pustil tento dětský seriál v domnění, že půjde o jakousi spojku mezi epizodou VI a VII, ale ejhle, chybička se vloudila, a místo toho jsem koukal na odporně nesympatické postavy, s dětinským chováním a grimasami. Na Disney nakonec dali jen prvních deset dílů, a k dokoukání se už asi nikdy nepřinutim. ()

Kulisch 

všechny recenze uživatele

Na sérii je hodně znát, že je dělaná pro děti a tím i dost jednoduše. Pokud se v díle něco odehraje, často to divákům jedna z hlavních postav znovu převypráví - snad aby to pochopili úplně všichni. To může být vzhledem k cílovému publiku možná pochopitelné, ale minimálně pro starší diváky je to celkem otravné. Jinak série působí sympaticky, dobře funguje mikrokosmos stanice Colossus, postavy by mohly být charismatičtější, ale na poměry nových Star Wars jsou zde hlavní protagonisté celkem povedeně vykreslení a dá se s nimi sžít. Dokonce postava Poea, která tu má spíše okrajovou roli, zde funguje mnohem lépe než ve filmové trilogii a konečně díky Resistance jsem si oblíbil i BB-8. Celkově série dává nahlédnout trochu běžnějšímu životu ve Star Wars universu, v dobrém se vrací k závodům k Epizodě I, které jsou důležitým koníčkem v životech obyvatel stanice Colossus, a objevují se tu zcela nově i vesmírní piráti. U těch je znovu znát jistá "nedospělost" série, když vesmírem cestují s plachtami a jejich předák vypadá jak Davy Jones z Pirátů z Karibiku. Ale i to se dá prominout a nakonec to může působit i velice příznivě, když se série nebere až tolik vážně a přibližuje universum mladším divákům. A to vše ve zdařilém vizuálu, která se naštěstí vůbec nepodobá té 3D animaci předchozích sérií Clone Wars a Star Wars Rebels. Jen ti stormtroopeři by nemuseli být tak nablblí a střílet vždycky úplně vedle. ()

Galerie (335)

Zajímavosti (5)

  • Stíhačky, vytvořené smontováním dílů z různých jiných stíhaček (obvykle velmi odlišných, od jiných výrobců a vzájemně nekompatibilních), takzvané ošklivky, jsou další položkou z prodlužujícího se seznamu toho, co nový Kánon převzal z expandovaného univerza, dnes Legend. Tam se ošklivky poprvé objevily v knižní sérii „X-Wing“. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama