Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (více)

Luke Skywalker nechce nechat svého přítele Han Sola uvězněného v karbonitu, a proto přilétá na svou rodnou planetu Tatooine, aby ho zachránil. Solo je teď v rukou Jabby Hutta, který Sola získal z rukou lovce, Boba Fetty. O záchranu Sola se však pokusila i princezna Leia se svými přáteli. Bohužel neuspěli a jsou také v držení odporného Jabby. Luke se nechá Jabbovými poskoky naoko chytit a ve chvíli, kdy mají být on a jeho přátelé předhozeni pouštnímu monstru, všechny osvobodí. Luke následně odlétá na planetu Dagobah, kde vyhledá starého mistra Yodu. Luke po něm chce dokončení výcviku, místo toho se však od umírajícího Yody dozvídá, že je hotovým Jediem. Yoda také Lukovi oznámí, že je poslední nadějí Jediů při boji s Temnou sílou a jejími představiteli, Darth Vaderem (Lukův otec) a císařem Palpatinem. Po smrti Yody se Lukovi zjeví Obi-Wan a oznámí mu, že princezna Leia je ve skutečnosti jeho sestrou. Císař zatím dokončuje novou bitevní stanici, Hvězdu smrti. S ní hodlá úplně rozdrtit povstalce a donutit Luka, aby přešel na jeho stranu. Společně s Lukovým otcem, Darth Vaderem, by pak byli navěky neporazitelní. Luke se vrací za svými přáteli a společně s nimi plánuje útok na Hvězdu smrti. Plán je jednoduchý – část povstalců vedená Solem se má vylodit na měsíci Endoru, kde je ovládací stanice ochranného štítu Hvězdy smrti. Solo se svými lidmi má tuto stanici zničit, a tím Hvězdu připravit o její ochranu. Toho mají využít letecké jednotky povstalců a mají na Hvězdu smrti zaútočit a zničit její energetické zdroje... (TV Prima)

SteveCZE

(8/10) Návrat Jediho byl v dětství mým nejoblíbenějším Star Wars filmem. Bylo to určitě tím, že jsme dostali nové lokace a navíc to bylo finále celé této ságy. Když na to ale najednou koukám po letech, zjišťuji že to není tak úplně jednoduché. Luke s Leiou hledají Hana, Impérium postavilo novou hvězdu smrti a příběh jde do finále. Co bych dál řekl, je to zase skvělý film jak už je u Star Wars zvykem. Teda až na pár věcí. Za prvé: po hodně temné a relativně dospělé páté epizodě se tvůrci vrátili zpátky k staromilské Space opeře a tudíž je z epizody 6 taková vesmírná pohádka pro děti (zatracení ewoci). Za druhé je to přece jen trošku ukvapený závěr a je zde i trochu vidět že některé věci byli domyšleny za pochodu (viz. milostnej trojúhelník Luke-Han-Leia odbytej zjištěním že Luke a Leia jsou sourozenci). I přesto na tuhle epizodu musím vzpomínat v dobrém, a to díky finální konfrontaci Luka s Vaderem a následné Vaderovo vykoupení (a ještě protože Leia v bikinách :D). Prostě ať se tenhle díl poved či nepoved, jsou to stále ty staré dobré Star Wars a hlavně úžasné zakončení jedné velké ságy... teda dokud nepřišlo Disney :D ()

mariannda

Nevidím na tom nic kultovního,ale narodila jsem se až v osmdesátkách..druhý díl byl ještě tragictější,jen na tu jedničku (starou) se dá dívat,tam dám jednu navíc ()

Johny203

Je to slabšie ako 4 a 5, je to slabšie ako 2 a 3, a možno je to slabšie aj ako Rogue One a epizóda 1, ale stále je to nadpriemer. Úvodná sekvencia na Tatooine je asi najviac Star Wars z celej epizódy, Ewoci na mňa už ani zďaleka tak dobre nefungujú ako v detstve a finále mi príde málo epické. Ale zase to má skvelú šermovačku zo svetelnými mečmi. Týmto filmom pre mňa končí Star Wars. ()

ferina02

Fenomenální zakončení triologie, která začala novou éru kinematografie. Návrat Jediho je sice v některých momentech trochu slabší než předchozí díl, ale mně to vlastně vůbec nevadilo. Největší přešlap byl asi dost naivní a infantilní souboj Ewoků a Stormtroopů. Upřímně, vypadala by takhle bitka vojáků z Impéria a malých méďů z lesa, kteří hází štěrkem? Ne. Jenže na tom nakonec nezáleželo, protože EP6 je pro mě navždy naprostý masterpiece a miluju každou minutu tohoto filmu, nad kterým dokážu zabít dlouhé hodiny. Duel Luka a Vadera byla jedna z nejlepších věcí, jaké jsem kdy viděla a přiznám rovnou, že jsem si tu scénu potom na YouTubu přehrávala ještě dlouhé hodiny. Atmosféra: luxusní. Hudba: Geniální. Mrazilo mě. V celé sérii jsou mnohem akčnější a propracovanější souboje, ale žádný nebyl a nebude jako tento. Dokonalost. ()

borec_01

8,3/10 Skvělý závěr úžasné trilogie! Samozřejmě po vynikající epizodě V tento film ani nemohl být lepší, ale podle mě se i tak povedl. Hnedka máme skvělý začátek v Jabbově paláci, kde Luke přijde již jako Jedi s novým mečem zelené barvy a jde zachránit své přátele. Po tomto nadupaném začátku film trochu zpomalí a pořádně se znovu rozjede až ke konci. Jinak nemám problém s Ewoky, akorát mi vadilo, když tam porazili tak 30 imperiálních vojáků a to jen s pomocí kamenů a klacků. A další věc co mi na tomto filmu vadila, byla Hvězda Smrti II. Prostě nechápu proč. Tohle mi přijde jako liné psaní, kdy nevymysleli nic jiného a tak využili nápad, který použili již u epizody IV. Jinak Císař je skvelý, Vaderovy konfrontace s Lukem jsou taktéž úžasné a závěrečný souboj znovu Vader vs Luke je podle mě tím nejlepším ze všech Star Wars filmů. No a konečné Vaderovo vykoupení, jeho smrt a oslava vítězství nad Impériem jsou skvělé emocionální scény. Skvělé ukončení té nejlepší Star Wars trilogie. ()

HomerKubesh

Obsahuje jeden z nejlepších soubojů na meče. Nedávno sem zjistil, že to od Star Wars vyžaduju (tím myslím Vás, Solo a Rogue one). Ale ti plyšoví medvídci.... strčte si je prosím doprdele! ()

Zoomicek

Poslední SW film z první triologie je téměř dokonalej ale proč? Hudba filmu je dokonalá. Chemie postav mi přišla zase lepší třeba u Luka a Leily nebo Hana a Leily. Nebo vývoj Luka že je to úplně jiná postava než v epizodě V a má jinej světelnej meč (Zelenej meč mi k Lukovi přijde lepší). Nebo Císař Palpatin mi v tomhle filmu přijde více cool a temněji než v ostatních epizodách. Máme tu emotivní scény jako smrt Yody a smrt Vadera ( s pohřbem). Fight Luke vs Vader nejlepší scéna. Vadila mi ta honička v lese kde šlo poznat že jsou jenom za zeleným platném (ale bylo dobře sestříhaná) a celkově v tomto filmu bylo horší CGI, nebo jsem nepochopil jak kámen zabije Stormtroopera 90% ()

batik

Po predchádzajúcej časti zaradil Lucas spiatočku a vrátil sa svojím pojatím filmu k prvej časti, pričom jej hlavné negatíva ešte zvýraznil (napr.: C-3PO má ďaleko viacej priestoru). Vo veľa veciach Návrat Jedi doslova ironizuje druhú časť (napr.: smiešny koniec Boba Fetta), aj keď sa aspoň čiastočne snaží zachovať niektoré jej aspekty. Aj tu sa nám príbeh v určitom bode rozdelí na viacej línií. Jedna s Lucom, Vaderom a Palpatinom ako tak zachováva temnejší štýl z Impéria. Druhá, absolútne detinská časť s medvedíkmi predznamenáva akým štýlom sa bude SW vyvíjať v prequelovej trilógii.  Ešte dodám, že aj línia s útokom povstaleckej flotily na Hviezdu smrti pôsobí naivne a nevierohodne, aj keď v tomto ohľade nedosahuje vyslovene trápnu úroveň Vzostupu Skywalkera. Oproti dvojke mi dokonca aj ten súboj medzi Lucom a Vaderom prišiel o dosť slabší. Aj v poslednom filme pôvodnej trilógie sa vyskytujú podarenejšie scény. Úvodná časť s Jabba Huttom je pekne vystupňovaná, a keď sa na scéne objaví Luke, tak je konečne jasné, že prišiel majster Jedi. Tak isto ak je na plátne Palpatin, je zase každému jasné, že ide do tuhého. Čo sa menej podarilo bol prerod Dartha Vadera naspäť na Anakina Skywalkera, podobne ako to bolo v opačnom garde v Pomste Sithov. Z hľadiska trikov a výpravy som žiadne výrazné zlepšenie už nepostrehol a hudba sa mi zdala slabšia, ako v prvej a druhej časti. Z pôvodnej trilógie je najlepšie Impérium vracia úder, nasledujú Hviezdne vojny a posledná časť už výraznejšie zaostáva. Takže zazvonil zvonec, Anakin naplnil predpoveď a nastolil rovnováhu sily, vesmírnej rozprávky mohol byť koniec a všetci mohli žiť šťastne pokiaľ by nepomreli, keby Lucas nepredal Lucasfilm Mišiakovi Mickeymu a Káčerovi Donaldovi. A to sa začali diať veci. 65% ()

KritAIk

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho je úžasným a nezapomenutelným zakončením původní trilogie, které vás vtáhne do děje a nechá vás nedýchat až do posledních momentů filmu. Film nabízí několik velkých momentů, jako například bitvu na Endoru, kde se rebelská aliance snaží zničit druhou Hvězdu smrti a porazit Impérium. Tato scéna je plná akce a napětí, což ji činí jednou z nejzábavnějších akčních scén v celé sérii. Jednou z nejzajímavějších a zábavných věcí na filmu je fakt, že nikdy není dobré podceňovat malé medvídky. Ewokové, kteří byli původně použiti jako komický prvek, se ukazují být jako klíčoví hráči v boji proti Impériu. Je neskutečně zábavné sledovat, jak tyto malé tvory bojují proti obrovské armádě, a přesto dokážou najít způsob, jak zvítězit. Návrat Jediho je také emotivním zakončením příběhu Lukea Skywalkera a Darth Vadera. Souboj mezi nimi je neuvěřitelně silný a dojemný, a konečný osud Vadera je dokonalým zakončením jeho příběhu. Hvězdná série Star Wars je plná ikonických momentů a Návrat Jediho rozhodně patří mezi nejvýznamnější z nich. Tento film nabízí skvělý mix akce, napětí a emotivních momentů, což ho činí nezapomenutelným zážitkem. Celkově lze tedy říci, že Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho je skvělým zakončením trilogie a nezapomenutelným filmem s velkým srdcem. A nezapomeňte, nikdy není dobré podceňovat malé medvídky! ()

JG9

Stejně jako u Temného rytíře si i přesto že to většina lidí považuje za nejhorší díl z trilogie říkam že je tento díl nejlepší, protože tady se ty emoce zúčtovaly ultimátně a aji když to někdy mele něco co už jsme dávno viděli tak se jedná o dokonalé zakončení této šestileté ságy.9/10 ()

Cerna_kosile

Tvůrčí skupině Lucasfilm pomalu docházejí nápady, né? Mladý Skywalker si opět žije vlastní život a spoléhá se na své povstalecké kamarády, že se jim znovu povede zničit Hvězdu smrti. Příběh tentokrát jednoduchý a snadno předvídatelný, že snad i Imperátor musel dopředu vědět, jak to celé dopadne. Sice emocionálně založený konec může někomu změnit pohled na celý film, ale i tak se pro mě jedná o nejslabší snímek původní trilogie. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)