Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

  • Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Luke Skywalker nechce nechat svého přítele Han Sola uvězněného v karbonitu, a proto přilétá na svou rodnou planetu Tatooine, aby ho zachránil. Solo je teď v rukou Jabby Hutta, který Sola získal z rukou lovce, Boba Fetty. O záchranu Sola se však pokusila i princezna Leia se svými přáteli. Bohužel neuspěli a jsou také v držení odporného Jabby. Luke se nechá Jabbovými poskoky naoko chytit a ve chvíli, kdy mají být on a jeho přátelé předhozeni pouštnímu monstru, všechny osvobodí. Luke následně odlétá na planetu Dagobah, kde vyhledá starého mistra Yodu. Luke po něm chce dokončení výcviku, místo toho se však od umírajícího Yody dozvídá, že je hotovým Jediem. Yoda také Lukovi oznámí, že je poslední nadějí Jediů při boji s Temnou sílou a jejími představiteli, Darth Vaderem (Lukův otec) a císařem Palpatinem. Po smrti Yody se Lukovi zjeví Obi-Wan a oznámí mu, že princezna Leia je ve skutečnosti jeho sestrou. Císař zatím dokončuje novou bitevní stanici, Hvězdu smrti. S ní hodlá úplně rozdrtit povstalce a donutit Luka, aby přešel na jeho stranu. Společně s Lukovým otcem, Darth Vaderem, by pak byli navěky neporazitelní. Luke se vrací za svými přáteli a společně s nimi plánuje útok na Hvězdu smrti. Plán je jednoduchý – část povstalců vedená Solem se má vylodit na měsíci Endoru, kde je ovládací stanice ochranného štítu Hvězdy smrti. Solo se svými lidmi má tuto stanici zničit, a tím Hvězdu připravit o její ochranu. Toho mají využít letecké jednotky povstalců a mají na Hvězdu smrti zaútočit a zničit její energetické zdroje... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (953)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dost rozporuplné vyvrcholení nejpřeceňovanějšího příběhu v dějinách kinematografie. Scény s Imperátorem a Darth Vaderem skvělé, dění na lesním měsíci zbytečně negativně poznamenané infantilními Ewoky, úvodní půlhodinka na Tatooine dokonce takřka nesnesitelná. Zábava určitě slušná, ale stavět svět Star Wars na úroveň jiných fantasy a sci-fi světů je neskutečně přestřelené. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Finále psychologického třídílného dramatu otce, jemuž partnerka s pomocí povedených přátel odepřela kontakt s vlastními dětmi - dvojčaty. Zlomený bolem, upjal se cele na svou práci vrcholového manažera státní správy. Sebezničující workoholismus podryl jeho zdraví a způsobil akutní astma, kvůli kterému musel neustále používat respirátor. Po setkání se ztraceným, nyní dospělým synem, snažil se o jeho duchovni rozvoj a přijetí aspektů síly ukryté v prostých a přirozených emocích, technikou, do které jej zasvětil bývalý učitel, nyní jeho nadřízený. Dál se spoilovat neodvažuji, ale jistě si domyslíte, že tragedii nemohlo nic zabránit. Díky diváckému úspěchu byl natočen prequel zachycující dětství a v dalších částech vysvětlující okolnosti odcizení mladého páru a následného upření rodičovství. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

V Epizodě VI se už jakoby připravuje půda pro boom infantilních bejkáren z Epizody I, přesto závěr a osudový souboj s Darth Vaderem i samotným Císařem patří k vrcholným číslům celé série. Je zkrátka vidět, že Lucas pomalu podléhal velikosti svého fikčního světa a jeho možné flexibilní přizpůsobitelnosti divákům různého věku. Trochu slabší článek, přesto mu stále stačí dech na udržení kontaktu se špičkou sci-fi... ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Ó klokotavý to filme, ty nevýslovně nesmírné, vesmírné vyvrcholení jedné nebezpečně dokonalé ságy... Ó mano to nám z nebe spadlá, tak dva z druhu tvého před tebou, jak krásný to vrchole, ty skvostný díle, poslední části, brilantní souboji, dobra - zla střete - zbožňuji tě. A to štětka drát hodně. [ano, vím že je tenhle komentář neskutečně pitomý, nedůstojný a i jinak dokonale špatný, ale nemohl sem si pomoci, třeba jednou spáchám komentář hodný velikosti tohoto díla] ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Důstojné rozloučení s rytířy Jedi. Přestože není tak velkolepě výpravný jako díl 5 a navzdory mírné infantilitě robota C-3PO i divošských Ewoků jde o plnokrevnou fantasy s krásnými vizuálními efekty vhodnou pro celou rodinu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=SKh2MENj7ug ()

Galerie (187)

Zajímavosti (155)

  • Protože George Lucas v roce 1980 vystoupil z odborové organizace režisérů, nemohl Návrat Jediho natočit Steven Spielberg (který byl ve zmíněné organizaci členem), jak bylo původně v plánu. (chmíří)
  • Legendární animátor a tvůrce modelů Phil Tippett uvedl, že během práce na filmu byl občas i pod vlivem LSD. (Hawaj)

Související novinky

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Reklama

Reklama