Watchmen

• USA Watchmen
Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent, Tom Mison (více)

Epizody(9)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

ŠpetaMarek

Do šestého dílu to vypadalo na neustále se stupňující pecku. Pak se to ale začalo rozpadat (Bůh na baru byl vyloženě bolestivě nudný díl) já sem na konci a ptám se: "O čem to jako kurva mělo být?" Rasismus je špatný, áááááno, ale proč tam teda byl zas nějaký doomsday machine. Poslední díl jsem vyloženě protrpěl a pi jeho sledování se na povrch dostali věci, nad kterými bych při skvostně uzavřeném příběhu mávl rukou. Například, že hlavní postava/herečka je fakticky nesympatická, že nejlíp napsané a motivované postavy jsou ty bílé a že to nedává smysl a rozhodně to nikomu, kdo má rád nedejbože originální komix, nedoporučím. ()

alldo.raine

Jako viděl jsem už pár bizárů, ale tenhle patří jednoznačně k těm největším a zároveň nejlepším. Doporučuji se tím prokousat. Za mě nic jednoduchého, ale to jak to do sebe začne pak časem zapadat je prostě oku lahodící. Scénaristé well done!!!! ()

jprmusic

Asi generační záležitost - za mě příšerně utahaný, ukecaný, překombinovaný - prostě strašidelná nuda - my jsme měli holt X-Files a Lost a to byla jiná jízda - teda s výjimkou posledních 5 min, ale to se tak nějak dalo předpokládat. A soundtrack doslova k nevydržení. ()

murkl

Hodně originální seriál. Chvilku to trvalo, ale dílky na nakonec hezky zapadají. Jediná věc, která mě štvala byla nečinnost Dr. Manhattana. Nejlépe to řekl starý Will: “Considering what he could do, he could have done more.” ()

iz67

Nejsem na podobne veci, primo nesnasim filmy o superhrdinech nebo filmy podle omalovanek. Ale tohle je čirá zabava. Tech 5* neni za to, ze by to bylo nejvetsi umeni, ale pro me ta nejvetsi zabava. Od vsech herců (Irons!!), pres soundtrack a dily nacpane dejem. Myslim, ze uzasna rodinna vec. ()

curfew77

Vynikající Reznorova hudba, a po stránce production values i v dalších ohledech (triky, kamerové nájezdy, střih, výprava!!!) místy přímo extraligová hollywoodská kvalita... vyplýtvaná bohužel na naprosto bezobsažnou blbost. Nevím, jestli je původní komiks takhle pitomý, ale dost o tom pochybuju, tím spíš, když o deset let starší celovečerák (notabene od často vysmívaného Snydera) měl kromě šmrncovního vizuálu rozhodně i pořádný přesah. Tady jsou krajně nepravděpodobné motivace postav a dějové zvraty ke všemu servírovány v ryze Lindelofově scénáristickém stylu: naházet na diváka tolik záhad a podivností, až bude nakonec úlevně rád, když se to "vyřeší" jakkoli. Regina King mi byla celou dobu krajně nesympatická a fakt, že se Dr. Manhattan zamiloval do padesátileté černošky jen proto, že byla nejvíc osamělá... je asi příznačný. Názorným důkazem, jak jsou tihle WATCHMEN zoufale tendenční a vychtěně "aktuální", pak budiž skutečnost, že všechny, opravdu všechny hlavní hrdinky jsou bez výjimky ošklivé, a nejvíc sexy (s výjimkou neznámé Sary Vickers hrající natvrdlého humanobota) je ve finále osmašedesátiletá Frances Fisher. 40 % - a za vidění sice stálo, ale spíš proto, aby člověk nevěřícně kroutil hlavou, na co lze utratit tolik peněz, filmového materiálu a především jinak velmi kvalitní filmařské práce. ()

Detak

Hrozná vocasárna. Od malýho po velkýho a ještě modrý. Musím uznat, že bylo celkem poutavé, jak každý díl byl skoro o něčem jiném, ale celkově do sebe zapadaly. I šílená realita byla zajímavá. Proto i lepší hodnocení, ale konec byl takový zvláštní, tak třeba někdy bude pokračování. A poučení: každýmu je jedno, že jsi zachránil celý svět, ale protože umřeli 3 miliony lidí, tak půjdeš sedet - takže tak :-) ()

Daertelon

Ačkoliv jde o velmi netradiční, až bizarní příběh, styl, jakým je podaný, vlastně ničím extra nevyniká. To ale nevadí, protože je to nakonec zajímavé, napínavé, neprvoplánové. Není to nic, co "se musí za každou cenu líbit", naopak, hledá si to vnímavého diváka v moři konzumentů. Až na první díly, které se jaksi plouží, moc dobré. ()

mrclTV

S týmto seriálom to mam ťažké, svet alternatívnej Ameriky je vybudovaný solídne, ale celý dej sa točí len okolo politiky, rasizmu, manipulácie obyvateľstvom, totalitou a zase politikou - nie práve najjednoduchšie témy (navyše si pripočítajte zbytočne komplikované skákanie medzi desaťročiami hore-dole, keď sa do toho zapojí Dr. Manhattan), z toho všetkého by človeka aj rozbolela hlava. Piata časť ma kvalitne bavila, ostatné bohužiaľ pomenej. PS: Soundrack od Trenta Reznora je celkom vymakaný, škoda, že zvyšok seriálu za ním zaostáva. ()

Hawaj

Celý je to přitažený za vlasy a když se to náhodou rozjede, tak to vzápětí zabředne do nostalgie. Násilí a hromada amerických problémů zasypaná hromadou hlavonožců. Možná je to vyfetovanost střiknutá verneovkou, ale spíš je to jen bravurně natočená slátanina. ()

kubas369

8/10. Vlastně totální úlet a tak trochu píchovina primárně určena pro fanatické vyznavače původních Watchmenu, což rozhodně nejsem. Snaderův film jsem viděl a bavil mě, komiks jsem nečetl, takže vlastně nevím na co tohle navazuje víc, ani jesli jsou vůbec rozdíli mezi komiksem a filmem. Ale zpátky k seriálu, protože ten stojí za to. Něco tak nepodbízivého a svého jsem dlouho neviděl, první čtyři díly si jen říkáte na co to vlastně koukám, aby vám ty zbylé epizody pěkně s krásným ,,cvak" zapadli na dané místo. Ano i nadále nejsem fanouškem tohoto alternativní verze naší země ale musím říct, že už dlouho jsem nezažil tak dobře promyšlený a uspokojivý příběh jako tady. ()

kiros179

Velice důstojný seriál k téměř dokonalému filmu  Bohužel to není úplně bez chyby, nejvíce mě nesedělo obsazení a ztráta pocitu, že se dívám na film o superhrdinech a ne na film o lidech v kápích, naštěstí tam byl pořád skvělý Jeremy Irons :) Celkově je pocit po dokončení první série dobrý a svět Watchmenů tímto seriálem zase trochu rozrostl, doufám že to nebude vše.  80% ()

Snowball

Prvé časti vôbec...ani z ďaleka...nenaznačovali o aký silný seriál pôjde. Posledné dve časti boli veľkolepé vyvrcholenie príbehu, kde všetko začalo dávať zmysel. Scenáristicky skvelo zvládnuté. Nečakaná pecka a zároveň najsilnejšia love story roka (fakt nečakane). Do toho bonus skvelý soundtrack, každý jeden track mind blowing (Lincoln Tunnel - emočná bomba) ()

husak_k

Hlavní silnou stránkou a důvodem proč byli Watchmeni od Snydera top top film byly zajímavé postavy, morálně rozmanité, které nepřestávaly bavit ani na jedinou vteřinu. Každá z nich byla jedinečná. V seriálu mě byla schopná bavit jediná postava, a to Looking Glass. Zbytek postav radši nemluvim, černej Manhattan co vypadá jak šašek, neskutečně přehrávanej Ozymandias a v hlavní roli jednotvárná nezajímavá policajtka, zahraná ještě jednotvárnější a nezajímavější Reginou King. Příběh může být propletenej a komplikovanej jak chce, kinematografie kvalitní, ale se špatnýma postavama vás to stejně bavit nebude. Jak se zvedalo v průběhu epizod hodnocení, tak jsem furt poctivě čekal až mě to začne bavit, ale nic nepřišlo. ()

spoock

Neco mezi 3 a 4*. Fanfikce, nic vic, nic min. Ma to nektere uzasne epizody, bohuzel se obavam, ze konec je dost pitomoucky. ()

AnthropOcean

S odretými ušami tri hviezdičky, seriálu sa nepodarilo presvedčiť ma o zmysluplnom dôvode na jeho existenciu, ale zaujímavé momenty a vyvrcholenie príbehu mu ubrať nemôžem. Irons ako Veidt jasne dominoval, hlavná predstaviteľka ma nepresvedčila ani do konca a Lindelofovo alternovanie už aj tak alternatívnej histórie v originálnej predlohe bolo niekedy nápadité a inokedy zase úplne zbytocne. ()

Dejf4

Je tam absolutně všechno. Směry, kterými si Lindelof vydává oceňuji a chválím. Jak si ten svět aktualizuje, zároveň odkazuje, přidává, ale také pomrkává...bravurní! Celé dílo je více o atmosféře a myšlenkách, ale i tak se nám děj ke konci krásně spojí a vše perfektně vygraduje. Zkrátka a dobře to šlape jak má. Dobrá vizuální stránka, naprosto brilantní hudba a například herci mile překvapili. Být ten "prolog" o něco kratší (o 1 epizodu) jsem na plném hodnocení. Každopádně jeden z nejlepších seriálů roku. 9/10 ()

Ricci

Film byl celkem fajn, ale tady jsem s chutí kouknul na první dva-tři díly, a zbytek jsem už měl jen jako kulisu. Asi nejsem poslední dobou cílovka na comixové superheroes (současnou produkci Marvellovek prostě nedávám). ()

Marvel našel nového superhrdinu

17.03.2022

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (více)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (více)