Watchmen

• USA Watchmen
Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent, Tom Mison (více)

Epizody(9)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

Ricci

Film byl celkem fajn, ale tady jsem s chutí kouknul na první dva-tři díly, a zbytek jsem už měl jen jako kulisu. Asi nejsem poslední dobou cílovka na comixové superheroes (současnou produkci Marvellovek prostě nedávám). ()

Franki69

Pro mne událost roku ve filmovém zpracovávání comicsových předloh. The Watchmen do mého diváckého života přinesli výraznější a šťavnatější zážitek než poslední roky příběhů Avengers, včetně letos finální Endgame. Nechci tady rozepisovat mnohovrstevnatý děj odehrávající se v paralelní historii USA, v kterém existují teleportace, maskovaní hrdinové, prezidentem je Robert Redford a lidé jsou smíření s občasným deštěm tisícovek malých olihní a všemocným člověkem-bohem s modře svítící pokožkou. Určitě se chci podívat ještě jednou a čekání na další řadu bude doslova trýznivé! Dávám 100%. ()

brasek odpad!

Nemám slov. Jedna epizóda nudná, nič sa poriadne neudeje. V druhej sa schyľuje k akcii a postavy sa niekde zrazu presunú. To je naozaj celé pokrivené, bez reality. ()

Rian_witcher

V pomalém tempu se vine příběh složený z mnoha osudů původních zestárlých Watchmenů. Každý díl je prakticky jiný a jen pozvolna se skládá příběh do závěrečného propojení jednotlivých postav. Nesedla mi úplně herečka v hlavní roli a rovněž "černý" Dr. Manhattan. Zdá se mi že se už začíná projevovat obrácený rasizmus, kdy je povinné dodávat do hlavních rolí jiné než bílé herce. ()

bonovox

Watchmeni mali byť ďalšou seriálovou udalosťou roka, ale nie je to až také dokonalé...hlavne prvá polovica série je dosť uťahaná s množstvom podzápletok, ktoré sú v závere síce vysvetlené ale z ďaleka nie všetky. Po hereckej stránke ok, taktiež mi príliš nesadla jedine hlavná hrdinka Angela, naopak Irons je super. Taktiež veľké plus za hudbu, Trent je proste hudobný génius. Suma sumarum, záverečná tretina série vytiahla hodnotenie aspoň na 70%. ()

Dawydov

Opravdu vynikající. Velmi rafinované, obsahem i formou mnohovrstevnaté, náročné, ale "rewarding" na sledování. Rozhodně to není pro casual diváka, vyžaduje to docela soustředění, ovšem odměna je veliká. Lindelof tu po Leftovers opravdu prokazuje naprosté mistrovství. Je vidět, že se toho hodně naučil a neopakuje chyby z minulých dob. Škoda, že ho běžný lid hejtuje a nedá tomu šanci, je to génius. Scénáristicky je to úžasně provázané, složité, ale srozumitelné, naplňující, i tentokrát navíc s dávkou jisté bizarnosti a podvratnosti :) Fungují jak celkové linky, tak jednotlivé scény a dialogy. Navíc i řemeslně je to prvotřídní - herecky opravdu hodně, ale i střih, kamera, hudba, navíc mnoho zajímavých režijních projevů (nejen ve flešbecích). Prostě dobré. Má to ale i negativa - stejně jako Leftovers, nechytne to hned při prvním dílu. Ten je naopak dost slabý a skoro jsem si neměl chuť ani pustit druhý... Chce to trpělivost a zkouknout aspoň tři najednou. Nevím, zda je to záměr (rovnou profiltrovat diváky, aby zůstali jen ti otrlejší :), ale spíš si ne. V tom je zatím Lindelofova slabina, že jeho díla potřebují spíše binge watching. Na HBO mi to proto až tak vhodné nepřipadá. Spíše by to asi sedělo nějakou streamovací službu, kde by bylo k dispozici vše najednou. Velmi tedy doporučuju binge. A navíc - vyžaduje to informovaného diváka. Zejména pro neznalce komiksu (který jsem nečetl) by to bylo samo o sobě asi zmatené - nutno si dopředu o postavách i předchozích událostech něco načíst a po každém díle se nejlépe pustit na youtube nějaký rozbor. Seriál je plný neprvoplánových sdělení, které by divákovi jinak unikly. Celkově 90% ()

Dacsus

Ľudia, pozrite si to poriadne, nie je to žiadna woke srajda, práve naopak. Je to pekne zašifrovaný pohľad na svet šialeným okom progresívneho neoliberála. Len to treba dopozerať do konca. ()

sirjohn

Pecka, 5 hvězd. Musím říct, že jsem v prvních okamžicích dílu byl trochu zmaten, jestli to opravdu nebude posazené na černošské téma, ale díky bohu seriál není rasista :) (kéž bychom se opravdu dělili jen na zmrdy, aneb to, co děláme o nás vypovídá, ne jestli jsme si vzali samoopalovák). To, co vypovídá o tomto mistrně položeném výtvoru hodné znalého klenotníka, by se vešlo na více stránek. Duch Watchmenů je zde cítit všude, setkal jsem se s protichůdnými názory, které bych shrnul do doporučení: "pokud se ti film nelíbil, toto si nepoštěj". Představa, že to někdo vidí bez filmu..no, ti co viděli oboje možná potvrdí. Mohu jen doporučit, skvělý svět Watchmenů. A Jeremy? Hltal jsem každičký herecký mistrovský um, kterým vyjádřil perfektně svoji postavu, a nejen u něj. Precizně vytvořený masterpiece, který dodržel co měl. Díky! ()

buchannon

Neskutečně sterilní a nudná kravina, na rozdíl od naprosto božího superfilmu Strážci z roku 2009, který jsem si před pár dny přidal do svých oblíbených, což se v případě tohoto, nevím proč tak přeceňovaného, "výtvoru" nestane. Většinou jen natahované dramatické nic, akce jako šafránu, atd... Nevím, proč všichni ti tvůrci mají neustále potřebu točit další a další seriály, které jsou tak neúnosně dlouhé a které pořád dojí určité téma donekonečna. Naštěstí jdou tyto seriály většinou mimo mě, dokonce ani takovou, v mnohých očích, pecku jako Hra o trůny bych zřejmě nedokázal sledovat. ()

Ironhead

Celovečerák miluju, je to jeden z nej komiksových filmů vůbec. Seriál je bohužel naprostá woke slátanina, kde finální zápletku vyřeší déšť mražených hlavonožců (jak ve špatném animáku :_). Hlavní hrdinka je navíc šíleně nehezká, necharismatická a naprosto nezajímavá, proto jsou nejlepší epizody ty, které vůbec nejsou o ní. Pochvala za kameru, hudbu, scénografii.... na zabití je naopak celý scénář (krom pár spíše vedlejších momentů) a velká část obsazení. A ne, nedává to vůbec smysl, jak tu někteří nadšeně píší o opaku. ()

BrusVejn

Ako fanúšik Watchmenov toto hodnotím pomaly ako masterpiece. Tak ladné, nenásilne prevedené a kvalitné pokračovanie zdrojového materiálu sa len tak nevidí. Prvé cca 2 epizódy som bol taký, že "meh", ale treba si asi zvyknúť. Ten zážitok z toho ako celku za to stojí 100%. ()

PoleCat

Seriál dějově navazuje na původní komiks s časovým odstupem. Postupně se vrací do různých časových období před i po něm a s rozumnou mírou respektu k původnímu dílu odvíjí originální zápletku, trochu překvapivě postavenou na rodinné a rasové tématice. Výpravě, hudbě ani hereckým výkonům nemám co vytknout. Dějové linie jednotlivých postav do sebe docela dobře zapadají, bude tedy asi dávat smysl, i pokud jste komiks od Alana Moorea nečetli, ale vaše škoda. ()

OMe_CZ

Po prvnich dvou dilech bych nikdy neveril ze se z toho vyklube takovy klenot. Kazdym dilem narusta dejova linie a kvalita serialu. Clovek si musi sice trosku zvyknout na svet ktery nam Lindelofa serviruje... Ale presne ten dava zvlastnost a zvracenost jakou potrebujem videt. Poslednich pet dilu jsem hltal jak mimino sunar. Finale prvni rady bylo taky presne podle predstav. Chybi mi tu akorat vice humoru. Serial celkovy je asi na 4 hvezdy... I kdyz s hudbou je to na hvezdicek 5. Myslim si ze by se tento pocin mel urcite pohybovat okolo 80%. ()

LinkEr

Wow! Watchmenov som chcel po prvých 2 epizódach odpísať, keďže v nich takmer žiadna scéna nenadväzovala na inú. Pri prvom "vodítku" v 3. epizóde som už ale bol namotaný, kvalitný príbeh s dych-berúcim zakončením. 5/5 seriál, nakvalitnejší seriál "podľa komiksovej predlohy" aký kedy vyšiel ()

RoyBatty444

Zo začiatku veľmi tajomný kúsok. Nový príbeh, nové postavy všetko zahalené v neznáme a až pomali sa rouzlujúce motivácie postáv. Rozuzlenie ako aj kompletné vysvetlenie príde v poslednej časti. Nie, že by nebol príbeh dosť zaujímavý ale nenecháva moc miesta na špekulácie ale tak už boli vystavaný aj pôvodný Watchmani. Spravocanie je na úrovni a herecky to tiež klape. ()

Sidenius

Absolutní nadšení které bylo korunováno maximální precizností kamery a grafického zpracování celého projektu. Konkrétně extraordinary being je díl kde bych pochopil kdyby byl vysílán v galeriích. Natočeno noir postupem, s vypíchnutím barvy u rozhodujících scén. Ale o tom to asi nemá být. Moc se mi líbí příběh, kde od začátku do konce nechápu jak to chtějí vysvětlit a na konci tomu i já rozumím. :) Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování komiks příběhu (které obecně nemusím) s jasnou funkcí fyzikálních zákonů a zasazením do reálné doby a reálných míst. Za mě neexistuje jinak než 5 hvězd. ()

Fredolino odpad!

Nejsem rasista, ale ještě pár takových seriálů a oni ho ze mě udělají. Jsem rád, že jsem nejprve viděl film, na můj vkus žádná sláva, ale mělo to myšlenku, a tady, decimuje se skupina rasistů opačnými rasisty, tak na tohle nemám. ()

Marvel našel nového superhrdinu

17.03.2022

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (více)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (více)