Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

Saur.us

Love, Death + Robots = Nahota, mlýnek na maso + scifi zápletka. Od fotorealistických přes "dětské" až po naprosto stylizované animace T. Miller servíruje řádu krátkých příběhů, které svou stopáží nepřesahující čtvrt hodiny dělají ze seriálu rychlou odpolední záležitost, která má slabší díly ale díky rozmanitosti je svěží a zabavná. A navíc eRková. ()

Chundys

V podstatě každý díl byl originální svou animací a dejme tomu až na jeden pro mne hodně slabý díl a to "Led" nemá tento seriál s kraťasy chybu :-) ()

Naushika.

Smrt hodně, láska občas (daleko častěji pak nepatřičný a naprosto samoúčelný sex), robotů překvapivě málo. Pár epizod bylo výborných (např. Zima Blue), několik dobrých (např. Lucky 13), zbytek kontinuum od "ok, I guess" po úplnou sračku. Jako hlavní a skoro univerzální neřest této série vidím její snahu strašně úpěnlivě křičet do světa: "podívejte se na mě, jsem strašně moc pro dospělý a řeším dospělý věci!", ovšem jazykem velmi nedospělého publika mladých geeků a gamerů mužského pohlaví, na které zcela zjevně cílí. Takže ta dospěláckost a "edginess" se projevuje a) extrémní brutalitou (která je někde na místě, jinde ne, a takto častá a koncentrovaná ztrácí na efektu, protože si na ni divák zvykne a čeká ji) a b) sexem a nahotou. A samozřejmě, civilní, komickou či drsňáckou nahotou u mužů a SEXY nahotou u žen. I tam, a právě tam, kde to dějem ani tónem vůbec nedává smysl (pokud byste chtěli někomu nezasvěcenému vysvětlovat, co je to "male gaze", většina dílů DL&R je vynikající materiál). Sečteno: série mě zaujala konceptem, těšila jsem se a byla opravdu hodně zklamána. ()

Raziel_cz

Těžko něco (kromě pubertální fixace na sexuální narážky) vyčítat projektu, jenž existuje pro absolutní tvůrčí svobodu – tady si prostě každý vyzobe to svoje. Co se mě týče, sice uznávám audiovizuální dokonalost, ale není pro mě stěžejní. Spíš mě otrávilo, že některé z co do zpracování nejvíc strhujících dílů příběhově buď nedrží pohromadě vůbec (The Witness), nebo se rozsypou, jakmile o nich přemýšlíte déle než deset vteřin (Beyond the Aquila Rift), a ty nejzajímavější nápady (Yogurt, Ice Age, Alternate Histories) jsou jenom hříčky s nic moc – pokud vůbec nějakou – pointou. Co se mi ale líbilo, se mi líbilo fakt hodně: komedie a přesah Three Robots, bombastičnost a upřímnost Suits, přímočará zábavnost The Dump a všechny tři military záležitosti – tak akorát patosoidní Lucky 13 a především oba brutální horory – originální Shape-Shifters i dramatická Secret War, která by si zasloužila celovečerák. A nakonec i Sucker of Souls, což je část s nevděčnou funkcí být v pořadí první ne-scifi, ale přesto – a přes inteligenci sobotního cartoonu (a pubertální fixaci na sexuální narážky)... nebo možná právě pro ni – působí jako intro k pokračování Sommersovy Mumie. Celkově dobře strávený čas a rád se podívám na druhou sérii, ale ten monstrózní hype si to klidně mohlo odpustit. ()

DEADMANincCZ

Strašně příjemná věc, už jen z toho pohledu, že si k jídlu zapneš díl a nemusíš řešit jakoukoliv příběhovou kontinuitu nebo pozadí, prostě vždycky nanovo a s čistým štítem nová storka, nový postavy a má to pokaždý cca 10 minut a jestli snad z celý řady byl jeden díl (pouze) průměr, tak to bylo hodně. Těšim se na druhou řadu! ()

lemonova

Epizódam nechýba vizuálna prepracovanosť, najmä v zobrazení brutality. Neviem, možno práve to niekomu stačí. Mne nie. Bez hlbšej originálnej pointy a príbehu sú mi tieto vizuálne orgie skutočne ukradnuté. V porovnaní s takým Black Mirror slabá káva.. ()

loki5

Velmi dobrý formát, který ale velmi sráží nevyrovnanost kvality epizod od skvělých až po nudné. Tři roboti a pátá a šestá epizoda druhé série jsou super. Třetí serie už je hodně nevýrazná až na minizombie a krysáky. ()

P.J.2

Tady snad nelze dát jiné hodnocení než plnou palbu! Některé povídky si zaslouží celovečerní zpracování za nápad, některé měly dokonalý vizuál. U tohoto projektu zaplesá srdce každého fandy lásky, smrti a robotů. ()

Ydrosten

Jednotlivé filmečky stojí a padají na animaci a příběhu. U některých by bylo třeba delší stopáže, u jiných zase jiná animace. Srovnávat to s Animatrixem je možné ale zase na druhou stranu to má jiné zaměření a ne jen šílená budoucnost a svět strojů. Asi nejvíc se mi líbily oba díly "Tři roboti" Spousta těch filmečků je kvalitně zpracovaných a třeba Sníh na poušti má tak vymazlené CGI že chvilku budete přemýšlet jesti to nejsou živí herci. U několika dílů mi neseděla animace. Celkově kvalitní seriál který pomůže mnoha autorům. Mimochodem, kdyby se chtěly zaměřit čistě jen na animaci a minipříběhy, tak by to vydalo klidně na 20 serií protože těch CGI shrort film je na YouTube asi tak 300 (shlédnuto - 1, 2 a 3 svazek) ()

baiskon108

Tenhle krátký kreativní formát se mi zamlouvá. Vždy se na tom ukáže, jak kdo dokáže pracovat s časem a fantazií. Někdy se najdou slabší kousky, ale někdy pak najdete projekt jako Děsivá výprava. Má to smysl. ()

B.Wilde

Velmi zajímavý projekt, který nabízí opravdu všehochuť. Jsou zde výborné příběhy, ale také průměrné a nebo i naprosto mizerné. Asi každý si tady najde něco, co se mu bude líbit... škoda, že těch příběhů mi v hlavě utkví asi jen pár. ()

HenryIvan

Viac než zaujímavý projekt, to ale pri tvorbe Netflixu nie je žiadnym prekvapením. Kvitujem udelenie voľnej ruky mnohým nádejným tvorcom, ktorí jednotlivé epizódky poňali vždy najviac originálne, ako len vedeli. Možno až na 1 či 2 poviedky som bol viac ako spokojný. Animácie často dych berúce, aj vtedy keď neboli úplne inovatívne. Vždy som z toho cítil taký ten správny „vibe". Nechajme sa prekvapiť, či dostaneme aj druhú sériu. Rovnaké postavy však už s vysokou pravdepodobnosťou neuvidíme. ()

ptsd

Až na pár nudnějších epizod celkově super. Nejlepší epizody Sonnie's Edge, Beyond the Aquila Rift , Shape-Shifters a Secret War. ()

bararich8

Zajímavý to počin, palec hore pro Netflix. Kvalita se dosti různí, ale jelikož jsou všechny díly do 15 minut, není se nač stěžovat, jelikož vše eskaluje velmi rychle. Některé kousky byly opravdu vcelku odvázané, což je super. Najdete zde kompletní pokrytí od komedie, přes horor po drama a to vše alespoň s nádechem sci-fi nebo alternativní historie. Za mě spokojenost, 4,5* ()

Torgal

18 originálnych animovaných kraťasov, ktoré spája len sci-fi téma. Animačne, štýlom aj náladou sú ale úplne odlišné. Dočkáme sa streštenosti o jogurtoch ovládajúcich Zem, epického masakru hordy votrelcov v exoskeletonoch, boja proti upírovi v podzemných tuneloch, evolúcii v chladničke a mnohých ďalších. Niečo mi sadlo viac, niečo menej, ale za pozornosť stály všetky príbehy. Poklona Netflixu za to, že umožnil vznik takto výrazne autorského projektu bez kompromisov. 8-/10 ()

misbos

Pojďte děti, budeme si kreslit - aneb - hlava a pata netřeba, hlavně, ať je to barevný. Pár slušnejch nápadů by se tu našlo, ale většinou je to tupý jak brusle, a v jednom případě by se autoři měli léčit. Tři slabý jak pauzák (kdo ví, co je to pauzák?). ()

geek.ondra

Fenomenální projekt Tima Millera a Jennifer Yuh. Každá epizoda má jiný vizuál, jinou myšlenku a jiný námět a když se to dá dohromady tak tu máme naprosto grandiózní umělecký zážitek před kterým se klaním až k zemi. ()

Urukhaj98

S01-S03: Tenhle seriál je pro mě jako zjevení. Byl už v době, kdy vyšel poprvé, a totéž platí i pro aktuální řadu. Je pravda, že hodnotit Love, Death & Robots na základě klasických parametrů, podle kterých je to u seriálů běžné, je poněkud obtížné. Nabízí se zde pochopitelně srovnání s pořady typu Krajní meze, neboť jsou postavené na podobném základu. Antologie příběhů nejrůznějších podruhů sci-fi žánru.  Love, Death & Robots má ale díky své animované formě vůči ostatním obrovskou výhodu. Může si totiž dovolit i v rámci krátkometrážního formátu představit divákům často přímo epické podívané. Je pravda, že ne všechny zde představené příběhy jsou na stejné kvalitativní výši, ale řekl bych, že je otázkou vkusu každého jednotlivého diváka, které ho osloví nejvíce. Já sám mám několik favoritů, u kterých bych si hned bez váhání dal celovečerní či plně seriálovou verzi. A ty ostatní jsou minimálně povedenou sci-fi jednohubkou, která neurazí a na pár minut solidně zabaví. Pro všechny fanoušky vědeckofantastických příběhů je Love, Death & Robots povinnost. 8/10 ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě