Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

C0r0ner

Alan Moore odmítá všechna svá zfilmovaná díla. U Ligy výjimečných se to dá pochopit, protože to zpracování je dost laciné a působí amatérsky. Škoda, že nebyl zainteresován zvučnější režisér. Na druhou stranu! Kde kurva člověk uvidí Nema, pana Hyda, Minu Harkerovou, Doriana Graye, Toma Sawyera, Rodneyho Skinnera a Allana Quartermaina pohromadě? Už jenom za tuhle parádu si to zaslouží tři hvězdy a ta další je za nabušenost scénáře. Ještě jednou, škoda toho režiséra. 85% ()

Fallen_One

Stuart Townsend ukázal, že umí hrát nesmrtelné postavy (Lestat - Královna prokletých) a stejně tak jim vdechnout něco neopakovatelného. Je to především on a jeho Dorian Gray kdo tento film popohání kupředu. Zastínil i jinak dobře hrajícího Seana Conneryho jakožto Allana Quartermaina. Jinak co se filmu týče, chyby to samozřejmě mělo (ponorka obřích rozměrů v Benátkách), takže nebýt Stuarta, dám čtyři hvězdy. ()

Andre3000

Dorien Gray, toť být moje spása, moje bytí. Miluju tu knihu a asi se to vneslo i do tohohle filmku, protože ostatní ho kritizujou jak můžou. Ale mě se to líbilo od nápadů přes věechnu akci. Sean Connery rovněž nezklamal. ()

spygirl

Hrozný film, hrozné dialogy, občas mi za ty herce bylo až trapně... Kdyby tady nehrála Peta Wilson, tak bych se tomuto dílku obloukem vyhnula. Viděno v kině, bohužel. Za Petu 1 hvězda navíc. 40% ()

pufina

Režisér Norrington si (podle mě) dal na hubu. Po celou dobu jsem měla pocit "Co to kurva je?". Hatlamatlapříběh nebyl ani napínavý, ani zajímavý. Herecké složení celkem fajn, ale co ty postavy? Dorian Gray, Dr. Jekyll a pan Hyde? Mina Harker? Nemo? Nápad by možná nebyl tak špatný, ale zpracovat to očividně už taková sranda není. ()

pakobylka

Docela originálně ujetý scénář ... takže jsem byla připravena jít s hodnocením výš. Jenomže "Liga výjimečných" mě ke své vlastní škodě nedokázala vtáhnout do děje - popravdě jakoby hrála spíš druhou nežli první či snad dokonce jakousi výjimečnou ligu pro vyvolené. Nicméně ... nudit se v její přítomnosti nebudete. P.S.: Čeho vlastně docílili ... přes veškerou snahu ? ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jakéhosi nepodstatného, víceméně trapného odkladu. Kde byli, když nám zastřelili Ferdinanda ??? ()

emo

Nveril som, ale uveril som. Je to kravina. Začínalo sa tom celkom zaujímavo, ale potom. Na vine však nie je ani tak Norrington ako stupídny scenár. ()

Šimpy

Bohužel, musím konstatovat zklamání. Taková fajnová látka ke zpracování a takhle nezáživně to dopadlo. ()

c.tucker

Poprvé jsem film viděl bez znalosti komiksu a docela se mi to líbilo, ale po přečtení komiksu je to docela jiné kafe. Celkově je to dost rozsračkované a charaktery postav jsou úplně někde jinde a právě na nich to celé stojí. Film stojí snad jen na akci a ještě né úplně nejlepší. Nejvíc mě neštvalo, že Quatermain není feťák a je strašně akční a většina pozornosti se ubírá jeho směrem a dělá z něho mega hlavní postavu. A hned poté jsem byl rozpačitý z toho, že Hyde je moc velký dobrák a netrhá lidi na kousky!?! Další věcí je přidání dalších postav - Dorian byl celkem v pohodě, ale proč tam museli dávat Toma Sawyera, asi proto aby tam mohli napsat nějaké další stupidní dialogy bez vyznění (např. střílení z Nautila). Nechápu, ale to, že když to celé překopali a sebrali Bonda, tak proč tam tedy nechali Moriartyho. Neměl jsem třeba vůbec problém s tím, že Hawley Griffina kvůli autorským právům přejmenovali na Rodney Skinnera, to byla opravdu jen kometická úprava, ale ty triky mohli trochu doladit, vždyť to byla hrůza a Nautilus vypadal dost pošetile, nemá náhodou vypadat jako nějaký mořský živočich? ;-) Ale abych stále nehaněl, tak akce bylo dost a kdybych neznal předlohu, tak se asi budu místo skřípání zubů značně bavit. P.S. Ještě jedna věc. Proč byla Mina Harker (Murray) divnej Blade, měla veškeré schopnosti úpírů, ale mohla na světlo a ještě měla jen to elagantní kousnutí (dvě dírky) na krku a ne potrhaný a zjizvený krk. ()

Plangi

Zdejší hodnocení okolo padesátky procent je asi tak adekvátní i mému zážitku z Ligy výjimečných. Je to opakovaná anabáze jako u mnoha podceňovaných filmů…k člověku se dostanou jen ty špatné ohlasy, které jej připraví i o snahu je vyvrátit. Ligu jsem chytil při nedělním večeru v televizi a nechal jsem ji běžet jenom protože z nabídky ostatních programů se mi dělalo mdlo. A nebyla to ta proklamovaná hrůza, za kterou jsem snímek měl. Pravdou je, že výprava, kostýmy a efekty jsou ve velké míře k smíchu tím jak jsou špatné, ale příběh je to zábavný a i přes mírnou plochost postav minimálně jedna utkví v paměti diváka. Tou mojí je bezkonkurenčně grázlík Dorouš Gray (Stuart Townsend), který září charismatem a semtam utrousí z úst dobrou perlu. Nebudu rozvádět co by šlo líp a jak, Liga výjimečných je v mezích průměru zdařilým počinem. 55% ()

Ice123

Ačkoliv hodnocení tomu nenapovídá, tak mě se tento film opravdu zamlouval (hlavně na první shlédnutí, kvůli druhému jsem ubral hvězdičku). Liga Výjimečných se stal posledním hereckým kouskem Seana Conneryho a dle mého to byl úctyhodný odchod do penze ;) Režie je také vydařená, krásně vystihuje tehdejší dobu a novodobé "hračky" hrdinů jsou svojí extravagantností a novotou až bijící do očí, ale kupodivu mi do děje zapadli bez větších starostí. 80%. ()

arnybossy

10 rokov mi trvalo kym som sa k tomuto filmu dostal, a dalsich 10 mozem lutovat ze som nad tymto nezmyslom stravil 2 hodiny mojho vzacneho casu. 2 hviezdy len kvoli Sean Connerymu, ale utekajte rychlo prec kadial sa da. ()

animaxis

Pokud hledáte "jen" akční film,budete pravděpodobně spokojeni.Příběh je docela slušný,alespon více,než jsem po zdejších komentářích čekal.Nejvíce se mi samozřejmě líbili hlavní postavy.To vlastně staví celý film.Upírka podle mě neměla chybu,ale ostatní mi samozřejmě nevadili.Čistý průměr. ()

otík

Taková slátanina, tak ubohé triky, tak desný děj a tak milý a výborný Sean Connery! Pokud si film zaslouží chválu, tak je to právě za Conneryho, jinak je to docela slušná blbost. ()

Noviik

Ale no tak, Connery proč si proboha do něčeho tak stupidního lezl? A ještě jako tvůj (snad zatím) poslední film? No ... ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává