Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

Dale

Nie je to zle natočené, len keby to nebola taká hlúposť... A chýbali mi tam Old Shatterhand a Frankenstein. :-) ()

jh666

Tady trochu váhám s hodnocením. Jako jednohubka na nudný odpoledne fajn, ale nevím, co by mě donutilo si to někdy pustit znova. Nápad dát dohromady několik zdánlivě nesouvisejících knižních hrdinů zní rozhodně zajímavě, ale nejsem si jistý, že se to úplně povedlo. Sean Connery je bezesporu skvělý, ale se zbytkem osazenstva moc spokojený nejsem. Jediní, kdo se Connerymu blíží je velmi dobrý Jason Flemyng jak dr. Jeckyll/Mr. Hyde a ještě docela Dorian Grey. Jinak průměr. Příběhově film není špatný a i přes svou jednoduchost funguje, ale přesto na konec jen 63 %. ()

moviesfan

Námět se mi zdál skvělý. Věřil jsem, že uvidím zajímavou akci. Ovšem neviděl. Příběh je nudný, nezáživný. Přesto se některé světlé momenty ve filmu objeví. ()

JohnCZ

Achjo, tolik zajímavých literárních postav pohromadě a tolik promrhaného potenciálu. Hloupé, nedějové, vizuálně nehezké a především k uzoufání nezábavné. A přitom s takovým námětem a tak příjemným obsazením mohlo vzniknout něco víc, než jen blboučké béčko. ()

M.Macho

Zajisté spojení "kultovních" osobností evropské tajuplna není na škodu. Kapitán Nemo, Dorian Gray, Vampirela, Jekyll s Hydem... Proč ne ostatně. Bohužel tento na první pohled důmyslný slátanec se nakonec rozpadá. Dobovým určením je to taky poměrně dobré, ale zase jsou tam zbytečné nesmysly. A když nemají padouchovy slévarny jinotaj... Je to mimo a fuč... ()

villon17

Akční/dobrodružný/sci-fi/thriller? No nevím. Přišlo mi to jako matlanina různých žánrů, které ve mně zanechaly pouze záporné dojmy. Sean Connery a další opravdu klesli, stejně tak nejspíš moje IQ. Celkových 48% je skoro k smíchu. To je tak vše, co se po zhlédnutí dá dělat: zasmát a nejlépe zapomenout. ()

corpsy

Pri každom sledovaní tohto filmu som nadšený. Skvelá dobrodružná jazda, ktorá kašle na logiku ( ináč by asi nebola zábavná ), a ktorej to náramne pristane. Film má síce jednoduchý a naivný scenár, ale jeho celkový look je proste neuveriteľný. Je verneovskejší ako samotné verneovky. Herecké výkony sú v rámci žánru primerané, nikto ani nečakal oscarové parametre. Jednoducho vynikajúce nenáročné dielko. Bohužiaľ, ale nedocenené. ()

liquido26

Komiksovou předlohu jsem ještě bohužel nečetl a možná proto jsem v hodnocení tak shovívavý. Dostal jsem to, co jsem očekával - akční výplach mozku, hodně střílení, výbuchy, docela příjemný vizuál, i když triky mohly být lepší. No takže celkově vzato jednorázová akční záležitost. Žádná velká zábava, ale taky žádná velká katastrofa. ()

sidzej

Ako dobrodružné akčné béčko na zabitie večera jedlé, ako áčkový akciou a dobrodružstvom nadupaný veľkofilm veľkých kvalít absolútna katastrofa. Poslednú minútu filmu považujem za druhé najhoršie ukončenie filmu, aké som kedy videl.(Horší záver má azda len Halloween 3). ()

Kryton

Námět výborný, stylizace také výborná a výsledek je tak otřesný , že celé by se to dalo přejmenovat na Ligu otřesných. ()

schizmo

Tyvole, tohle byl film jako o čem? :D Doryan Gray, kapitán Nemo, Jackyl a Hyde a další hrdinové v jednom filmu o záchraně světa? :D ()

griff

Původně jsem chtěla dát hodnocení odpad!, ale pak jsem si to rozmyslela. Ta hvězdička je tu jako hold tomu, kdo tak neuvěřitelně nesmyslný, plytký a klíšovitý blábol protlačil až do kin. ()

depony

On je to vlastně celkem špatný film s hodně zajímavým scénářem, který režisér příliš neutáhl. A i když je Sean herec první třídy, tak tenhle film se mu moc nepodařilo utáhnout. Přesto půvabná Peta Wilson tak nějak nahradila chybějící nitku a já se i celkem dobře bavil - někdy. Škoda takového propásnutého scénáře - navíc úpravy stylu agent CIA Tom Sawyer a další dějové "vychytávky" moc filmu nepřidaly. ()

fannah odpad!

Nechápu proč tenhle film vznikl, a nechápu o co jde, a nechápu proč se takovému upsal Sean Connery. Bohužel velkou reklamou si tenhle film na sebe vydělal, což mě moc mrzí. ()

mis-ko

Veľmi, veľmi rozpačitý dojem vo mne zanechal tento film. Akcia ma príliš neoslnila, digitálne efekty len priemerné - premenu Jekyll/Hyde považujem za vyslovene odfláknutú, rovnako ako Minin upírsky útok v Benátkach. Celý film bol naozaj nevýrazný a už nemám viac čo povedať. ()

themic

Film plný výmyslů, nesmyslů a technických výmožeností, které ani dneska nikde neobjevíte. Podprůměrná blbost, která nenadchne, spíš ještě otrávý. Příběh prádný. Nechápu jak mohli všechny postavy slátat dohromady. Nesmysl.O hvězdičku víc za Seana Conneryho. 45% ()

Adasin

Liga výjimečně nepovedeného scénáře, nezajímavých postav, akce... atd. atd. Nemile mě překvapilo, že v tom hraje zrovna Connery, ale on skoro každý herec má nějakou tu slabou chvilku. 3/10 ()

Z0oMb3E

Film je bieda, no jediné čo mi ostalo v pamäti aj dlho po sledovaní je sir Sean Connery v scéne v Afrike so slovami: Boh ochraňuj Kráľovnú, to je jediný prejav vlastenectva, čo tu môžete vidieť. ()

SaNcHeZ_cz

Nedůstojné to loučení jedné herecké legendy s kariérou. Snaha o popcornovou jízdu na plné obrátky je viditelná, nicméně když je člověku naprosto jedno, co se děje na plátně, něco je špatně. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává