poster

Arabela (TV seriál)

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Jana Nagyová, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dagmar Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Ondřej Kepka, Veronika Týblová, Jiří Hrzán, František Filipovský, Iva Janžurová, Jitka Zelenohorská, Dana Vávrová, Lenka Termerová, Hana Talpová, Simona Stašová, Helena Růžičková, Ludmila Roubíková, Zdenka Procházková, Alena Procházková, Míla Myslíková, Lenka Kořínková, Věra Kalendová, Jana Drbohlavová, Ivana Andrlová, Jana Andresíková, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vízner, Josef Větrovec, Oldřich Velen, Luba Skořepová, Radim Vašinka, Jaroslav Tomsa, Václav Sloup, Svatopluk Skládal, Otto Šimánek, Ladislav Šimek, Josef Šebek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Jan Přeučil, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Gustav Opočenský, Vít Olmer, Jiří Datel Novotný, Milan Neděla, Václav Mareš, Jiří Lír, Václav Lohniský, Zdeněk Kutil, Jan Kraus, Jiří Krampol, Václav Kotva, Luděk Kopřiva, Jiří Kodet, Antonín Jedlička, Vítězslav Jandák, Vladimír Hrabánek, Zdeněk Hodr, Stanislav Hájek, Josef Dvořák, Jaroslav Drbohlav, Jan Cmíral st., Petr Brukner, Karel Augusta, Augustín Kubán, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Ladislav Županič, František Peterka, Ivo Niederle, Jaroslav Mareš, Vladimír Krška, Eugen Jegorov, Vlastimil Bedrna, Jiří Bruder, Jan Kuželka, Mirko Musil, Petr Svojtka, Miloslav Homola, Jiří Krytinář, Luděk Nešleha, František Hanus, Karel Koloušek, Jiří Bednář, Milada Ježková, Jiří Růžička ml., Martin Šotola, Stanislav Litera, Jan Vokurka, Běla Jurdová, Jiřina Steimarová, Petr Jákl st., Rudolf Vodrážka, Bohuslav Ličman, Petr Skarke, Pavel Spálený, Hana Vávrová-Heřmánková, Josef Střecha, Jiří Samek, Otto Budín, Karel Engel, Pavel Havránek, Karel Hovorka st., Bohumil Koška, Martin Mikuláš, Oldřich Musil, Eda Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Karel Polišenský, Karel Kalaš, Jana Robenková, Libuše Šafránková, Jana Dítětová, Alena Karešová, Oleg Reif, Vladimír Drha, Hana Čížková, Jiří Wimmer, Vladimír Hrubý, Josef Karlík, Bronislav Poloczek, Aťka Janoušková, Daniela Bakerová, Marek Mikuláš, Roman Hájek
(další profese)
 • Enšpígl
  *****

  Jestli, jsem jako dítě ujížděl na nějaký seriál tak to byla Arabela. Chtěl jsem mít kouzelný prsten, stejně tak současně jsem chtěl být fantomas a mít za ženu krásnou princeznu Arabelu . Za komunistů nebyl moc důvod, proč koukat na obrazovku, ale Arabela navždy zůstane v mém dětském světě, jako zářivá perla mezi uhlím v karvinských dolech.(9.11.2006)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Krásná princezna, jejíž vzdělání skončilo u skoňování podsatných jmen, odloží diadém a princeznovské šaty, aby v legínách a košili mohla v rodině muže, se kterým si je aspoň o čem povídat, čarovat podle kuchařky "Vaříme zdravě, chutně, hospodárně". Tu kuchařku máme doma taky, ten diadém mě fascinoval víc než kouzelný prsten. Asi to bude tím, že vařit umím i bez prstenu. Ale ten kouzelný plášť, to bych si chtěla zkusit. Na výstavě jak se obléká pohádka jsem si na něj mohla aspoň sáhnout.(27.8.2010)

 • igi B.
  **

  Proboha, co na tomto klopotně upoceném seriálu pro ty naše socialistické dětičky vidí všichni ti velkorysí pětihvězdičkovití hodnotitelé? Že se nic lepšího touto formou a obsahem v téhle zemi neurodilo? A pokračování - to byl už toporný hnus... Ano, toto dílko vychovávalo všechny ty dnešní Koljaře a Pelíškáře. Spousta z nich nestačila dorůst. Stačí se jen mrknout na to množství hrubek v pochlebleptných komentářích. Smutné. Velice smutné a asi typicky české. Škoda slov...(13.9.2005)

 • rakovnik
  *****

  Moje dětství. Moje fantazie a dobrodružství na obrazovce. Dívám se dodnes, ale dnes se již neunáším na oblacích fantazie ani na létajícím kufru, ale unáším se na podívané na umění takových herců, jakými byli Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Jiří Sovák a další. Nádherné dílo s nádherným příběhem.(29.12.2012)

 • brooklyn73
  *****

  Nezapomenutelny serial detstvi, nehlede na to kolikrat jsem ho videl a sledoval nemohu jinak nez pet hvezd.Skvele udelano, vynikajici vyber hercu. Ve sve dobe byl serial velice popularni i v Polsku ci Nemecku. Skvela hudba od Lubose Fisera.Na dobu kdy to bylo toceno mi to prislo jako prevratne dilo s Fantomasem, Jezibabou, mluvicim vlkem, bezhlavym sluhou,skvelym certem Filipovskym,bajecnou pani Milerovou-Janzurovou,Kralem panem Brodskym, vrchnim kouzelnikem panem Sovakem,zaricim panem Mensikem v spolu v jeho brise se nachazejicim Hrzanem,reziserem Kodetem,seznam je nekonecny....Stejne jako nektere casti serialu, ktere proste z pameti nevymizi.(8.1.2008)

 • - Pes hrající v tomto seriálu při natáčení scény velké hostiny neustále strhával ubrusy ze stolu i s jídlem a žral pracovníky nachystané pohoštění, a tak rekvizitáři museli po několika nepovedených záběrech nakonec udělat hostinu z věcí, které psovi nechutnaly. Například šlehačka na dortech byla z pěny na holení. (Lynette)

 • - Když jde ve 2. dílu "Rumburakova pomsta" Arabela (Jana Nagyová) s Petrem (Vladimír Dlouhý) na fakultě na zkoušku, je oknem vidět, že stojí na chodbě v patře. Místnost, kam vstoupí a kde probíhá zkouška, je ale v přízemí. (rakovnik)

 • - Ve scéně, kdy se Mařenka (Veronika Týblová) s Honzíkem (Ondřej Kepka) chystají na létajícím kufru vletět do vlaku, blíží se ke takzvenému „motoráku“. Následně se ocitají v klasickém kupé, které však „motoráky“ tohoto typu nemají. Rovněž okno, které pro svůj průlet použijí, lze ve skutečnosti vyklopit jen do poloviny. (CANNIBAL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace