Arabela

(seriál)
  • Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Emil Sirotek

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

utri

Bohužel jsem teď Arabelu viděl znova a musím ubrat ze svých "dětských" 4* na 3*. Janu Nagyovou asi Vorlíček klátil, jinak si nedokážu představit, že by takovýmu hereckýmu dřevu svěřil jednu z hlavních rolí. No a během toho klácení už mu nezbejval čas na scénář a tak to chvilkama vypadá, jak to vypadá -- dějový zvraty jsou občas těžkej facepalm. Ale jako děcko jsem to žral, to se musí nechat. Staříci by se asi neměli dívat na hity mládí :) ()

Autogram

Pajdo, nech toho! Premena ľudí na zvieratá a naopak je v rozprávkach jedným z najkrajších kúziel, z ktorých sú deti užasnuté aj dnes v čase Shrekov a iných kreslených príšer. Každý týždeň sme netrpezlivo čakali, ako to s Pajdom dopadne, či sa televízny svet rozprávok dá do poriadku, alebo zlý Rumburak vyhrá nad princeznou Arabelou, ktorá kvôli tomu prišla z krajiny, ktorá existuje len pre radosť detí. ()

brooklyn73

Nezapomenutelny serial detstvi, nehlede na to kolikrat jsem ho videl a sledoval nemohu jinak nez pet hvezd.Skvele udelano, vynikajici vyber hercu. Ve sve dobe byl serial velice popularni i v Polsku ci Nemecku. Skvela hudba od Lubose Fisera.Na dobu kdy to bylo toceno mi to prislo jako prevratne dilo s Fantomasem, Jezibabou, mluvicim vlkem, bezhlavym sluhou,skvelym certem Filipovskym,bajecnou pani Milerovou-Janzurovou,Kralem panem Brodskym, vrchnim kouzelnikem panem Sovakem,zaricim panem Mensikem v spolu v jeho brise se nachazejicim Hrzanem,reziserem Kodetem,seznam je nekonecny....Stejne jako nektere casti serialu, ktere proste z pameti nevymizi. ()

sud

I kdybych "Arabelu" viděl stokrát, klidně se podívám po stoprvé. Zážitek sice není tak intenzivní jako prve, ale Vladimír Menšík, Jiří Lábus a František Filipovský mne pokaždé dokáží uzemnit. Nestárnoucí televizní trvalka, která dokáže stále potěšit malé i velké diváky a narozdíl od svého pokračování působí stále svěže, vtipně a mile pohádkově. 85%. ()

Ded@M@tes

Kdo by nechtěl mít kouzelný prsten a občas si s ním jen tak otočit a splnit si nějaký to přání. České ručičky dříve uměli dělat opravdu fantastické pohádky. A tento seriálový hit obdivuji. Pohádková země a svět lidí, kolem kterých se odehrávají všechny příběhy. Největším nepřátelem pro celé království se stal Rumburak, jenž chce ovládnout celou pohádkovou říši a vládnout jí. A o tom jestli vyhraje dobro nad zlem není až takový pochyb, ale k štěstí vede hodně dlouhá cesta. / Viděné epizody *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 ) ()

• Pôvodne boli tri kúzelné prstene a jediná postava v seriáli, ktorá mala v ruke všetky tri prstene, ale nikdy nezistila ich pravú moc, bol zlodej Fousek (Václav Lohniský). (Raccoon.city)
  • Keď bola rozprávková postava Blekota (František Filipovský) v jednom zábere premenená do plaviek, musel mať herec na sebe viacej vrstiev dámskych pančucháčov, na ktoré maskéri pripevnili srsť, kedže sa jednalo o postavu čerta. (Raccoon.city)
  • Skladacia hlava rozprávkovej postavy Pekotu (Stanislav Hájek) bola odliata podla jeho skutočnej tváre a následne vytvorená jéj gumová replika. Do hlavy boli nainštalované dva modelárske motorčeky, ktoré obstarali pohyb očí, úst a brady pri rozprávaní. (Raccoon.city)

Související novinky

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (více)

Zemřel režisér Václav Vorlíček

Zemřel režisér Václav Vorlíček

06.02.2019

Legendární český režisér Václav Vorlíček zemřel ve věku 88 let. Tvůrce řady známých českých klasik jako Tři oříšky pro Popelku, Arabela nebo Dívka na koštěti zemřel v pražské nemocnici, informaci… (více)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (více)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)