Děj filmu se odehrává za druhé světové války v Anglii. Nebeskými jezdci jsou nazýváni letci britské RAF. Proti německým fašistům v této jednotce bojují bok po boku Angličané, Kanaďané, Poláci a Čechoslováci. Film líčí dramatické příhody posádky anglického bombardovacího letounu typu Wellington, kterou tvoří Kanaďan, dva Angličané a tři Čechoslováci. Střízlivým způsobem, nesporně poznamenaným britským civilismem, vypráví o hrdinství řadových bojovníků, nečinících si nárok ani na slávu, ani na vděčnost národa. Podle slov režiséra J. Poláka měl být snímek „alespoň částečným splacením dluhu těmto lidem“. (Bontonfilm)

Vercinix

Perfektní film se spoustou zajímavých scén, životních postojů a osudů! Jiří Hrzán si svým výkonem opět říká o titul Pan. Herec! (SPOILER) A závěrečná scéna ve člunu s německým pilotem je prostě WOW! ()

Houda666

Vynikajúci tragikomický veľkofilm s perfektným Hrzánkom v hlavnej úlohe. Doteraz mi nie je jasné ako mohol byť takto náročný a takmer dokonalý snímok natočený v našich podmienkach. Moje hodnotenie: 70% ()

Ferinka

Nedělá mi problém zachovat klid např. u Titanicu, ale u filmů, jako jsou Nebští jezdci, Atentát nebo Vyšší princip vím, že oko suché nezůstane...S ohledem na to, kdy byl film natočen, jej pokládám za jeden z nejlepších z české kinematografie a zároveň doufám, že to soudruhům všechno jen tak neprojde... ()

slovan1

Dobré, že tento film je poměrně krátký. I v hodině a půl v něm bylo několik hluchých míst a nedovedu si představit jak by to vypadalo kdyby měl film třeba hodiny dvě. Mé očekávání nenaplnil. Boje byly jak na špagátku a co teprve stíhačky... Věřím že Nebeští jezdci mají pro mnoho lidí své nehraditelné zastoupení v ČS filmografii ale pro mě na prvních místech určitě ne. ()

Maynard.

No tak já tohle nechápu. Ale prostě se mi zdá, že tento film se zde v top200 nachází jen pro to, že byl zakázán komančema. Jinak si to nedokážu vystvětlit. Podobných válečných příběhů a většinou i daleko zdařilejších je kotel. Zde přece nelze mluvit o nějakém přelomovém filmu. Vždyť už jen ten fakt, že se natáčelo pouhých třicet dní mluví za dost. Tím nechci říct, že by byl film odfláknut, ale že by se na něm rejža kdoví jak vyšvihnul. Ať to přebírám jakkoli, tak ve filmu nenacházím ani jedinou věc, ze které bych byl jakkoli unešen. Možná ten smutný pohled do zrcadla... Jinak přítomnost Prcka mě ve filmu spíš rozčilovala. Hudba žádná a že by se herci kdo ví jak odvázali, to též ne. Prostě nevidím ani jeden důvod tomuto filmu dát vysoké hodnocení, vlastně jeden jo - naštěstí to není příliš dlouhý :o) ()

vanderbart

O stupeň výš než Tmavomodrý svět, který Nebeské jezdce do velké míry kopíruje (milostné téma, trochu i závěr)... a Hrzánova postava je výborná. ()

Sdoom

Velmi realisticky natočené válečné drama, bez příkras, bez patetického hrdinství, ovšem bohužel také bez toho, aby upoutal něčím opravdu zajímavým. Přihlédnu-li k době, ve které byli jezdci natočeni, tak je to samozřejmě v české kinematografii převratný film. Ale měl na víc. ()

Mr.Jackass

O filmu básnilo mnoho kamarádů, těšil jsem se a možná jsem nakonec čekal nesplnitelné. Film je výborný a má drive a jak to já nazývám tah na branku, neboli směřování na cíl s gradací děje. Začátek filmu je obstojný, ale přišlo mi, že je uprostřed taková menší hluchá pasáž, ke konci se ale vše urovnalo k mé spokojenosti. Překvapilo mě, že dost velká část filmu je skutečně v aj, což byl logicky v roce 1968 - 69 jazyk poměrně nepřátelský. ()

vitekpe

Slusny film o nasich letcich, slouzicich za druhe svetove v RAF. Libilo se mi to mnohem vic nez Tmavomodry svet. Vice netreba dodavat, kazdy ho jiste videl. ()

Raevan

Moje (naše vaše jejich) absolutní špička české kinematografie.. Ticho. Nic neříkám. Na tento film jsou jakákoli písmena marná.. A jakákoli marnost ubohá a marná.. ()

brooklyn73

Chtel jsem dat dve hvezdy,ale za historicky podklad pribehu davam tri.Zde se to jenom hemzi srovnavanimi s Tmavomodrym svetem,ano i ja se musim pridat a tentokrate se pana Sveraka zastat.Jelikoz mne se je jeho dilo libilo daleko vice.Film Nebesti jezdci mi prisel velice citelny a ve vicero castech i nudny.Nemohu nevyzvednout vykon pana Hrzana a jeho "Nazdar" velicimu dustojnikovi. Prcek byl svuj cely film a skvele zahral svou roli - charakter. A kdyz bych chtel neco doopravdy prenesti z Nebeskych jezdcu a dodati to do Tmavomodreho sveta a tim ho jeste vylepsiti bylo by to prave jeho herectvi. ()

miklaras

Když jsem viděla Tmavomodrý svět, vzpomněla jsem si na Nebeské jezdce Jindřicha Poláka...a ten rozdíl byl tak moc citelný, že se mi prostě Svěrákův film tehdy líbit nemohl. Po nějakém tom roku si pořád pamatuji dost scén z Jezdců a žádnou z Tmavomodrého světa. Asi to bude tím, že tohle je skutečně nadčasový a vynikající film. I když uznávám, že Svěrák neměl Hrzána...10/10 ()

bari68

Kvalitný film Jindřicha Poláka o československých RAF v Anglicku počas druhej svetovej vojny.Jiří Hrzán ako vždy excelentný, príbeh je tiež dobre vyvážený od ľahšieho , trochu humorného začiatku až po dojemný koniec .Medzi Nebeskými jazdcami a Tmavomodrým svetom nebudem robiť nejaké porovnania a analyzovať ich. Príbeh síce o hrdinoch ,ale o iných osudoch. ()

killjezor

V jeden den jsem viděl Nebesské jezdce a Pearl Harbor. Oba filmy končí stejně, sestřelaním letadla, Welingtona v jezdcích a Mitchelu v Pearl Harboru. Holt ameická verze neohrožených bojovníků není vůbec uvěřitelná a dostává od 40 let starého, české filmu dost na frak. ()

Kracken

Nejkvalitnější a dosud nepřekonaný český, válečný film, který už patří mezi čb klasiky české filmografie. Často zmiňovaný a srovnávaný Svěrákův Tmavomodrý svět, rozhodně podobných kvalit nedosahuje. ()

ryba443

Přirozeně působící příběh o našich letcích v řadách RAF, úplně jiný než ostatní válečné filmy té doby, žádný propagandistický výplach, ale spíš poutavé vyprávění. Skvělá práce, pro mě asi vůbec nejlepší český (československý) film. Poklonu si rovněž zaslouží práce rekvizitářů, kterým se podařilo z dopravního Lisunovu Li-2 vytvořit věrnou repliku bombardéru Vickers Wellington. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011