Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Detak

Fak hrdina, a to bezchybné používání citoslovců a velmi výstižných frází. Za kvalitní efekty nezbývá než chválit. Na konec ještě parádní armáda nemrtvých. Slovy sociálního inženýra samouka: "krutopřísné démonismo", nebo slovy hlavního hrdiny: "hů, há, jó". ()

horor2

Viděl jsem obě verze a více se mi líbil konec "Jsem Ash, prodavač." Závěr trilogie je spíše více komedií jak hororem, ale pořád to na mě funguje. Scéna se třemi knihami + špatně vyslovené slova nebo dementní dvojče. Chcal jsem smíchem :-D Armáda temnot je odlehčenou zábavou se super momenty a vtípky. ()

Blazkowicz

Na třetí pokus už je to jen čistá komedie. To by nebylo zas tak špatné, kdyby se aspoň bylo čemu smát. Abych úplně nekřivdil, tak pár hlášek je vtipných a třeba samotní kostlivci jsou parádní. Na vině je hlavně to, že už to vidím podruhé. Teď je to prostě ještě větší nuda. Takže u mě nakonec Ash skončí jako docela zajímavá postava, ale nic víc. Uvidíme co seriál. 2-* ()

titmok

Neviem veru, podľa plagátu som čakal viac scén plných krvi a odjebaných hláv pomocou Ashovho boomsticku :D Ale aj tak v skutku je to dobre spracovaný film, podľa ktorého by sa dalo urobiť ešte viacej filmov. Jhaaaj kebyže je to viac typu Doom slayer guy... to by bola bžunda jak delo ()

koty2201

Takýto zvrat v tejto sérii som nečakal. Hlavne ak je autorom stále ten istý režisér. Pretože toto je otočka o 180 stupňov a úplne iný film ako tie prvé dva. Nebojím sa povedať, že ide o najlepší diel pôvodnej Evil Dead trilógie. Mrzí ma, že takto neboli natočené aj prvé dva filmy. Zbytočne sérii kazia reputáciu. Prvý film mal len dobrú znepokojivú atmosféru a komické masky pre postavy ovládnuté démonmi. A všeobecne čierny humor bol taký nenásilný a držal sa na uzde. Len dej ako taký bol nijaký a často nelogický. Druhý diel je takmer až filmový odpad. Tam nebola ani atmosféra, ani humor. Len hlúpy a nelogický dej, ktorý negoval to, čo sa udialo v prvej časti a šlo skôr o reštart.  No a prišiel tento tretí diel a konečne to malo hlavu aj pätu. Krásne to nadväzuje na druhý diel a rozvíja ústrednú postavu hrdinu Asha. Konečne je to extrémne vtipná a bláznivá čierna komédia, ktorú som si užíval. Pripomínalo mi to filmy s Jimom Carreym (BTW mladý Bruce Campbell sa na Jima aj dosť podobal; výzorom aj herecky). Groteskný hororový humor tomu Raimimu naozaj ide, aj keď občas si možno uletel až príliš. Každopádne je to aspoň originálne a oceňujem takúto mieru kreativity a popustenie uzdy fantázii. Dokonca aj samotný dej bol konečne o niečom a nie len nezmyselné blúdenie po chate a po lese. Taktiež sme sa aspoň dozvedeli niečo o histórii týchto lesných démonov.  Toto môžem určite odporučiť, ale povedal by som to tak, že nič sa nestane ak ste prvý film nevideli a začnete hneď dvojkou. Hlavne preto, že prvý film je totálne odignorovaný a nepodstatný. Som zvedavý ako dopadol ten akýsi remake z roku 2013. Ale budem sklamaný ak to stratilo humor a zmysluplný dej a je to len o strašení. ()

hrumsrt

Jakoby Raimi postavil na scéně s vzepřením vlastní ruky celé pokračování.. Když pustíte původní Evil Dead, a pak tohle tak holt ani nevěříte... Naprosto totožný Raimiho režisérský styl, kterým držel předchozí dva snímky, jenž je navlečen do poněkud fantazijnějšího hávu. Asi kdyby mi tohle někdo po shlédnutí prvního Evil Dead vyprávěl, budu vehementně přesvědčený, že si ze mě střílí.. Ale ono ne.. Nápad zasadit cele tohle nahánění se s příšerkami do doby středověku je tak ulítlý, až to prostě musí fungovat. Jak jednička je čirý horor, dvojka to střídá s komedií, tohle už jede na vlně fantasy komedie a ambici vyděsit to nemá snad žádnou.. Jak celá značka působila lehce amatérsky a nízkorozpočtově, tady je po celou dobu znát, že se pohybujeme v podstatně jiných číslech. Tohle je alternativní realita značky, kde něco jako žánrová pravidla neexistují a limity jsou od toho, aby se překročili. Ash tentokrát poprvé v sérii není za chudáka, ale jiná doba mu dala sebevědomí, že vedle sebe sype samou arogantní hlášku. Vyvážená směsice žánrových prvků, kde se jde proti meči poloautomatickou puškou.. A tohle završuje bitevní scénou jak z Návratu krále, což jen potvrzuje uvěřitelnost cestování časem.. Čirá zábava, která se pokouší pomrknout po Artušovské Anglii.. Poctivá devadesátková komedie a naprosto unikátní přístup s filmovou značkou. P.S. Ash vs. Ash! 75% ()

Max Q.

Je to něco úplně jiného než první dva díly, takže srovnávat se to moc nedá. Ale i tady jde o kultovní záležitost plnou hlášek, z nichž většinu si rád připomenu v Duke Nukem 3D. Nejlepší je to zaříkávadlo: CLATHU, VERATA, NICT...chrchly chrchly chrchly :-) ()

Cannabis

hororu tak maximálně 10% a komedie 90% !!! skvělá zábava jako v celé trilogii, ale o něco slabší než předchozí dva díly... ale co by sme už nechtěli, že? ()

Aywes

Rád bych označil Army of darkness za guilty pleasure, ale lhal bych. Ani trochu se za to nestydím. Plné drsných hlášek, černého humoru, násilí a příšerných efektů. Tohle prostě vidět chcete! ()

djbarrel

Být tohle označené jako komedie, získalo by to snad 5 hvězd, a nemít to nic společného s Evil Dead. A to je problém, je tam legrace, fakt jsem se bavil, suprový kostlivci a tak, ale čekal jsem něco jiného, něco jako horor a o tom bohužel nemůže být řeč. Když jsem film viděl poprvé nudil jsem se a žasl kam se poděl horor. Pak jsem se uklidnil a pustil znova a tentokrát jsem se už bavil dobře. Nicméně i přes to se pro mě jedná o velké zklamání. 55 % ()

Weissik

Tak tohle je pěkná bejkárna :D Sice bych tomu neříkal ani hororová komedie, protože horor tohle potkalo jen velmi velmi letmo, ale jako komedie v masce béčkovýho fantasy je to parádní podívaná. Masky bohužel nejsou tak kvalitní jako v Evil dead 1 a 2, zato je zde stará dobrá animace a ta kostlivcům sluší nejvíc. ()

DooFooS

Vymazlená záležitost pro milovníky béčkových filmů, která ze všeho nejvíc pobaví mnohdy bizarním přístupem Ashe při řešení jeho patálií. ()

kenny79

Tak nevím jestli je to víc horor a nebo komedie, každopádně jsem se skvěle bavil a asi nejlepší díl (zatím) trilogie ()

tremors

Pár scén vtipných, pár napínavých, pár zase trapných. Říkáte si co může vzniknout, když se to všechno skloubí. Tak já vám řekno co - Armáda temnot. A jak to funguje. Dobře. ()

Goodmen

Tak tady už Raimi trochu ujel. Rozhodně už se nejdená o horor, ale spíše o komedii a místy až parodii - tedy hlavně až ve druhé půlce. V té první jsem se vážně nudil. Dvě hvězdičky za nahláškovaného Bruce Cambella. ()

ariet000 odpad!

Naprosto nejhorší film co jsem kdy viděla, fakt jsem byla po 15 minutách neskutečně nas**** co je to za hovadinu. Jestli sem se měla bát - nebála jsem se, jestli jsem se měla smát - nesmála jsem se, bohužel... ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)