Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Mikino00

Ukázkově nadhodnocený film, s primitivní a banální zápletkou (která je jasná od představení hlavních postav) a s nulovým spádem děje. Celý ten koncept vidění minulého a budoucího je tam násilně naroubován, jen aby pozvedl zajímavost filmu a skryl jeho podprůměrné kvality. ()

mira007

Mystery krimi z malého města, které by dnes asi mělo formu maximálně tv filmu, ale v roce 2000 to obsadili hvězdami , poslali do kin a výsledek není špatný. Dnes už jen průměrná krimi, které má dvě nezapomenutelné věci - Keanu Reeves jako agresivní psychouš ( nepamatuji se, že by kdy hrál záporáka ) a exmanželka Katie Holmes nahoře bez ( pak si vzala Cruise, rozvedla se a už o ní nikdo neví ) ()

Oralfabet

Solidní, empatii probouzející thriller s příchutí nadpřirozena, se sympatickou, skvěle zahranou protagonistkou a bohužel taky s trochu debilním závěrem. Jo a českej překlad názvu tradičně rovněž debilní. Ten zločin se dokonalosti ani nepřiblížil. 7/10 ()

hell_boy

Sam Raimi natočil vysoce kvalitní krimi thriller s tísnivou hororovou atmosférou a hlavně skvělou Cate Blanchett, která film táhne vlastně sama a nečiní jí to vůbec žádný problém, z dalších postav je asi nejvýraznější Keanu Reeves, který svou zápornou postavu zahrál výborně a hlavně věrohodně. Povedený závěr, hodně zajímavý soudrack a hlavně právě Cate Blanchett dělají z tohoto snímku vysoce nadrůměrnou podívanou a to i při opakovaném zhlédnutí. ()

Phillo

Brilantne zapletená „detektívka“, ktorá však neostáva stáť na mieste a nezapadá do priemeru, ale vyčnieva z neho herecká dokonalosť a vynikajúca Raimiho práca s charaktermi jeho postáv. Blanchett je opäť DOKONALÁ a jej výborné spojenie s Ribisim sa potvrdilo aj v NEBE. Ostatnú sú tak isto výborní (hlavne moja obľúbená Swank) a zdvíhajú moje hodnotenie vyššie. ()

jilda

Parádní drama s prvky hororu. Herecký koncert Cate Blanchett a nejzápornější role Keanu Reevese. Ani chvilku jsem se nenudil a čekal na rozuzlení. ()

bolan

Stále kroutím hlavou, jak zde někteří skalpují film komenty: "Tuctová záležitost a šeď špatných hereckých výkonů, kdo bude vrah jsem věděl po 15 minutách". - já říkám "Téměř dokonalý film". ()

Martinius

sam raimi potvrdzuje, ze pokial netoci westerny alebo sfilmovania komiksov, je ako reziser priam dokonaly. len malokto mu dokaze konkurovat v oblasti hororu (este ako-tak carpenter), hororovych fraskach, ci v gradacii napatia bez lacnych lakaciek, ocakavaneho deja ci zauzivaneho klise. "the gift" (nevychadzam z udivu, ktory idiot zasa vymyslel cesky/slovensky nazov) je film s originalnou atmosferou, vynaliezavymi zvratmi a inteligenciou v zapletke. a obzvlast, v com raimiho genialita nadchyna asi najviac, je schopnost vytlct z hercov napriek ich zabehanym charakterom uplne atypicke role. verili by ste pred filmom, ze keanu reeves perfektne zahra strach nahanajuceho juzanskeho rednecka a hillary swank jeho uplne sedlacku manzelku? ja teda nie. to iste plati pre fantastickeho billy-bob thorntona v dalsom skvelom raimiho filme "a simple plan". rovnako ako tu, tak aj v neskorsom "stiahni ma do pekla" raimi dokazal, ze prvotriedne napinavy horor (ci thriller) sa da natocit aj bez legie mrtvol. ()

husokachna

To jsem si takhle v sobotu před půlnocí chtěl dát nějaký "oldschool" "pohodový" krimi a pak jsem se bál dojít si vyčistit zuby a hlavně si umýt uši, protože jsem byl posranej až za něma. Už v první minutě mi Sam vysvětlil, že to rozhřešení nedostanu zadarmo a pak už to šlo pěkně zvostra. Párkrát mě bohužel otrávila debilita scénáře a hloupost obdařené Cate (která je opravdu do nebe volající), ale když jsem se smířil s tím, že se dívám na šestákovou brakovou mysteriózní kriminálku, něco ve stylu Johna Sinclaira nebo Stop hrůzy, které jsem kdysi čítával, dokázal jsem se přenést přes dementozáludnosti (terminus technicus) vyprávění a užíval jsem si parádní atmosféru, kterou prostě Sam umí. Parádně využité prostředí, vynikající hudba, casting snů, hororové scény přesně toho typu, který mě zatlačí pod deku, pro mě subjektivně zajímavé tempo vyprávění....ach kdyby to jen nebylo chvílema tak hloupý :-). Byl jsem přesvědčenej o silných třech hvězdičkách, ale má to tak silné jednotlivosti a tak příjemně mě to překvapilo, že dám rozumné racionální čtyři Jolandiny karty. PS: úplně jsem zapomněl na ta ňadra.....Katie měla opravdu krásná ňadra. ()

Hawk

Já mám z The Gift rozporuplné pocity. Na jednu stranu výborná volba prostředí malého města, dokonale vykreslené postavy a perfektní volba obsazení prakticky všech rolí. Bohužel to vše degraduje dosti jednoduchý děj. Veškeré napínavé části se odehrávají za deště, v bouřce, či temných místnostech, což ono "mysteriózno" posouvá spíše na úroveň lekačky. Ale když vše zhodnotím a přidám výbornou Kate Blanchett, výsledek je 4*. ()

Všežrout

Bohužel jsem měl po celou dobu filmu ten známý pocit "již viděného" a "klišoidního" (vidlák je samozřejmě i rasista, kokta byl v mládí zneužívaný...) a závěrečné odhalení vraha? To to opravdu nevytrhlo. ()

adussh

Chabý scénář nezachránilo ani fantastické herecké obsazení. Všechno šlo nějak moc hladce a já se až asi na dva napjaté okamžiky ve stylu "hlavní hrdinka se prochází po tichém tmavém domě, hlasitě oddychujíc a sledujíc prapodivné stíny za okny" vůbec nebála. Po stránce hororové na mne tedy film nezapůsobil, jako thriller taky nic moc, jak už jsem říkala, všechno se vždy vyřešilo dost rychle a hladce a člověk skoro neměl prostor k tomu být nějak zvlášť napjatý. Co se týče stránky mysteriózní, konec byl jak vystřižený z pořadu Věřte-Nevěřte a udělal za vším dost absurdní tečku. Přesto přese všechno se ale nejednalo o úplně hloupý film, jednotlivé postavy byly podle mě skvěle propracované. S přihlédnutím k tomuto a také k již zmíněnému hereckému obsazení dávám Téměř dokonalému zločinu 55%. ()

Procker

Spis nez samotnemu filmu bych se chtel venovat Cate Blanchett. Ja nevim, jestli to prijde jen mne, ale s kazdym dalsim filmem mi tahle pani prijde vic a vic tajemna. Ona v sobe skryva obrovskou davku mysterioznosti a takoveho nehmatatelneho cehosi, co alepson me vzdycky nuti premyslet nad tim, jak etericky Cate Blanchett pusobi. Tato role ji neskutecne padla, byla jako "usita na miru" a kdyby me nebavil samotny film a nezajimal by me zaver a mozne spekulace toho, kdo muze byt vrah, tak by mi stacilo pozorovat Cate a jeji "nadprirozene" umeni prodat svoji vyjimecnost. ()

Snake.Charmer

Cate Blanchett podává skutečně brilantní výkon a nenapadá mě opravdu nikdo, kdo by se do této role více hodil. A zbytek hvězdného obsazení ji zdatně sekunduje. V určitých chvílích předvídatelné, místy i trochu klišé. Ale kdo by se zlobil, když Raimi vytváří tak neskutečně hutnou atmosféru a občas nahodí i nějakou tu lekačku. To jako mistr klasického hororu prostě umí. A hudba Christophera Younga už jenom umocňuje už tak dost hustou atmosféru. Přes pár drobných připomínek dávám plný počet, protože jsem byl napnutej od začátku až do konce, občas mě doslova mrazilo v zádech a film si bez problému dokázal udržet mojí plnou pozornost. ()

Matli

Výborné krimi, kde by mohl být vrahem kdokoliv, každý má motiv a na konci je samozřejmě jen lehce předvídatelnej zvrat. Parádní výkon od všech lidí co se kolem filmu točej. Hodně známých herců včetně Cate, která je prostě jenička. Scénář je taky vymazlenej, docela překvapení od Billy Bob Thortona. Každopádně režie nemá chybu, starej známej Sam Raimi, kterýho znám. Jediná malá chybka je ta, že vím kdo je vrah, takže se na to už podruhý koukat nebudu:) 78 ()

Bozvav

Docela slušný mysteriózní thriller. Cate se docela činila i ostatní byli uvěřitelní. Atmosféra mohla být hutnější. Hudba dobrá. rozhodně lepší průměr. ()