Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Scénář:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (více)

Série(2) / Epizody(16)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

kenkaku

Na seriálu je znát použití zahraničního konceptu. Epizody jako takové jsou celkem nevyvážené. Z první je znát křečovitá snaha o humor. Kotek přehrávání a chová se jako extra debil, postavy sypají hlášky, které by životě nevypotili (př ta desetiletá holčička co hraje kluka a její poznámka o Dempsey a Makepeace). Zhruba po druhé epizodě si vše sedne (přestane se tolik tlačit na pilu) a vše funguje perfektně (Kotek ubere, Zedníček přestane hulákat, Polívková přehrávat). Pak přijde až lobotomie před koncem ve formě 7 a 8 epizody, které hraničí s odpadem. Scénáře naprosto tragické (proč si bere policajt do hospody pistoli!? Jako fakt kopie laboratoře??). Tyto dvě epizody vymyslel opravdový retard (nebo někomu zoufale došel rozum a vkus). I tak - jako celek - seriál funguje. Ten kdo vede seriál, je Polívková. Jakmile přestane přehrávání a výkřiky (já ho zastřelím), je geniální a role jí sedne. Ne Kotek, okolo kterého se točí děj. Ale Polívková. ()

Pollock

Jako kriminálku rozhodně nesmíme brát vážně, ale jako pohodovka na večír před spaním pobavilo. Tandem Polívková x Kotek skvělá vtipná souhra. ()

Daewiik

Náhodou to nebylo tak hrozné. Na Kotka se dalo dívat, i když se rádoby vtipné situace pak už dost opakovaly, ale souhlasím s názorem, že s Polívkovou jim to funguje překvapivě dobře. Nejspíš nebudu mít potřebu dívat se na seriál ještě někdy znova, ale pokud vyjde další řada, na tu se ráda podívám. ()

Mafiapau

Konečně Český seriál co není sračka! Bere si to nejlepší ze seriálu "Sherlock" (až ve druhém dílu jsem si uvědomil že tam hraje herec co daboval v českém znění postavu Mycrofta Holmese) a "Limitless" a přimýchává k tomu český punc, akorátní stopáž a stravitelný počet klišé. Druhá série pokračovala dost solidně. Nestydím se za 3 hvězdy! ()

mira007

Kotek jako geniální profesor, u kterého žebrá Policie ČR o pomoc s vyšetřováním, protože si neví rady. Tahle konstrukce už tady byla mnohokrát, ale ještě tu nebyl hlavní hrdina feťák,lhář, zloděj, který umírá, citově deprimovaný jedinec, který s ženskýma zachází jak se slepicemi, což dokazuje když každý díl dostane do postele nějakou děvu. Nemusím ani Polívkovou a to trapno by se dalo často krájet, ale nejvíc mi vadí, jak je to tupě bez invence okopírované z originálu. Přidaly se jen české reálie a režisér o milimetr odhalil v sex scénách víc české herečky než byly ty německé v originále ( respektive v E07 odhalil komplet i jednu německou tady Victorii Jancke, o které píšou jako o topmodelce - kde jsou ty časy, kdy tohle označení platilo jen pro Claudii Schiffer a jejích pět kamarádek ). Ale nakonec to úplně tragické nebylo a z nějakého záhadného důvodu mne to i pobavilo. ()

godycz

herecky vyborny, jako parodie vtipny (polivkova a jeji jazyk aka albert), natoceny strasne. ps: rekl nekdo kotatko ? :) ()

Bozvav

Vojta Kotek a Anna Polívková exceluji za zdatné sekundace ostatních v šílené ptákovině s detektivní zápletkou, na kterou se fakt docela dobře koukalo. Úroveň jednotlivých dílů značně rozdílná, nicméně jako celek dávám první řadě 75%. Druhá řada - první polovina jela na stejné vlně, jako první, pak sešup dolů a spousta nelogických děr, navíc některé díly byly již spíše bizardní, než vtipné, závěr předvídatelný a ještě méně smysluplný, než jsem čekala. Jako celek druhá řada max za 50%. ()

Meteorista

Kotek je hroznej tragéd. Jeho hereckej „výkon“ je v tomdle fakt sračkoidní. Oni obecně všichni v tomdle hrajou jak ponocný. Anička Polívková si zaslouží daleko, ale daleko víc. ()

Jonatána

Po prvním díle tři hvězdičky a těším se na další díl, protože mě prostě baví Vojta Kotek. Jak jsem ho moc nemusela, poslední cca dva roky se mi líbí čím dál víc. A Anička Polívková je moje oblíbená herečka. ()

Sharpooter

Prima konečně dokázala udělat seriál, za který se nemusí stydět, tedy ehm no, tak asi za polovinu seriálu se nemusí stydět. Bylo zde pár věcí, které byly udělané fakt dem*****, jako třeba vědecké fakty xD, jako omlouvám se, ale noční solární panely xDDD, no to si ze mě děláte srandu. Kdybych zde měl všechny nesmysly vypisovat byly bychom tu do večera, raději vás nechám ať se překvapíte samy. Většinou ty nesmysly jen pobavily, takže pohoda. Vadilo mi, jak je hlavní postava OP a vy prostě víte, že vždy vše vyřeší. Dále mi vadila repetetivnost epizod, kdy skoro v každém byl případ, který měl vždy jasného vraha... Zkrátka jste vždy věděli kdo to udělal. Dále mi vadila nerealističnost některých věcí, ale tak přece jen je to český výrobek. Upřímně bych řekl, že je tento seriál jeden z nejlepších českých kriminálních seriálů a možná i nejlepší. Když si to tak vezmete tak je to trochu smutné, protože já jsem hodnotil 3* xD, ale tak Česko mělo vždy oproti zbytku světa jinou laťku. Herci byly celkem fajn, většině jejich role sedla, ale někteří (většinou vedlejší postavy) opravdu neumí hrát a já jim prostě nic nevěřil. 6/10 ()

topi80

Po dlouhé době (snad po desetiletích) byl natočen seriál, který je opravdu povedený, má originální humor a dialogy, které mě nalákají klidně i k opakovanému sledování. Zatímco vážně se beroucí detektivky z dílny našich televizí budí smích nechtěným způsobem, na poli lehkých komedií s kriminální zápletkou si jako divák úplně stěžovat nemůžu. Nedávno odvysílaní Poldové a nemluvně byla sice taková rodinná selanka, ale pobavila mě, ovšem Einstein hraje trochu jiný level. Hodně mě překvapil Vojta Kotek, který dokázal svou roli uhlídat, i díky dobrému scénáři se nesnaží konkurovat výstřednosti jiných svérázných seriálových postav. Jeho hláškující profesor si našel svou cestu, díky čemuž nepůsobí jako Monk nebo Dr. House pro chudé, ale může s nimi hrát důstojnou partii. Anna Polívková mi v roli policistky útrpně snášející svého nepříliš chtěného kolegu rovněž sedí, jen mám u ní problém, že jakmile promluví, vidím a slyším Bohúše Stejskala. A Pavel "El Bunda" Zedníček v roli policajta potěší vždy. Pokud jde o absurdní situace a černý humor, tvůrci se rozhodně nedrželi při zemi. Jak jsem psal na začátku, první seriál po dlouhých desetiletích, který si dám s chutí i v repríze. ()

papilon395

Mám z tohoto seriálu podobný pocit jako z Božích mlýnů. Nějaký odpovědný televizní redaktor dospěl k názoru, že v době koronavirové je třeba lidem zvednout náladu a nechal prošpikovat nejsledovanější žánr obrazovek rádoby humorem. Mně to přijde jenom praštěné. ()

Lavinia

Fraškovitá postpuberťácká recese bez bázně a hany. Opsáno od Němců. Ale kupodivu - s mnohem větším vtipem, zápalem a úderností. Jeden ze dvou seriálů české provenience, který jsem zkousla. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna