Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Hepy13

Kultovní seriál stejně jako Simpsonovi ale v drsnějším obalu. Spoustu názorů je takových že je to hloupý a vulgární seriál. Neříkám že se mi v SP vulgarita nelíbí ale není to ta hlavní věc. Nejvíce se mi líbí jakým způsobem si Trey Parker a Matt Stone utahují z celebrit, všemožných témat, kultury ,dějin, ameriky atd. Často v seriálu slýcháme legendární větu "Zabili Kennyho, vy parchanti!" Není to ale Kenny, okolo kterého se seriál točí. Hlavní postavou je totiž Cartman, bez kterého by byl seriál jedno prázné nic. Výborná postava je také Butters, který je šikanován snad ze všech stran. V seriálu se bohužel neobjevuje od začátku. Škoda že se u nás nadabovalo jen 6 řad, protože česká slovní zásoba disponuje širokou škálou sprostých slov. A tak mi věrní kteří SP pořád sledujeme, si musíme většinou vystačit se slovíčkem "Fuck". ()

Silviaxx

Dlho som sa k tomuto odhodlávala a paradoxne teraz na tom závislačím! Trefne spracované, super dialógy, neostáva mi nič iné len na seba nadávať, že až teraz !! :D ()

Johny303

Žádná usedlá krávovina pro malý děti. Tohle je prostě totální mazec! Vulgární, nechutné a po okraj narvané dokonalými hláškami a narážkami, záruka zlepšení nálady. :-) ()

Jaroslaf

Narozdíl od simpsnů se South Park rozhodl vydat naprosto opačným směrem a přijde mi, že zraje jako víno. Čím starší, tím lepší, mnohem vtipněji než ostatní animáče glosuje americkou a vůbec celosvětovou situaci a já stále u devatenácté série mám pravidelné záchvaty smíchu .) Líbí se mi taky, že už delší dobu není každý díl "jiný pes, jiná ves," ale hezky na sebe navazují, některé postavy odcházejí, jiné se mění a je vidět že autoři se snaží o změnu k lepšímu a určitě dospívají. A to cením .) Cením to natolik, že téměř po dvaceti letech sledování téhle prasárny až teď řadím seroš do své topky .) ()

Janko_Vlyrd

Niekto mi raz povedal, že so škaredými nadávkami opatrne. Nie preto, že sú vulgárne a neslušné, ale preto, že sa ich častým používaním devalvujú. South Park ich však opiera o satiru na každú tému. Priateľstvo, manželstvo, dôvera, smrť, politika, vojna, vzťahy, sex, choroby, vzdelávanie, peniaze, hudba, korporácie, celebrity... dokonalý seriál s úprimným humorom. Zo všetkých sérií by som zrátal minimálne 20 epizód, ktoré sú kultové. ()

Šmoula

Tenhle sprostej seríál se ničeho nelekne a dělá si prdel snad ze všeho. Naprosto geniální je partička dětí a jejich mega sprostý hlášky. 95% ()

Berry

Každý díl sice není úplně 100procentní, ale i ta je to skvělá zábava, která mě pokaždé srazí na kolena. Mimořádně povedené byly např. ty díly, v nichž se řeší ,,hnědý tón", hrozné hlídání Cartman Chelly Marshovou, nebo svatba ,,Šéfa" se Sukubou. No uznejte. Nezozesmál by vás Eric, který pořád opakuje ,,kurva drát", nebo Kyle Broslowski, kterému se zase všichni smějí proto, že je Žid, nebo mumlající Kenny, který v každém díle nějakým originálním způsobem umře a jeho věrní kamarádi k tomu řeknou jen: ,,Zabili Kennyho, parchanti!"? ()

Fuckmaker

těžko dodat něco víc než KevSpa... jen jedině to, že nezvládnu nikdy víc jak 3 díly za sebou. pak mě bolí vnitřnosti od smíchu a to mi rve koule.... prostě "námrdovej" seriál... a Carman je má nejoblíbenější postavička. ()

biskin

V poslední době velmi se vylepšující animovaný seriál. Upouští od neustálého a neopodstatněného hýření nadávkami a ubírá se převážně směrem satirickým, nadávky jsou již dobře mířené. Obrovský manipulátor Eric Cartman je pro mě nejvýraznější postavou, jeho věrný a věčně manipulovaný podruh Butters je u mě oblíbeností na stejné příčce. Rychlost s jakou dokáží tvůrci reagovat na aktuální zápletky je obdivuhodná. Například epizoda o Baracku Obamovi, která byla vysílána druhý den po jeho zvolení... to si zaslouží respekt. Rozhodně 5* ()

God91

Tak na tyhle 4 hulváty já nedám dopustit(a ne jenom na ně ale na celé městečko).South Park formou satiry snad zešměšnil všechna náboženství, většinu politiků a herců , problémy USA ,potažmo celého světa, gaye a lesbičky , fet'áky , kanad'any , čín'any , kovboje... no mohl bych to tu psát až do rána.Trey Parker a Matt Stone prostě vytvořili kult.Důležité je poučení na závěr(a varování na začátku :-D ) ()

Platom

Animace stejně tak jednoduchá jako zábava. Pro někoho pokleslé, pro někoho nechutné, pro jiného neskutečně vtipné. Já osobně nepreferuji vulgární (pokud se v případě South Parku vůbec ještě dá hovořit o vulgarismech) slovník, ale některé hlášky i díly jsou prostě nezapomenutelné a pobaví i zaryté odpůrce tohoto přisprostlého seriálu. South Park si nebere servítky naprosto s nikým a ničím, dokáže si udělat srandu z politické situace, terorismu, holocaustu, vážných nemocí, celebrit, diktátorů, vánoc, rasismu a tak dále. Kdybych měl vypisovat, co vše si už tvůrci South Parku vzali na paškál, věřím, že bych tímto komentářem zaplnil minimálně jednu obrazovku vašich monitorů. Nezaplním, omezím se jen na krátký odstavec. A pokud jste náhodou už podobný komentář viděli, věřte tomu, že "to už bylo v Simpsnech." ()

kailik

Kazdej tenhle serial odsuzuje uplne nepochopitelne ! Ze zacatku jsem si taky myslel, ze jde jen o sprosta slova, ale tady jde o svobodu slova o cenzuru a tak ! Opravdu nejoriginalnejsi serial ever ! Vsem doporucuju skouknuti vice dilu, fakt si to musite zamilovat. A Eric Cartman je BUH ! ()

Lukin413

Kultovní satirický seriál, neštítící se jakéhokoliv bolestivého tématu, kterému v ČR hodně ublížila aura sprostého seriálu, vyvolaná "televizí" nova, čemuž byl podroben i dabing. Doporučuji v originále. ()

jasanka

Hit mého dětství, který byl mojí generaci zakazován. Zas tak úžasné to ale určitě není; film se mi líbil víc. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi