Chucky

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2024), 18 h 24 min (Minutáž: 41–54 min)

Tvůrci:

Don Mancini

Hudba:

Joseph LoDuca

Zackary Arthur, Brad Dourif, Jennifer Tilly, Devon Sawa, Alyvia Alyn Lind, Teo Briones, Lexa Doig, Fiona Dourif, Barbara Alyn Woods, Christine Elise (více)

Série(3) / Epizody(24)

Poté, co se na předměstském výprodeji objeví stará panenka Chucky, je idylické americké město uvrženo do chaosu, protože série děsivých vražd začíná odhalovat pokrytectví a tajemství města. (JasonCZ)

Recenze uživatele Marceloo k tomuto seriálu (2)

Chucky (2021)

Mestečko Hackensack sa ocitne v krízovej situácii, pretože sa tu v krátkom čase odohrá viacero záhadných vrážd. Každá z nich je nejakým spôsobom spojená s Jakeom (Zackary Arthur) a jeho bábikou. Nikto ale netuší, že sa na pozadí odohráva súboj medzi partiou tínedžerov a sériovým vrahom. - Na Syfy dosť slušné, aj keď sa tu nájde kopec nedostatkov. Tým najväčším je to, že deti hrajú lepšie ako dospelí herci, na ktorých výkony sa tu nedá pozerať. Taktiež mi vadilo to, že postavy z predchádzajúcich častí Child's Play série sú sem natlačené ako keby nasilu. Inak ale všetko v pohode. Dej ubieha rýchlo a tvorcovia sa neboja nechať zavraždiť aj postavy, u ktorých by som to vôbec nečakal. Chucky má namakané prevedenie a super old school hlášky, ktoré popri tom LGBTQ+ panderingu hlavných postáv aspoň trochu pripomínajú staré časti. Hudba je fajnová a jesenná atmosféra malého mestečka zasiahnutého vraždami vás vtiahne, takže je trochu škoda, že to bolo skrátené o dve epizódy. Nábeh na druhú sériu je dosť dobre rozohraný, takže som zvedavý, či sa podarí dať dokopy. ()

Season 2 (2022) (S02)

Po krvavých udalostiach v mestečku Hackensack sa deti snažia žiť normálne životy. S traumou spôsobenou Chuckym sa vyrovnávajú ťažko. To ešte netušia, že zatial čo sa oni snažili prekonať desivé spomienky, Chucky chystal nový plán, prostredníctvom ktorého chce zlikvidovať každého, kto mu príde do cesty. A hlavným cielom sú práve oni. - V podstate okrem zmeny prostredia a pár nových postáv to isté, ako prvá séria, pričom mám pocit, že minimálne polovica materiálu bola natočená počas prvej série, v čase, keď ešte nebolo jasné, či druhá vôbec vznikne, pretože rozdiel vo výzore detí je občas do očí bijúci. Lokácia cirkevnej školy tomu nepochybne prospela a aj otravná a hlavne zbytočná LGBT linka medzi hlavnými postavami dostala vďaka predsudkom religióznych fanatikov aspoň mierne opodstatnenie. Z nových tvárí ma zaujala vždy pozitívne naladená a nesmierne zlatá Bella Higginbotham, ktorú chcem ešte niekedy v nejakom horore určite vidieť. Potešila ma aj prítomnosť Lachlan Watson, pretože ICH (pronouns u loutek si tvorcovia mohli odpustiť) mám velmi rád v Sabrine. Chucky je tiež stále vo forme, príjemne hláškuje a dokonca sa objavuje v rôznych formách, ako napríklad Skinhead Chucky, Nice Chucky alebo Bodybuilder Chucky. Po zhliadnutí prvej polovice seriálu a hlavne po skončení štvrtej epizódy plnej woke bahna som z toho nemal príliš dobrý pocit, ale v druhej polovici sa to poriadne rozbehne, objavia sa nečakane podarené twisty a v záverečných epizódach velmi slušné gore. Posledná epizóda príjemne rozbehne tohtoročné sviatočné obdobie a pekný je aj rozbeh smerom k tretej sérii. Tento seriál mi akosi prirástol k srdcu a dúfam, že budúci rok prinesie Syfy ďalšiu sériu. ()