Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

Marek1991

Pokračovanie s novým príbehom, už opozeranou akciou, napätím, je to skôr komerčné pokračovanie a to som ako dieťa mal dinosaurov rád. Je to tuctový film, ktorý je ťažko komentovať, lebo vo veľkej dĺžke neprinesie nič úchvatné, znova sú tam trápne zlyhania, hystéria, hlúpe ticho a efektný záver. Myslím si, že po prvom diely mal Spielberg prestať, to, že ho úplne nezvládol, malo ale za následok tento film. Hudba od Williamsa je opäť výborná, ale rozpačitosť z vyumelkovaného veľkofilmu je veľká. ()

liquido26

Oproti jedničce mě to tolik nebavilo. Zatímco jednička měla docela napětí, tohle bylo jenom zmatené pobíhání nočním dinosauřím ostrovem sem a tam. ()

sidzej

Zatiaľ najslabší diel série. V prvom rade by bolo treba film poriadne zostrihať. Keby bol aspoň o 20 minút kratší. Je pravda, že začiatok je trochu nezáživný a nudný, ale keď film v polovici naberie tempo, už ho nestratí až do samotného záveru. Rozhodne stojí za videnie. Z hercov treba pochváliť Julianne Moore, ktorá dokáže film bezpečne udržať nad vodou. Naopak, trochu som bol sklamaný z Williamsa. Hlavný hudobný motív sa v celom filme vyskytne iba pár krát a len na niekoľko sekúnd. Ale čo je hlavné- dinosaury sú späť a s nimi aj napätie a akcia. ()

PauloZ

Nechápu proč tolik kritiky a tak relativně nízké hodnocení. Mě to velmi bavilo a beru to jako velmi dobré navázání na první díl. Je to větší, možná i temnější, efekty par excellence a s přirozeným vývojovým posunem od jedničky. Paráda. ()

Astaroth12

Nemám námietku na triky, tie zas boli viac než slušné a úžasné. Starosti mi, ale robil príbeh, je jasné, že tento film chcel vyťažiť zo slávy jednotky a je jasné, že len preto vznikla dvojka. Tak príbeh nieje vobec zaujímavý a vyzerá, že je robený na rýchlo, na kolene. Aj tu bolo viacero akčných scén, ale v takom prostredí to ináč ani nejde. Film má hlavne temný základ, ktorý je vyplnený napätými scenámi, len ich nieje toľko, koľko by si tento film zaslúžil. moje poradie- J.P. 1, J.P. 3, J.P. 2. ()

ConanVJ

Podle mě výborné pokračování Jurského parku, které se tak trochu podobá filmu King Kong, i když zde je lepší konec. Stejně jako u předchozího dílu, tak i zde je nádherná scenérie doplněná parádními efekty. Samozřejmě se detaily a pohyb dinosaurů nemůžou rovnat dnešním technologiím, ale jsou pořád působivé. Za mě 90% :) ()

Lokutus

Jenom škoda toho otcovského motivu, jinak není téměř co vytknout, Pete Postlethwaite je zajímavým zpestřením (oproti Juliane Moore)... ()

mis-ko

Vyslovene hlúpe jednanie postáv, ťažko uveriteľná myšlienka dokonale utajeného "voľného výbehu", profesionálni lovci dinosaurov, velociraptor zneškodnený dieťaťom a štvrť-godzilla v podaní T-Rexa v meste. Z takého sajrajtu dobrý guláš neuvaríte a JP2 je toho dôkaz. ()

fannah

Perfektní pokračování kultovního snímku. Uchopil se jej Steven Spielberg, což je velké štěstí. Myslím že všechno, co chybělo v jedničce, je určitě několikanásobně vráceno ve dvojce. Trošku nechápu, proč tenhle film všichni označují za málo povedený, co se S.S. týká, a přitom blbiny z let 2004 a více od stejného režiséra mají hodnocení mnohem vyšší. Zamyslete se trochu!!! ()

baribal

Nepřekonatelnou jedničku to nepřekonalo, ale dinosauři jsou pořád cool. Zakončení ve městě si sice mohli odpustit, ale když to bylo v knize, tak se asi nedá nic dělat. ()

javak810i

Podle mě je druhý Jurský park zbytečně a neprávem podhodnocován kvůli úspěchu a (teď už spíše nostalgické) oblibě prvního dílu. Přitom Ztracený svět je v mnoha ohledech lepší. Přibylo více dinosaurů, více Goldbluma :D, více akce (s ní nabrala "grády" i Williamsova hudba) a celkově mi přišel film víc napínavý a atmosféra dobrodružnější. Nesmím opomenout i několik ikonických scén, třeba tu s přívěsem, velociraptory ve vysoké trávě, útok T-rexe na tábor a tolik kritizovanou návštěvu T-Rexe v San Diegu. Právě ta možná patří mezi těch málo nedostatků, které tento film má. ()

Jillen

Od prvního dílu je to sestup k horšímu, ale jako kluk jsem to žral stejně jako Star Wars...tedy než přišly do mého života :o)). ()

Laxik

První film nás naučil milovat dinosaury. Co nám dal Ztracený svět? Grumpy Cat verzi Jeffa Goldbluma, spoustu lidí, jejichž chování odpovídá papíru, ale nikoli přirozenému lidskému řešení situací. Spoustu dinosaurů, jejichž chování šustí papírem ještě víc, než to lidské. Sebeuvědomělou, ale nikoli povedenou vykrádačku Godzilly. Té Emmerichovy. A taky opovržení lidmi, touhu pozabíjet všechny dinosaury (tedy přesný opak toho, o co se snaží hlavní hrdinové) a 130 minut naplněných hnidopišským vybíráním každé pidichybky nebo odchylky od prvního filmu. Spoilerové PS: Kdo sakra naporcoval posádku lodi? T-Rex, který se do té pidikabiny asi těžko mohl vejít a byl celou dobu zavřený v podpalubí, nebo partička velociraptorů, které si nikdo nevšimnul? Já sázím na líného scénáristu. ()

Pierre

Nechutná sázka na jistotu. Jde tady prakticky o to samé jako v jedničce. Akorát je to celé ještě víc plytké a brutálnější. Povede se pár vtípků, jinak nic. ()

numi

Ani náhodou. První Jurský park měl obrovskou výhodu. Měl geniální námět, který tady ještě nebyl, a geniální triky, které tady taky ještě nebyly. Druhý Jurský park má horší námět než jeho předchůdce (více či méně vykrádající King Konga) a s jedničkou triky totožné. Jen čas pokročil o čtyři roky kupředu. Tohle pokračování nepřekvapivě (a pro fanoušky Stevena Spielberga překvapivě) nepřináší zhola nic nového a jen čerpá z již vyčerpaného, ale komerčně atraktivního námětu. Celkově jde o neslaný nemastný béčkový akčňák s nezajímavými hereckými výkony a přeplácaným dějem, ze kterého trčí dva nadprůměrné momenty. Lépe řečeno, jeden nadprůměrný a jeden geniální. K tomu nadprůměrnému řadím vtipnou epizodku rodinky, jejichž zahradu navštívil tyranosaurus, a k tomu geniálnímu bezpochyby patří Julianne Moore na skle nad propastí. Alespoň v těchto dvou případech Spielberg ukázal, že tenhle film točil opravdu on. [září 2006] ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa