Your Honor

(TV seriál)
Drama / Krimi
USA, (2020–2021), 9 h 33 min (Minutáž: 52–63 min)

Epizody(10)

Když mladistvý syn významného newyorského soudce nechtěně zabije v autě dalšího mladíka jedoucího na motorce, jeho otec naléhá, aby se dobrovolně předal policii. Ale vzápětí si to rozmyslí, protože zjistí, že obětí byl syn místního šéfa mafie, který otevřeně vyzývá k pomstě. Pokusy soudce zbavit se důkazů vedou k tragickým následkům pro dalšího teenagera. (webhomeless)

verbal

Opět dokonale páprdovitý perníkový fotr tentokrát nedýluje, ale zato má syna, který je na svůj věk až nesvéprávný, zženštilý labilní kokot. Ale to víte, v sedmnácti už je celkem pozdě litovat, že jste ho tenkrát raději neutřel do záclony, a tak když se ten přitroublý ňouma, co ani neumí na chvíli zastavit auto, když hledá pod sedadlem spolujezdce inhalátor, dostane do rozporu se zákonem a Naší kozou, dělá ctihodný, dříve striktně principiální a neochvějně morálně ukotvený papá všechno proto, aby udržel ebenové kabanosy od synova kakaa, jakož i výrobce cementových bot od jeho rachitických nohou. Inu, výborný vstupní nápad, satanžel trochu utopený ve falickém vršení až anticky tragických dilemat, kauzálních náhod, nad jejichž obskuritou by si Aristoteles přinejmenším retardovaně poslintal tógu, v neméně alogickém a zkratkovitém ucpávání děr po nich, a nejméně ve dvou vatících hodinách zbytečného žvanění či sociálního BLM lkaní. Nicméně i tak vcelku nadstandartní, výborně natočená i zahraná zábava, ve které zase jednou spravedlnost zvítězila nad bezkoulovým sluníčkářským pičusem. ()

Radek99

Nejlepší seriálový počin dekády to zatím ještě není (uvidíme, jestli přijdou další řady a kam nás případně dovedou), ale přesto má Your Honor s fenomenálním Breaking Bad hned několik styčných ploch - skvělého ba mimořádného herce Bryana Cranstona v hlavní roli, stejně jako zásadní celkovou proměnu charakteru hlavního hrdiny a přerod jeho morálních zásad i hodnotového rámce. Úplné finále první řady je sice pokusem scenáristů o ohlas a navození až jakési antické tragédie a trochu ruší předešlé civilní a víceméně uvěřitelné vyznění, ale i přesto - tohle se vyplatí vidět... ()

EvilPhoEniX

Zatím bezkonkurenční adept na seriál roku. Doslova vyražený dech. Your Honor má výborný příběh o uznávaném soudci ( Bryan Cranston v nejlepší formě!) jehož syn při astmatickém záchvatu nechtěně srazí mladého motorkáře a ten na místě umírá, syn zpanikaří a z místa činu utíká. Při zjištění, že zesnulý motorkář byl synem největšího mob bosse v New Orleans Jimmy Baxtera, je Bryan ochotný udělat cokoliv, aby svého syna ochránil i za hranici zákona. Perfektní duel uznávaný Soudce vs respekt vyvolávající Jimmy Baxter ( Michael Suhlbarg hraje výborně a bere si to nejlepší od Mickey Cohena), který odvětí: Im going to clean this city and I will make it shine! Ať jsi kdekoliv. Budeš nalezen! Seriál má skvělé tempo, tasí jeden vražedný zvrat za druhým, je to mistrovsky zrežírované i zahrané, napětím jsem lapal po dechu celých 9 hodin, atmosféra je dusná a nepříjemná nepřetržitě, postavy mají všechny hutné charaktery, děj překvapuje každou chvíli a ubírá se nečekanými směry a na své si dojde fanoušek gangsterek, soudních dramat, krimi i vypjatých thrillerů. Při finálním díle jsem dostal takovou ránu mezi oči, že se z toho vzpamatovávám ještě teď. Emoce až na dřeň. Jediný bod dolů, že nedošlo na pořádnou válku gangů v ulicích, ale to odpustím, protože jsem slintal jak už dlouho ne. I Loved it, Your Honor. 9/10. ()

veru_needy

Úžasný Bryan Cranston je zpět a opět jako někdo, kdo ne zrovna respektuje zákon. Tentokrát jde o soudce Michaela, jehož syn Adam způsobí autonehodu a tím tak zaviní smrt syna nejnebezpečnější mafiánské rodiny ve městě. Michael se zde nachází opravdu v zapeklité situaci a nemá na výběr. Synovu budoucnost a hrozící odsouzení se rozhodne nenechat náhodě, celou situaci vezme do vlastních rukou a snaží se ji za pomoci znalosti zákonů a všech dostupných prostředků vyřešit a pokud možno 'zamést pod koberec'. Jednotlivé scény jsou pomaleji gradované, ale zato poté přinášejí zvraty v ději, které jsou neočekávané a hlavní postavy se s nimi musí nějak vypořádat. Přitom také vidíme řadu slabin ve státním aparátu, který nás má chránit. Your Honor je podle mého názoru seriál, který rozhodně nějaké ty trhliny má, ale nadruhou stranu má i skutečný potenciál na to být velice hutným dramatem, které si nebere servítky a které své diváky zarazí do křesla. - "To an honorable man." ()

Real Tom Hardy

"YOU NOTICE HOW EVER SINCE YOU CAME AROUND HERE TRYING TO HELP PEOPLE, THEM SAME PEOPLE ENDED UP DEAD?" --------- Nie som psychológ, takže neviem posúdiť, či je tento vo filmoch/seriáloch frekventovane objavujúci sa vzor správania reálny, alebo len vyhovuje scenáristom pri ich práci. Reč je o ťaživom pocite viny, ktorý v mnohých prípadoch hraná postava vôbec neunáša a z toho dôvodu sa správa až neprimerane iracionálne, niekedy až tak, až mám pocit, že nejaký druhoradý feťák by sa v tých istých situáciách rozhodoval racionálnejšie. Your Honor, či napríklad aj minuloročný Defending Jacob, je ukážkovou prehliadkou takéhoto správania. Toto však nemôže zatieniť ostatné aspekty seriálu, najmä jeho filmársku/technickú stránku. Taktiež je tu napätie, pravidelné zvraty, spleť lží, v ktorých sa zamotáva aj divák, rozmotávanie je komplikované a jej odhaľovanie ostatnými postavami vzrušujúce. A k dispozícii je ešte aj iný hlavný ťahák, ktorým nemôže byť nič iné, než samotný Bryan Cranston, na ktorého bol zrejme každý zvedavý a bol určite jedným z primárnych dôvodov, prečo si seriál vôbec pozrieť, s čím súhlasím. Mimo neho je tu ešte jeden dôležitý herecký výkon, ktorý som úplne precítil až v druhej polovici seriálu – Michael Stuhlbarg (rovno idem prezrieť jeho filmografiu, či ho nájdem ešte v nejakej inej väčšej role). Chcel som dať za štyri, no posledná epizóda bola strašné hovno a Defending Jacob stokrát lepšie. --- "Alibis fall apart. I see it all the time. If you want to give yourself a chance, it has to be very close to true. Months from now, if you're ever asked where you were or what you were doing on October 9th, you'll have the muscle memory of what you did. You won't have to construct the lie because you lived it." ()