28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

CuriousGuy

28 dní poté je velmi zajímavý režisérský pokus o jiný přístup k horroru s podžánrem zombie. Danny Boyle zde utvořil silnou atmosféru podpořenou ruční kamerou a apokaliptickým Londýnem plným nakažených. Podle mě tam moc neseděly ty ostatní postavy, ale co... I po těch několika letech se to dá srovnat s větším hollywoodským bratříčkem Já, legenda, což je velmi překvapivé. Ale co se týče krále tohoto žánru, remake úsvitu mrtvých stále vládne. ()

Cubah

Podle mýho je Danny Boyle jedním z nejzajímavějších režisérů dneška a tohle je po několika naštěstí málo šlápnutích vedle jeden ze střípků mozaiky, která ve výsledku portrét jeho filmařské zajímavosti skládá dohromady... ()

dccz

ne tohle opravdu nee, děkuji ale podruhé už žádné nebude. Začátek slibný, ale pak už jen změť šíleností a debility. Stupidní scény se střídají s přiblblými dialogy. Dokoukal jsem jen z povinosti a sračkojdní závěr mi celé vše jen podtrhl... (podobnost se "Stalo se" čistě náhodná) ()

schindler

Když jde někdo na zombie film, čeká potoky krve, spoustu nechutností a odpudivé masky zombíků. Tento film na to jde úplně jinak. Krvavou akci potlačuje na minimum a pokud nějaká je, odehraje se během několika sekund. Pro film je dominantní budování atmosféry která mě totálně pohltila. Velice tomu napomáhá vylidněný Londýn, nebo hlavní hudební motiv. I herecké složení a jejich výkon je nadprůměrný, zapomeňte na hloupé dialogy a všechna hororová klišé. Podobných apokalyptických filmů se momentálně natáčí dost, ale jen u několika z nich si v duchu řeknu ,,Kdyby se na světě něco zvrtlo, tak by to vypadalo asi takhle". 28 DNÍ POTÉ mezi ně určitě patří. Takhle to dopadne, když se režie ujme někdo jako je Danny Boyle a ne nějaký videoklipař. ()

Olafa

V rámci žánru (hororů, psychothrillerů) opravdu kvalita! Film se vás nesnaží omráčit výbuchy, hektolitry krve nebo neuvěřitelnými akrobatickými výkony zombieků. Tento film vám učaruje uvěřitelnou atmosférou, zajímavou kamerou a sympatickými postavami. Co vás bude asi nejvíc šokovat je pak zrůdnost přeživších a hlavně vědomí, že takové chování by se opravdu dalo očekávat. ()

Sindymindy

Nic netušící mladík se probudí z kómatu do světa ovládaného primitivnými zuřivými bytostmi - lidmi nakaženými virem. Nikde nikdo, nepořádek, peníze se válí po ulicích, auta stojící uprostřed silnic… Pomalu se rozvíjí jeho cesta za přežitím, seznámí se s dalšími nenakaženými lidmi. U každé postavy se projevuje specifický přístup ke vzniklé situaci – odhodlání zachránit si život za každou cenu, ochránit blízké, utrhnout si něco ze života na úkor ostatních. Hlavní hrdina je spíše jakoby pozorovatelem probíhajících událostí až jednou je postaven před rozhodnutí – musí jednat, nebo příjde o poslední milované bytosti, které mu zůstaly. Příběh má britského ducha a již mnohokrát probíraná zombie tématika je zpracována hlouběji i do citových rozkolů uvnitř postav, které se dostaly do krizové situace. Film se stává obrazem možných událostí, náčrtem scénářů průběhu a řešení situace. Cilian Murphy do role pasoval a věřila jsem mu to. A rozuzlení? Také povedené. ()

Brabíček

Popravdě říci, tenhle film mám od roku 2005 na DVD a nějak mě ten název odrazoval, pak jsem si ale řekl že to shlédnu a zjistil jsem, že jsem ho měl shlédnout už dávno. Skvěle natočené, není zbytečně roztahané, má to šmrc a ani na půl minuty jsem nespustil oči z obrazovky, prostě horor ve kterém je to, co má být, nic mín a nic zbytečného. Zkrátka film, který stojí za to vidět... a ne jen jednou ()

e-pilot

V prostředí přesvědčivě vylidněného Londýna a okolí se prohánějí nakaženci, kteří se nebojí kousnout do živého. Podle mého jde o záležitost na jedno skou(k-s)nutí. Nic úžasného, co bych chtěl ještě někdy zahlédnout, byť koutkem oka. ()

veere

No... hodně slabý, a ten konec mi nějak nesedl, pokračovaní je mnohem zábavnější, dalo se z toho určitě vydolovat více, takhle si nejsem jistý co tím chtěl autor říci... (že i bez viru jsou lidé násilní? to přece všichni víme...) ()

gunko

Slušný postapokalyptický film, ktorý začína hneď 5* (London) a končí na 2* s USA-happy-endom, ktorý mi už pekne lezie hore krkom. 65% ()

Lukkyn

No tak v prní řadě bych chtěl říct , že to není čistokrevný zombie horor, protože setkání se zombie tu zase tolik není. Byl jsem v očekávání , že dostanu další úsvit mrtvých a byl jsem v údivu , že tomu tak vůbec nebylo. Hlavní hrdina sedí dokonale, jeho zapojení do děje je naprosté klišé, ale s tím se nedá nic dělat! Co je však zajímavé a co si budu určitě dlouho pamatovat je procházka po vylidněném Londýně, ta mě na filmu zaujala nejvíc. Pak to začíná být trochu klasika - hledání naděje v podobě vysílání armády a bla bla bla bla . Pozor!!!Není tomu tak armáda skutečně na místě je , ale v podobě nadržených úchyláků schopných vzít si do parády i malou holku. Tahle zápletka u mě vyšplhala hodnocení na 4 protože to bylo něco co jsem nepředvídal jinak zbytek samozřejmě předvídatelný. Určitěale jeden z lepších v žánru zombie!! ()

malyLibor

Hodně, opravdu hodně mi to připomnělo Den trifidů. Jen místo toho, aby se tvůrci filmu namáhali s chodícími kytkami, tak prostě nakazili lidi virem a místo kytek vraždí šílení nakažení. Trochu zombie tematika, což nemám rád, ale myslím, že film věrohodně vylíčil situaci, kdy si lidé myslí, že vše skončilo a že padly všechny morální zábrany. Dal bych 4 hvězdičky, ale porotože přežily obě holky a film skoro skončil happy rndem, tak dám hvězdiček 5. ()

Petro

Objevil jsem pana Boyla. Napřed Trainspotting, pak Sunshine - fajn a fajn. A teď tohle. Možná je to modernější odnož Dne trigidů, ať si. Virus, taky bych utíkal, naděje, tu jsem chtěl vnímat po celý film. Pěkný prázdný Londýn a tempo takové, že stačíš vést svoje úvahy coby kdyby. Celý děj pěkně nadávkovaný. Potěšilo mě. No a děti, poučte se a přemýšlejte o aktivistech a anarchismu. Vlastně o všem. A sami. ()

MJI

Nádherný nadčasový epický příběh. Vyzdobený mnoha krásnými detaily. Víc romantický než zombie. ()

cajda77

Dalo mi práci se dostat k tomuhle filmu, na který jsem dostal opravdu skvělé doporučení. Spojení záhadného viru, zombie a apokalyptické pohromy. To zní dobře. To by mohla být dobrá akční komedie. Bohužel! Tady to mysleli vážně a snad vytvořili hororové drama. Říkám si, jestli vážně todle někomu přijde reálně zpracované, a co se mu asi honí hlavou ... Cítil jsem nudu, občas leknutí, ale hlavně smutek nad tím, jak uniformovaně a dle mě nereálně film zpracovali. Ale i tak mě mrzí, že se mi to nelíbilo ...:/ ()

Filatov

Hlavní hrdina se tak jako v o osm let novějším seriálu The Walking Dead probudí v nemocnici do postapokalyptického světa, kde všechno selhalo a nic nefunguje a vypadá to, že přežil sám, ale jen zdánlivě. Rád jsem se podíval na tuhle tématiku prostřednictvím pro změnu anglických tvůrců a opět jsem nebyl zklamán. Sám nevím proč, ale tahle tématika pořád funguje. Když vidíte vyčištěnej Londýn, tak na vás ta depka smrtelného ticha prostě dopadne. 28 dní poté je výbornej film a další v řadě tohoto druhu, avšak tady kromě zde nazývaných "nakažených" musí hrdinové bojovat i s tím, že co se zdánlivě jeví jako záchrana a za čím jdou, je ve skutečnosti zhouba a na konci už jde vlastně čistě jenom o přežití a nutno dodat, že konec filmu je hotová destrukce. Vadil mi jenom trochu horší střih při útocích nakažených a nebo akčních scénách, díky kterému jsem si některé věci nemohl pořádně užít, ale film je výtečnej. P.S. "Čiňte pokání, konec se blíží svinským krokem." ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení