Mistr loutkář

• USA Puppet Master (více)

Alex Whittaker a tři další okultisté vyšetřují rozruch kolem tajemství života, které objevil mistr loutkář - Andre Toulon. Brzy objeví Toulonovo tajemství smrti ukryté v pěti loutkách: každá z nich je jedinečně přizpůsobená k vraždění a mučení. "Tunelář" vyvrtává ostrou vrtačkou na své hlavě do lidí díry. "Pijavicovka" vylučuje vraždící pijavice, které vysají ze své oběti veškerou krev. "Špendlíková hlavička" zápasí se svými nepřáteli obrovskými rukami. "Čepelkář" má místo jedné ruky hák a místo druhé nůž ostrý jako břitva. A "Kašpárek", mozek celé pětice, plánuje vražedné akce. Dohromady tvoří armádu zkušených vrahů, geneticky naprogramovaných chránit smrtící tajemství, které skrývá MISTR LOUTKÁŘ. (oficiální text distributora)

honajz2

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. A tenhle mě dost minul. Nějak zajímavé to začne být až v 50. minutě, protože až tam konečně začnou loutky víc řádit. Do té doby sledujeme strašnou nudu bez atmosféry a s naprosto nezajímavými postavami. Pak se to teda už nějak rozjede, je tam pár zajímavých nápadů, ale i tak mě to moc nebavilo. Je to sice skvěle natočené a na svou dobu dobře udělané, ale víc kladů tam už nevidím. Prostě to šlo úplně mimo mě. Stejně si myslím, že by to bylo lepší jako komedie. Lepší 2* ()

Martin741

Milujem horory, a uz som sa urcite stretol s vrazdiacimi babikami : za najlepsi film z tohto rangu povazujem Detsku hru 1. Tuto tie vrazdiace babiky vobec nevyzerali strasidelne, skor komicky. Schmoellera az tak nepoznam, ale tymto filmom si ma teda urcite neziskal. 15 % ()

cariada

Pět vraždících loutek a několik lidí co mají určité schopnosti ,a jeden starý hotel. No je to takový divný.Mrtvý se sám oživí. Ale loutky ho nakonec opět dostanou. No mnoho hororvého tam není ,ale koukat se na to nechá takové béčko. Ten konec je nedodělaný skončí to jakoby bez konce. Oživne vycpaný pes a je konec. ()

destroy83

Lehce nadprůměrný a zároveň první zářez mistra loutkáře - Andre Tulouna. Snímek přivádí diváka do hotelu Bodega Bay v roce 1939, kde mistr loutkář dokončuje jednu ze svých loutek a pomocí prastarého rituálu jí vdechuje život. Stejně to předtím učinil několika dalším loutkám, které uschovává do skrýše ve svém hotelovém pokoji před nezvanými hosty. Vzhledem k výše zmíněnému datu se lze domnívat, že nezvaní hosté jsou přisluhovači hákového kříže. Po této úvodní sekvenci snímek nabízí kratší exkurzi do života čtyř kouzelníků, jak se sami lidově nazývají, a následně jejich pátrání po Toulonově tajemství v hotelu Bodega Bay, kam je přivádí jejich starý společný známý. Ovšem některá tajemství by měla zůstat raději skryta, protože cena za jejich odhalení bývá často nejvyšší, jakou může člověk zaplatit. Optimální stopáž díky zajímavému příběhu uplyne bez větších náznaků nudy. Herecké obsazení samozřejmě odpovídá béčkovému ladění snímku, i když některé herecké výkony nejsou zdaleka nejhorší. Silnými stránkami dílka jsou velmi zdařilá hudba a samotné ztvárnění vražedných loutek a trikových efektů s nimi spojených. Loutky jsou skvěle vybavené k zabíjení. Tunelář se svou vrtačkou s oblibou vrtá lidem díry do hlav, Čepelkář se specializuje na lidská hrdla, Špendlíková hlavička disponuje díky svým obřím rukoum velkou silou, takže jí nečiní žádný problém proměnit věci ve svém okolí, i když jsou větší než on, ve smrtící zbraň. Pijavicovka chrlí ze svého chřtánu slizké pijavice, které na lidském těle dokážou své. Pětici vrahů doplňuje Kašpárek, který je mozkem celého vražedného loutkového divadýlka. Samotné vraždy jsou ztvárněny celkem dobře, sem tam i za doprovodu nějakého zdařilého gore, kterého by ovšem mohlo být daleko více. Tvůrci také mohli více zapracovat na atmosféře snímku, jejíž potenciál je dle mého názoru nevyužit. Výsledný dojem je příjemné hororové béčko, které nabízí fanouškům žánru hodinku a půl dobré béčkové zábavy. Já se bavil na tři silné hvězdy. ()

tom88

Zrejme som čakal viac od tohoto bábkového hororu, no je to béčko jak vyšité a naviac by som povedal, že dosť shitné. Rozbeh ušiel, tvorila sa atmosféra a očakával som niečo veľké, no nejak sa to nedokázalo naplno rozbehnúť a stalo to pri zemi. Dej neprekvapil, nenašiel sa žiaden lepší nápad, hudba je zaujímavá. Natočené je to dosť amatérsky aj keď zopár záberov bolo fajn, no od vraždiacich bábok som čakal poriadne vraždy, možno nejaké mini-jatky. Je to slabšie béčko a k priemeru mu niečo chýba aj keď svoje kúzlo predsa len má. 45% ()

filmmovier

Jdu do trafiky a vidím krabici s DVD za 15,- ve slevě. Koukám na Mistra Loutkáře, zaujme mě to a tak si to koupím. Očekávám celkem zajímavý filmový kousek, který ale nejspíš bude naprostá blbost, což napoví už to, že to vydává Řiťka, ale nakonec to zas tak blbost nebyla,bylo to něco v mém očekávání. Celkem úsměvná béčková komedie. To nejlepší si film odbyje na celkem dost atmosférickém začátku s mistrem André Toulonem, to je opravdu působivá scéna. No a pak si to v podstatě udržuje průměr - příběh není zajímavý vůbec ničím, některé scény jsou dobré, jiné horší, některé až legendární. Herecké výkony nejsou nic moc, atmosféra je jaksi stagnující. Loutky jsou zajímavé a někdy vážně moc dobré, ale Chucky by je pobil za pár sekund. Zajímavé momenty střídá nekonečně dlouhá nuda, při které chcete film vypnout, jenže pak se objeví další zajímavý moment, který má ale zase menší díry ve scénáři. Ani konec není nic moc. Ale já ten film neházím do nějakého odpadu, moje očekávání splnil a znovu podotýkám, jak úsměvné béčko to je. Jednička teda nic moc, ale s Puppet Masterem (zní to epicky) rozhodně nekončím, protože jsem zvědavý na další (a lepší) díly. Takže za 60% a víc fakt vidět nenmusím, protože jsem se jedničkou prokousal jen těžko a po zbytek dne už na film ani trochu nemyslel. ()

Hennesy

Chápem, že je to svojím spôsobom klasika žánru a ja mám B-čkové horory veľmi rád, ale nemôžem dať vyššie hodnotenie. Príbeh sa mi zdal taký nemastný - neslaný, postavy boli napísané veľmi plytko a boli celkovo dosť nesympatické, takže ich čakala nevyhnutná smrť. Už keď sme pri tom, tak bábky vraždili nudným spôsobom...buď niekomu dali po hlave, alebo niekoho podrezali. Bábky boli urobené celkom slušne (mne sa najviac páčila "špendlíková hlavička"), až na tú, ktorá grcala pijavice. Tak tá vyzerala, ako keby ju našli na cigánskom smetisku a vôbec mi nezapadala medz ostatné. Viem si predstaviť, že koncom 80-tych rokov to muselo sláviť úspech, ale dnes je to nuda s minimom napätia alebo podarenými, strašidelnými scénami. ()

Kubaso

Nápad tohle béčko má, scény s loutkami jsou správně vynalézavé a hudební podkres je nad očekávání povedený, jenže na druhou stranu se imrvére překračují meze trapnosti, po atmosféře nejsou ani stopy a stopáž se nastavuje ostošest. Vzhledem k tomu, že kino tenhle film neviděl ani v nejdivočejších snech, bych rád přimhouřil oči, ale o to odpudivějším dojmem na mě působí srabácká autocenzura potenciálně kulervoucího gore. Ne že by se bez něj pořádný horor nedokázal obejít, ale nemá-li jej na svědomí zrovna mistr Hitchcockova formátu, obyčejně pomáhá. ()

drackula

Zo začiatku má film dosť pomalé tempo. V momente keď na scénu prichádzajú bábky, začne pravá zábava. Celkovo som však dúfal, že bábky, keďže sú naozaj originálne a zvláštne, dostanú o niečo viac priestoru. V tomto smere sklamanie, ale inak pozerateľné béčko. 65 % ()

pfa

Roztomile zabijácké loutky, působivá kamera z jejich pohledu, velmi slibný začátek... To jsou ty nejlepší momenty z tohoto hororu, který ovšem na mě jinak působí poněkud utahanějším dojmem a (bohužel) zůstává jen jaksi na průměrné vlně. [6/1O] (Puppet Master, USA, horror) ()

Wbcko

Vraždící loutky jsou samy o sobě celkem ujetý. Ale režisér si řekl, že ne dostatečně, tak do filmu přidal Zombíky, pána co vidí do budoucnosti, vševidoucí ženu, spoustu pijavic a nějaký německý nacisty (wtf).. Překvapivě, tahle kombinace nefunguje tak jak si představoval. ()

sedm.1

Jak může být tak poměrně vysoké hodnocení u tak doslova špatného filmu?Naprostá nuda,se špatnými triky,s mizernými herci,naprosto katastrofálním samotným dějem,fakt nechápu,a to jsem vyjmenoval jen minimum negativ.Vraždící loutky jsou sice originální nápad,ale toto zpracování bylo skutečně velmi špatné,ve všem.Horror bez krve,napětí,atmosféry a vlastně i jakéhokoliv smysluplného děje není ani pořádným filmem,natož nějakým horrorem.Další díly už ani nechci vidět,tento první mě spolehlivě odradil! ()

Han22

No nakonec to nebylo tak špatné, jak jsem si pamatoval z dětství. Čtveřice parapsychologů se sjíždí do hotelu, kde kdysi zemřel starý loutkář a nyní i jejich kolega. Oživlé loutky ale stále fungují a chystají krvavou lázeň. No dobře přeháním, je to spíše televizně vypadající horor, čili vraždy průměrné, dlouhý rozjezd a místo nezajímavých postav by tu mohla fungovat i parta teenagerů. Samotné loutky jsou ale povedené a film má celkem solidně vymyšlený twist na konci a solidní finále. Jako začátek desetidílné!! série bych si představil větši pecku, ale koukat se na to dalo. ()

Eraserhead odpad!

Tak tohle byla příšerná kokotina... Po hodině ničeho, kdy se místo filmové hrůzy zvyšovala jen frekvence zívání, jsem se na chvíli probral, až když nějaká loutka vyzvracela někomu do pusy pijavici... Někomu to stačí, pro mě je to málo i na jednu hvězdu. Dolls od Stuarta Gordona jsou daleko lepší. A vůbec nejlepší je pak zrzek Chucky ;-) ()

Haymar

Jedna z osmdesátkových klasik žánru! Dnes už maličko úsměvné ale přesto svým způsobem pořád roztomile neodolatelný (i když strašně stupidní a naivní) flák, jednoucí na vlně oblíbeného strachu z běžných - jinak absoutně neškodných a nevinných věciček... Btw: Vrták byl stejně nejlepší ou jee :-)) ()

TERRORDROME

V zásade priemerné béčko s pár vraždami a pobehovaním po starom hoteli. Nič nejak zásadné sa tam nedeje, ale... tie bábky sú parádne a majú kultový potenciál. Hromotĺk s obrovskými rukami a maličkou hlavičkou, bábka čo zvracia pijavice, ďalšia má na hlave vrták a samozrejme ten esesák čo má miesto rúk nôž a hák. To kvôli nim stojí tento film za pozretie aj keď toho vlastne moc nepredvedú. Takže taký celkom solídny "hororík". ()

Paldiny

Trošku bizarná záležitosť si prechádza hneď niekoľkými fázami. V priestoroch hotela najskôr navnadí, potom zbytočne dlho kráča okolo horúcej kaše, aby noc pred karom mohla začať očakávaná konfrontácia. Bábok tu zrovna nie je veľa, no každá vie znepríjemniť obeti život a keď sa ho rozhodnú znepríjemniť všetky naraz, film začína využívať svoj potenciál. Zápletka s večným životom a výnimočnými schopnosťami tej pätice médií je skôr pozlátko a nevyužíva sa do takej miery ako by mohla, no svoje miesto si tu nájde. Najmä pribúdajúce sny už hrajú s momentom prekvapenia. Brutalitka, nejaká tá nahota, sex či násilie je rovnako prítomné, preto nevidím jediný dôvod, prečo neskúsiť i ďalšie kapitoly tejto bábkovej série. ()

Matros

Loutky v hororech mám rád (ne že bych jich ale teda bylo nějak moc), ale tohle byla slabota. Máme tady dokonce celou partu vraždících loutek, ale docela nevyužitou. A ta parta těch psycho-okultistů nebo co to mělo být, celý film leda tak kazila a zamotávala. Takže více jak půlka film je jen o jejich chytrých blábolech a je to jedna velká ukrutná nuda. Ještě že to zachraňují loutky, se svými originálními způsoby, jak vyřadit člověka z provozu. ()

rsimonyi

Z počátku se mi tenhle horůrek moc nelíbil, ale postupně jsem si oblíbil celou sérii a tak i tento první díl u mě stoupnul na ceně. Loutky vraždící kvůli svému tajemství se povedly. Nejodpornější pro mě je Pijavicovka plivající odporné a velké pijavice. První tři díly u nás kdysi dávno vyšly na VHS, zbytek bohužel zatím ne. Snad se najde nějaký distributor a vydá je i u nás v ČR na DVD. A nebo se objeví digitální program zaměřený na horory - kéž by. ()