Lara Croft - Tomb Raider

• Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

the_weaver

Ej, to je veru dačo pre fanúšikov nezriadenej paľby zo strelných zbraní či bezduchého násilia alfa samice na mužoch a pre popieračov akýchkoľvek fyzikálnych zákonov sprevádzajúcich tieto aktivity! Ostatní sa môžu kochať mohutnými divmi starovekej architektúry alebo ešte väčšími divmi tela Lary Croft tvoreného fascinujúco supramagnetickým materiálom, ktorý odpudzuje všetky guľky (vystrelené z pištolí, pochopiteľne). Nadšenci turistiky tiež môžu nechať oči na jej kúzelnom merino tričku, v ktorom je jej teplo i na ľadovej Sibíri, kde sú domorodci zababušení v kožuchoch. Na rozdiel od prestreliek sú dialógy komické len nevdojak a nejakú hĺbku v nich budete márne hľadať. Napriek tomu všetkému sa mi rozum zastavuje len nad dvoma vecami. Honorárom Angeliny Jolie či Daniela Craiga a úžasným plánom chytrého tatka, ktorý načasuje (roky dopredu) odoslanie listu svojej dcéri tak, aby jej dorazil len asi 15 hodín pred tým, než sa na opačnom konci zemegule má stať veľmi významná a neopakovateľná udalosť, ktorej sa má jeho dcéra podľa jeho priania zúčastniť. To ho vážne vôbec nenapadlo, že v daný deň by jeho dcéra mohla byť na dovolenke, výlete, služobke, návšteve u príbuzných alebo nebodaj v robote a premeškať tak kvôli jeho ignorancii túto udalosť? ()

soukyd33

Berte to jako u hru na PC, co jste hráli. Není to špatné, ale občas až moc přehnané. Pamatuji si, jak jsem to hrál na PC. Je to akční, ale trošku přehnané i na tento druh filmu. Ale patří to sem. Soundtrack TOP. Herecké výkony dobré. Příběh super. Kostým Lary Croft TOP. Angelina Jolie zde hrála skvěle. Poznámka: Na Blu Ray je jiný dabing, než původní DVD. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

surobyk

Najprekvapivejšie na tomto filme bolo, že štruktúra príbehu doržiavala zásady príčiny a následku, čo sa vo filmoch podobného žánru vidí málokedy. Áno, je to schlock, je to gýč, je to derivatívne, ale film sa nikdy nehrá na niečo čo nie je. Očakával som úplný brak, ale prekvapivo som dostal vertikálny prierez popcornovej filmovej kulúry ranných "oughts". ()

Holly_Molly

Obstojná adaptace herní srdcovky s nejlepší možnou volbou do role Ms. Croft <3 Hloupočká asi tolik, jak to herní adaptace a akčňáky obecně na začátku tisíciletí vyžadovali, ale furt na hraně zábavnosti..+ i pár těch herních Eastereggů se tam najde. :-) ()

ZelenyPaul

To, že je nějaký film natočený podle počítačové nutně nemusí znamenat, že film bude videoklipově sestříhaný, každá akční scéna bude podbarvena elektronikou od Fatboy Slima nebo Chemical brothers. Kdybych si měl vybrat já osobně, zvolil bych pro Tomb Raidera formát klasického až staromódního dobrodružného filmu (což jde zdánlivě proti technologii), ale věřím že takový způsob zpracování by atmosféře hry odpovídal daleko více. ()

JoHoo

První půlka by byla za čtyři díky Angelině, Chrisovi Barriemu a vcelku věrnému převedení hry na plátno, druhá za dvě (hrozně to zpomalilo a spousta trapností). ()

Shtinky

Nikdy som nejako extra netúžil po tomto filme, ale predsa len mi skrížil cestu. Zase až také hrozné ako som čakal to nebolo. Alebo hrozné to bolo. Predovšetkým hrozná nuda, až na niektoré komediálne časti (Angelina sa šmýka po lade poťahovaná vlčiakmi [tak schuti som sa dlho nenasmial]:) a taktiež bezobsažná hlúposť. Dejovo to bola príšerná nuda - len dakedy Angelina dobila armádu po zuby ozbrojených kukláčov. No a ten koniec je skutočne trapas. 3/10 ()

EricNor

Angelina je vskutku špatná herečka a navíc se mi ani nelíbí. POřád se tváří jak je nad věcí a mě tam vyloženě vadí. Body jsou za Craiga a za "Eso" Rimmera. ()

padlar

Počítačová hra s touto hrdinkou mě plně minula, takže i toto filmové zpracování mě vůbec ale vůbec nechytlo. ()

Kiridan

Nevim nemuzu nejak Angeline Jolie prijit na chut, herecky se mi zda absolutne nevyrazna a nebyt toho ze ji stovky casopisu oznacily za nej sexy zenu sveta tak bych ji snad ani neznal. S Larou Croft se trefila uplne mimo terc divackych ideii a znova mi dokazala ze nema cenu se divat na vetsinu jejich filmu. Akce nejaka byla,strileni taky ale to stezi muze stacit na kladne hodnoc eni tohoto snimku. Ja se nudil a proto za * ()

DaNQa

Mladá žena bojuje s nejakým robotom na život a na smrť... raz vyhráva, raz prehráva.. ale z jej jasných pohybov vidno veľké odhodlanie na víťaztvo. Boj stále pokračuje, ále už je jasné, že ona vyhrá, lebo je to Lara Croft.. Preslávená „vykrádačka hrobov“, dokonale vycvičená na boj s hocičím a pripravená vždy zvíťaziť... Super. ()

Bloodrayne

Tohle je naprosto úžasný film!! Lara Croft je vzorem pro všechny, holky, ženy… a nejspíš změnila dosti lidem život, sama jich pár znám a já patřím mezi ně! Úžasný, úžasný filmík – tak i hra! Konečně se díky tomuto filmu rozjeli strašně rychle nové a nové filmy, kde je hlavní hrdinkou žena! Do háje s filmy kde jsou „hrdinové“ chlapy! Tento film je naprosto úžasně natočen, nechybí mi v něm naprosto nic a Angelina Jolie - Laru ztvárnila naprosto bravůrně! Ani si nedokážu představit jinou herečku do tohoto filmu (proto mi hodně leží v žaludku Megan Fox, která by měla hrát ve trojce…) Lara Croft je naprosto úžasná jak herní tak filmová postava! Je chytrá, je sexy. Vlastním všechny hry co s Larou Croft vyšly a nemám ani slov jak bych je popsala! Angelina v tomt filmu prostě září! Nikdo by nedokázal to co ona! A nesouhlasím ani s jedním z těch negativních komentářů! Jestliže hodnotíte výkony které Angelina Jolie v tomto filmu předvedla (a že jich nebylo málo a byly úžasné!) ale když je hodnotíte velmi negativně, nachvilku se zamyslete – udělal bych já vůbec něco z toho? .. myslím že odpověď je více než jistá! Tento film byl naprosto ukázkový a Angelinu Jolie vyšvihl jak torpédo na vrchol slávy!! Je to opravdu úžasně natočený a Angelina zde podává 100% a naprosto úžasný výkon! Tohle je film, který pro mne znamená vše! Je to jeden z filmů na který rozhodně nedám dopustit! Kam se hrabe takový pan Indian Jones – taková kravina! Nebo nějaký Bond!! (Bonda jsem viděla jen jednoho a jen jedinkrát a to Dnes Neumírej – jen kvůli oblíbené herečce Halley Berry a bohatě mi stačil kousek a šla jsem od toho! To je ale strašná pí+++!!!) Kdyby film Lara Croft Tomb Raider byl jediným filmem na zemi, byla bych spokojená! Kdo tento film ještě neviděl (:-O) rozhodně na milion procent doporučuji jeho shlédnutí!! Nemám co víc dodat, ani jedna minuta mi ze života neutekla nadarmo!! Od 1. Do poslední minuty jsem se dokonale bavila!!! Chtěla bych dát klidně i milion hvězdiček, ale bohužel mohu max. 5 – 150%!!! ()

Smoldo56

Fenomén Lary Croft sa dostal aj na filmové plátna a ja ako asi najvernejší Larin fanúšik som ihneď zacítil že niečo nieje v poriadku. Po pozretí som vyvalil oči a mal chuť zažalovať filmový štáb za tento chabý pokus natočiť film a azda najslávnejšej archeologičke sveta. Hoci príbeh disponoval Lariným životom, dozvedeli sme sa viac o otcovi, o jej priateľoch, to čo robí Tomb Raidera Tomb Raiderom sa akosi nedostavilo. Akcia. Áno, boli tam nejaké tie akcie typu Lara vs. robot, Lara vs. muži, Lara vs..ale z toho som našiel maximálne dve lepšie akčné scény a koniec. Záporák bol dosť nevýrazný a rozuzlenie rovnako lacné ako celý scenár. Jediné plus by som dal Angeline, ktorá asi jediná pochopila pointu Lary Croft a zahrala ju ako-tak dostojne. Tento film nemal vzniknúť, pretože tým trpia nielen netombraiderovci, ale aj zarytí fanúšikovia a z toho je mi nahovno. ()

Malignus

Dle mého názoru jedna z nejvydařenějších filmových adaptací počítačové hry, ale zároveň jen velice průměrný film, ve kterém není v dnešní době kromě Angeliny nic k vidění. Příběh se hodí spíše do 15 let staré počítačové hry, která nemá ambice uspět. Prostředí starověkého chrámu a bojové scény vypadají sice pěkně, ale to co funguje v počítačové hře nefunguje ve filmu (stejně jako Chris Barrie). Jako fanoušek počítačové Lary, který s ní rád prožíval její dobrodružství říkám: Tenhle film stačí vidět jen jednou a dost. ()

TOMASINI

Film mě zklamal. Alespoň jednu hvězdu získává jen díky tomu, že nejsem fanoušek fantasy akčních filmů a proto si říkám, že pro milovníky tohoto formátu má film nějakou cenu. Já jsem se nudil. ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)