Reklama

Reklama

Luba Skořepová

Luba Skořepová

nar. 21.09.1923
Náchod, Československo

zem. 23.12.2016 (93 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Luba Skořepová se narodila 21. září 1923 v Náchodě. Její otec byl uznávaným majitelem pily. Její původní křestní jméno, které jí dali rodiče je Libuše, ale i oni jí přezdívali zkráceným Lubo či Ljubo. I dnes jí nikdo jinak neřekne. Své dětství trávila u babičky v Podkrkonoší, kde v přírodě začínají její první představení, která hrála sama sobě a němému okolnímu světu. V náchodské taneční škole se pilně věnovala tanci a získala zde osvědčení k tomu, že tanec může… (více)

Zajímavosti (6)

Galerie (174)

Reklama

Herečka

Filmy
2010

Dešťová víla

2007

Český Honza (TV film)

 

Škodná (TV film)

2000

Cesta z města

1999

Nenávist (TV film)

1998

Milenec lady Chatterleyové (TV film)

1997

Ptačí král (TV film)

1995

Hazard

 

Malostranské humoresky

Reklama

Reklama

 

O kumburské Meluzíně (TV film)

1994

Příliš hlučná samota

 

Zapomenuté tváře (TV film)

1993

Hora jménem Andělská (TV film)

 

Nesmrtelná teta

 

Pozůstalost (TV film)

1992

Prague

1991

Tři poudačky (TV film)

 

Zálety koňského handlíře (TV film)

1990

Byli jsme to my?

 

O hloupé havířce (TV film)

 

Princezna Slonbidlo (TV film)

 

Takmer ružový príbeh (TV film)

1989

Bludiště (TV film)

 

Faust (TV film)

 

Něžný barbar

 

Rakovina vůle (TV film)

 

Sedm bílých plášťů (TV film)

 

Stačí stisknout (TV film)

1988

Amores de Kafka, Los

 

Most pro Kláru (TV film)

 

Naděje má hluboké dno (TV film)

1987

Ohnivé ženy mezi námi (TV film)

 

Opožděná vražda (TV film)

 

Půl pejska (TV film)

1986

Hlava plná slunce (TV film)

 

Pojďte s námi mezi bohy (TV film)

 

Černá punčocha

1985

Dobré světlo

 

Případ ukradených vědomostí (TV film)

 

Stalo se jedné neděle (TV film)

 

Zebra (TV film)

 

Čarodějky z Greenham Common (TV film)

 

Čarovné dědictví

1984

O líné Nitce a prstýnku s rubínem (TV film)

 

Stan (TV film)

 

Tlustý pradědeček (TV film)

1983

Darmošlap z Nemanic a princezna Terezka (TV film)

 

Evo, vdej se!

 

Kudláčkova metoda (TV film)

 

O hodném Fridolínovi a zlé Józe (TV film)

 

Rohy (TV film)

 

Záhada na sobotní dopoledne (TV film)

1982

Bláznivé jaro (TV film)

 

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Na semaforu zelená (TV film)

 

Smrt talentovaného ševce

 

Třeboňská pohádka (TV film)

1981

Kdo chce kam... (TV film)

 

Sluníčko na houpačce (TV film)

 

Člny proti prúdu

1980

Co je doma, to se počítá, pánové...

 

Nebojte se na Česnečce (TV film)

 

Něco je ve vzduchu

 

Přehlídka dobré pohody 1980 (TV film)

 

Sestřičky růží (TV film)

1979

Hodinářova svatební cesta korálovým mořem

 

Julek

 

Švec Janek v pohádkové zemi (TV film)

1978

Když kluci drží basu (TV film)

 

Lvi salónů

 

Šaty po tetě (TV film)

 

„Já už budu hodný, dědečku!“

1977

Na veliké řece

 

O líném Honzovi (TV film)

 

Padavka (TV film)

 

Volání rodu

1976

Hadrián z Římsů (TV film)

 

Hrající deštník (TV film)

 

Jakub

 

Nezbedná pohádka (TV film)

 

Preclíková válka (TV film)

1975

Sarajevský atentát

1974

Konec agenta č. 312 (TV film)

 

Krejčí Šajtle Dobrodruh (TV film)

 

Noc oranžových ohňů

 

Případ mrtvého muže

1973

Maturita za školou

 

Tři nevinní

 

Zlatovláska (TV film)

 

Zvony pana Mlácena (TV film)

1972

Bitva o Hedviku

1971

Bližní na tapetě: Tatínek (TV film)

 

Lekce

 

Sto dukátů za Juana (TV film)

 

Taškařice v atelieru (TV film)

 

Trapasy II (TV film)

 

Vodník z Kaňky (TV film)

1970

Pinocchiova dobrodružství II. (TV film)

 

Tvář pod maskou

1969

Bellevue (TV film)

 

Den sedmý, osmá noc

 

Přehlídce velím já!

 

Trapasy (TV film)

 

Velká orgie (TV film)

 

Zabil jsem Einsteina, pánové...

1968

Objížďka

 

Rekviem za kouzelnou flétnu (TV film)

1967

Pinocchiova dobrodružství (TV film)

1966

Doktor a běsi (TV film)

 

Spravedlnosti se meze nekladou (TV film)

1965

Odcházeti s podzimem (TV film)

 

Pink a Ponk se představují (TV film)

1963

Dirigent (TV film)

 

Handlíři

1962

Jejich den (TV film)

 

Kuře (TV film)

1961

Pohled do očí

 

Zločin na Volavčím jezeře (TV film)

1960

Vyšší princip

 

Všude žijí lidé

1959

Probuzení

 

Tanec kolem družice (TV film)

1958

Morálka paní Dulské

 

Zde jsou lvi

1957

Malí medvědáři

1955

Blázni mezi námi (studentský film)

 

Samota (TV film)

1949

Němá barikáda

 

Pan Habětín odchází

1948

Křížová trojka

1947

Podobizna

 

Portáši

1946

Právě začínáme

Seriály
2015

Stopy života

 

Nejhorší zánět (S01E10)

2012

Nejlepší Bakaláři

2011

Čapkovy kapsy

 

Soud pana Havleny (E05)

2010

Cukrárna

 

Firemní foto (E13)

 

Dort (E11)

 

Balvan (E09)

  více epizod (3)
2009

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Straka (S06E05)

2007

Příkopy

 

Dělová koule (E06)

 

Růža (E04)

 

Garáž (E03)

2006

Náves

 

Poslední láska (E10)

 

Komedianti (E08)

 

Nepožádáš pastýře svého (E06)

 

Hráč (E05)

2004

Náměstíčko

 

Stěhování (E10)

 

O rybáři a rybce (E09)

 

Vánoční dárky (E08)

  více epizod (7)
2001

Šípková Růženka

 

Konec pohádky (E10)

 

Bitva o kopec (E09)

 

Karlův most (E08)

1998

Motel Anathema

1997

Hospoda

 

Věštba (S02E03)

1994

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Abychom zdrávi byli (E05)

1993

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

 

Pan děkan mění názor (E26)

 

Rumburak kontra Fantomas (E25)

 

Výlet někam jinam (E24)

  více epizod (7)
1989

Případ pro zvláštní skupinu

 

Veronika a páv (E03)

 

Případy podporučíka Haniky

 

Milovnice dechovky (E03)

1988

Malé dějiny jedné rodiny

 

Přejděte na druhou stranu

 

Strom pohádek

 

Divoké labutě (E04)

1986

Hvězdy nad Syslím údolím

 

O krásných nožkách Anduly Bláhové (E01)

1985

Doktor z vejminku

 

Půjčka (E07)

1984

Die schöne Wilhelmine

 

Pihulka a Kaňka

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Recepce (E13)

1980

Arabela

 

Civilizace si žádá své (E09)

 

Rumburakova pomsta (E02)

 

Dnes v jednom domě

 

Domov jménem Praha (E09)

 

Chybujícím neodpouštěti (E07)

 

Holka do deště (E06)

 

Radostné zlézání katedrály (E05)

 

Luzie, der Schrecken der Straße

1979

30 případů majora Zemana

 

Růže pro Zemana (S03E10)

1977

Třešňová babička

1976

30 případů majora Zemana

 

Kvadratura ženy (S02E05)

 

Der Knabe mit den 13 Vätern

1975

30 případů majora Zemana

 

Loď do Hamburku (S01E09)

 

Beránci a čert

 

Chalupáři

 

Svatba (E11)

 

Kapřín (E10)

 

Romeo z autobusu (E07)

  více epizod (3)
 

Des Christoffel von Grimmelshausen abenteuerlicher Simplicissimus

1972

Duhový luk

 

Štědrý večer (E11)

 

Úsměvy světa

 

Stephen Leacock (E05)

1969

Hříšní lidé města pražského

 

Kaprova smrt (E10)

1968

Hříšní lidé města pražského

 

Malý a velký vrah (E02)

 

Přísaha (E01)

 

Klapzubova jedenáctka

 

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 1 (E01)

1967

Pinocchiova dobrodružství

1962

Tři chlapi v chalupě

Dokumentární
2017

Sama

2015

40 let s Chalupáři

2013

Obdarovaná (TV film)

 

Příběhy slavných (seriál)

 

Konec starých časů (S13E07)

 

Elegán ve fraku (S13E04)

 

Milovník života (S13E03)

2011

Tajemství filmových hvězd (TV film)

2010

Neobyčejné životy (seriál)

 

Luba Skořepová (S02E17)

 

Příběhy slavných (seriál)

 

Sukovitá duše (S11E08)

 

Tatíček profesor (S11E05)

2009

Příběhy slavných (seriál)

 

Portrét krásné Dámy (S10E05)

2008

13. komnata (seriál)

 

13. komnata Luby Skořepové (S04E04)

 

Příběhy slavných (seriál)

 

Cesta do hlubin Lálovy duše (S09E15)

 

Saša (S09E13)

 

Bouše, Bendl, Cvach a další (S09E09)

2006

Příběhy slavných (seriál)

 

Všechny bitvy Zdeňka Štěpánka (S07E03)

 

Velký mistr malých rolí (S07E01)

2005

Příběhy slavných (seriál)

 

Dva chrámy Josefa Kemra (S06E10)

2002

Příběhy slavných (seriál)

 

Byla jsem na světě (S03E10)

2001

Jdu, nevím kam, ale těším se (TV film)

 

Příběhy slavných (seriál)

 

Život za lásku (S02E01)

Divadelní záznam
1999

Mydlibaba

1995

Rok na vsi

1989

Deník ničemy

1982

Jako bychom se ani neznali

 

Kočičí hra

1979

Zadržitelný vzestup Arthura Uie

1967

Dům doni Bernardy

1959

Smrt obchodního cestujícího

Krátkometrážní
1998

Cizinci v čase

1997

Bakaláři 1997 (seriál)

 

Brýle (E18)

1991

Babička a dědeček (TV film)

1990

Čtení (TV film)

1987

Básník (TV film)

1984

Bakaláři (seriál)

 

Štěstí (S13E09)

1983

Bakaláři (seriál)

 

Zázračný lékař (S12E37)

1980

Bakaláři (seriál)

 

Pyžamo (S09E16)

 

Den samých začátků (studentský film)

1978

Bakaláři (seriál)

 

Jožin (S07E12)

1974

Náš furiant

1948

O malých pro velké

 

Žijí mezi námi

Host

Ovládací panel

Fanklub

(36)

Reklama

Reklama