Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

kingik

Myslbek by se jistě zaradoval z toho, jak byl film sochán. Ovšem velikým myslitelům tenhle film vystavuje rovnou stopku. Pokud tedy rádi racionální stravu, protentokrát to nechte raději na filmu, co vám naservíruje. Nebude toho málo, zkuste hltat Hopkinse, zajímavě koncipované dialogy, posléze vás určitě příběh zaujme a vtáhne. Sešlo se zde totiž nebývale luxusní obsazení. Začnu Abbie Cornish, jejíž luxusní kůzlátka uvězněná v halence vydatně mečí, mečí na Jeffrey Deana Morgana, jejího kolegu agenta, který raději obětuje vlastní život po zjištění, že jim z jejich zajetí nepomohl, po hodině filmu bude zastávat těžkou fachu Colin Farrell, ten ale raději vraždí churavějící lidi. Ale největším tahákem i tahounem je charismatický Anthony Hopkins v roli geniálního psychotronika. To jsou přesně role pro něj. Zřejmě díky jeho produkci i účasti se podařilo udělat z filmu "áčkovější" záležitost. Důležité je, že všichni hrají s chutí. A na výsledku je to znát. Režijně je film vypiplaný. Afonso Poyart se rozhodl vsadit na efektní režijní vedení, podpořené příjemnou vizuální stránkou. A rating R se postaral o delikátní nechutnosti, s nimiž se neplýtvá, určitě nepřesahují víc, než je nezbytně nutné. A naprosto delikátní jsou psychotronické vize, v nichž probleskuje blízká budoucnost. A bylo neméně zajímavé sledovat, jaký zvrat bude v osudech postav bezprostředně následovat. Poměrně odvážné bylo proti sobě postavit dva geniální psychotroniky, jedním je Hopkins, to je klaďas, tím druhým je sériový vrah Farrell, a čekat, kdo z nich bude mít navrch. Celé to graduje, čekáte, že kůzlata Abbie Cornish zamečí, ovšem kozy předvede jiná herečka, tak alespoň něco z té bio farmy zavítalo, nechybí několik úmrtí i erudovaný výklad záhad z úst toho nejpovolanějšího. Film určitě připomene i jiné dávné kousky z kategorie thriller, jenže zde sehrává významnou roli mystično, které příběh hází do jiného diváckého světla. Jedná se o působivý a zajímavý napínák. A pokud přemýšlíte až příliš racionálně, tenhle thriller můžete s klidem vynechat. 8/10 ()

sochoking

Mno , natočiť ''dvojku'' Sedmičky , tak to chce poriadne gule. Hoci sú tieto trileri o masových vrahoch už všetky pomaly na jedno kopyto, tento ich má. Dvaja spešl agenti nemôžu dolapiť chlapíka , ktorý okrem mŕtvych tiel nezanecháva za sebou žiadne iné stopy a tak poprosia o pomoc týpka - medium, ktorým je starý Hopkins , aby im trochu helfnul z núdze. Avšak podozrivý, zdá sa, má v rukách silnejšie tromfy. Na kultový Se7en sa to nechytá síce, ale veľmi rád si to ešte raz dám. Špeciálne kôli jednej ''umeleckej'' vražde. [ 26.9.2015 @ vue cinema, Redditch, UK ] ()

Anderton

Tento takmer neznámy triler mohol byť hitom v deväťdesiatych rokoch, prípadne na prelome tisícročí. Lenže podobných témat sme sa práve v tomto období prejedli a tak scenár pre plánované pokračovanie Sedem dopadol ako pásový výrobok, ktorý na nás akoby vykukoval z deväťdesiatok. Nápad by tu bol, dokonca aj nejaký ten filozofický presah, lenže v tuctovom komerčnom spracovaní sme tak na úrovni Bone Collector. A opäť, to už v desiatych rokoch, kedy sa ráta mindfuck a puzzle prístup, nemôže ohúriť nikoho. ()

Frajer42

Spoilery! Vždy rád narazím na film, který se vydá svojí cestou a má snahu být originální. Na tento jsem narazil proto, protože jsem byl zvědavý na Negana z Walking Dead a rovněž jsem si chtěl připomenout, že Hopkins je stále ještě mezi živými. Bohužel, ne vždy toto setkání skončí úspěchem. Vystavět thriller na tom, že má těhotný Hopkins vidiny do budoucnosti, to se mi rozhodně nezdá být podařeným záměrem. Dedukce je sympatická věc do té doby, dokud se jedná o dedukci na základě nějakých vnějších vjemů. To, že se někoho dotknete a ve vteřině znáte jeho životní osud není dedukce, nýbrž volovina. Díky této volovině ovšem tvůrci mohli vystavět poutavou zápletku o milosrdném vrahovi, který likvidoval výhradně lidi, které čekal nehezký osud v souvislosti s jejich pochmurným zdravotním stavem. Na paškál si poté snímek bere myšlenku, či má smysl zastavovat vraha, který vraždí proto, aby dopřál svým obětem důstojný odchod, což je rozhodně cool myšlenka, kterou se nemůže pochlubit každý film. Krajně iritující byly všechny artově laděné zpomalené prostřihy, kterých bylo opravdu brutálně moc. S přimhouřením oka a přihlédnutím k originalitě dávám slabší dva kusy. ()

DwayneJohnson

První půlka, nebo chcete-li hodina se dala prežít celkem v poklidu a ve zdraví. Bylo to napínavé, oba policisté se vzájemně slušně doplňovali a s Anthonym, který dokáže i z hovna uplést bič, jsem to dokonce já naivka viděl na čtyři hvězdy. Chyba lávky! Jakmile se totiž ve filmu objeví Colin, je všeho výše zmiňované pryč a tak už jen čeká bolestné čekání na konec, který mě po dnešním vydatném obědě rozhodně neuspokojil. Ve výsledku je Solace veskrze průměrná krimi a kdyby nebylo Hopkinse, šel bych možná ještě níž. S úcty k jeho filmovému mistrovstí to rozhodně neudělám. Možná až jindy. ()

Chrustyn

I přes slušné obsazení a počáteční vydařenou atmosféru se ve výsledku jedná o dost nevýrazný thriller, který navíc ke konci přejde do jednoho velkého wtf, které prakticky nedává smysl. ()

korbitch22

Poslední dobou pozoruji jeden velký nešvar a to obsazování docela zvučných jmen do kriminálek napsaných podle druhořadých televizních scénářů.Solace měl být možná pokračováním pro mě neskutečně přeceňovaného blábolu 7even, možná je ve finále i trochu zábavnější, ale jinak je to jak celovečerní díl televizního seriálu.Hlavně předvídatelnost děje je opravdu ubíjející.Už mě nebaví vědět hodinu a půl do předu jak film dopadne a každou scénu si říct 30 vteřin předtím, než v ní má dojít k ''překvapivému'' zvratu.Např. ve scéně výslechu jsem okamžitě řekl, že dotyčný je buzerant a svou ženu nezabnil a řekl sem to o minutu dřív než Hopkins...na kterýho byl dlouhýýý záběr, který měl asi vybudovat napětí.Stejně jako vám po pár minutách dojde, SPOILER... že hledaný je jen lepší verze samotného Sira a tímhle je bohužel protkaný úplně celý film.Tudíž vám zbyde mírna zábavnost v podobě herců i když Hopkins už to sám neutáhne a dvd žabař v hlavní roli Morgan je už dávno synonymem pro béčkovou výprodejovost.Nečekoval jsem ani reklamy na film či upoutávky, ale pokud chtěli tvůrci hrát na tajemnou strunu kdo že to je vrah, obsazením Farrella se jim to určitě nepovedlo, jelikož je to stejný castingový fail jako Jeff Daniels v Blood Work, pokud ovšem šli do toho s tím, že ho prezentovali jako vraha od začátku, tak mu bohužel scénář nedovolí vůbec nic předvést a jeho vrah nemá žádné charisma.Jedna z mála věcí které člověk od Solace nečeká je důvod vrahova řádění, ale bohužel i to si po pár sřípkách řeknete nakonec dřív, než to nahlas vysloví sám velký Lecter.Na jeden večer to možná pobaví, ale ve finále je to tak hloupé, naivní a neskutečně předvídatelné, že se spíš po skončení s úsměvem na tváří dáte na psaní Hollywoodských scénářů, protože takovou naivní pohádku sesmolí každý kokot.50%. ()

Arsenal83

Vraj pôvodný zámer bolo urobiť z toho pokračovanie supertrháku Sedem. Potom to zmenili. Asi rýchlo zistili, že toto nie je ani dvanásta odmocnina zo sedem. Hopkins až príliš pripomína Lectera, režijný kaliber deravý ako výfuk na embéčke, scenár namiesto stmeľovania a väčšej dynamiky dej rozbíja. Koniec absolútne očakávaný, nikoho prekvapiť nemohol. ()

honajz

Souhlas s verbalem. Chvíli to vypadá jako slušně mysteriózní film, kde jsem leknutím nadskočil hned v prvních 10 minutách, aby se z toho nakonec vyklubala depresivní vztahovka, ozvláštněná soubojem mentalistů a scénami jak z Next s Nicolasem Cagem. Navíc jsem měl podivný pocit, že na koho sáhne, ten je nevyléčitelně nemocný nebo posedlý nějakou obsesí, až to vypadalo, že nežijí na světě živí, zdraví lidé bez psychických problémů. Jinak téma je nakonec jasně čitelné, jen celou dobu mate náznaky a obrazy, jež se spojí ke konci - ale nějaké velké finále z toho fakt nevzešlo. Jinak mi přijde jako podivná a naivní představa, předávat jako mlaďoch nějaký job starci nad hrobem. ()

Ivoshek

Asi spis 3 než 4, ale budu hodný, protože jsem to dokoukal a skoro ani neusnul. Má to nápad, fajn herce a zajímavou zápletku, ale pointu bych si dokázal představit i lepší. A jinak to, ze ho najdou podle jména udaneho pro registraci zbraně (kterou pak vraždil), když jinak je super opatrný, to je proste blbost, resp scenatistova lenost. ()

TheEvilTwin

Nápaditý mysteriozní thriller o detektivovi, který má vize budoucnosti a vrahovi, který je na tom stejně. Herecké obsazení bylo slušné a první polovina filmu měla solidní náběh na skvělou detektivku, Antonín Hopkavý je v roli úžasný a zajímavý, Farell taky nebyl špatný, ale až tak mě neoslovil. Problém byl ve druhé půlce filmu, která byla taková uspěchaná a trochu horší a finále takové nijaké a nevýrazné, což je velká škoda, protože tenhle snímek měl na daleko, daleko víc. Pořád se ale jedná o originální thriller, na který sice člověk po půlroce zapomene, ale dívat se na to dalo. ()

Thomick

Námět už jste někde viděli (a ne, nebylo to v Se7en), Hopkinsovu nadpřirozeně obdařenou postavu v docela normálních reáliích zřejmě taky, béčkovou režii a céčkovou hudbu si hádám rádi odpustíte, a co teda zbývá dál? Falešná drsňačka v podání Abbie Cornish (neustále huláká jak na lesy, že by z ní člověk skoro měl respekt, a potom si takhle na pohodu vyjde z baráku pronásledovat zločince... no WTF?) a Farrellovo pozdní osvěžení zoufale odumřelý scény. ()

SOLOM.

Dosti rozporuplný mysteriózní thriller – drama. Příběhově to zas tak špatné není a líbila se mi samotná tvůrčí myšlenka, jen to provedení místy dost pokulhávalo. Našla se tu celá řada velmi slušných momentů, atmosféra taky nebyla nejhorší – stejně tak herecké výkony ústřední čtveřice. Bohužel je tu i dost slabých a zdlouhavých pasáží, které mě tolik nebavily. Po trikové stránce se ale tvůrci docela vytáhli – ty zpomalené pasáže a pohledy do minulosti – přítomnosti (super). Já bych osobně klidně ještě více přitvrdil, leč nestalo se. Jako ztrátu času to však určitě nevidím! ()

JASON_X

Dlouho jsem si mlaskal a liboval, jak skvělá je tahle těžkomyslná a parapsychologická kriminálka a jak moc mám rád tenhle filmový žánr, užíval jsem si zajímavý příběh a scénář, užíval jsem si výborného Hopkinse i dobře zahranou blonďatou agentku, pomalu jsem si připravoval pětihvězdu... aby pak ale přišel nepochopitelně zmatený a pomatený konec s nechtěným komikem Sagvanem Tofim Farrellem, který mžikem spláchl do hajzlu celou předchozí pilně budovanou melancholickou atmosféru, a aby navíc chvíli nato sentimentální konec podělal i ten zbytek oné příjemné zádumčivosti, kterou nestačil podělat Farrell. Poděláno jest. ()

Morholt

Na Sedm to sice nedosahuje, ale jenom o kousek. Chybí především trochu temnější atmosféra, nicméně jinak má Solace všechno, co od mysteriózního thrilleru očekávám plus něco navíc v podobě vytříbených konverzací. Písnička s obětmi nedobrovolné eutanázie je sice trošku ohraná, nicméně charakter a schopnosti kriminalisty a vlastně i vraha tady působí svěže a nadpřirozený prvek přirozeně. Velikánským plusem je samozřejmě obsazení, kterému vládne dle očekávání Hopkins, jemuž zdatně sekundují Morgan, Farrell a především Abbie Comish. Ta mě bavila. Poyartův předešlý film na mě dojem neudělal, ale tohle se mu povedlo. 90% ()

Lucasion

Básník by řekl: "Dobře obsazená blbost." Pravda je, že Hopkins, Farrell a Dean Morgan by měla být skoro sázka na jistotu. Ovšem, když někdo chce profláklý scénář a přiblbý konec. Tak holt má příblblý konec a profláklý scénář. Solace si hraje celou dobu na ultra temný, drsný a geniální thriller. Ve výsledku se z něj vyklube obyčejná a předvídatelná bizardnost. Hopkins má nadání předvídat. Vraždy mají stejný podpis a tak jako bývalý talisman FBI pro řešení těch největších případů je Hopkins znovu povolán, aby našel vraha. A tak film funguje na principu jedné epizody Akt X (nebo Supernatural, chcete-li). Zklamání pak přichází ve chvíli, kdy zjistíte, že vaše tušení je správné a celé to velké finále jde do kopru. Dlouho jsem neviděl, že by mě film svým koncem tak moc naštval. Závěr je totiž tak neskutečně pitomý, že ať už by byl celý film napínavý jako prvních dvacet minut, tak stejně to bude celý promarněný film. Herci ať hrajou sebelíp, hraje sebelepší hudba, tak stejně si film hraje na to, co ve skutečnosti není ani zdaleka. Škoda, začátek byl vážně slibný. (40 %) ()

Khalesi

V podstate to zvládli na pomerne dobrej úrovni. Jediné, čo ma tam iritovalo a posobilo zbytočne lacno, boli tie podivné zábery vízií, ktoré asi mali dodávať na umeleckom dojme, ale na koniec vyzneli úplne opačne až gýčovito. Pri takomto hereckom obsadení už divák očakáva určitú kvalitu a takéto zbytočnosti skutočne nie sú nutné. Pán režisér by sa mal naučiť, že menej je niekedy viac. Bonus- interiéry nádhera! ()

Lacike

Ambiciozny mix zanrov a tem, co podla mna filmu uskodilo, kedze jednotlive linie spolu neladia a ziadna z nich nema dost priestoru, aby sama o sebe vynikla. V prvej polovici sa to tvari ako drsny thriller typu Sedem zbytocne obohateny o nadprirodzene schopnosti jednej z hlavnych postav, aby sa to po odhaleni motivu vrazdenia pachatela preklopilo do povrchneho moralno-filozofickeho dojaku. Strasne ma iritovalo, ze tam kazda postava bud zomiera alebo ma pribuzneho, ktory zomrel, co sa dokonale hodi do pachatelovej skladacky. Dalej ma stvalo, ze nadprirodzene schopnosti jak pachatela tak doktora su nejasne stanovene a ich predpovede sa vyplnuju a zaroven porusuju podla toho ako sa to prave hodilo scenaristovi. Keby sa na ne uplne vykaslali a co najskôr sa film venoval kontroverznemu motivu pachatela, aby ho prebral do hlbky, tak z toho mohol byt pôsobivy film, ktory by divaka donutil k zamysleniu. V tomto prevedeni to je beckova povrchna kriminalka, ktora v ziadnom ohlade neprekroci hranice priemeru. 5/10. ()

6thSun

Potenciálně nabušený námět, který musel na papíře vypadat skvěle (což zdůvodňuje hvězdné obsazení), a taky ještě v půli filmu drží diváka v příjemným napětí, se v závěrečné třetině začne drolit v rozbředlou scénáristickou kaši (asi se tři pisálkové nedokázali domluvit), až to začne být celý k smíchu. ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)