Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

McMastamind odpad!

Tak takhle nějak si představuji shit. Totální odpad. Takovéhle typy snímků by měl nekdo konečně zakázat Čechům točit, protože jestli přijde ještě jedna Expozitura, nebo Kriminálka anděl, tak půjdu a budu střílet. Zoufalé herecké výkony (v případě Vagnerové přímo tragické), sterilní rádoby tvrďáctví, odporný scénář i režie, hudební doprovod na blití. Chcete víc? Moji rodiče, kteří jsou opravdoví vyšetřovatelé se na to koukají jako na dobrou parodii. Parodii skutečného podsvětí. ()

Týnidlo

Potenciálně naprosto skvělý příběh, navíc podle pravdy. Scénář, no, hrůza. Když už to vypadalo, že by to mohlo být vcelku snesitelné, tak se někdo rozhodl, že to děsně přepískne (akce) a nebo děsně "přehepyenduje" a jejich romantická struna byla prostě hrozná. Ale to, co předváděli herci, to bylo něco tak otřesného, že bych brečela! Dolanský mi vždy přišel jako dobrý herec, ale jeho zvláštní výbuchy vzteku? A šílené pohledy?? Jašków, Zedníček, Bydžovská - v pohodě. Ale co tam předvedla Vágnerka, to nechápu, jediný její herecký umění bylo řvaní a prskání kolem sebe, samozřejmě včetně šíleného přerývaného dýchání a že tohle byla ta "kráska", tak o tom teda silně pochybuji:D. A ta její chůze, wtf????! Z toho příběhu mohli vytřískat tolik, že to všechno nakonec skončilo v pomyslném koši. Opravdu škoda. ()

kubilov

Strašlivě vážně se tvářící kriminálka na motivy případů z pražského podsvětí. Vagnerová je moc fajn, dobře se na ní dívá a její hraní taky není z nejhorších, jenže co jí to kurva vybrali za tým!? Ukrajince z nejbližší stavby, starou Bydžovskou, který jsem fakt nežral, že aspoň trochu tuší co na tom počítači hledá a další převážně béčkový a vysloužilý herce, jejichž "profesionální poker face" byl spíš úsměvnej. Ve stejným žánru dávam předsnost Kriminálce Anděl. ()

Ivoman

No jako jo, snaha by byla, ale pane Klímo, tohle by šlo líp a svěžeji. Co takhle 16x 45 minut ? To bych viděl na svižnější a záživnější tempo. Například z důvodu, aby člověk měl s hlavní hrdinkou sympatie a ne aby se mě po roce po seriálu vybavovala její jediná tisíckrát řečená věta, tím jejím hrozným hlasem : JMENUJU SE TEREZA HODAČOVÁ A KDYŽ VÁM ŘEKNU, ŽE JSEM POLICAJTKA, NEBUDETE MI TO VĚŘIT  A upravuju, vrací se mě to i po deseti a více letech. A to jsem opravdu seriál viděl jednou ... ()

JackBurda

24 hodin na český způsob. I když méně kvalitní. Příběh je správně temný, akce je málo, ale je slušná a hlavní hrdinka, zločin nesnášející Tereza je sympatická. Jen mě neuspokojilo finále seriálu, ale už jsem viděl horší. Ovšem, v české seriálové tvorbě, je to hotový klenot. ()

ostravak30

Je zbytečné posuzovat tu zbytečnou omáčku kolem. Mě zaujaly především tři věci. Za prvé, že se jedná o první akční seriál s výbuchy a napětím do úplného konce, za druhé, že se na seriálu podíleli J. Klíma, J. Kroupa a R. John, kteří převedli na obrazovky skutečné kauzy a za třetí, že se jedná o první český seriál, který byl prodán do Ameriky, byť v podobě adaptace. To už o něčem svědčí. Tak jako tak právě těmi kauzami, na které seriál upozorňuje je velkou raritou v Česku. Takových seriálů by naše země potřebovala víc. ()

mirkath1

Kdo angažoval Vagnerovou by měl dostat pěstí. Je nemožná. Seriál  s jinou herečkou by byl super. Naštěstí to zachraňuje Jaškow ,kterému přidělenou roli věřím. 75% Jako hlavní postavu bych si dovedla představit Ivanu Chýlkovou. ()

DandaPiper

Tak jsem viděl první díl úžasného seriálu "Expozitůra" ...teda alespon´ nás tímhle krédem krmili ve VIP Zprávách. Jakožto seriál takovej, českej ...je to docela uspokojivá, nebolestná a v porovnání s těma všema Ordinacema, Ulicema a Cestama Domů ( tři největší frky v seriálové historii ...nejen té české ) je to opravdu nezávadná podívaná, ale ...ve VIP Zprávách také milá robotka Ivanka Gottová povídala, že prej na hlavní herečku byl snad nejdelší konkurz, jakej kdy filmaři a scénaristi a všichni příslušnící "Expozitůůůůůry" viděli. A tak se nabízí otázka. Ty holky co chodily na ten konkurz ....byly to takový šílený dřeva, že v nich hlavní představitelka tak vynikla, anebo to už všichni ve finále vzdali a vzali další na řadě? Hana Vágnerová je hezká holka ...docela, ale jako herečka by se už mohla zbavit toho neustálýho, kolem sebe šířícího dojmu, že je emancipovaná, tvrdá a že ti/mi jednu klidně natáhne ....no alespon´ ve mně vyvolává tento pocit už z dalšího vyníkajícího dílka jménem "On je Žena". Dokonce i sem se hodila líp. Ale jak říkám, Ti herci/herečky jsou tak akorát českej průměr, stejně jako "seriál" ( je mi až hanba to takhle nazývat ) samotnej. Zuzana Bydžovská má podle mě navíc ...ale jak říká s radostí můj táta ....je krize:D ()

jakoby

ja proste nemam rada tyto vekslacko silacke majitele bordelu a doufam ,ze se stakovyma nikdy nesetkam.A Maros Kramara za strizliva nesnesu. Nevypada to tak hrozne i kdyz to nevypada ani moc cesky. ()

Dave_ff odpad!

Nova to samozřejmě prezentuje jako něco ojedinělého, drahého, náročného a skvělého, ale ono to je běžné, lacině vyhlížející, primitivní, směšné a nevím co ještě... Obzvláště výkony některých herců, potažmo i role, které jim autoři vymysleli (pokud autoři vůbec dokázali přemýšlet), v některých případech působí extrémně směšně! ()

heavy66

nechci Terce Hodačové stahovat kalhotky, když Český Brod je ještě daleko, ale zatím je to nuda, navíc přiotrávená neustálými hádkami obou hlavních představitelů. Po několika dílech přidávám hvězdu, místy je to celkem napínavé. ()

werous

"A tak se sešlo pár chytrých hlav z čsfd a dali tomu nálepku odpad.. Kdybych před vás postavila dva seriály, ale dva naprosto stejné seriály a o jednom z nich vám řekla, že je z USA Tak který by pro vás byl lepší, co? ..Samozřejmě ten Americký." Tak asi takhle to vypadá i tady na "seriózním a objektivním" webu. Všechno co je český, je i automaticky strašně špatný. Neříkám, že Vágnerová je šťastná volba. Ale prostě tak špatný a komický, jak tu všichni tvrdíte to fakt není. A jednou se střízlivý a objektivní podívejte i na ty super americký seriály, kde z toho frajera u výslechu stříká tvrďáctví i z televizní obrazovky.. To vám komický a úsměvný nepřipadá? Mě až příliš často.. ()

Toxie

Vágnerová je fakt tak mizerná, že to nemá obdoby!!! Já tomu projektu věřil, ale po čtvrtém díle KONEC. Začíná Dexter 6, Walking dead 2, Boardwalk Empire 2, Fringe 4, tak proč takovou blbost sledovat???? Třeba mě někdo přesvědčí o opaku a já to dosleduji a momentálně na to nemám síly. ()

Stauff

Při sledování jednoho dílu tohoto seriálu jsem usnul. Předpokládám, že nebylo záměrem tvůrců, uspávat diváky, ale možná to bylo lepší, než to dokoukat. ()

Kapka68

Seriál Expozitura vypráví o jednom z největších (promiňte to slovo) průserů české policie - o Berdychově gangu. Scénáristé Klíma a Kroupa si dali na seriálu opravdu záležet a při sepisování scénáře, si pozval opravdové "účastníky" této akce. Jelikož je seriál z většiny podle skutečné události, člověku až mrazí co se v podsvětí a v české policii dělo/děje. Myslím, že výkon Vágnerové vůbec není špatný a ostatní herci (co si budeme povídat Dolanský, Kanyza, Zedníček a další nejsou žádná "béčka") hrají také výborně. Nechápu komentáře typu, zoufalé, komedie, explozitúra apod. Pro mě jeden z nejlepší českých seriálů! (98 procent) ()

Nowasek22

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele "hirnlego". Neskutečný divadlo v podání herečky - neherečky Vágnerové. Snaha o napětí každou vteřinu a vsazení této herečky do každého případu tak, aby jí někdo unesl na mě působí neskutečně směšně. ()

Toumyk

Poměrně zajímavě se vyvíjející zápletka a na to že to je "novácký" dílo i nějaká kvalitní akce se tu najde...rozhodně stojí za to sledovat. ()

haribo11

... a to to vypadalo tak dobře... Námět víc než senzační ale provedení k pláči. Vagnerova je neskutečně otravná... škoda... ()