Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

b.GelF

Vyjmenujte deset českých detektivek z posledních dvaceti let, které měli alespoň trošku spád a drobet toho neotřelého nápadu. Neříkám, že je Expozitura nejlepší detektivkou všech dob, to rozhodně ne, ale s přehledem setře kdejakou detektivku, kterou dnešní televize vysílaji (ano, doopravdy je to "televizní seriál"). Kriminálky typu Las Vegas, New York a podobně, na to se nedá koukat - všechno je to podle jedný šablony akorát s obměnou herců a hudby. Expozituře držim palce (ať už to točil kdokoliv), první půlka vypadala dost dobře, herecké výkony taktéž! ()

Zabiak

Na české poměry je to hodně dobré, příběh je napínavý a velice zajímavý jelikož se nás týká. Akční scény slušné. Největší slabinou je Vagnerová, které tvrďáctví prostě nesedí a není uvěřitelná i když v pozdějších dílech se zlepšuje. Bohužel produkce TV Nova se tu neodpouští, proto zde má seriál tak špatné hodnocení. U mě nadprůměr. ()

bron

Těžko chápat některé komentáře, některá hodnocení. A mám na mysli ta nízká. Zdá se, že mnoho lidí opravdu plive na novácký seriál už jenom z principu, asi chtějí být víc in, možná si chtějí dokázat, jak skvělí jsou to kritikové. Z komentátorů, kteří okolo sebe hází výrazy typu "je to sračka" nebo "dívat se na to je tristní, poslouchat to je hnus" se ale žádní velcí kritici nestanou. Zajímalo by mě, jestli viděli z Expozitury více než 5 minut. A pochybuju o tom. Tolik na úvod. Já jsem si vždycky myslel, že u nás takové věci neumí nikdo točit. Ale mýlil jsem se, až běda. Je vidět, že když se do něčeho naleje kupa peněz, jde to taky. Podobně kvalitní český seriál, pokud se týká akčního žánru, na obrazovkách možná ještě nebyl. Netýká se to všech dílů (ale neviděl jsem ještě žádný seriál, kde by byl každý díl bezchybný), ale většiny určitě. Ano, některé rádoby drsňácké výroky (obzvláště v doprovodném komentáři Hany Vagnerové) nepůsobí přirozeně. "Když vám řeknu, že jsem policajtka, asi mi nebute věřit", to občas leze trochu na nervy. Ale těch pár vteřin s chutí přetrpím. Vím, že dál mě čeká dobrá akce (v Čechách se točí snad první napínavé honičky a přestřelky), dobré herecké výkony (skvěle hraje Jašków a Čmaňovi bych nevěřil ani pozdrav), napětí. Mnohé z toho jsem v české produkci viděl prvně. I proto 80 % ()

TradeMark

Při obsazování rolí kriminalistů šlápl někdo totálně vedle. Nejvíce mě irituje přehaně drsná Hana Vágnerová, která působí až komicky a celý seriál pohřbívá. Dále pak , jako člověka znalého policejního prostředí a metod, některé odborné věci, které jsou hoooodně přehnané. Jedna hvězda ()

k.rakonos

Spolu s Vyprávěj pro mě nejlepší seriál od r. 1989. Nechápu negativní hodnocení, i Hana Vagnerová hraje dobře a její nakřáplý hlas mě tedy rozhodně nevadí. Výborný scénář, velmi dobré herecké výkony, napínavý děj. A mrazí z toho, že to je natočené dle skutečnosti a z toho, že Berdychův gang, jehož členové seděli v kriminále v Rýnovicích u Jablonce, tak že jsou víceméně všichni již opět venku. Vzhledem k tomu, že v ČR je mafie prorostlá s politikou a je zde čím dál větší korupce, tak by se daly témata k natáčení brát asi dál na další díly. Jediné negativum vidím v extrémním množství reklam, které tříští děj a reklamy poseté je i vysílání zpětně na netu. ()

Fisik

Bohužel jsem nevydržel ani první díl. Obrazově je to zpracovaný celkem hezky, ale zbytek je bohužel odpad. ()

Marčus

Z mého pohledu seriálu prakticky nic nechybí. Jednotlivé díly jsou solidně herecky zvládnuté, nabízí napnutý a uvěřitelný děj a jdou z bodu A do bodu B. 85 % ()

Ospalek

Nova si prostě myslí jak moc skvělé seriály tvoří... Spousta upoutávek na to, jaký to bude trhák. Celkově jsem viděl asi jeden díl a chybí tomu spousta šmrncu a akčnosti. Proto si myslím, že kdyby Vagnerová chtěla dobýt Hollywood tak by víc "makala". ()

LOVIT

ve srovnání s ostatní produkcí nadprůměr, seriál mě zatím stále baví sledovat, uvidíme jak to nakonec dopadne ()

WiLLsTeiN

na české poměry bezkonkurenční počin, který snad naší novodobé seriálové tvorbě zachrání pověst (kriminálka Anděl a podobné kraviny) jen škoda, že do hlavní role postavili oteklou ošklivku, která o hraní neví asi nic, mluví se sykavkama strašně nesrozumitelně a celému seriálu její obsazení jen škodí...zato Robert Jašków velice, ale opravdu velice překvapil a vypadá to, že se z něj klube naše nová, česko-polská hvězda :) v komentářích ostatních několika uživatelů je často zminováno, že i ostatní herecké obsazení je špatně zvoleno..co byste asi chtěli? aby v televizi běhali vylepaní hromotluci s bezzubým úsměvem??? asi by nebylo na co koukat....Zedníček s Dolanským byly určitě kvalitní volba. ()

alexcz78

Při prvních dílech jsem si říkal, že se konce nedožiju. Ta příšerná znělka a hudba a .... Mno, teď jsem dokoukal 15. díl a musím říct, že žiju a v pohodě. Určitý věci mi už ani nepřijdou a užívám si jeden z nejlepších seriálu poslední doby v cz produkci. Od šestého dílu to nabralo směr a spád. Herci jsou v pohodě a držim jim palce. Prostě nečekám kvalitu za x milionů dolarů a výsledek v podobě 24 hodin a dostanu na český poměry kvalitu hodnou sledování. A když si vezmete, že to není vytahaný usmrkaný něco z rukávu, ale je to víceméně podle pravdy, tak občas zamrazí. ()

Puchyr

Expozitura: Tak si to zrhneme - Proč nemá alespoň 70%? To nevím, co je na něm špatného? Čr nebo snad Nova? Musim říct že zpočátku jsem mu moc nedějí nedával, ale řekl jsem si že hodnotit seriál po třech do konce po první epizodě jako většina blbečku zde je blbost. Já sám jsem čekal na dovršení 16.dílu, abych mohl učinit závěr. Tohle není kriminálka Miami kde co epizoda to případ. Je to prosím jeden velký celek, a tak k tomu musíme přistupovat ne. Navíc Nova má přece nejlepší projekty. Zkuzte to porovnat z konkurencí. Když samozřejmně nepočítam Ulice, Ordinace to jsou Sr., ale třeba příjemně zábavná hospoda, Zajímavě vtipný Comeback, Velice zajímavý okresní přebor - Má snad Nova konkurenci. Udělala seriál, který je vážný a na Čr dost zajímavý. Že je dlouhý, no a mají víc času na postavy, příběh a scénář. Svým příběhem leč upraveným nám ukázaly situaci naší policie. No řekněte kdyby se striktně držely skutečnosti kdo z nás by se na to díval co, To by musela bejt nuda. Každý by našel na seriálu určitou vadu kdo né, Herecké výkony občas kolísaly některé díry ve scénáři taky, ale výsledek není tak špatný. Robert Jáškow, Hana Vágnerová.. hrály přeci dost dobře. A pavel Zedníček, Zuzana Bydžovská, Jan Kanyza - To jsou herci ze staré školy. Jediný kdo občas trochu uhnul byl Jan Dolanský a kdo mi nesedl do své role byla především Miluše Bittnerová která to podle mně trochu kazila. V místech se objevily i zajímavé efekty, které v naší domovině asi dlouho neuvidíme. že vás sraly reklamy? Koho ne, ale jak jinak by na tento vydělaly? Ten seriál mi za vytrpění reklamních bloků určitě stál. Zkuzte najít zde v Čr konkureční seriál? Každý se na seriálu snaží najít zápory, i sebe menší prd. Zkuzme spíš hledat klady protože určitě jich je tu dost. Můj závěr je že po kouskách to není dokonalý, ale jako celek je to bomba. Jeden z nejlepších českých seriálů. ()

Šefča

Já nechápu, proč na to někdo tak nadává. Já jsem ten seriál zhltnul jak malinu. Je to napínavé? Je. Je téma zajímavé? Je. Tak proč nedat 5*. To, že Hana Vagnerová nepůsobí ve svých drsňáckých monolozích úplně košer je sice fakt, ale hrajte si drsnou ženskou a ještě navíc v češtině, že jo. Ale nějaká intonace se do těch monologů dát prostě musí, aby to nebylo monotónní jak přednáška a diváka to bavilo. Proti ostatním hercům bych neměl výhrady (až na Zuzanu Bydžovskou - ale tu nemusím nikde). Co se týče např. Zedníčka a Dolanského, tak ti se tak výborně doplňují, že jsem těm záporákům prostě musel fandit :D Jejich kousky kolikrát i pobavily (zejména jejich metody výslechu). ()

Lumpicek1979

Nevím, co pořád máte proti českým seriálům, ale toto velmi povedené a na české poměry výborně natočené, tak povedené krimi s akcí na česko jsem viděl jenom ve filmu Kájínek, takže myslím, že toto je vrchol české tvorby co se týče kriminálek, a právě proto, že je to podle skutečnosti, hodnotím velmi kladně. ()

Edge_666

Po přečtení několika komentářů mám pocit, že tento seriál byl šmahem odsouzen jen proto, že jej točila TV Nova. Nechci se této televize zastávat, to ani náhodou, ale toto je první český seriál, který má nějakou úroveň. Je mi jedno, jestli to něco vypovídá o Berdychově gangu (asi ano), pro mě je to slušný detektivní seriál. Nečekal jsem od toho nic a byl jsem příjemně překvapen. ()

Deivulak

Nemůžu pochopit proč nekteří tady hodnotí serial po 1 díle.Když se mi to nelíbí tak na to nečumím ne!!!!!!!!! Po těch zaplavách ordinac , ulic vkv a já nevím co ješte se vyrojilo něco co je fakt povedeny ,dobře natočený serial o celým českým podsvětí jak to funguje. ()

Jousis

Tento seriál má obrovskou přednost a to tu, že alespoň na chvilku donutil lidi přemýšlet v čem žijí. Výkon Hanky Vagnerové je naprosto v pohodě. Unikátní je výkon Pavla Zedníčka v roli slizkého policajta, který přesně vystihuje problém doby. Za maskou pomoci a vlídnosti je bohužel většinou touha po penězích a vlastním prospěchu. ()

sarahconnor

V televizi jsem se na to nekoukala, protože podělaná Nova tam dala tolik reklam, že jsem pomalu zapoměla o čem celý díl je... nehledě na to, že jak zde správně někdo nadhodil, i tak jsem měla problém se v celém ději tak nějak neztratit, jelikož nás zahrnul nesmyslnym množstvím faktů. Taky je pravda, že všichni i Hana trošku šišlali a ač jsem to nekolikrát vracela, stejně jsem sem tam nerozuměla, co vlastně ten či ona řekli... Ale na druhou stranu to nebylo tak špatný, až teda na jeden díl, který byl fakt fiasko (tušim někdy v prostředku, kdy se do všeho vložila ruská strana - to bylo trapný a trošku mě uráželo, že si někdo myslí, že divák je fakt debil). Kritiky bylo dost. Hana se mi tam jinak moc líbila, je to sympaťanda. I ten plešatej mi potom už nepřišel tak ošlivej jako na začátku:)) Dolanský hrál zase sráče - což mu fakt sedí:) po těch děsnejch pohádkách už je zase v kurzu. A na český poměry to byla docela dobrá kriminálka..... i když - označení "Drobeček" mě sralo už od druhýho dílu. ()

JerryPilsen

Zpočátku mě to příliš nenadchlo,postupem času jsem byl ovšem vtažen do té džungle korupce,která u nás panuje.samozřejmě plno chyb by se našlo,ale základní sdělení bylo jasné a s přibývajícími díly i stále napínavější.A navíc to byla v podstatě pravda.Takže po prvotní skepsi jsem nadšen.A že to natočila nova je mi šumák. ()