Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

baby1978

Tento seriál patří mezi nejkvalitnější ze všech seriálů na Nově. Nechybělo napětí, jaké má u dramatu být a poskytuje náhled do kauzy Berdychova gangu. Hanu Vagnerovou bych vyměnila, připadá mi nemastná neslaná, vůbec se nehodí na herečku. To už snesu víc Kostkovou nebo Morávkovou, i když prvně jmenovanou s výhradami. Nebýt Vagnerové, dám 5 hvězdiček. ()

Fash

Celkove se mi serial zatim docela libil a povazuji ho za lehci nadprumer mezi cs detektivkama. Az na par drobnosti....Robert Jaskow mi vubec nevadi, stejne jako Honza Dolansky, Pavel Zednicek, Zuzana Bydzovska nebo Jan Novotny. Ale je mi lito, slecna Vagnerova me tam v zadnym pripade nesedi a dela na me dojem, ze se ji ani ta role nehrala moc dobre. Vsechny jeji dialogy jsou jakoby nuceny. Kazdopadne moc dobre nechapu nizke hodnoceni, jelikoz se jedna o minimalne prumerny.....no...mozna spise lehce nadprumerny cesky serial se solidnim obsazenim. ()

Robo2605

Prečo prave 5 hviezdičiek? Lebo Expozitura je niečím novým a zároveň má v sebe niečo chladné a temné čím ma tento seriál priťahuje. Nie je to žiadne vyšetrovanie na spôsob CSI, kde forenzná veda a techniky dokážu vždy dokonale odhaliť skutočného páchateľa a predhodiť ho spravodlivosti. Je to pohľad človeka na svet, ktorý v ňom má problém nájsť čo i len kúsok krásy a vidí v ňom len korupciu, aféry, vraždy a všetok ten zločin a hnus čo sa v reálnom živote skrýva pred našimi pohľadmi. Určite musím vyzdvihnúť vykreslenie postáv a zároveň ich vzťahov čo dodáva seriálu určitý náboj, ktorým si ma Expozitura určite podmanila. ()

P/\/EL

tak jeden díl sem viděl, jako už Kriminálka Anděl (a netajim se tim, že Kriminálky americký, CSI nesnášim.....hehe...) mě nebrala, tady teda pokračuje potemnělá rádoby potemnělá atmoška, teda spíš jakože desaturovanej obraz a tak.....ale prostě to samozřejmě vypadá celkem děsně, ikdyž chvílema až tak né, no, tak dojmy: kamera nakřivo každou chvíli, jasně, kůl, jeden poksu z 10ti výde, no, efektíky, né moc, ale jakože různý švist a tak, víte co, americký seriály krimi mainstreamový, nj, jenže kolik ty stojej, jo, pak rozostření, taky každou chvíli někdo mluví a je zaostřeno zbytečně jinam, efektní, ale štvalo mě to, herci, tak pár typů fajn - hrajou dobře a druhá půlka hraje buďto blbě nebo se nehodí do role a nevěříte jim to, ale tak...sme zvyklý, holt, jo, nostalgie, i ten Malý pitaval raději, né, samozřejmě, že se dřív dělali lepší krimi, Zeman (ikdyž ten byl s rolí až přespříliš sžitej - zažranej), Hříšní lidé...nj, tak nedá se srovnávat, ale né, že by se neděli v Čechách šílený věci, né, že by tu občas nebyla akce, ale jaksi, taková, co bude asi v každym díle, tak...to...fakt né....já vim, námět, myslim, že od Radka veverky Džona a Klímy a tak, ty něco zažili, ty ví svý, ale nějak nevim, teda, chápu, jde o to bavit, ale zároveň trocha víc autentičnosti, no, ta Vagnerová provázela příběhem, vypravěčka, au, mý uši, jestli to dělá v každym dílu, ale tak....ty starý hrály dobře a ty mladý nic moc, čim to jako.....ta Vagnerová je prostě příliš čechoamerická, teda ona samozřejmě mluví mizerně (řikal sem si, klidně povídání, ale proč né někdo jinej,.,,,jasně..kdo jinej...), ale má bejt jako odvážná americká policajtka, teda ženská, né uplně odvážná, ale stejně......nějak, to prostě.....jasný, neni to ve skutečnosti asi ani v Americe, ale né, tak většina...drtivá...krimi záležitostí je neautentická, prolhaná a přibarvená, to je jasný, ale tady sem se moc nebavil, inspirace......no, prostě.....chtělo by to talentovanější tvůrce......o ničem jiném to neni, vkusnější vedení, publikum a vkus, tak jasně, že ty už ho maj značně zprasenej, ale je to těžký, příde mi to jako velká průměrnost, přinejlepšim, takže koukat dál nebudu, leda náhodně zase někdy...pak.....2 hvězdy....sou v pohodě.....si myslim...jo a počkat....atmosféra - potemnělá, ponurá, ale to je digitvvizuálem, neni to moc dobrý, napětí.....0, 0...akce, hm, jako ten výbuch nebyl aspoŃ tak moc výbušnej, žádný plamínky, ty dveře, sice teda střih z 5ti úhlů asi, ale v poho, střelba...no....je to natočeně lehce úsměvně, nemůžu si pomoc, sme zvyklý na sakra lepší řemeslo, teda aspoń já, příběhy a logika, moc sem se v tom neorientoval, nebavilo mě to a přišlo mi, že logika taky občas trošku hapruje.....teda...postavy jsou chytré a zároveń blbé a tak všelijak..víte co.................ano..ve srovnání s ostatní "oddychovou - tvorbu pro postarší ženy :) " tak....je určitě...ale jako...napsal sem spoustu argumentů, proč né, prostě.....českej akční film, seriál, nikdy nebyl a nebude a na Kájínka vám kašlu, ikdyž měl něco málo do sebe, jako je jasný, že Kobra 11 je taky sakra fikce, ale my tohle prostě neumíme a proto čekám spíš na něco realističtějšího, ježiš, dyť by to šlo, bez efektů, surové a napínavé......tak......nějak no...hodnocení českejch vlastenců :) :) netřeba komentovat......já si prostě pustim rači něco staršího..nebo zahraničního, nejen americký či asijský...a užiju si to......trailer...prostě tv nova....to bylo dicky..ty jejich megafilmy a hvězdné obsazení....jasně....skoro všichni český herci, naštěstí né moc celebritek, ale fakt....ta rádoby tvrdost bije do očí, uší....mozku.....chich...jo a taky nesnášim přepaly....ve videu...příliš konstrastu... http://www.youtube.com/watch?v=sNMCkklKdiI () (méně) (více)

+sfinx+

Nebudu hodnotit herecké výkony a další "filmové stránky" filmu. Vždycky, když se někdo odváží vyjít s pravdou ven tak má u mne 5*.. ()

davidh76

První díl napínavý jak mraky, zápletku druhé dílu už jsem někde viděl, ale pořád dobré. Jsem zvědavý jak se postavy budou vyvíjet. Seriál, který mi stojí za to, abych si pamatoval, kdy ho dávají. Takových je málo. Celá série 4. Velmi dobré. Poslední dva díly 5. ()

ninja_bob

asi první český seriál, na který se dá koukat od dob 90. let. Jde tu opravdu vidět, jak jsme všichni vzájemně propletení s lidmi východní Evropy. Mě osobně se tento seriál líbí. Hlavně námět je parádní a provedení taky. Myslím si, že tohle bude mít ještě lepší spád, než jsme doposud viděli na obrazovkách. 7,5/10 ()

Lukiz

Drsné, depresivní nahlédnutí v jakém světě to skutečně žijeme. Vítejte do reality, hrdinové nejsou žádní vymódění krasavci a krasavice, ale nesympatičtí policajti, co vypadají spíš jako grázlíci a u kterých nevíte dne ani hodiny, kdy se přidají na "druhou stranu". Chapadla konspirace sahají hodně vysoko, ale ne úplně nejvýš, takže to je i celkem věrohodné. Dvoje časové roviny mi přijdou v tomto směru docela unikátní, jen by tu dřívější chtělo nějak přesněji datovat. Dále se obávám, že pro některé příběhy je stopáž jednoho dílu příliš dlouhá a je tam hodně nastavované kaše. ()

pikovyeso

je sice pravda že výkony našich českých herců jsou velmi jalové, a to jejich jakoby real drsné hraní působí chvílemi komicky, ale o tom už se tu toho napsalo dost. Každý další díl se mi zdá více a víc zajímavý, velmi dobře zpracovaný děj a mozajkovitost každého dílu. A ty 4 hvězdičky dávám za to že si to na nic nehraje, i když mohlo by se trošku přidat na brutalitě. ()

pupidup

mně se to kupodivu líbí, o výkonu hlavní hrdinky lze polemizovat(pravá policistka by asi s tímto přístupem nepřežila:o), ale líbí se mi způsob vyprávění a vydržím se soustředit na děj až do konce.Je to jeden z nejlepších českých seriálů poslední doby. ()

Rangerek

Dávám 80%. Podobný seriál tu myslím ještě nebyl. Chyby tam rozhodně jsou, určité momenty i dialogy nepůsobí dobře, jenže celkově se to podle mě jednoznačně povedlo a určitě to dokoukám. Opravdu nechápu, proč to tu má hodnocení jen 58%. Ulici, Ordinaci a podobné věci opravdu nesleduji, dokonce je nemůžu vystát, ale to, že něco vyrobila Nova, automaticky neznamená, že je to odpad (byť tam samozřejmě určitá pravděpodobnost je). Vzpamatujte se a hodnoťte každou věc individuálně a ne z pseudointelektuální pozice „odsoudím Novu za každou cenu“. *** EDIT: 11. díl Osamělá mise (o vězeňské vzpouře) byl naprosto vynikající, byl by z toho i výborný film. A nemyslím si, že to bylo jen kvůli roli Vladimíra Dlouhého. Uznávám, že jednotlivé díly jsou nevyrovnané, ale tak to bývá u většiny seriálů bez ohledu na jejich provenienci. Když k tomuhle někdo může napsat Odpad, tak už vážně nevím. ()

Bloodoom

Musím říct, že tento seriál poctivě sleduji v televizi každou středu večer. Snad mě někteří zdejší uživatelé nesežerou za živa když budu hodnotit seriál již teď. Ve srovnání s ostatními Nováckými seriály to je asi nejpovedenější seriál. Ale co mi v tom seriálu prostě vadí je hlavní představitelka. Je mi jasné, že Vagnerová je v současnosti v kurzu, ale buťto se neumí do té role vžít nebo prostě neumí hrát. Což je bohužel případ i většiny jejích hereckých kolegů. Některé postavy jsou zde prostě takové vynucené a občas (spíš víc než míň) postrádají šťávu. Ještě bych vytknul občasné "historické" nesrovnalosti, ale to je asi detail. Jinak je to dobrý počin a proto dávám tři hvězdy. ()

Wanesska

Hodnotit odpadem po jednom dílu nebo nedej bože recenzovat, může jen idi*ot!! to jak kdyby někdo hodnotil film po 5 minutách. Nechápu demenci některých hodnotitelů viz Schuldiner (jeho nick tomu odpovídá) a jemu podobní. Takoví nemají co pohledávat na csfd, když hodnotí po jednom díle. Pokud jste zhlédli minimálně polovičku, budiž, ale po 1 díle??? Děs Seriál je na české poměry kvalitně natočený. Na Hanku Vágnerovou se dá zvyknout, což ovšem někteří "znalci jednoho dílu" nemohou posoudit. Seriál čím dál více graduje a dostaváv se hlouběji a hlouběji do gangsterského podsvětí a korupce. Jsem z něj naprosto unešená. ()