Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Hombre8

Na Novu to nebylo zase tak nejhorší. Scénáristický tým odvedl poměrně zdařilou práci. Natočeno poněkud rozpačitě, Lara Croft v titulní roli občas posouvá podívanou do komedie, ale Jaškow s Dolanským to vrací na zem. Příště méně patosu. Zbytečně to snižuje věrohodnost. ()

berlok

Hodnotit s předstihem nebudu, avšak na to jak to bylo drahé mi zatím přijdou některé momenty laciné. Mírný nadprůměr. ()

trulda

Jedním slovem NAIVNÍ. Kolik asi lidí (včetně režiséra, dvojici scénaristů Klíma-Kroupa z toho nepodezřívám) si myslí, že to takhle chodí (a mluví) v bordelech a na policii???!!! Když například totálně rozčilený policajt-drsňák zahlásí:"jdu se vymočit", nebo politá štětka u baru jen suše pronese:"to je střevo"... Vrcholem všeho je pointa, ale to nechci spoilerovat. Mno, ale třeba se mýlím já a máme u nás nejslušnější šlapky a policajty na světě! Na druhou stranu mi herecké obsazení nepřijde zase až tak profláknuté. A hlavně - mohlo to být horší, mnooohem horší! ()

Whipper

Konečné dobře zpracované české krimi v zápaďáckém stylu, ale Čmaňa, Zuzka Bydžovská a další drsňáci z estrád mě však o tom, že jde o policejní speciálku zkrátka nepřesvědčí. Kdyby byly na obrazovce vidět konečně jiné ksichty, tak by to byl seriál, který by mohl uspokojit i náročnějšího diváka. Takhle je to opět dostaveníčko oblíbených hvězd z oblíbených seriálů a pohádek. Škoda. ()

majorW

ep 1: No pokud takto opravdu pracuje UOOZ, tak nas ochranuj.... Dobry Jaskow, ochotnicka Vagnerova. Pointu vymysleli deti z materske skoly pri teambuildingu. To se na mne nezlobte, ale neco tak dementniho (RED - RET) nemuze prece napsat scenarista. PS: zajimave kolik zdejsich prispevatelu zivi NOVA ep 2: scenar o malo lepsi, herci az na Vasuta - ochotnici. Vagnerova - hysterka plna dementnich klise. Zacinam si myslet, ze ji obsadil nekdo z Primy. PS: Na UOOZ se nedelaji psycho testy? ()

karel001

Seriál začal velmi dobře , Kramár jako parchant byl velmi dobrý . Poté Vašut sice byl jako vrah jasnej od začátku , další dva díly o střele a mučení holek mi přišli dost luxusní. Pak se zabil Kanyza , což jsem kvůli reklamám nedokoukal , ale další dva díly byly obrat o 180 stupňů. Poté začaly být díly opravdu akční - a ted navíc v 15 díle se přestalo už vyprávět a navíc dvoce Orava- Kofčín zastřelili Aničku. To znamená válku. A poslední díl byl úplné vyvrcholení dramatu. Měli tam aspoń trochu víc střílet, takhle tam byl akorát zmatek. A le po shlédnutí všech dílů dávám 100% a už mám favorita pro cenu Týtý 2011. ()

huspenina33

Myslím že je to povedené, určitě nadprůměrné ve srovnání se současnými českými seriály.Mně se to líbí. Koukám že spoustu hodnotilelů jsou zřejmě profesory nas DAMU nebo FAMU, protože neustále hodnotí herecké výkony tu tohodle tu zase onoho. Hrali jste někdy divadlo nebo ve filmu?? ()

panda7

Na Novu to možná není špatný, ale to ještě neznamená, že je to dobrý seriál. Zatím mi nesedí především hlavní hrdinka-mladá, krásná, odvážná, odhodlaná, nadšená, citlivá - určitě typický představitel české policie:-) Nic proti Vágnerové nemám, ale nějak se mi nedaří ji tuto roli uvěřit. Jsem zvědavá na další díly, ale už teď dost pochybuju o tom, že seriál bude taková bomba, jak se nám Nova snaží vnutit. ()

ToddB

Serial je dementně angažovanej, jak se od "Navlastníoči" Klímy dalo čekat. Přiblblé hraní na strunku "Všichni mocní kradou a jsou zkorumpovaní" , přesně zapadá do konceptu televize NOVA a Blesku. To se bude vohnoutům v modrácích s pivním panděrem a jejich Mařenám v natáčkách líbit. Samostatnou kapitolou jsou ochotnické výkony herců. Trapné přehrávání alá Růžová zahrada budí v soudném divákovi chuť vyrvat přijímač ze zdi a vyhodit ho oknem na zahradu. Kde je ona "modernost" a "technická náročnost" seriálu, se kterou si TV ZHOVNA honí už asi týden v kuse ve Zprávách triko, to by mně vážně zajímalo. Celý díl vypadal, jak natočen na há osmičku s nějakým zatmavovacím filtrem. Takže tu máme další vysoce leštěný PRD. Jděte s tím do hajzlu NOVO. P.S: Komoušský Malý pitaval je proti tomuhle zvratku etalon realističnosti a filmařské kvality ()

kellys2

Vždycky jsem si myslel že nic horšího než "Kriminálka Anděl" nemůže v česku vzniknout. Omyl Expozitura to překonala. Scénář pánů Klímy a Kroupy nemohl být tak špatný a proto dávám jednu hvězdičku. Samotný první díl byl děsný, byť skvěle herecky obsazený. ()

Method76

No, že by to byla pecka se říct nedá ... škoda :( ale určitě to stojí za shlédnutí ..... nemáme herce na takové seriály. 3* ()

harry.callahan

Hlavní role herečky Vágnerové je opravdu hrozná. Herecký výkon hodný na pouť, nikoliv do TV seriálu. Scénař a dialogy jsou také opět úsměvné, v ČR již asi nežije žádný scénarista, který by byl schopen napsat něco originálního. Téma originální je, čerpat je také z čeho, ale někdo by měl trochu studovat systém policejní práce, zvyky, mluvu apod. Jako plus hodnotím odklon od amerických kriminálek N.Y. ČR byla vždy velmoc kriminálek kde je mjr. Kalaš apod. ()

Romivoe

Shazovat tento seriál jen kvůli tomu, že je na Nově je celkem jednoduché. Také nemusím tuto stanici sledovat pořád, ale po prvním díle musím říct, že zatím velmi pěkné. Na herečce Vágnerové žádné výrazné herecké neschopnosti nepozoruji. Nevím, kdo by z našich hereček zahrál tuto roli lépe. A přesto, že někteří dávají pouze jednu hvězdu, já dávám čtyři. Nebo možná právě proto. I když vím, že nemá cenu po prvním díle hodnotit. ()

Kundivous odpad!

Před lety jsem měl možnost se zůčastnit natáčení scén v pražských halách ČKD. již tehdy jsem si říkal jak vznikají filmy, protože na mne celé natáčení působilo jako nezměrný chaos a parodie. Nějaká paní (která mi připomínala obstarožní štetku) co se patrně objeví jako manželka nějakého mafiana, měla střílet, leč na place ji to půl hodiny učili, prootže zbraň držela jako penis. V polosedu rozkročené nohy, jak na tureckém hajzlu. Zásahová jednotka měla o něco větší uniformy, na některých plandaly. Jeden z členů při zásahu střechou se snažil místo nastražené tabulky se sklem prokopat tabulku s kovovým výpletem a při slaňování se jeho kolega zamotal do lana.... Chvíli jsem uvažoval zdali se točí nějaká komedie... Rád jsem se tedy chtěl podívat na první díl, jak to celé vypadá sestříhané a v kontextu.... bohužel mne co zklamalo, či spíše znechutilo. Mimo postavy majitele bordelu nedokážu ani jedné postavě uvěřit její roli... vrcholem je postava hlavní hrdinky, to je jen pomyslná třesnička na dortu hnusu a zoufalství tohoto počinu... ()

miamiamia

První díl-pro mě velké zklamání. Předesílám, že jsem velký fanoušek všech stříleček a detektivek a nejsem žádný intelektuál:) Na tento počin jsem se strašně těšila, ale už od prvních záběrů Vágnerové jsem to chtěla vypnout. Tahle krásná květinka přeci nemůže hrát detektiva UOOZ!! Nebo dobře, krásná být může, ale Vágnerové to naprosto nesedí a je zcela nedůvěryhodná a nemá nic z ostřejší holky, kterou baví zbraně (scena u večeře mě prostě rozsekala). Prosím, snad to nebude hlavní postava napořád:( Jinak bohužel celé takové kostrbaté a směšné. Světlé momenty slizáka Maroše, Zedníček překvapil, Robert J. je k sežrání, jeho drsňáctví se mi líbí. určitě se podívám na další díly, přeci jen oceňuji, že se točí české detektivky, ale musím přiznat, že první řada Kriminálky Anděl mě chytla stokrát víc. Ta byla reálná, uvěřitelná. Tohle je směšné. ()