Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Beastmaster4

Marvel chrlí jednoho hrdinu ve filmu za druhým a celkem se těším na jeho plánované filmové ukončení. CAPTAIN AMERICA má hodně slabej začátek. Opravdu bych čekal na konec (možná jen delší pauzu) větší pecku. Druhá půlka je o dost lepší, akčnější a záživnější. Kdo se prokouše první hodinou, tak se dočká slušného nářezu. Dobře zahrál Hugo Weaving, kterému padouši podobně jako v MATRIXU jdou. Od Silvestriho bych čekal také lepší práci na soundtracku, ale není to tak zlé. Kapitána Ameriku bych zařadil na střední stupínek mezi jeho komiksové kolegy, jsou horší ale i lepší... ()

mm13

Vzhľadom na charakter hlavného hrdinu je príjemným prekvapením, že Captain America má v sebe viac sympatickej sebairónie, než otravného patriotizmu. Nečakané plus. K tomu príbeh, ktorý slušne odsýpa, časté striedanie lokácií a dobré obsadenie, ktorému velí postava Tommyho Lee Jonesa, a ku prvotriednej zábave si už ani nie je čo viac priať. Ešte keby na režisérskej stoličke sedel väčší vizionár, mohol byť z toho "skoro-Indy" a šiel by som bez váhania na štyri*. Joe Johnston žiaľ odvádza iba ten najnutnejší štandard. ()

Bauer

Zhruba před třemi měsící jsem si tento film pustil a dostal jsem se přesně do poloviny. Dál jsem to nedokoukal. Buď jsem neměl náladu a nebo mě to prostě nebralo. Měsíc před premiérou Avengers jsem si to pustil znovu. Čistě jen z nudy. Nuda byla 100% a tento film mi jí stáhnul na 60%. První půl hodina byla nudná. Pak je tam nějaká akce, která je dobře natočená. Scéna s vlakem a závěrečná scéna s letadlem pro mě jsou dvě nejlepší scény z celého filmu. Jinak skoro nic. Nebaví mě takové ty vyumělkovanosti typu "Hail Hydra", což úplně narušuje dějiny. Jenže, co se dá dělat. Občas jsem se přistihl, jak kroutím hlavou nad debilními dialogy. K hereckému obsazení není nic k vytknutí, jelikož Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones a další jsou velmi dobří a podávají výkony za které se nemusejí stydět. Když jsem viděl trailery, tak jsem myslel, že půjde o větší bombu. Určitě jsem zklamán. Chtělo to určitě jiného režiséra. Captain America se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Jedno je ale jasné. U mě Captain America vyhrál na Thorem!!! Teď už jen netrpělivě vyčkávat na Avengers. ()

JASON_X

V hodnocení prvního Kapitána Ameriky jsem rozpolcený. Sice z hloubi duše opovrhuju takovým tím americkým primitivně vlasteneckým pathosem pro nejširší lidové vrstvy, ale v tomhle filmu mi kupodivu příliš nevadil. Naopak jsem byl překvapený, jak je mi postava mrňavého, hubeného, ale Statečného a Spravedlivého Steva Rogerse sympatická. I po jeho vytunění modrým sérem supervojáka a vita-zářením, nebo čím. Snažím se chápat existenci (vznik) téhle symbolické postavy v historických souvislostech - zkrátka jejím úkolem bylo kdysi motivovat/demagogicky oblbovat obyčejné (=hloupé) Američany pro válku s Německem. Dnes už je pro smích, nebo v lepším případě pro shovívavý úsměv, ale kupodivu na mě její fluidum celkem fungovalo, respektive jsem mu to dovolil - film se mi vizuálně moc líbil, nenáročně jsem se pobavil, navíc jeho "huráamerikanismus", kterého jsem se děsil, si občas dělal legraci sám ze sebe, bylo to celé takové příjemně odlehčené... Trochu mi sice nadzvedla mandle pozitivně diskriminační účast černocha a Japonce (sic!) v Kapitánově jednotce, ale původně jsem čekal mnohem větší průser, moji zkaženou náladu a můj nasraný a uštěpačný komentář. Heil Hydra! ()

luka4615

Většina uživatelů zde poměrně často naráží na přílišný takzvaný "patriotismus a americkou propagandu". Nesmíte však zapomínat, že Captain America vzniknul právě ve válečných dobách, kdy byl po těchto aspektech "hlad". Myslím si, že převést na dnešní plátna kousek té propagandy a ideologie byl i jakýsi záměr režiséra, aby nastínil současným divákům myšlenky a pocity lidí z let válečných. Nicméně teď něco k filmu samotnému: akce je, jak už to tak u MARVELu bývá, jednoduše řečeno výborná, líbil se mi futuristický design všech strojů a také konspirační teorie o nacistech. Captain America není dokonalý film, to ne, ale na občasné zhlédnutí však tento "americký" koncept funguje dokonale. „Cut off one head, two more shall...“ ()

Sawy

Úplně bez porodních bolestí se Cap (narozdíl od Thora) neobešel, ale nakonec i on dostal svůj v rámci možností důstojný origin, který je mixem jonesovského šestákového dobrodružství, klasické komiksové popcornovky a dobové reflexe (pasáž s prodáváním dluhopisů je výtečná). Jen škoda zbytečně natahovaného začátku, protože po něm se toho musí odehrát ještě strašně moc, druhá polovina díky tomu často působí zkratkovitě a já měl pocit, že příběh Kapitánova zrodu mi nebyl odvyprávěn tak detailně, jak bych si přál, přitom vývoj zrovna této postavy měl obrovský potenciál. Úplné finále, které nevyhnutelně oddělí ústřední dvojici, ovšem bylo brilantně vygradované a díky němu působí romantická linie nejlépe ze všech marvelovek. Joe Johnston tak sice zůstává těžkým rutinérem, ale ve výsledku si s tímto riskantním projektem poradil překvapivě dobře, takže je tak akorát přepálený, aby to bylo ještě zábavné, je v něm dobře odměřené množství humoru i akce, sympatickou retro stylizací připomene Svět zítřka a Tommy Lee Jones si užívá každou minutu na plátně. Ve výsledku krystalicky čistá popkornovka,která nemá na Thora ani Iron Mana, nepřináší nic nového nebo inovativního, ale svůj účel,tedy dobře zabavit a navnadit na Avengers, plní kvalitně. Škoda slabšího záporáka, což je ale u Marvelu zvykem, a katastrofálního dabingu, který film shazuje docela výrazným způsobem. 65 % ()

Lucasion

Captain America je Tady! Největší a nejvelkolepější hrdina Ameriky je konečně převeden na filmové plátno. O tom, že se mu to povedlo, na to vemte jed! Perfektní herecká esa: Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Dominic Cooper, Hayley Atwell a Sebastian Stan jsou vybráni skvěle a jejich role jim dokonale sedí. Nemluvně o Chrisu Evansovi, který nehraje Kapitána Ameriku. On JE Kapitán America! Spolu s dokonalým soundtrackem od Alana Silvestrio, který perfektně vystihl, retro atmosféru 40. let, akční či romantické scény. Je tento film nejlepším snímkem léta a možná i roku. Příběh se točí okolo malého chlapce Steva Rogerse, který se chce dostat do armády během druhé světové války. Pomocí Dr.Erskinsna a pana Starka (Pokud je vám to povědomé tak ano máte pravdu, je to tatík Iron mana) se z něj stane super-voják. A to doslova. Během pár minut má svaly, výšku, rychlost a i důvtip pravého akčního hrdiny. Steve jako Kapitán Amerika se pokusí zvrátit průběh války ve prospěch spojenců a také zničit korporaci Hydra. Což je nacistická, okultní společnost vedená Red Skullem (Hugo Weaving). O tom, jestli se mu to podaří, vám už říkat nebudu. Snímek Captain America: První Avenger stojí za to vidět. Uvede vás do děje komiksového světa, na který letmo navazují snímky Iron man a Thor. A plně navazující pokračování The Avengers, kterého se dočkáme za rok. Captain America je nejlepším zpracovaným komiksem od Marvelu a druhým, nejlepším zpracovaným komiksem vůbec! Dokázal zvládnout skvěle atmosféru 40. let, humor a velmi upřímně vystihl romantické scény. Bravo! (95 %) ()

Morholt

Po Thorovi další kardinální komiksové zklamání. Nejvíc ze všeho mi to připomínalo remake Tuceti špinavců. Rozdíl byl v tom, že Špinavci měli charismatického Lee Marvina a pořádný koule. Tohle nemělo nic. 10% ()

EXpenza

Začátek a konec filmu mě hodně bavili,to se musí nechat. Ale jinak to bylo průměrné místy nadprůměrné dílo,takže dávám 3/4. ()

Shaqualyck

Tak, Avengers jsou konečně kompletní a ten první přišel poslední. 'The last but not least' v tomhle případě ale až tak úplně neplatí. Štítový záložník superhrdinského mančaftu se totiž zrovna dvakrát nevyvedl. Máte odvahu, ale chybí Vám proporce? Není problém! Pan Stark Vás hnedle krapet přifoukne a záhy už můžete upalovat vstříc heroickému skonu ve jménu míru a své milované vlasti. OK, je to trochu prosté, snad až slaboduché a prvoplánové, ale to je zkrátka Captain America, doprčic! Předlohu ignorovat nelze. Nezodpovězenou otázkou však zůstává, proč to musela být taková bezkrevná a neinvenční nuda...?! Akce, efekty - ano, všechno v normě, avšak žádná divočina. Zato nulová nadsázka, jen minimum hlášek a totální absence humoru. Ani světlo, ani tma, superhrdinské šero. Navíc má tenhle švarný jinoch tu smůlu, že je coby čistě lokální záležitost pevně ukotven v naleštěných okovech velmi nestřídmého amerického patriotismu a velkohubé UncleSamovské agitky. Joe Johnston si splnil svoje, ale určitě by se našel režisér, který by dokázal na vybraných místech patřičně přitvrdit a jindy tu krkolomnou náborovou futuretro reklamu zase správně odlehčit. Závěr však byl excelentní, stejně jako všichni herci (škoda, že Cooper s Weavingem nedostali více prostoru). A co na to Jan Tleskač, teda vlastně Nick Fury? Co by? Avengers už klepou na dveře. Někdo jim musí otevřít... ()

ScarPoul

Rok 2012 sa blíži a s ním aj niečo na čo z napätím čaká hádam každý komiksový fanúšik na svete. Niečo na čo si Marvel studios brúsi zuby už nejaký ten rôčik a niečo čo pozorne sledujem od začiatku. A tým niečím sú The Avengers. Steve Rogers je kultovou postavičkou - vodcom tohto týmu, ktorého príbeh nám servíruje Johnston ako aperitív pred veľkým štartom. Johnston je režisér, ktorý vie natočiť akciu. Uvedomuje si, čo je treba na to aby film nenudil a ako správne natočiť scény, ktoré dokážu zanechať dojem. Aj keď sa jeho zameranie upriamilo na dobrodružné filmy, ktorým vždy niečo chýbalo, nikdy nenudili. Kapitán Amerika je rovnakým filmom, ktorého zachraňuje podmanivá hudba, niekoľko desaťročný mýtus a herci, ktorý sú všetci do jedného uveriteľný, vtipný, dramatický a hlavne im to všetko sedí ako riť na šerbeľ. Mohol by som síce filmu vytknúť niektoré slabšie miesta, ktoré mali za následok že film nebol taký dynamický ako na začiatku, alebo na konci a tiež niektoré efekty, ktoré mi celkom nesedeli, ale oproti pocitu, ktorý som mal, po dopozeraní nestoja za zmienku. Kapitán Amerika možno nie je dokonalým komiksovým filmom, ale dokáže sa zaradiť a zaujať pevné miesto u svojich kolegovcov Thora a Iron-mana, pretože má presne rovnaký feeling a pretože je samostatným prológom k niečomu väčšiemu. Spokojnosť. ()

Gary

Ach ta avengerovská návaznost, která mi už leze krkem. // Už vidím, jak za deset let končí další remake Batmana a na střechu za ním přilétá Superman, z boku střechy je poslouchá Peter Parker a sedmdesátiletý Samuel L. Jackson jim řekne, jestli se nechtějí přidat do jejich party s Jekyllem a Hydem nebo nejlíp s Herkulesem, kterého přenesl časem doktor Emmett Brown v opraveném DeLoreanu. // Bez posledních deseti minut je Captain America příjemná žánrovka, kterou si někdy moc rád zopakuju! ()

Caszidy

Původně byl Captian America mým tajným tipem na nejlepší letošní komiksovou, filmovou adaptaci. Tohle pomyslné ocenění však nakonec do rukou Kapitána neputuje. Není to ale tím, že by se snímek Joe Johnstona nepovedl, naopak, výsledek mě velice potěšil, jenže ostatní soupeři(Thor a Green Lantern) byli taktéž velice silní a při srovnání mi ani jeden nevychází výrazně lepší, než ostatní. Zpátky ale ke Kapitánovi a jeho příběhu. Ten je efektně zabalen do retro hávu let 30. a 40. Z toho vyplývající reálie a narážky jsou více než trefné a povedené(prodávání dluhopisů vede). Ztvárnění Red Skulla bych si dovedl představit i trochu jinak, avšak ani to výsledné není nijak špatné. Původně jsem měl výhrady ke kapitánově kostýmu, ale vzhledem k době v níž se příběh odehrává je nakonec vcelku dobře zapadající. Co jsem ovšem trochu nepochopil, bylo kapitánovo nelogické řešení zdánlivě bezvýchodné závěrečné situace s přistáním bombardéru, ale tak, co už. Nechyběly samozřejmě ani klasické propriety marvelovských filmů, tzn. cameo Stana Lee a potitulková scéna. Týmoví Avengers už se nezadržitelně blíží! ()

BoPo

Paródia na komiksové filmy. Nájdete tam všetko. Spider - Man, Batman, X - Men. A ako bonus na konci aj Indiana Jones. Takový mix všetkého čo tu bolo, bez toho aby to malo nejaký zmyseľ. Musíte byť naozaj veľký fanúšik Ameriky, aby ste si tieto orgie mohli užiť. Pre ostatných varovanie: Nie ďakujem je správna odpoveď na otázku, či chcete vidieť Captain America. ()

maseer2

tak na tohohle týpka se budu v Avengers těšit nejmíň - postavě Kapitána Ameriky totiž chybí základní potřebná ingredience, kterou by dle mého měl komiksový hrdina mít - zajímavost.. Captain America je prostě správňák s pravým americkým srdcem, který podle mého názoru postrádá charisma (je otázka, na kolik je to chyba Chrise Evanse.. neměl jsem pocit, že by hrál špatně) a rovněž mu chybí vtip - nic víc, nic míň.. od nemastnosti a neslanosti hlavní postavy se v tomto případě odvíjí celý film, který toho krom ucházející akce moc nenabídne - nepřesvědčily mě ani herecké výkony, ani děj, kterému tady moc neprospívá zasazení do prostředí 2. světové války (samozřejmě - jedná se o adaptaci komiksu, a tudíž to byla daná věc.. přesto z toho ale mám takový pocit).. ve výsledku slabé 3* ()

Tommassi3

Myslel jsem, že jsi mrtvý !!" - "Já zase, že jsi menší !!" ;) Krystalicky čistá komiksová zábava, nic víc, nic míň !! [ Dabing 1/10 ] Další velmi smutný dabingový zářez našich distributorů !! Je libo šišlající skopčáky ?? Jinak než v původním znění opravdu nedoporučuji !! ()

Gwaihir

Příběh zrození prvního mstitele z brooklynského otloukánka je vlastně "jen" klasickou historkou o hrdinovi, jenž povstal ze své vlastní obyčejnosti, i když za pomoci nějakých těch biologických a technologických vylepšení, což ovšem s ohledem na jeho stáří není žádný div. Výsledkem jeho převedení na plátno je však velice slušná oddechovka, v níž souboj dobra se zlem v duchu pravého amerického "vlastenectví" doprovází trocha satiry, nemálo vtipných hlášek a krásně chytlavý ústřední hudební motiv. 65 % ()

st.ranger

Je to tupé, naivní a nijak extra zábavné, ale co chtít od amerického filmu z roku 2011, který je adaptací komixu? Z počátku se zdálo, že hranice satirické infantilnosti překročeny nebudou, ale přechod do vážných sfér činí cokoliv komixového jen špatně. ()

Avalon820

Captain America je skutečně efektní a napínavá podívaná. Tento fakt ovšem nemění nic na tom, že je tento snímek také značně nadutý. Těžko si ale stěžovat - kdybych chtěl přemýšlet, nepustil bych si akční film podle komiksu, že? Takže asi tak... Dvě věci ale vážně nepřekousnu - skutečně velmi přehnanou primitivitu příběhu a především americkou vlasteneckost, která na mě sálala takřka z každého snímku. Ne, nejsem až tak hloupý a pochopil jsem, že cílem tvůrců bylo ono zmíněné vlastenectví pořádně nadsadit, ale i tak jsem měl pocit, jako by mi celou dobu bylo něco vnucováno... Patrně to chtělo ze strany režie větší nadhled a nebrat dané téma tak vážně. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)