Ant-Man

joker.george

Ve výsledku jsem s Ant-Manem spokojenější než s A:AoU, což jsem upřímně nečekal. Konečně zase pro jednou nešlo primárně o záchranu světa, ale nebezpečí bylo komornější a pro zúčastněné mnohem osobnější. Humor i chemie mezi postavami byly opět výborné, o to více mě mrzí, že se vztahy obešly bez výraznější gradace nebo hlubšího prozkoumání. Akce sice byla díky schopnostem hrdiny nápaditá, ale stejně nebyla plně využitá, tedy až na scénu s Falconem, která ukázala, že Scott Lang zapadne do budovaného světa bez problému. (Třebíč, kino Pasáž) ()

ProNotor

Marvel opět nezklamal, malý velký muž se postará o záchranu světa. Příjemný příběh, dobrá zápletka, akce jako smetí, člověk se pobaví, no už aby bylo pokračování. ()

Attta

Vždy docela nesympatický Paul zde nahodil novou tvář a začal mi být od prvních minut sympatický (sám nechápu jak je to vůbec možné). Řekl bych že se konečně dočkal své osudové a přelomové role. Nicméně abych nemluvil jen o hercích přejdu k filmu samotnému. Z marvelovek je tahle asi jedna z nejzábavnějších, ale přitom asi nejvíce překvapůjících a zajímavých. Co je nutno dodat, humor tady opravdu sedí a nezní rušivě a přehnaně. V podstatě jsem tomu nedával velké naděje, protože na filmy o mravenčích mužích nejsem, ale opět mě tihle borci dokázáli přesvědčit o opaku. Tak si říkám , že kdyby mi někdo před 6 lety řekl, že se budu s totálním nadšením jak blbec dívat na filmy s Hulkem, Iron manem, Captainem Amerikou, thorem nebo nějakým mravenčím mužem, tak si zaklepu na hlavu a pošlu ho někam. Nadšeně tleskám a s úžasem se těším na další nářez. ()

Rocky88

Tohle mě mohlo jen překvapit, a musím uznat, že se to docela povedlo. Samozřejmě je to jen díky humoru. Jinak je to hodně podobné prvnímu Iron Manovi, a vůbec je to klasický Marvel. Čili nulový záporák, absence psychologie, slušně nasnímaná akce, všude hodně peněz a ucházející hudba. Musím ale uznat, že akční konec s vlakem a obřím mravencem mě svým vtipem dostal do kolen. Podobné eskapády nejsou vidět ani v těch lepších komediích. Cítím, že Marvelu dochází dech, snad DC se svými atraktivnějšími hrdiny převezme komiksácké otěže v daleko lepším rozpoložení. ()

carlos 2010

Celkom nenáročná a vtipná marvelovka. Ale boli tu už aj lepšie kúsky. 3,5* P.S. Paul Rudd sa zaradili medzi rad charakterových hercov (Downey jr., Bale...), ktorý skočili do posilovne a natočili komiksák. ()

Streeper

Dlouho jsem přemýšlela ta dát 4* nebo 3*, nakonec jsem se rozhodla pro 3* a důvod je takový, že i když je to hodně zajímavý námět, tak to nemá tak silný děj, není tam ani tolik akce jako v ostatních Marvelovkách. A navíc tyhle akční hrdiny já osobně moc neuznávám (kromě pár výjimek), ale Ant-Man se spoléhá na hlášky a vtipnost dialogů, které má na svědomí Paul Rudd a filmy o hrdinech by měli být spíše o akci a zachraňování světa než o vtipech. ()

bourec

Vůbec sem nevěřil,že ten film bude funkční,a minimálně sem si chvíli zvykal.Jenže to fakt funguje.Napínavý vyprávění,který je naprosto profi natočený,akterý má i parádní finále.Před takovejma deseti lety bych vo ten film ani neškobrtnul,ale náhled na komiksový adaptace sem hodně změnil,a už je beru jeko rovnocenej žánr.Vtipný,akční,trikově stopro.Pochvala.80% ()

cariada

Tak toho dle jsem se docela bál, neboť jediný co jsem věděl, že se jedná o hrdinu, který bude zmenšený a vím ,že podobný filmy mě neberou. Tohle je ale naštěstí bráno s humorem a komiksovým nadhledem, tak že z toho je skvělá zábava. Dobře provedené to zmenšování stejně tak herecky zahrané. Stejně tak se mě líbí spojení s jedním Avengers a to Falcem byť jen na chvilku. Určitě povedený film. ()

wohna

Ant-Man se opravdu snaží, ale jeho výchozí pozice mu to ani trošku neusnadňuje. Dostat do MCU novou postavu, na které může v budoucnu stavět, je sakra přetěžký úkol. Po všech peripetiích kolem filmu se určitě vytěžilo z filmu vše, co se dalo. Pro příznivce to může být málo, nezaujatým fanouškům to naopak může stačit. Já jen doufám, že se Marvelu, hlavně bratrům Rusooům, povede Ant-Mana zasadit do marvelovského univerza tak, jak si tato postava zaslouží. A je mi jedno, zda-li to bude v Občanské válce či v Infinity Wars, kde doufám postava Ant-Mana bude, hlavně ať má pořádně využitý potenciál. Když se ale tak zpětně podívám, tak se tento film poměrně vydařil, po všemožných aspektech. Od humoru, přes akci až po vizuální stránku. Myslím si, že postupem času, a hlavně po shlédnutí v originálním znění, ocením Ant-Mana ještě více. Prozatím si více jak 70 % nezaslouží, ale budu jedině rád, pokud budu moci své hodnocení v blízké budoucnosti změnit. Více zde: http://nafilmu.cz/2015/07/recenze-ant-man-2015-mravenci-muz-poprve/ ()

C0r0ner

Původně za čtyři hvězdičky, protože ten děj byl strašně moc klasický a ohraný, ale zpětně jsem musel zvednout na plnou palbu, protože taková halda fórů v Marvelu snad asi ještě nebyla. A ze všeho nejlepší bylo vyprávění Michaela Peňi, to jsem se smál nahlas. Takže i přes předvídatelnost to byla vážně paráda. 90% ()

epicek

No ty blááho. S naprosto chladným a opatrným postojem, co mi tentokrát tahle marvelovka dá (ba naopak nedá mi nic a já budu zklamán) , jsem šel do kina. Teď píšu tento komentář plný nadšení a poslintaný blahem. Opět jsem nebyl zdrcený ale hrozně překvapen. Řekl bych, že jakožto velkej fanda Marvelu, musím uznat že v tomhle filmu šlape všechno tak jak má , přes obsazení až po ten humor či scény kde se objevil Michael Peña ( jen jsem ho slyšel promluvit a mohl jsem se pochcat smíchy). Znova se to povedlo, znova dokonale. Díky po roce a půl za další čsfd projekci v Ostravě :) (btw druhá potitulková scená byla skvělá) Sorry I'm late, I was saving the world. You know how it is. ()

MzK

Zatím nejvtipnější přírodovědecký dokument o mravencích co jsem kdy viděl. Zvětšování a zmenšování předmětů / lidí ve filmu dává smysl, čekal jsem blbost, ale Marvel odvedl dobrou práci. ()

carly

Ant-Man je film ktorý pobaví a neurazí. Herci pre jednotlivé postavy sú dobre vybraní, je celkom jednoduché chápať ih motívy a držať im palce. Akčné sekvencie tiež skvelé. Scény tréningu sú naozaj vtipné a scény s mravcami uveriteľné. Potešila prítomnosť Falcona, Peggy aj cameo Stana Leeho. A aj dve potitulkové scény. A najlepšia postava bol jednoznačne Luis. More of him, please. ()

PavelVanekArt

Jak se podařilo nejmenšímu, nejvšednějšímu a nejlepšímu zloději uspět na poli velkých jmen z Avengers? Vzhledem k tomu, že ho nutně potřebují, tak na 100%. Sám Ant-Man jednoho seřezal a u toho ještě pokradl. Je to kompletně jiný hrdina, než Tony Stark, Thor, Hulk, Steve Rogers nebo Hawkeye. Vtip má Starkův, charisma Hawkeyeho, smysl pro čest a rodinné hodnoty Rogerse, sílu Hulka a... Thor se mi nikdy nelíbil. A navíc, Ant-Man má svoji armádu. Pokud se dá filmu něco vytknout, tak jednoduchý scénář (doopravdy jsem věděl minutu po minutě co bude následovat) a plytké, občas nudné postavy. Ke scénáři a postavám se nedá jinak bohužel vyjadřovat, je to Marvel a ten tohle prostě nedělá. Postavy by Vám více přirostli k srdci, kdyby měli více prostoru, stejně jako Stark s pěti filmy na krku (a to nepočítám cameo v Incredible Hulk, díky kterýmu si ukradl celej film pro sebe). A to je Ant-Manova nejzákladnější chyba. Měl vyjít už dávno. Ne, že by mu to až tolik uškodilo, jen vypadá pan mravenec oproti bohům, polobohům a strojům poněkud divně. Přitom je to ale největší sympaťák, co kdy filmový Marvel universe vyplivnul. A ani Star Lord ze Strážců Galaxie se nechytá, i když vtipnější byl. Nebudu tu spoilerovat z příběhu, ten je sám o sobě jednoduchý. Stačí si přečíst popis na Čsfd a víte jak to skončí. Božínku, mám toho už tolik a ještě jsem nezačal chválit.... Paul Rudd je skvělý herec a role mu sedla perfektně a do týmu Avengers skvěle zapadne. Jen si představte, jak v Captain America 3 si ho Hawkeye posadí na šíp a vystřelí ho přímo Starkovi do obličeje. Skvěle. Stará garda, Michael Douglas vypadá více než dobře, ale bohužel jeho postava měla postih v podobě nudného starostlivého původního Ant-Mana, který má strach o dceru, kterou hraje ještě nudnější Evangeline Lili (Ztraceni). Která nám má taky ještě co nabídnout do budoucna. Ant-Manův sidekick (parťák) je mexický herec Pichael Pena, kterej kdykoliv je na scéně, tak humor stoupá někam, kde Vás Marvel ještě nevzal. Více pozitivně naladěnou vedlejší postavu jsem ve filmu nikdy neviděl. Jéžiši, to bude dlouhý... Ve zkratce tedy. Efekty při zmenšování a zvětšování jsou super, není to trapné CGI. Na mravence jsem změnil názor, mám je rád. Na pozadí největší krádeže se odehrává u obou Ant-Manů rodinné drama, oba s dcerou, celkem cliché. Nejvíc snímek drží nad vodou originalita soubojů (souboj s Avengerem, v kufru a dětském pokoji), které Vám jinej Marvelák nenabídne ani z daleka a hlavně humor, který je lépe naservírovaný, než ve zmíněných Strážcích. Hlavní záporák Yellowjacket klasicky Marvelovsky nudný. Ano, Ant-Man je topovka. Jestli ale chcete lepší story a postavy, skočte si k DC, tam se tohle vede. Jenže DC netočí. No Marvel vede 14 ku 4. Krása. Iron Man, Ant-Man, Strážci Galaxie. TOP 3 od Marvelu. Kapitána nemám rád jako postavu (druhý díl je ale nejlépe natočený) a Thor je mánička. 100% 5* ()

Morzael

Film válcuje zbytek Marvelovek ve své odlehčenosti a vitpu, který je zde konečně na místě, a dokonce i skvělými herci v hlavních rolích, jak Paul Rudd tak Michael Douglas to zahráli parádně. Jenže, a ruku na srdce, ten scénář je prostě slátanina. Že měl být Ant-Man komorní snímek, to je v pořádku, ale jednání postav by se mělo alespoň tvářit, jako že je logické. Doctor Cross byl pro mě teda nejhůř napsaný Marvelovský záporák vůbec, jeho činy a motivace absolutně nedávaly smysl. Je mi líto, že s hodnocením nemůžu jít výš, protože u filmu jsem se fakt bavil, a měl několik dobrých aspektů, ale napsán byl opravdu příšerně. ()

J0hny5

Nejsem moc fanda Marvelu a komixů, ale tohle mě bavilo. Je to super zfilmované, navíc Ant-Mana hraje sympaták. Film nepostrádá ani vtip, je udělaný tak, že je ideální ho vidět s potomkem. Za mě 70%. ()

PROCESOR

Nejsem ten správnej divák, nikdy mě ty Avengers a podobný komiksichty nechytly. Tak to nebudu hanit. Jako jednorázovka dobrý. Nic víc, nic míň. ()

Pajky3

S Ant-manem je sranda a to je dobře. Nejvíc mě bavil a dostala mě jeho hláška o DiCapriovi. Jinak to marvelácká klasika, sympatickej hrdina a jeho mentor bojují proti plánu na ovládnutí světa. A přitom trošku nadvodit Avengers. Rudd je dobrej herec (dal zapomenou na ten stereotyp z komedií) a role Ant-mana mu sedla, Douglas mě nejvíc překvapil svojí mladší verzí a doplňuje krásná Evangeline Lily, kterou ale mohli jinak ostříhat. Jen záporák neposbíral moc charismatu. Co je ale hlavní, funguje jim to, baví to a rychle to utíká. Kéž by to takhle šlo pokaždý... ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě