Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

Oonika

Dostala jsem přesně, co jsem čekala a dokonce opět i něco navíc! A to perfektní vtípky od Iron Mana, Robert je prostě bezkonkurenční :-) Některé efekty mi přišly trochu nepovedené, ale dojem to ani moc nekazilo. ()

Ceberus

Je to hezká pohádka, nic víc - tři a půl hvězdy. Jossi Whedonovi poděkuji raději za Firefly než za tyhle vizuální orgie. A uvidíme, zda se Cobie Smulders podaří ve své kariéře povznést nad Robin z HIMYM. :-) ()

Claude Speed

Není trochu odvážné říct, že jde letos o druhou nejlepší komiksovku? Ovšem že ne. Je to tak. Trochu jsem se obával velkého počtu hlavních hrdinů, ale nakonec to vůbec nebylo třeba. Každičká postava měla svého prostoru akorát. Ale na rovinu... Do kina jsem šel výhradně kvůli Downeyho Iron Manovi, protože, nic jiného mě zatím z dílen Marvelu (vyjma Spidermana) až tak nenadchlo. 95%. ()

smack

Už se jasně předpokládá, že divák zná předcházející souvislosti každého z hrdinů. Snad nikdo nečekal celých 143 minut nepřetržitou bitvu. Vyvážená popcornovka, a tak jak tomu bylo i u Expandables 2, každý z hlavních hrdinů nemůže dostat stejný vyměřený čas, aby předvedl co uměl. Někteří víc, v tomhle případě Iron Man, Thor, Hulk, a ostatní méně (Hawkeye, Black Widow, Kpt. Amerika). ()

Nocturno culto

největší frájové jsou Loki a Banner / Hulk a potom ještě Stark v civilu :-) ..jinak taková pohodovka plná nadpozemské akce,dobře jsem se bavil ale pro mě je z letošních týmovek na vrcholu snímek Postradatelní 2 ;-) ...takže regulérních 80 % ()

Tamten

Velkolepý film s celou plejádou různých superhrdinů. Oproti běžným komiksovým snímkům je na tomto zajímavé sledovat, jakým způsobem jsou nastaveny a porovnávány prodily a vlastnosti jednotlivých postav. I když děj sám o sobě není špatný, právě toto porovnávání dělá film výrazně zajímavější. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=uSpR4ml8j44 Neveríš v Ježiša, ale keď ťa zabijem, tak ti spravím službu. Dozvieš sa skôr, čo tam je. Nechceš? Bojíš sa? Zlato, tam niekde až budeme spojení. Ty vo mne a ja v tebe. R.I.P. V pokoji? Boj o tvoju dušu práve nastal. Smash. Smash všetkým letným blockbusterom. Tam, kde všetci ostali infantilní, nedotiahnutí, nudní, bez šmrncu a úcty k publiku bažiacom po plnohodnotnej zábave (ktorú však na druhej strane nerozlíšia) a pocitu veľkoleposti, tam práve nastupujú a všetko to vynahrádzajú trblietaví a farební Pomstitelia. Minule to dokazovali Transformeri, ktorí taktiež zatúžili po našej erotickej matke Zemi a skončilo to famóznym hoci infantilným bojom. Dlho nič až Loki si spomenul, že tu je centrum vesmíru. Jeho motív je však opäť problémový, pohnútky rozmazané a cieľ prakticky nedosiahnuteľný predovšetkým v jeho prospech. Je príliš normálny, linajkový, preto príliš nevábivý. Dokázal to dedo, ktorý prestal kľačať. Nie on je tvoj boh. Joker sa skrátka absolútne nemusí báť zosadenia z trónu majestátnosti a jedinečnosti boja proti dobru. Kto tvorí dobro tentokrát? Sto percentá partia ľudí to nebude. Výsledky experimentov, nasranosti, cudzích svetov a predsa trošku z tej ľudskosti. Každý má ten správne na jeho grécko-božské telo navrhnutý oblek, bundu, košeľu, sako, skrátka akýkoľvek účastník plátna vyzerá správne digitálne-katalógovo. By som povedal, že fanúšikovia ktoréhokoľvek hrdinu by vzrušene stáli uprostred šestky pripravenej for fight. Ak reprezentujú záchrancov ľudstva opäť nestačia schopnosti, ale kariéru spravíte, len ak ste krásny. Samo, že to nevadí, na druhej strane je tu smiešny „transformerovský“ ehm scenár, lebo opäť všetko to burácanie je pre kocku. Kravina je však zaobalená do tak ľúbivej a morálne vyspelej akcie, že nazvať radostné poskakovanie na stoličke, či kresle ako herectvo nie je na mieste. Spontánnosť emócií a prejavov mysle je nádherne súdržný počas celú dobu sledovania. Hlášok je tu na tonu viac ako v zabudnutých Postrádateľných (2). Odľahčenie deja, jeho pritvrdenie, samotný vývoj je naoko pomalý, ale prosebne odzbrojujúci. Nepustí k ničomu, nemôžete vymýšľať bočné cesty deja, vnímate celok. Imax a vypustenie 3D je najlepšou voľbou huncúta Jossa. Každý je sýty. Postavy, film, tvorcovia a v neposlednom rade divák. Priestor dostáva efektným spôsobom každý hrdina, no na reálny piedestál sa dostal bez diskusie a výnimiek Iron Man. Obrovský priestor, efektný combat, záchrana všetkých, image. Rozumej tak, že nie je to Iron Man, ostatní sú na zjedenie, len posledného by ste si dali IM. Ľudia chcú odbočiť. Uľaviť od každodenného boja za základné hodnoty a pudy (alebo ktorý ešte len nastane), vydať sa do sfér imaginácie, do túžob po niekom, komu by dôverovali. Chcú komix, chcú ho viac, všetko v jednom. Ďaleko za miliardou je toho dôkaz. Dôkaz zábavy. Prekonanie DK Rises? Nebezpečný dôkaz až priveľkej chuti nevnímať rozpad v čo paradoxne veria a nechávajú si to brať. Chitauri sú oproti neviditeľnému zlu milí a neškodní. Ukázal som ti všetko a ty stále neveríš? Len za jednotu. (videné 27.09.2012, 05.10.2012, 07.10.2012, 14.10.2012, BD) () (méně) (více)

milhouse333

Velmi výživná komiksová slátanina všech srandovních hrdinů v jednom instantním hrnečku. Místy vtipné, celkem akční, skrz na skrz všemi vymoženostmi prošpikovaná letní podívaná. Vážně jsme si to užil. Ale podruhý se na to už nepodívám. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: COF_666, milhouse333, mazadlo ... Tak tenhle film je momentálně na 38. místě v oblíbenosti? To je pro mně naprostou záhadou. Já se místama neskutečně nudil, jen u akčnějších scén jsem se dostával do bezmála bdělého stavu. Děj filmu (parodie?) prakticky o ničem (pokud jste se dívali na Ligu výjimečných, tak tohle je asi její dvojka ...) - několik oblíbených figurek, které mimochodem vlastně vůbec neznám, až teda na Hulka (ten dělal ve filmu alespoň dobrou náladu), má zachránit svět od jiných figurek. Do toho se zažvatlá několik hlášek (jejichž nositelem je ponejvíce Hulk - "Slabý bůh ...") a to je celá kostra děje. Film vlatně tvořily jen efekty, které překlenovaly děj děravý jak řešeto. Efekty byly efektní, ale nakonec přece jen docela prázdné, neboť bez děje byly jen bezúčelnou kulisou. Ach jo, mám rád sci-fi, ale tohle rád nemůžu mít. Ani jako komedii. Prostě ne. Takže hodnotím na 2 hvězdičky - 40% a to jen pro ty poměrně povedené efekty. A snad pro jednu hlášku hodnou zapamatování: "Je to špicl všech špiclů. Ví i to, co neví." Snad tuhle šlamastiku na mně nepráskne ... ()

Azog

Na tento film jsem se opravdu těšil. Byl jsem zvědavý, co vznikne, když smícháme spoustu superhrdinů, vytvoříme ultimátní tým, drsně jej pojmenujeme a poštveme proti dosud nevídanému nepříteli....v podání J. Whedona z toho vznikne fraška. Propracované souboje se zajímavými efekty a jedinečné osobnosti každého hrdiny (velmi se mi líbila osobnost Černé vdovy). Ale proč proboha musejí každý dialog zakončit nějakou WTF hláškou?! Když Hulk rozmlátil Lokiho, tak jsem se sice smál, ale zároveň mi bylo do pláče...."Nějakej slabej bůh." Dokážu si představit, jak scénárista přinese koncept a Whedon odpoví: "Hele, pro začátek dobrý, ale hoď mi tam ještě tak 50 jouků, ať na tom trhnem." ()

Doski

Pro mě asi překvapující. Jelikož už super hrdinové spamují náš život všude, nejsem na ně už zvědavý. Ale co se nestalo.. The Avengers mě opravdu bavili. Je to super akce a ta americká nadřazenost a nacionalismus je zde v přiměřené porci. Určitě doporučuju. Velké plus ale je, když uvidíte všechny Marvelovky, které předchází. Já je všechny neviděl a myslím, že bych si The Avengers užil o trošičku víc. 4**** a 1/2* 84% ()

Luckyman

Po zhliadnutí tohto filmu som bol ndšený, pretože bol lepší ako som si myslel. S priateľkou sme sa skvele zabavili a na mnohých miestach aj nasmiali, hlavne na Hulkovi a Thorovi. Skvelá práca a dúfam, že bude dvojka. Ak všetko bude ako doteraz a ešte sa to navýši, tak pokračovanie bude ešte viac bombové. ()

shakein

Létající letadlová loď. Takže vlastně letadlové letadlo, že? Nemohu si pomoci, ten film je neuvěřitelná blbost. Ale přesně taková blbost, jakou jsem chtěl vidět. Za 5. Hvězd, ()

Dark seer

Nadhodnocený film. Avengers ze světa komiksů nic nového neposkytne. Kvalita komiksového filmu je dost ovlivněna pořádně krutým a dobře zahraným záporákem (například Joker v Nolanovém Batmanovi) a toho tento příběh postrádá. Dále celá ta věc s bohy je dost ulítlá a spíše směšná. Nenáročnému divákovi stačí primitivní příběh bez zajímavého děje se špičkovými vizuálními efekty, což tento film určitě má, ale mně bohužel ne. ()

vincchuppo

Konečně správná komiksová superhero jízda! Když byly hrdinové rozděleni, měli svá slabá místa. Jak u Thora, tak i u Ironmana, Hulka, Kpt. Ameriky (extra filmů) mi pořád něco chybělo. Tady už ne! AVENGERS je rozhodně nejlepší komiksový projekt ever seen! A už se těším na dvojku! PS: 3D bylo taky cool! ***** ()

Chip89

Bavilo mě to, byla to oddechovka, u které se příjemně relaxuje. Jen u mne to vypadlo asi tak,že jsem se furt musela ptát - a to je kdo?? Protože pro mě komiksy jsou velká neznámá. Bylo to americké, přehnané,strašně moc výbuchů a šťastný konec. Prostě hezká pohádka, ale tím to pro mne hasne. Tohle není úplně můj šálek kávy. ()

tom912

Užasný komixový blockbuster ale né všech dob, na můj vkus málo akce a více plků, ve dvojce to chci naopak. 85%. ()

bakeero

A tak já ty 4* dám, no. Ale ze vší tý akce jsem byl víc přecpanej, než nadšenej. Proč maj dneska všechny blockbustery přes 2h, sakra?! Vraťte se u akčňáků ke stopáži cca 90 min. a budu spokojenej. Jinak Tonny Stark je stejně nejvíc COOL z celý bandy :-) ()

Petulka88

Monumentální, bombastický, nadupaný, explozivní. A to se bavíme pouze o prvních cca 110 minutách. Neznám dost superlativů, abych mohl popsat závěrečnou půlhodinu. Tohle se nedá okomentovat, tohle se musí vidět! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)