Kriminálka Staré Město

• Slovensko Kriminálka Staré Mesto
TV spot 8
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (více)

Série(2) / Epizody(13)

Nový česko-slovenský kriminální seriál České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon, zasazený do každodenní reality životem kypícího bratislavského Starého Města. Ale tak jako je současný zločin mezinárodní, tak i naše příběhy se budou odehrávat v širším, česko-slovenském prostoru. Svoji úlohu v seriálu hraje především pestrobarevný vzorek typických obyvatel malebné bratislavské čtvrti, lidí se svými rozmanitými, často smutnými osudy. Nejen drobné krádeže, ale i vraždy z vášně, či skandální aféry s mezinárodním dosahem stojí v centru tohoto poutavého vyprávění, plného napětí, zajímavých psychologických postřehů i nadlehčeného humoru. (Česká televize)

Recenze uživatele Autogram k tomuto seriálu (2)

Kriminálka Staré Město (2010)

Jeden z mála slovenských seriálových nadpriemerov. V záplave telenoviel vyplával na povrch a zaujme aj širokým hereckým obsadením, okrem asi všetkých mladých slovenských hercov a zopár českých sa predstavilo aj pár osvedčených mien zo staršej generácie. Príbehy a zápletky síce nie sú ako z prípadov Sherlocka Holmesa, ale komisára Rexa by som tu určite nevyťahoval. Fialovej rola Zuzany výborne sadla, nemusí sa vôbec hanbiť a naviac tam aj dobre vyzerá. ()

Série 2 (2013) (S02)

V druhej sérii tvorcovia zmenili štýl zo samostatných príbehov na jeden príbeh na pokračovanie a urobili dobre. Dostalo to lepšie grády, je čas na prejavenie všetkých postáv a opakované zamotávanie a rozmotávanie situácie. Nie všetky herecké výkony oslnia, ale Fialová je štandardne dobrá, staršia generácia tiež. Škoda len neúčasti Pauhofovej, jej náhrada Linda Rybová ma nepresvedčila herecky ani svojou akčnosťou, keď zvalí a spúta stokilového chlapa jednou rukou. So Starým mestom to už veľa spoločného nemá, skôr sa pendluje medzi Prahou a Bratislavou. (21.11.2013) –– Záverečné akčné obraty ako trojnásobné salto mortale boli akoby nasilu a mierne nezvládnuté, ale to nič nemení na fakte, že celá druhá séria kriminálky je vysoko nadpriemerná a stojí za pozretie. (28.11.2013) ()