Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010, 7x57 min

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš, Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Branislav Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokos, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktávec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Maria Hrehusova, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník

Po velmi dlouhé době opět došlo na česko-slovenskou spolupráci v seriálové tvorbě a nutno říct, že to nedopadlo vůbec špatně. Atmosféra noční Bratislavy je skutečně působivá a jednotlivé případy jsou docela uvěřitelné, možná také proto, že nejsou nikterak zbytečně překombinované. Linie rodinných vztahů překvapivě neruší a komentáře bývalého šéfa většinou dobře baví. Hlavní ale je, že celý seriál zůstává v našich vodách, a to i svým poklidnějším stylem. 65%(24.11.2010)

• triatlet

Počut češtinu so slovenčinou v hlavním vysílacím čase na ČT1 je příjemné. Zaujme hudba (L´ubica Salamon-Čekovská) i herecké nasazení, ale samotné zpracování příběhů je nezáživné, zdlouhavé; místy až nudící dialogy. Námět: Barbora Vallová, Zuzana Fialová; scénář: Alex Koenigsmark, Dominik Dán.(25.10.2010)

Viděla jsem zatím jeden díl, takže moje hodnocení berte s rezervou, ale vůbec mi to nepřišlo špatné. Zuzana Fialová s Matějem Hádkem jsou docela solidní dvojka, děj měl spád a rozhodně se neuchyloval k trapnostem typu Kriminálka Anděl z produkce TV Nova. Jenom se mi nelíbí snaha imitovat názvem seriálu produkci z cyklu CSI, tvůrci si tím spíš trochu škkodí.(18.10.2010)

• YURAyura

Jednim slovem: OTRESNE! Desivy casting, scenar k placi, nepresvedcive vykony, nuda z toho kape jak z jihoamericke telenovely. Vysetrovani se deje jaksi mimochodem a nahodne - prideme do baru a tam zciasta jasna potkame nekoho, kdo je pro dalsi patrani nejpodstatnejsi. A daleko dulezitejsi je podle scenaristu nudny soukromy zivot policajtu. Charismaticti herci dostali minimum prostoru - Deci, Roman, Langmajer a hlavni lajny prevzali jalove postavy na cele s Lasicou a neuveritelne odpudivou vysetrovatelkou, ktera si bez sveho mentora nerozhodne jestli si vytre pravou nebo levou. Absenci jakekoli nadsazky ci humory nemuze zachranit ani "Dempsy". Jedina slusna vec je uvodni znelka, ale i ta mi prijde odnekud obslehla - Dexter atd.(18.10.2010)

• stanny

Totálně nesympatická hlavní hrdinka to sráží...(19.10.2010)