Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010, 7x57 min

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš, Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Branislav Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokos, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktávec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Maria Hrehusova, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník

Snaha se cení, ale bohužel nestačí na to, aby vytáhla tuto sérii sedmi detektivních epizod - pravda, se sympatickými postavami - do červeného pásma. Kriminálka Staré Mesto si prostě tak nějak "dělá to svoje", aniž by oslňovala kamerovými filtry a podobnými vychytávkami (na to tu máme Stropnického a jeho partu od Anděla), a nejde tomu příliš co vytýkat. Jenom to, že sice neurazí, ale ani nenadchne - dnes už si nepamatuju ani jeden díl, jen kdo hrál hlavní role, a že Milan Lasica je stále velký boss:) A to na víc než na 60% nestačí. Dobře, možná by mohlo na sedmdesát, na tu bídu okolo, ale to by potom nebyl znát ten masivní kvalitativní posun, který se stal s druhou - úplně jinak pojatou - sérií. Tu, na rozdíl od téhle, vřele doporučuju.(22.10.2013)

• honajz

Tady na tý točně jsem to říkal: Je to marný, je to marný, je to - marný... Podobně marný jsou všechny česko-slovenský pokusy o moderní akční krimi seriál. Dáme tam cool roztřesenou kameru, zelené filtry, prostřihy na tepající město v noci (ve dne se tam asi nežije či co, jen v noci), cool drsnou policistku a zápletku, kterou prokoukne od začátku každé malé děcko. (Resp. máme pět lidí, tři jsou policajti a jeden zastřelený, kdo je vrah?). Pak tu máme moudrého stařešinu v důchodu, který byl svině, ale nyní rozdává rady a arabské kafe... A dialogy, mankote, ty vymýšlel který pacient blázince? U tohoto seriálu je prostě všechno špatně, řídký děj hloupě natahovaný, charaktery ploché, herecky je to celé nevýrazné, o hrdinech toho moc nevíme kromě povrchních detailů a překvapivě jediný, kdo tady hraje nad průměr, je Hádek. ----- Čím to, že stará Panoptika a Hříšní lidé dodnes fungují a dá se na ně koukat i po letech, i když nemají filtry a rozklepanou kameru a cool drsné policisty?(20.9.2010)

• stanny

Totálně nesympatická hlavní hrdinka to sráží...(19.10.2010)

• gilmore_girl

Nevypada to tak spatne, prestoze ceske a slovenske kriminalky jsou vzdycky jaksi suche... tady se alespon objevuje spousta zajimavych hercu (treba Zuzanu Fialovou jsem videla poprve a musim rict, ze je dobra, dale zname firmy jako Vasaryova a Langmajer a dalsi). Bohuzel pribehy jsou nudne a herci nemaji moc prostoru... predvadi se vic v soukromem zivote nez v kriminalistice, coz je u kriminalky velke minus.(28.9.2010)

Pro me je tento serial mile prekvapeni, zvlast kdyz vezmu v potaz fakt, ze se prevazne jedna o slovenskou produkci. Neni sice natolik dobry, jako podobny serial Pripady 1. oddeleni, presto me bavil. Zuzana Fialova mi v hlavni roli dvakrat sympaticka nebyla, nikde vsak neni psano, ze by kriminalistka sympaticka byt mela a po herecke strance bez vyhrad. Co mi ovsem vadilo nejvice byla postava byvaleho policisty Milana Lasicy. Fialova k nemu chodila jako do housli a jejich dialogy byly vesmes nejhlussi mista jednotlivych epizod. A to ze randi s jeji mati bylo jasne jiz v uvodu... Pripady vysetrovani byly zajimave, mozna jen Cerveny had uz byl celkem pres hranu verohodnosti. Z postav se mi nejvice libil Peter Simun. Tesim se, az mrknu na pokracovani druhe serie.(4.10.2014)