poster

Kriminálka Staré Město (TV seriál)

 • Slovensko

  Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010, 7x57 min

Hrají:

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš, Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Branislav Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokos, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktávec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Maria Hrehusova, Katarína Jančula, Miro Mráz
(další profese)
 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +uvěřitelné příběhy a dosti reálné kriminální případy, vyšetřování, zaujme Zuzana Fialová a potěší Matěj Hádek a Táňa Pauhofová, možná je i výhodou že spoustu slovenských herců ještě neznám -je ovšem škoda, že zatím vzniklo jen sedm dílů, rovněž atmosféra je hodně pesimistická, postrádá to humor nebo alespoň nějakou komickou figurku (nutně to ale nevadí)/// Tahle Slovenská kriminálka mě hodně zaujala a pohltila. Rozhodně více než Kriminálka Anděl. Tato je ještě syrovější, občas dramatičtější než ta kterou jsem zmínil. Seriál mi přijde po stránce kriminalistické hodně uvěřitelný včetně postav. Ne každý případ nalezne řešení a mnohdy i sami kriminalisté mají svůj osobní život a svoje starosti. Druhou mincí je ale otázka, zda to i tak dobře může působit na diváka? Rozhodně jsem však zvědavý na druhou řadu./// Celkem 78%///(7.12.2010)

 • yakoob
  ****

  2.série je opravdu na česko-slovenské poměry dobrá...(10.10.2013)

 • slunicko2
  ***

  Malý pitaval z velkého města po třiceti létech. 1) Kriminálka rozhodně není akční seriál, ani si na něj nehraje. Určitě by neškodilo atraktivnější a coolovější zpracování jednotlivých případů. 2) Obávám se ovšem, že pak by seriál popřel sebe sama. Vždyť tady nejde o napínavé vyšetřování. Filmy chápu spíše jako svého druhu sociologickou sondu, která jaksi mimochodem odhaluje aktuální slovenskou společenskou atmosféru. Civilní vyšetřovatelka Fialová s výraznou tváří se výborně doplňuje s rovněž civilním lidsky chybujícím Hádkem i dalšími zdánlivě nevýraznými členy týmu. Vše pak glosuje ironicky cynický bývalý policejní šéf Lasica. 3) Zobrazení rodinného zázemí vyšetřovatelky (jako jediné ve filmu) dobře symbolicky vystihuje slovenské (a potažmo i české) rozpaky nad současným stavem společnosti, který je takový, jaký je, a málokoho uvádí do nadšení. 4) V době, kdy píši tento příspěvek, je na ČSFD celkem 67 komentářů, z toho v 15 pisatelé sami uvádějí, že viděli pouze první díl a v dalších minimálně 10 je totéž zřejmé ze způsobu hodnocení. Co na to říci? Snad jen, že geniální komentátoři, schopní zhodnotit celý seriál na základě jednoho dílu, zcela určitě neskončí v mém buddy listu.(9.11.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)

 • - V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)

 • - Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace