Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010, 7x57 min

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš, Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Branislav Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokos, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktávec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Maria Hrehusova, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník

Nevím, co by vlastně chtěli, zde na ČSFD ti věční odpůrci tuzemské (i slovenské) filmové tvorby. Asi nacházejí uspokojení v duchem pokleslých zámořských škvárech, ale to neznamená, že se musí nevhodně hned projevovat při každém novém tuzemském počinu a za každou cenu bez rozumného uvážení jen a jen kritizovat. Samozřejmě, tento seriál má své mouchy, připouštím že tento styl točení zrovna rád nemám, ale neznamená to, abych usedl k monitoru, nalovil ČSFD a začal kolem sebe plyvat slova odporu. Mám takový dojem, že tihle plyvači špíny přisoudí nálepku "odpad" či jednu nebo dvě hvězdy automaticky každému tuzemskému filmu, ale na Robina Hooda z USA produkce nedají dopustit. Kriminálka Staré město je z hlediska toho, co nám doposud ČT1 nabízela, dalo by se říct, skok k lepšímu. Osobně toho moc vytknout nemůžu, snad jen z důvodů vyšší akčnosti vložené velmi nepravděpodobné akce (bokovky) naší přeemancipované nebojácné hlavní hrdinky. I ty nekonečné nepochopitelné návštěvy u staršího zkušeného kriminalisty dokážu strávit. Nepovažuji tento seriál za nějaký extra trhák v oboru CZ krimi, ale průměrnou známku si zaslouží, přestože je doslova přecpán konspiračními schůzkami kriminálníků v naprosto nepochopitelných místech squatterským brlohů. Prostě tam, kde kriminálník v kravatě září jako hovno na papíru - to se týká především serie 2.(12.10.2010)

Prave skonci prvy diel. I dalo sa. Fialovu nemusim, vedela by som si predstavit prijemnejsiu herecku. Inak ok. Je to nieco nove a zaujalo ma to. Fakt nechapem, ako jasnozrivo tu vedia niektori ohodnotit film, skor nez sa dostane aspon do prvej stvrthodiny. Zabery mesta milujem. V starsich filmoch si ich vyslovene vychutnavam, specialnu slabost mam na Bratislavu a Brno.. dobre, aj Prahu.(20.9.2010)

• gilmore_girl

Nevypada to tak spatne, prestoze ceske a slovenske kriminalky jsou vzdycky jaksi suche... tady se alespon objevuje spousta zajimavych hercu (treba Zuzanu Fialovou jsem videla poprve a musim rict, ze je dobra, dale zname firmy jako Vasaryova a Langmajer a dalsi). Bohuzel pribehy jsou nudne a herci nemaji moc prostoru... predvadi se vic v soukromem zivote nez v kriminalistice, coz je u kriminalky velke minus.(28.9.2010)

• Petroff

Název mě posílá do kolen... Tohle je fakt moc. Neviděl jsem ani znělku - ani zahraniční "předlohy". Ale dobře těm hercům tak. Kdyby se líp učili, mohli dělat normální práci, za kterou by se eventuelně nemuseli stydět.(21.3.2011)

• kinderman

Je to problém, když máte postavit seriál na nesympatické herečce, jejíž jedinou polohou je permanentní naštvanost a z té vyplývající způsob mluvy- kulometná kadence dohnaná za hranici srozumitelnosti. První 4 epizody nic zvláštního, jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout, zda to bude spíš o případech, nebo o vztazích (ač díl trvá hodinu, připadá mi stopáž vždy dvojnásobná). Nejpřirozenější herec jednoznačně M.Hádek, proto ta užovka v autě ve 4.epizodě?!(12.10.2010)

• - Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)

• - Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)

• - V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)