Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Primus tesla

Dobře. Přepálený konec. O dvacet minut delší stopáž. Několik slabých momentů. To už tu zaznělo. Ale pro mě byla Sněhurka a lovec jedním velkým příjemným překvapením. Protože čistokrevná Dark Fantasy tu nebyla už hodně dlouho. A ani mi nevadilo, že vizuálně kopíruje Pána Prstenů. PS: Mattyho rozbor mě velice zaujal. V životě by mě nenapadlo takhle pitvat pohádku. ()

AyLe_ odpad!

tady jsem o odpadu ani na chvíli nezapochybovala..ještě nikdy jsem neviděla film složenej z více jinejch filmů! co to jako bylo za vykrádačku? a ta scéna přesně okopírovaná z Princezny Mononoke mi teda pěkně nadzvedla mandle! jo, a Stewart je příšerná herečka..v repertoáru má jedinej přiblbej výraz a nic víc ze sebe nedostane..tohle že je nová Hollywoodská ikona? prosím vás! ()

Sakashi

Red riding hood převlečený za zlou královnu s fešným zrcadlem a s lehce Bellovským komplexem.. Tenhle film je opět předělávkou klasické pohádky na temnou verzi. Notak..proč? Je tohle opravdu nutné?! Světu bylo líp s klasickou verzí a sedmi milými trpaslíky. Teď už nevidím roztomilého Šmudlu a Bručouna ale perverzní a přisprostlé klacky metr deset nad zemí. Herecké obsazení by mohlo být dobré ale..Kirsten Stewart poprvé ve Stmívání s lehce nepřítomným, melancholickým a nakyslým výrazem..a tak to pokračovalo až jí obsadili do Sněhurky..a opět. Sice působí Sněhurkovsky nevinně ale sakra..neumí se tvářit i trochu víc jako člověk? Obsazení Charlize Theron jako zlé královny palec nahoru. Své role se ujala velice dobře, kladně hodnotím zejména její kostýmní výpravu. Chris Hemsworth je prostě fešný lovec, na kterého se dalo po celý film dívat jako na pěkného sexy chlápka ale jinak nic moc. Superhrdinové ano, lovci nikoliv. Co víc říct..nenadchlo mě to. Opravdu jsem se dívala jen proto, abych se opět přesvědčila, že američané umí zkazit všechny evropské pohádky, a to i s minimální dávkou nápadu. ()

Tomulka

Hlavním tahákem tohoto filmu je každopádně a bez diskuzí Charlize Theron a nutno dodat, že naprosto oprávněně. Její podání královny je famozní!!! Démonické temné nálady verzus jeji prosebné a nostalgicky ubrečené nálady. Jeji postava je také podpořena velmi slušným vizuálem a efekty takže špica. Také je nutno říci, že dabing královny se moc nepovedl je lepší vidět v originále. Na druhou stranu špatně zvolená Kirsten Stewart do role Sněhurky je tragická její chrup není rozhodně věc , kterou by měla ukazovat na obdiv a přesto to dělá pořád. Neustále vidíme ty její lopa´táky . A při tom když má tu pusinku zavřenou tak je docela hezká. Nic méně její herecký projev je hodně slabý. Třeba její proslov na hradě u vévody, kdy má vojáky přesvědčit o tom, že mají bojovat s ní je o ničem. Měl by být motivující měl by Vám běhat mráz dojetí po zádech a možná i ukápnout slza, ale opak je pravdou tak já vám něco řeknu a pak všichni jako očarovaní jedou s ní. Pak jí udělají blbý účes, který se rozhodně nepodařil dají jí průměrné ženské brnění , které spíchli za 10minut a jede se na pláž. A tu hrůzostrašnou armádu, která na začátku zdecimovala celé obsazení hradu je najednou úplně rozsekána díky humornému vystoupení trpaslíků. Řeknu Vám jednu věc jen díky královně a věcí kolem ní dávám čtyři. PS.: možná ještě za temný les, trolla a hlavně (málem bych zapomněl) geniální zrcadlo. ten nápad zpracovat zrcadlo takto je geniální. ()

Patroxi

mám rád zfilmované pohádky a v poslední době toto téma dost letí byl sem zvědavej a nezklamal sem se ! parádní film efekty a vše takové filmy mě extra berou děj rozšířen o to jak ho asi většina znáte o sněhurce a 7 trpaslíchích .. :D za 5 ()

Mia Zoldy

Opäť ďalšia klasika postavena do trochu ineho uhla a už tu máme nový príbeh. Na rozdiel od vtipnejšej Mirror, Mirror s Julie Roberts je táto Snehulienka ovela lepsia. Charlize Theron a Chris Hemsworth su zarukou veľmi dobrych hereckych vykonov, na ktore sa oplati pozerat i keby bol pribeh absolutne mimo. Nechapem preco je v nazve Snehulienka, ked dôraz sa dava hlavne na pribehu Zlej kralovnej, teda čarodejnice. Nehovoriac o tom, ze Snehulienka (Kristen) alebo hlavna postava ma tak malo dialogu az divak ziska dojem, ze Kristen ulohu nestvarnila kvôli svojim hereckym schopnostiam, ale skor vdaka svojmu vyrazu vyplaseneho krasneho kurata. Mohlo to byt fakt dobre temne spracovanie. Temne to bolo, ale dost casto zbytocne predlzovanie nepodstatnych scen, na ukor tych hlavnych. Celkový dojem je napokon pozitívny. Nebolo to nič prevratne, ale za pozretie to stoji. ()

Jessica_Biel

Přesně tento typ filmu mi sedí. Pohádková fantasy, kde ze Sněhurky vznikla trochu jiná postava než od Walta Dysney. Na mé milované bitevní vřavy zde také dojde a jako nádherný zlatý bonus je zde skvělá Kristen Stewart ve zbroji a krásná Charlize v sympatické roli královny. Na tento příběh by se neměli dívat ti co již vyrostli z pohádek, protože tohle přeci je pohádka, leč v jiném kabátě, ale zatraceně dobrá a natočená! K tomu když se ještě dodá jméno James Newton Howard, je o krásu postaráno, poněvadž po boku Zimmera a Jablonského patří dle mě k nejlepším skladatelům. Excelentní film na který jsem čekal půl roku! Nemohu a nechci jinak než 5 *****hvězd :-) ()

kmfilm

předčilo očekávání a to mile! Když jsem byla malá, nikdy jsem si takovou Sněhurku a královnu nepředstavovala :-) ()

Chlo0opek

Na to, že je v amerických filmech mnoho zbytečných dialogů a efektů na úkor příběhu, jsem si už zvykl. Ale když ono tady už je toho až příliš mnoho ... dialogy jsou naprosto prázdné, hlavní představitelka snad ani nehraje - no bída a zklamání. Snad jen ta hudba a ty efekty občas zaujmou...rozhodně ne však příběh.. ()

Pythonator

Kristen Stewart a Charlize Theron jsou v tomto filmu nádherné a jen kvůli nim stojí film za to. Nasralo mě celkové pojetí pro děti. Mohla to být mnohem temnější fantasy, ale to by asi nevydělalo tolik peněz, kdyby do kina nepřišly ty zástupy smradů lačnící po další Twilight blbosti. Já na tom v kině byl a docela se mi film líbil. Jen ti pubertální smradi všude kolem mi to znepříjemňovali. Kdyby tvůrci nemysleli na prachy a přitvrdili s krví, mohla to být opravdu krásná temná fantasy. ()

zekon

Skvělá temná fantasy na všem známém základě. Perfektní triky a titulní hudba, nadšení. V dnešní době po hrůzách jako Potter, Narnie 3, Kompas, apod hurá!!! To jak vyřešili trpaslíky, za to by se nemusel stydět ani Jackson. ()

KREI

Pro mě fajn popcornovka která určitě neurazí. Ve filmu vyčuhují v hereckých výkonech hlavně dvě ženské hlavní postavy a popravdě sem rád viděl Kristen v normálnější roli než té upírské. Každopádně co jsem si ve filmu užíval od začátku až do konce byl soundtreck který je pro mě jedním z nejlepších tohoto roku a popravdě se mi v hlavě usadil mnohem víc než film samotný. Proto u mě hlavně díky soundtracku který u mě film vyhnal o třídu výš hodnocení 80% ()

Podpovrchem

Když si odmyslím onu stálou strnulost a staropanenskost herectví Kristen Steward, kdy i stejně krásná kdekterá modelka by podala lepší výkon - v Twilightu to nevadilo, právě proto se tak tlačila k upírům- je film neurážející, Temný les je gotika sama, les elfů potěší každou holčičku svou malebností, všichni si přejeme, aby se princezniným milým stal lovec a ne princ. Howard zkomponoval skvělou hudbu, která úžasně doplňovala samotný film. Postava jelena s parožím větvícím se jako koruna stromu mne dostala, skvělý nápad, úchvatná podívaná, ale trochu pachuti přece jen bylo při detailnějším záběru jeho postavy, kdy bylo až moc znát, že jde o animáka- ale to je ta má manie. Samotný film je dobrý. ()

Kytiii1

Nechci přidávat další intelektuálský komentář... nevidím ani nechci vidět za filmem ani genderovou výpověď ani žádnou jinou... nejsem kritik... "jen" mám ráda filmy... pohádky... a pohádky s dobrým koncem nejvíc... mohla bych to doplnit nějakým klišé typu, že svět je plný špatných konců atp atp... ale nechci... mě prostě baví napětí... baví mě, když je film dobře zahrán (ač oba mužští hrdinové mi přišli dosti nevýrazní)... říši víl bych měla taky co vytknout :D - ale to je o vkusu... Takže pro všechny, kteří netouží odkrývat tisíc vrstev a myšlenek, ale rádi se podívají na nové pojetí klasické pohádky (kterou jsem mimochodem od dětství neměla ráda, protože mi vždy vadil prototyp Sněhurky jako naivní blbky, co třikrát skočí maceše na špek) a ještě parádně pojaté, tak vřele doporučuju... ()

Skunkiee

Jedna hvězdička dolů za Kirsten Steward. Tahle hvězdička ze Stmívání mi herečka nějak nepřirostla k srdci. Né že by nebyla hezká, ale neumí se usmívat a její herecký repertoár zahrnuje všehovšudy dva nebo tři výrazy. Ale k filmu - není to pohádka, je to dobrodružný film. A když jsem k němu takhle přistupoval, bavil mě od začátku až do konce. Možná by to jako celek sneslo o pár minut zkrátit, ale na druhou stranu, závěr je tak napínavý, že to zas tak nevadí. Exteriéry jsou úžasné, ať už fantastické hrady, tajemný Temný les nebo Útočistě trpaslíků. Ještě bych zmínil démonickou Charlize Theron. Jako celek mi tak do plného počtu scházela lepší představitelka Sněhurky, ale to je asi jen můj subjektivní názor. ()

Fenixx

Tak trochu ztráta času a zabitý večer... Díky bolestnému výrazu Sněhurky jsem pořád čekala, že odněkud vyskočí Edward a zachrání ji, u trpaslíků mi chyběl Gandalf, Lovec měl obrat ke kladnému hrdinovi rychlejší než Evžen Na Vlásku, o asociaci s Johankou z Arku ani nemluvím... Jediné, co na filmu oceňuji je, kdo Sněhurku probere "ze smrti", asi bych taky byla radši takhle :-))) ()

cozek

Škoda. Od počátečních 4 hvězd, které si film drží celou první třetinu, se tohle dílo zvládne propadnout až k hranici odpadu. ()

StressMode

Tenhle film sám pořádně neví, co je vlastně za žánr. Je to pohádka, je to fantasy nebo rubačka? Dost mi vadil podivnej střih a přechody z žánru do žánru. Scénář taky docela zmatek. Taková splácanina klasiky od Diznyho, pána prstenů a Narnie. Přitom to mohlo bejt docela fajn. Dal bych tam víc bitek, víc fantasy a míň králičků, motýlků a vůbec pohádkových klišé. Prostě já bych to trochu poladil a bylo by. Je vidět, že Bella.. pardon. Kristen odváděla pozornost potřebnou pro natočení kvalitního snímku, více členů šťábu než jen režisérovu :D No a když už je řeč o ní. Já jí prostě nemám rád. Pěkná celkem je, ale herečka to pro mě neni. Pořád se kouká stejně tragicky s votevřenou hubou jako v tvajlajtu. Co na ní ldi vidí to nevim. Nestojí ani za starou Bellu. Sněhurčina dětská verze je taky docela fail :D No i v tomhle guláši, se daly najít světlý momenty a film byl shlédnutelný, takže dnes za 3* ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)