Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

klaranapoli

Jak já nesnáším tyhle pitvoření překrásné Sněhurky. Co to je za Sněhurku která nosí brnění a vraždí? HNUS. Jediný za co ještě dávám, tu druhou hvězdičku je ta krásná krajina kam ji zavedou trpaslíci a ten krásnej jelen a ten okamžik. ()

Ajka13

Mám trochu černé svědomí, že tomu dávám stejně, jako "barevnější" a "bollywoodské" verzi Sněhurky, nicméně na víc to necítím a měnit hodnocení u té druhé se mi nechce. Každá verze měla své plusy a mínusy. Kristen alespoň neměla srostlé obočí a nezpívala na konci. Na druhou stranu s tím svým výrazem ala leklá ryba by vážně měla něco dělat. Ale celkově působil film celkem zajímavě, postava lovce dost netradiční, nemluvě o sedmi trpaslících nebo královně. Ta ovšem neměla chybu - snad jen to její zrcadlo mi přišlo už trochu moc "high-tech." ()

vlk++

Průměrně natočená průměrná pohádka pro příznivce fantasy. Když jsem lákal Ondráše, tak sotva jsem řekl Sněhurka, tak zavřel dveře a dál se koukal na Top Gear. Asi by se mu to líbilo, ale zase o tolik nepřišel. 3* za efekty a trpaslíky. ()

zeromen

Nejlepší zpracování sněhurky jaké kdy bylo natočeno. Skvělí herci, děj, efekty. Uvidíme jaká bude dvojka. ()

desnik

Takhle nějak si představuju předělávku klasické pohádky na příběh pro dospělé! Skvělé efekty a herecké výkony vévodí od začátku do konce. ()

Joshua2121

Vytrhnem pár strán z Pána prsteňov, pár z Harryho Pottera, obohatím scénami z Nekonečného príbehu a Bátoričky, postavím na rozprávkovom príbehu, ktorý pozná asi každý, ešte zabalím do Hollywoodskeho pozlátka a za pár dní si pekne namastím kapsu. Takto si predstavujem myšlienky scénaristu či režiséra tohto počinu. Spád to má rýchly od úvodu až po záver, čo je síce pekné a nenudí, no akosi ma to nedokáže silnejšie nadchnúť či prekvapiť. S prihliadnutím na krásu prírody a humor trpaslíkov sa to ledva vyšplhá na tých 70%. ()

Lucka07

Temné až depresivní pojetí Sněhurky mě teda vůbec nenadchlo. Dobré vizuální efekty kazily odfláknuté dialogy. Chyběl tomu humor a šmrnc, možná větší zápletka Sněhurky s Lovcem. ()

RoyBatty444

Záblesky originality sa dajú nájsť, ale ako celok sa dobrý pocit nedostavil. Temná atmosféra sršala z filmu až po nástup trpaslíkov. Realistické poňatie vydržalo až do konca, a preto sa všetky tie rozprávkové vsuvky javia rušivo. Herecky by som hlavne vyzdvihol Charlize Theron, ktorá drží temnú stránku filmu na vysokej úrovni. ()

prometheusll

Strašná škoda že to je tak slabý. Mohli to více rozvinout a mít lepší nápad a představu dobrodružství. Alespoň je vidět,že opravdu asi nejlepší dobrodružný a k tomu fantasy je asi skvělej Pán Prstenů. A ten Temný les,hrůza,strašný nápady. ()

stepma

Nevadí mi filmy, které jsou blbé ve své podstatě, vadí mi filmy, které mají potenciál ve formě skvělého příběhu, obsazení a prostoru pro fantazii a vše přijde vniveč. Trailer super, film ale už žádnou přidanou hodnotu neměl. Škoda. Opravdu jsem se těšila. Dvě hvězdičky plus jedna za Charlize, která vystihla moji představu Ravenny. ()

Rudysoft

Vizuálně za 5 hvězdiček, tohle bych dal za efekty, zvuk a celkovy obraz na nominaci na Oscara, ale scénář je slabší za 3 hvězdičky. Sice je v názvu filmu "lovec" ale lovec tam má málo prostoru, navíc vzah lovec a princezna je dost chladný a trpaslíci nejsou vtipný. Chybí tam humor a odpočinkové pasáže, které chytnou za srdce (umírání trpaslíka do toho fakt nepočítám). Celý film je taková lepenice - vykrádačka z různých filmů: Pán prstenu, Stmívání, Bitva u Thermopyl, Johanka z Arku... Celkově za **** ()

PlayGirlX

Pro mě velmi milé překvapení, moc dobře zpracované. A když jsem při závěrečných titulkách uslyšela sountrack od Florence and the Machine, musela jsem připočítat další bodíky. Jednu věc bych tomu ale vytkla. Celý film byl jasně situován do Velké Británie, bohužel britský akcent mělo méně než 50 % herců. Také mi vadila ta nesourodost – Britové, Američané, Australan a Jihoafričanka v círka 16. století? Škoda, že se tvorby tohoto filmu nechopili Britové. ()

afroman001

Právě sem četl recenzi kde dávají 40% a píšou že to je nesnesitelný kýč. S tím tedy nesouhlasím, osobně sem právě kýč čekal ale film mě velmi překvapil. Nač mám se soužit, světem se ploužit, Mamonu sloužit, Držgrešle být. Jaký s tím štráchy, Když žádný prachy, Do hrobu sebou nesmíš si vzít. Dávám 5* ()

Tanulin

Královna JE nejkrásnější ženou v království, protože K.Stewart jí prostě nesahá ani po kotníky - ani herecky. Svělé triky, které mě nepřestávaly bavit.Jinak jako příběh, no lovec v pohádce - ano, pokud by byl happy end, ale...on ostrouhal, princ tam byl navíc a ze Sněhurky udělali válečnici. Nevím no....Chápu, že je to jen další z verzí,ale i tak... ()

Monini

První polovinu i přes veškeré nedostatky (a že jich je) hodnotím kladně, nicméně v druhé půlce film ztrácí tempo, dech i zajímavost a ke konci se ze Sněhurky stává otravná nicka s přemrštěným egem............NEDOSTATKY: -> Sněhurka rozhodně není hezčí, než královka. -> Sněhurka má neustále otravně otevřené ústa, což nutí diváka polemizovat nad tím, zda nemá tak velké zuby, že je nemůže zavřít. -> Lovec nedostává dostatečný prostor a jeho vztah se Sněhurkou není (ke škodě filmu) vůbec rozvinutý. -> Trpaslíci jsou nepříjemní otravní blbečci, kteří vůbec neplní účel, který by ve filmu plnit měli........................... Ale abychom jenom nenadávali, tak musím vyzdvihnout skvělou akci v první polovině filmu, tradičně vysoce kvalitní herecký výkon Charlize Theron a příjemné pokoukáníčko na Chrise Hemswortha :) ()

ragtime

Sú filmy, u ktorých sa musí na plátne stále niečo diať, aby ste sa nenudili. Na tomto je obdivuhodné, a klobúk dolu pred neostrielaným Sandersom, že vizuál, hudba a výprava robia zaujímavou každú chvíľu a nespustíte z neho oči (niektoré obrazy ako by vypadli z jednej reklamy na nemenovanú minerálku "patentované prírodou"). Obrovskou devízou je sympaťák Chris Hemsworth, démonicky skvelá Charlize Theron a skvele zohraní trpaslíci. To Kristen Stewart by mala popracovať na svojom výrazovom arzenáli, pretože už začína byť komickou karikatúrou samej seba, na čo je ešte sakra skoro. Ale to neuberá nič na plnom hodnotení. ()

karel63

Pokud bych neznal klasickou pohádku od Disneyho, tak myslím, že toto zpracování je perfektní. I trpaslíci mi byli příjemnější než v hrané Sněhurce. Dobře natočené. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)