Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

pirate

První hodinu jsem viděl na čtyři hvězdy (80%), ale potom asi po dalších dvaceti minutách mi přišlo, že se film už trochu táhne a ačkoli se děli podstatné věci, tak ztrácel na obrátkách a to bylo to hlavní, co ho drželo zábavným a záživným. Lovec se nevytáhl tak, jak jsem čekal, představoval jsem si, že bude kosit více nepřátel. Kristen Stewart je velmi hezká (i když v brnění se mi tak nezdálo). Na film se dá dívat v pohodě, jen je nutné čekat, že v první polovině jsou jen kratší souboje, poté se nic moc akčního neděje a na konci se film opět "probudí". Naneštěstí ačkoli nebyla ta část bez boje dlouhá, tak mě dokonale zchladila a finále už nestačilo nadchnout, ale zase ani vůbec nudit. Dávám 65% s čistým svědomím. Jiná a pozměněná americká verze Sněhurky, která ujde. Určitě bych ji nezahodil jen kvůli tomu, že si Američani "zase něco vymysleli" a tak to musí hned být kravina. Pokud se má někdy údajně natočit film, ve kterém bude opět lovec, (a možná jiná princezna, nebo něco podobného) pak ať klidně. Jen bych mu dal více soubojů. Chris Hemsworth se hodil na Thora a hodí se i sem. Možná, že Američani "zneuctí" jinou pohádku, ale aspoň by MOHL být další slušný dobrodružný film, u kterého bude asi někdo muset zapomenout na to, o čem je děj, aby nezjistil, že opět poupravili jistou pohádku, ale já jsem naštěstí jeden z těch, kterým to absolutně nevadí. Každý nemůže být originální. ()

Pritok

strasne vela kristen stewart (i ked logicky), ktora mi prisla dost nesympaticka (asi z twilightu, kde mi fakt liezla na nervy). cely film sa tvari ako keby zjedla citron. theron mala celkom fajn postavu. malo hemswortha, vacsinu casu som sa nudil a nudil. strasne dlhe a plne minutazi, kde sa absolutne nic nedeje. najviacsie pozitivum bola pre mna smrt jedneho zo siedmich trpaslikov. ()

fabregas1

Pro mě teda temné podání klasické pohádky. Děj sice neoslni a scénář je děravý jak moje fusekle, každopádně akce je tu mnoho a napětí nepřestává klesat. Vizuální efekty a celkové zpracování filmu se mi opravdu líbilo. Např.děsivý hvozd, který omamuje výměšky psychotropních rostlin a živí se strachem lidí nebo naopak pohádkový les, kde roste fosforově zelená tráva a zvířátka tu žijí v míru. Po herecké stránce to šlape velmi dobře, Charlize Theron je zrozená pro role, jako je ta její a smekám před ní, Chris Hemsworth je taky v pohodě, jako lovec vypadá dobře a spolu s partou trpaslíků vás dokáže občas i slušně obveselit. No a Kristen Stewart? Byl jsem na ní zvědavý, protože ji znám jen z Twillight. Já osobně bych tam dal třeba Jessicu Biel. Kristen Stewart mě sice herecky přesvědčila, ale Sněhurka by měla být nejhezčí a to v tomhle případě podle mě není, Charlize Theron je prostě hezčí (pokud samozřejmě nehraje stařenu). Sněhurka a lovec přináší mix temné magie a středověkých bitev, takže příznivcům fantasy žánru i coby atrakce pro náhodné návštěvníky kina by se snímek měl líbit. Abych nezapoměl, malé děti na něj raději neberte, neboť tvůrci se neřídí Disneyho verzí. ()

snupko13

Skrátiť o posledných 15-20 minút, vymeniť nie veľmi nehynúco krásnu Kristen a vyplniť neurčitý pocit niečoho chýbajúceho, tak toto je určite najlepšia dark fantasy tohto leta. Ono ním aj tak je, keďže sa toho až tak veľa netočí. Každopádne skvelý film, napriek téme prekvapivý, nápaditý. Zdá sa, že Snehulienka ponúka mega možností ako sa pohrať, ale keby mal film názov a obsadenstvo iné ako snehulienka atď, vôbec by som mu to nezazlieval a ani ho nežaloval za plagiátorstvo. Ďakujem za krásnu krajinu víl, tú v našom temnom svete potrebujeme. ()

ELDoctorow

Malo to u mňa dlho napriahnuté k štyrom hviezdam, ale po temnom lese sa to hrozne ťahá a je tam viacero scén, ktoré s kľudným svedomím mohli skončiť na podlahe strižne, kde ich na večernej šichte pozametá do ameriky ilegálne sa dostanuvší mexikánec, ktorý po zbežnom pohľade, čo že to je, všetky kúsky pozbiera a vezme so sebou domov, kde si následne po dobrej večeri zloženej z nachos leští svojho hombrého na vystrihnutých scénach s Charlize Theronovou. No a výsledné tri hviezdy nakoniec zacementoval záver, ktorý je dosť odfláknutý a nezáživný. Tešil som sa na poriadnu fantasy bitku a ono sa tam pár krát máchne mečom a je padla. Sanders to má však v každom prípade vizuálne v oku, obraz a kamera sú fakt lahoda a ja som dosť zvedavý na jeho ďalšie režisérske počiny. Snáď si dovtedy vylieči aj tú vlčiu tmu , čo chytil a ktorá spôsobila, že sa mu javila Kristen "Prekonala som dve mozgové porážky" Stewart príťažlivá. ()

ktulinka

Já ti tleskám Bello! Opravdu oslnující výkon! Zajímalo by mě, jestli se Bella umí tvářit i jinak, než že jí zrovna strhávaji nehty na nohou a na rukou. Naučila se jednu grimasu a ta se jí tak líbila, že se rozhodla, že už se nikdy nebude tvářit jinak. Královna se chvíli válí v bílém sajrajtu, pak zas v černém. Belle je jedno esli je s upírama nebo s trpaslíkama, volizuje se stejně s každým.... Jedna věc mi ale vadila moc. Kde sakra nechali CHALOUPKU?! ()

bergeron

Prva polhodina filmu, totalna nuda, ziadne akcia, ziaden dej, proste taka rozpravocka, ale nasledne to zacne byt zaujimave ked sa objavi na plane Chris Hermsworth ( Thor ) a ukaze vsetkym Kto tu dava vtipne hlasky a riadne udery do tela ! Zacne to byt nasledne put v ktorej asi po hodine temna a nudy, zazijete krasnu sceneriu farieb, pestreho obrazu, ktory Vas zrazu nabudi,ozivi, a spolu s fantazijmi postavami opat nabudi dopozerat tento film a vidiet ako premoct podlu kralovnu, co sa tyka efektov, nejake tam boli, ale inak slaby podpriemer, znovu si pozriete iba kvoli vtipnym hlaskam, a casti kde boli navstivit vily. Mam pocit ze cely trailer bol viac nadupany ako film. Too Bad. ()

Mr.Spaghetti

Může mi někdo prosím říct, co to mělo znamenat ??!! Sněhurka pro dospělé ve fantasy podání, nebo tu chyběl vlkodlak. Kristen se tváří po celý film tak, jako by byla sjetá na houbách do kterých spadla v temném lese. Opravdu nevím v čem je ten zakopaný pes a kde soudruzi udělali chybu. Jedinou hvězdu si zaslouží Charlize Theronová, která si střihla mrchu opravdu skvěle :) 2 hodiny strávené v neúnosných mukách, kterým nebyl konec. 20% ()

naytsirk

Asi jsem se moc těšil a to byla chyba. Neměl jsem od tohoto filmu nic čekat a možná bych si ho užil…. Je to smíchanina klasického Disneyho, Avataru, Pána Prstenů s kořením Johanky z Arku… Akce kde nic tu nic, dlouhý to je až běda a dialogy unudí k smrti… Díky je za dvě ústřední dívčí postavy… Film jako takový pro mě byl velikým zklamáním… ()

Barcica

(Skoro) celé sa mi to páčilo.Dej,atmosféra,hudba...Charlize bola úplne skvelá a jediné,čomu nedokážem prísť na chuť je Kristen a jej trpiteľský výraz,ale možno aj to raz príde. ()

durdos

Fantastický vizuál, bohatá výprava, nulová atmosféra, toporní herci, absolútny fantasy guláš. Čisté 2°. Blahoželám!!! ()

Standey

Dle mého názoru velmi povedené zpracování pohádky o Sněhurce. Nová krev v podobě mladých vycházejících hvězd typu Kristen Stewart, nebo Chris Hemsworth filmu jen prospívá a Charlize je jako vždy okouzlující. Nemám co bych vytkl. ()

misuleee

Pro mě osobně jedno velké zklamání. Vizuálně je to naprostá lahoda, ale tím to asi tak končí. Herecké výkony jsou spíše průměrné, i když najdeme určité výjimky - kouzelná Charlize Theron nebo třeba trpaslíciv čele s mým oblíbencem Tobym Jonesem. Kristen je prostě strašná. Nejen, že se krásou nedokáže Charlize vyrovnat, ale její herecký výkon je otřesný. Většinu času jen blbě kouká a má u toho pootevřenou pusu. Nevím, jak vy, ale já jí nevěřila jediné slovo. A taky je úchylná na zvířátka. Za celý film jich pohladila snad milion. V ději je nepočítaně trhlin a ve finále působí strašně tupoučce. Seděla jsem a víc jak dvě hodiny jsem čekala, že přijde alespoň nějaké to epické finále. Pfff. Tak třeba příště. A nebo snad radši ani ne. ()

macoslavek

Charlize je výborná a nic víc bych v tom filmu už nepotřebovala.. nebudu skrývat antipatie vůči Kristen, tady mě ale docela mile překvapila (nejspíš se její výkon opravdu odvíjí od role).. nádherná výprava, solidní efekty, slušná akční podívaná. ()

Eradin

S čistým svědomím můžu říci, že tohle je největší zklamání tohoto roku. Sněhurka - nejkrásnější bytost v celém králoství, to ztělesnění čistoty a křehkosti, vypadá jako prodavačka z Lídlu! Už teď si na ten její tuctový obličej nemůžu vzpomenout! Scénář z větší části připomíná jen směsici k sobě poslepovaných scén bez ladu a skladu. Začneme bitkou, přihodíme detail rozkládajícího se masa, požár. Na co jsme tak ještě zapomněli? No jasně, trol nemůže chybět! Navíc spousta scén mi přijde nedokončených a sem tam i zbytečných, bez kterých by se film určitě obešel. Ale korunu všemu nasazuje rádoby temná atmosféra. Režisér se mylně domnívá, že temnota a hutná atmosféra se dá docílit nechutností. Hodně bahna, mrtvolek toho či onoho, brouci a jiné breberky,... Pardon, ale na mě to prostě nezabírá. ()

Reddman

Ano, je to skutečně tak jak jsem se obával. Film je stejně zbytečný jako se mi zdál hloupý už jeho název když jsem se poprvé doslechl, že se něco takového bude točit. Jako by už vážně došly náměty a tvůrci se jen snažili staré známé příběhy překrucovat tak aby to vypadalo nově. K tomu se samozřejmě sluší obsadit herce, kteří zrovna frčí (Hemsworth,Theron,Steward)..Ti ale můžou být jakkoliv dobří a stejně mi v té slátanině nakonec začnou být protivní. Triky jsou celkem dobré, ale nic moc dalšího. Chvílema jsem se bavil, chvílema uvažoval o tom, že film vypnu. Nakonec musím přiznat, že jsem to dokoukal asi na třikrát. Vzhledem k tomu, že jsem od toho ale nic nečekal jsem nemohl být ani zklamán takže dvě slabé hvězdy za všechno to málo co snímek nabízí zmuchlané do malé kuličky. ()

rakosabasta

Povrchní. Slovo, které mě hned po shlédnutí filmu napadlo. Film srší nápady, ale ty jsou často jen rychle načrtnuté a v další chvíli opuštěné. Divák najde ve filmu mnoho odkazů na jiné fantasy/pohádkové filmy, jsou ovšem zakomponované takovým způsobem, že to vypadá spíš jako by film ty ostatní vykrádal, než že by jim chtěl vzdát nějaký druh holdu. Některé postavy charakteristiku mají, jiné vůbec - a přitom jsou nebo se tváří stejně důležitě (lovec x bratr královny). Nejvíc mi chyběly motivace k činům spousty i hlavních postav. A k motivacím i zkušenosti - např. kde vzala Sněhurka takovou sílu k útěku? Proč nechala královna Sněhurku (dítě) na živu...? Možná, že by mě tyto detaily tolik nehnětly, kdyby se tvůrci nesnažili o spojení se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, ale protože se o to zištně snaží, nemůžu dát víc než 3... ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)