Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

nash.

Jo! Tak tohle podání Sněhurky mi dokonale sedlo! Klasická pohádka výtečným způsobem přetavená v absolutně temnou a ponurou fantasy bez jediného hřejivého momentu a naděje. A když už se nějaký objeví, je nečekaně a drsně utnut. Vše navíc podtrhuje chlad, ve vzduchu i v emocích. Ale přitom všem si to všechno stále uchovává určitý pohádkový spodní tón, i když téměř pod prahem slyšitelnosti. Přes dlouho stopáž neztrácí film tempo, nabízí spoustu akce, vydařený vizuál a spoustu výtečných momentů, strhujících, úchvatných i dojemných scén. Charlize Theron je opravdu svůdná zlá kráska, která přesto nepostrádá jistý lidský rozměr a dokáže u mě jako diváka nečekaně vyvolat i soucit. Rozhodně patří k nejlepším sněhurkovským královnám, které se kdy objevily. Kristen možná není bůhvíjaká herečka, ale v roli Sněhurky, která není černobíle kladnou a jednorozměrně sympatickou postavou (stejně jako královna není dokonale zápornou) mi dokonale sedla. Navíc mě bavily nenápadné a skvělev přizpůsobené odkazy na žánrovou klasiku od Legendy po Pána prstenů. ()

silentname

Ok. Čakal som, že tento film bude oveľa horší. Úprimne, keď si predstavím Kristen Stewart v role Snehulienky... je mi zle. Ale nechal som sa presvedčiť, pozrel si to ... a áno... Kristen Stewart je mizerná. A nedá sa na ňu dívať. Furt som si hovoril, aby tam bola v hlavnej role Ellen Page. Ale ok... okrem toho sa mi ešte nepáčilo vykrádanie vecí, ktoré sme videli už inde. Biely kôň utopený v bažine (Neverending Story), Temný les s dementormi, a trpaslíci ako družina Robina Hooda... a brat zlej kráľovnej bol na zabitie. Ale inak... hudba bola dobrá, atmosféra silná, Charlize Theron fantastická. A takisto aj rola lovca bola zaujímavá. Celkovo to nie je film, ktorý by som chcel vidieť znovu (plus sa fakt nedokážem dívať na Kristen Stewart, ale môžem to označiť za OK film. Som rád, že som ho videl, ale nemyslím si, že by som si ho pozrel niekedy znovu. ()

Pedestrian

Moc se toho od minula nezměnilo. Kristen Stewart stále nic nedělá (i sám velký Thor to říkal), nechává se zachraňovat a všichni jsou z ní na větvi. A stejně jako v Twilightu, i zde míra demence s přibývající stopáží povážlivě roste, a to i na úkor temné pohádky. Bylo mi trapně. ()

Slarque

Scenáristů sice bylo dost, ale stejně se jim nepovedlo proměnit pohádku ve fantasy. Tedy občas. Ono se to chvíli tváří jako fantasy, pak to přepne do pohádky, támhle hláškují trpaslíci, jinde je film smrtelně vážný, či se zase překlopí téměř v parodii. Vztahy mezi postavami také působí spíš nahodile. Naštěstí to celé drží nad vodou režisér a slušné herecké obsazení (třebaže Kristen Stewart se mi stále zdá jako nepříliš vhodná herečka pro Sněhurku). Vyházet otčenáš a další křesťanské nesmysly, které se do fantasy dvakrát nehodí, bylo by to zase o chloupek lepší. Film, který není špatný, ale mohl být ještě lepší (70%). ()

LoLaa

No dobře, chvílemi mě to zezačátku malinko nudilo a Kristen nebyla úplně 100%ní, ale ty ostaní herecké výkony a ta tajemná atmosféra mě skvěle upoutala a vtáhla do děje jako málokterý film. Celkové zajímavé pojetí si prostě chvalitebné hodnocení zaslouží, 3 hvězdičky, nad nimiž jsem zpočátku uvažovala, by byly přeci jen moc přísné. ()

eLeR

Muzika, výprava, kostýmy, triky, herecké výkony, príbeh a koniec filmu na jednotku. A to som si pri tomto filme chcela len požehliť. 3,5* ()

Larrysbride

Vizuálně ohromojící, dokonale obsazené, lehce romantické akční fantasy drama s lehce otevřeným koncem, které nezklame žádného milovníka svého žánru. Chris Hemsworth a jeho lovec by si beze sporu zasloužili více prostoru (a bez patosu nepostrádajícího proslovu Sněhurky bych se naopak klidně obešla...), celkově však film působí jako působivá okouzlující pocta Pánu prstenů či Nekonečnému příběhu. Klobouk dolů před Rupertem Sandersem, pro kterého je Sněhurka dlouhometrážní prvotinou. (Světová premiéra v Londýně, 14. května 2012) ()

iamek

Souboj Sněhurek překvapivě vyhrála ta s Julii Roberts. A to jsem spíše čekal, že zaujme neobvyklá verze od Sanderse. Sněhurka a lovec trpí špatným hereckým obsazením. Kristen Stewart jako Sněhurka byl hodně špatný krok a 90% stopáže lítá po plátně s otevřenou hubou. Asi čekala, že mu ho tam Chris Hemsworth šoupne. Klobouk dolů před výkonem Charlize Theron, která se pomalu, ale jistě stává velkou hereckou megastar. Snímek po technické stránce je bezchybný a ani souboje nejsou vůbec špatné. Kdo ví jak by snímek dopadl, kdyby v roli Sněhurky byl někdo lepší než Kristen Stewart. Každopádně se tvůrcům Sněhurek roku 2012 povedlo skvěle vybrat záporné role a nepovedlo se vybrat role Sněhurek. Za zmínku stojí kvalitní soundtrack. ()

Chrustyn

"Sněhurka a lovec" převádí známou a x krát zpracovávanou pohádku do akčnějšího fantasy světa a při starém nechává jen ty nejdůležitější aspekty (zlá královna, vyhnaná princezna, trpaslíci). Zbytek zpracovává formou malého velkofilmu, který svou velkolepost příliš neukazuje ale snaží se tak na první pohled tvářit. A tak v klasickém příběhu nechybí lesní monstra, závěrečná bitva ani efektní kouzla zlé královny. Kvalit takového "Pána prstenů" však nedosahuje ani zdaleka a spíše se jedná jen o dobře vypadající jednohubku. ()

klerik

V pohode fantasy. Skvelo pracuje s rozprávkovou predlohou a to, čo všetci poznáme, tvorcovia pekne zosekali. Navyše je tu skvelé prostredie - buď je všetko špinavé alebo krásne poetické. Ale stále je tam tá úprimná zákernosť, ktorá aj tie najpatetickejšie momenty dokáže v správny moment otočiť v pravý opak. Postava kráľovny je veľmi dobre poľudštená. Trpaslíci sú skvelí. HOBBIT bude mať značný problém dorovnať týchto drsných sympaťákov... Finále je správne veľkolepé, ale aj prekvapivo striedme a nenaťahované. Mám rád VLKODAVA aj SOLOMONA KANEA, ale keď sa na to pozriem z odstupu, zrejme ide o najlepšiu fantasy od LOTRA. Rozhodne by som na to nebral deti... ()

korbitch22

Nejdřív k dabingu....... úroveň kin v české republice klesla tak hluboko,že ani ve větších městech jako jsou Pardubice nebo Hradec Králové,nedávají film s titulky....těšil jsem se na film rok a i když nesnášim dabing šel jsem.Démonickou královnu Raven....Ivanka Andrlová...opravdu? vážně? Charismatického Hemswortha nějaký upištěný puberťáček jak z letní komedie.....zrcadlo týpek co na Tv Nova komentuje upoutávky? vážně? už sem jen čekal kdy jednoho z trpaslíku bude dabovat Bohdan Tůma vážně :D K filmu..... obrovské zklamání,první půl hodina doslova úmorná nuda bez špetky napětí.Začátečník Sanders je režisér okamžiku,vizuálně podal film nádherně,stejně tak měli sílu některé scény,jako souboj s Trollem nebo Sněhurčino snědení jablka.Jinak se děj topí ve žvástech o světlu,naději,bohu...jak náborové video svaté církve římské.Nechutné vykrádání které bylo do očí...zasvěcení poznali Pána Prstenů,Alenku v Říši Divů a při scéně s bílým koněm v bažinách sem si doslova odpliv na zem za vykradení mého milovaného Nekonečného Příběhu.Po příchodu trpaslíku začne trocha srandy,která je prokládaná nudnou vatou,která nemá šanci vytáhnout hlubší emoce nebo vzbudit nějaký cit kromě ironického úšklebku nebo znuděného otrávení,občas slušný vizuální efekt a mdlá akce která je zabitá pg-13náctkovým ratingem.Nezachrání to ani výtečná hudba. Všemi vychvalovaná Charlize Theron? Když už je nějakou tu vteřinu na plátně zabila jí Andrlová..to je jako by Stalloneho dabovala At´ka Janoušková.Kristen? Bez jejího hlasu opět nic.Finále? Šolichačka vykrádající svým způsobem Solomona Kanea a úplný konec? Sněhurka! Sněhurka! Shěhurka! Čekal jsem kdy vyběhne parta čutálistů s píšťalkou a nasaděj jí kapitánskou pásku. Obrovské očekávání,obrovské zklamání.Bezduchá nuda bez příběhu,pořádne akce bez tahu na branku,se stopáží natahovanou skrytými kecy o bohu.Podělaný a trapný český dabing mi ubral tu třetí hvězdičku,kterou sem měl v plánu vytasit za těch pár chvilek,kdy se dalo mluvit o nějaké atmosféře.Dám tomu šanci za pár měsíců až to bude k sehnání v originálním znění,třeba přihodim hvězdičku,ale jak sem znuděnej do kina šel,tak sem zněj i odešel okořeněný o zklamání nad filmem a znechucením nad dabingem.40% SPOILER výtlem na celé kino při úmrtí jednoho z trpaslíku mluví za všechno :D hodně velké pozitivum...... http://www.youtube.com/watch?v=r0EVEXX9kpk ()

marhoul

Hovadina. Hrbatá, unylá, utrápená Kristen je Sněhurka jak noha. Charlize je dobrá, jako vždy, jinak nevím. Nezaujalo, ani nevím, že to skončilo. Málo pohádek mě takhle otráví. Jedna za vizuál, druhá za Theron, která by mohla hrát častěji. ()

mcb

Především bych chtěl vyzdvihnout famózní úvodní prolog s královnou Ravennou, který vnáší do tradiční blockbusterové šablony opět něco nového. Upřednostnění hlavní záporné postavy před ústřední (zatím slabošskou hrdinkou) je z hlediska výstavby vysokorozpočtových omalovánek netradiční - pokud by byl děj vyprávěn z perspektivy zlé královny podmaňující si říši, šlo by bezpochyby o vydařený experiment. Jenže v tu chvíli, kdy Sněhurka uteče z věže, je výborná Charlize Theron nepochopitelně skoro na celý film upozaděna, a my jsme opět v přísně vyšlapaných hollywoodských cestičkách a peripetiích, z nichž se dá těžko (navíc u debutu) vybočit. Schéma putování postrádá onen "epický" feeling důležité události jako v případě LOTRa a tak postavy chodí od lokace k lokaci pouze s nedostatečně prokreslenými motivacemi. Příběh Sněhurky by se hold hodil více na osmdesátiminutovou pohádku než na více než dvouhodinové fantasy. Proto se dočkáme také mnoha příběhové vaty (většinou cesta mezi lokacemi), nedůležitých epizodek (rybářská vesnička), občas samoúčelných patetických proslovů a naoko hozené mytologie. Chabou dějovou kostru se však snaží vynahradit skvostná vizuální stránka, které krásně demonstruje rozdíl mezi středověkou špinavostí a realističností (například roztřepaná dokumentární kamera při akčních scénách) a líbivými estetickými záběry (kouzelný les, koupání v mléce apod.). Mám ale dojem, že některé atrakce jsou trochu nadužitečné - případem je scéna s trollem, která snad byla do výsledného filmu přidána jen kvůli tomu, aby uspokojila cílové publikum (=geeků). Sandersovi se navíc daří velmi zdařile vykrádat/napodobovat mnoho známějších kousků (od "lotrovských" kamerových obletů přes vizuální stylizaci Scottovy Legendy po identické scény z Nekonečného příběhu), což může snadno obalamutit a přesvědčit o novém výjimečném kousku na poli fantasy. Sice jde od dob podprůměrné dětinské Narnie, Zlatého kompasu nebo nedejbože otřesného Eragona o zdaleka nejlepší počin subžánru, ale přičítat body za jeho ojedinělost (což je nejspíš jeho jediná devíza) kvůli tomu nehodlám. Pár jednotlivostí sice funguje skvěle, ale jako celek to působí strašně roztříštěně. 6/10 a Hemsworth se pro role do fantasy narodil. Dejte mu hlavní roli! ()

VenDulin85

Po Sněhurce se zlokrálovnou Julii Roberts a tím obočnatým smíškem je toto příjemná alternativa pohádky, která se nebojí zabořit do špíny a to doslova. Když jsem v závěru viděla lovce Chrise Hemswortha s čistým obličejem, málem jsem jej nepoznala, rovněž Sněhurka si ve většině scénách mohla říkat spíš Popelka. Toto neberte jako hanění, fakt, že se našel odvážný, kdo dokázal natočit pohádku bez vší vyfintěnosti, je zázrak, který by se mohl opakovat. Herecké obsazení, postavy, prostředí, s ničím nemám problém, krom závěrečné řeči Sněhurky před bitvou, kterou jsem poslouchala s otevřenou pusou, nevěřícně, co to ta holka plete. Čekala jsem, že lovec přistoupí, vrazí jí pár facek a řekne- tak a teď pěkně odznova :-). EDITACE- po zhlédnutí poslední Sněhurky v řadě (s podtitulem jiný příběh) musím ubrat jednu hvězdu, protože to by vypadalo, že tato Sněhurka je za čisté 4* a ta nejnovější za 5* a to.. není fér, protože Španěláci s tím naložili tak originálně, že na ně nikdo nemá! ()

heyda

Parádní moderní pohádka s velmi chladnou, ale zároveň působivou atmosférou, zdařilou výpravou i efekty a hlavně velmi dobře vybranými herci. Není to sice nový ´´Hvězdný prach´´, ale já jsem se bavil. Mít to propracovanější příběh, dám maximum. ()

Stanislaus

Rozhodně lepší pojetí příběhu než u "konkurenční" Sněhurky s Julií Roberts, ve kterém mě samozřejmě nejvíce zaujala podmanivá a velkolepá vizuální stránka, tj. od kamery, přes pěkně udělané efekty až k působivé výpravě a nádherným královniným kostýmům. Kristen Stewart na mě nepůsobila tolik otravně jako v Twilight a Charlize Theron je skutečně nádherně děsivá a děsivě nádherná. Vtipné počáteční narážky Chrise "Lovce" Hemswortha, padoušská vizáž Sama Spruella a sedmero trpaslíků podpořili mé celkové mínění o filmu. Zkrátka snímek, který se sice nikdy nestane klasikou mezi adaptacemi podle knižních předloh, ale díky svému okázalému vzhledu a hereckému obsazení určitě neupadne do zapomění. ()

Nettrass

Mix Sněhurky, Pána prstenů, Johanky z Arcu a Robina Hooda od Ridlyho Scotta. Už tam chyběl jen drak Falco z Nekonečného příběhu. Nicméně, tenhle příběh je konečný a 70% si určitě zaslouží, už jen pro to, jak mi připomněl své vzory. A co se týče těch debat, kdo byl víc sexy, tak myslím, že nejvíc sexy byl ten jelen co vypadal jak odrostlý vlk s křovím na hlavě a ze kterého jsem byl jelen já. Ty dvě nejvíc sexy nechám Enšpíglovi. Po kterém se opičím teď já. ()

lillien

Být pro tento typ filmů ideální cílová skupina (10-13let), nebo alespoń fanoušek hlavní představitelky, asi bych se tou stopáží nepronudila s pocitem, že scénář je bezduchá blbost a adaptace do fantasy úplně postrádá smysl (pokud jediným smyslem nebylo předvádění vizuálních pc triků, no ty se ovšem bez kloudného příběhu stejně rozpliznou v zapomnění) . Zbytek mě buď příliš nezaujal (nekonečné pronásledování Sněhurky v temném lese, akční scény, kdy se pořád někdo rozpadá ve skloasfalt), nebo jsem měla pocit, že tohle už jsem viděla někde jinde (snaha o vtipné trpaslíky a mini elfíci téměř totožní s vizáží „hodného“ gluma jakoby vypadli z Hobita). Nebyla jsem schopná naladit se na level, kdy je až na malé výjimky Sněhurka umaštěná, neupravená, neustále zasraná a navlečená v krkolomných hadrech (takovou asexuální kravinu by ani Pištěk nevymyslel), případně pak v závěrečné scéně v podivném ušiodstátém účesu a brnění připomíná spíš chlapeckou Johanku z Arku, než tu bělostnou princezničku s růžovýma tvářičkama a ženskými tvary, jak ji máme zafixovanou z pohádky. Připouštím, že je to vada mojí sešněrované představivosti, ale tenhle typ ženy-vampa, jakou je K. Stewart mi na Sněhurku nesedla. Jediné, co mě jakžtakž bavilo byla Charlize, která už nějaký ten herecký křížek mezi lopatkama má, takže potvornou královnu zahrála zaníceně a nikoli s jednotvárně bolestným výrazem, jaký umí vykouzlit jen dásně rozedřené z rovnátek a pak Kristen Stewart. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)